Jump to content
mell

Slicnosti kod parova

Recommended Posts

Da Li Vam je bitno da Vas partner\ica, poput npr. Vas, preferira npr. zdravu hranu, da zivi po paroli "u zdravom tijelu zdrav duh", da slusate istu mjuzu, da je vjernik ili ne. Da Li Su Vam Te slicnosti ipak presudne za zdravu vezu?
Lp

Nisu bitne razlike ali po mom misljenju je naj bitnije ( pored ljubavi i povjerenja ) da se imaju isti ciljevi u zivotu.. :)

[quote name='mell' timestamp='1350077840' post='465208']
Da Li Vam je bitno da Vas partner\ica, poput npr. Vas, preferira npr. zdravu hranu, da zivi po paroli "u zdravom tijelu zdrav duh", da slusate istu mjuzu, da je vjernik ili ne. Da Li Su Vam Te slicnosti ipak presudne za zdravu vezu?
Lp
[/quote]

takve stvari ne moraju biti presudne, jer sa vremenom se ljudi prilagode jedni drugima ako i imaju takvih razlicitosti. kazu, s kim si takav si. ako je ona jela zdravu hranu a on nije pazio nikad sta jede , s vremenom ce i on primiti te neke njene prehrambene navike, a ona ce mozda sebi dozvoliti da nekad omasti brke nekom dobrom kokom i masancom :)
  • Upvote 1

hrana mi je malo bitna,i gledam da bude dobra hihi,ima jos par stvari koje na drugaciji nacin da praktikujem al to da u ljubavi nista ne smeta je laz,koliko god volio ili volila svremenom samo dajem primjer da ti svaki dan servira nesto sa cim se ne osjecas dobro ili ti serviras nesto sto ne pase drugoj osobi zelis promjeniti na bolje,nije to sad da ja sitnicarim ili da sam perfekcionist ali ljepse je kad fukncionise i nekog reda ima nego kad uvjek odmahivas rukom..

Daleko od toga da se osobe jedna drugoj ne prilagođavaju, ali neke stvari se ne mijenjaju. Gledam jedan par, vec su zavidan broj godina zajedno, on nikad nije volio sport, niti radi nesto rekreativno, međutim, ona je totalno drugacija. Hrani se zdravo, trenira i kad ih onako gledas zajedno, pitas se sta je jedno u drugome trazilo.
Valjda nije presudno, ali ja bih voljela da sa mnom dijeli ljubav prema zdravoj ishrani i da voli bicikl :)

men je bitno da ne moze cudo jesti pa da ja pojedem njeno i svoje ... xD

najbitnije je da je muskarac 100%.. inace ga nema nigdje.. da nije mlitav, smotan i miran. da zna ako zatreba i sakom od sto udariti.. da ima svoje stavove iza kojih stoji.. da nije kao papagaj da ponavlja tudja misljenja.. ali ipak osjecajan kad sam ja u pitanju...

Bitno je da voli pivu :D sve ostalo je nebitno   :))) 

MAKAR pivu :-)

Imaju stvari koje su izbor, imaju stvari koje moraju biti iste. Covjek kad spozna sebe prvo, kad zna sta zeli, onda moze i partnera naci kakav mu odgovara. Rijesiti prije braka neke stvari da kasnije ne bi patio i sebe i drugog.

Edited by Cain

Guest

meni nije bitno volil on jesti sta volim i ja, bavil se on sportom a ja nebavim itd. bitna je ljubav i bitno je povjerenje. bitna je i sloga. mi moramo imati iste ciljeve u zivotu i trebamo gledati jedno na drugo. a te sitnice hrana, sport, ko voli gledati kakve filmove to je za mene nebitno...

Samo je jedno bitno, znati naci kompromis i vremenom balans dodje sam od sebe.
Moj muz i ja smo bili dva razlicita svijeta. Poticemo iz skroz razlicitih porodica, razlicitih sredina, razlicito vaspitani, stepen obrazovanja razlicit, i sve je to u pocetku bilo jako vidljivo. Ponekad i smetalo kako smo prolazili kroz razlicite zivotne faze ili situacije. Trebalo nam je vremena i vremena da pocnemo nalaziti kompromise koji su se vremenom izbalansirali.
Sad se nekad pitam kako u nekim momentima reagujemo isto i kako se u nekim situacijama ponasamo ili snalazimo na isti nacin. Iako on ni do dandanas nije zavolio pitu, a ja hrastan i japrak od istog.
Dogodine ako Bog da slavimo 20 godina braka.
Zivot je ipak najbolja skola.
  • Upvote 2