Jump to content
Sign in to follow this  
EcI PeCi PeC

SAmo nek je svjetla obraza... :D

Recommended Posts

Nedavno u uzem krugu svadba... Ona 18 on 19 godina. Ono da covjek zaplace poslije price sa njima..
kad se vidi i skuzi koliko zrelosti tu ima/nema..
al et vele roditelji da ih nisu htjeli kao ometati...

E sad mene su vise komentari potakli malo . Ona djete al najbitnije je da je ona svjetla obraza otisla...

Moje pitanje za te zene je bilo dali se sva vrjednost jedne zene svodi na to tali vagina ima himen ili ne?

Zbunjeno su gledale jer sam to izgovorila, al me je sve i jedna skuzila...

e sad meni netrebaju ovdje oni sto te citave vagine preferiraju i gotive. nego neko ko ce diskutovat o tome koliko ce trajati dok se kod nas taj krmarluk iztrijebi??

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1348914932' post='464534']
Nedavno u uzem krugu svadba... Ona 18 on 19 godina. Ono da covjek zaplace poslije price sa njima..

E sad mene su vise komentari potakli malo . Ona djete al najbitnije je da je ona svjetla obraza otisla...

Moje pitanje za te zene je bilo dali se sva vrjednost jedne zene svodi na to tali vagina ima himen ili ne?

e sad meni netrebaju ovdje oni sto te citave vagine preferiraju i gotive. nego neko ko ce diskutovat o tome koliko ce trajati dok se kod nas taj krmarluk iztrijebi??
[/quote]

Ne vidim ja krkanluka u tome što neko voli "citave vagine"
  • Upvote 2

[quote name='mell' timestamp='1348995847' post='464580']

Ne vidim ja krkanluka u tome što neko voli "citave vagine"
[/quote] pa dobro ako ti kao obrazovana svjetska zena se mozes sa tim miriti i nositi da ti se ovozemaljska vrijednost mjeri po stanju tvoje vagine, tvoja stvar. Ima zena koje to gledaju... I ta me misljena gledista zanimaju , ne ovo Monotono ... Primjer cura prenoci kod momka, caca sazna kaze netrebas mi. I ona se mora da se uda da pokrije sramotu Koje ni bilo nije... Itd itd i da dodam. Za pojedince da se za odgovor vise od dubljine Vagine treba razmisliti..

[b]Moje pitanje za te zene je bilo dali se sva vrjednost jedne zene svodi na to tali vagina ima himen ili ne?[/b]

[/quote]

[b]Prvo "krmaluk" je pitati u tom trenutku takvo pitanje. Vjerovatno si gost jos bila i takav ulet napraviti znaci biti Saban.[/b]
Dalje, zasigurno je "svijetli obraz" prednost i hvala Bogu sto nas narod drzi do tog i sto nasi ljudi drze do svojih kcerki i sto ih nedaju.

Na zapadu je euro bog i covjeku mozes i zenu i cerku XXXX bez posljedica ali uzmi mu novcanik i ogrebi auto trazit ce te. To je krmaluk

A ti eci peci si jednostavno isfrustrirana i imas kompleks manje vrijednosti pred tim curama koje su usle takve u brak. Zato Chill out. Edited by Cain

[/quote]

Ljudi imaju različite moralne kodove i žive drugačije.

Nekome je nevinost najvažnija.
Neko ne bi ni izišao iz kuće da ne upari boje košulje i kravate.

Svi imaju svoje živote i svoje načine kako da ih žive. Mislim da ni ti ni bilo ko drugi ima pravo da to propituje dok god se drugi ne mješaju i ne utječu na tvoj život. A u ovom slučaju ne utječu nikako.

Pusti ljude da žive i pusti ih neka poštuju one vrijednosti koje oni smatraju ispravni.

I zaista ne vidim razlog da po xx put pokrećeš istu temu i moram se i ja zapitati kao i drugi da li ti imaš neki lični razlog što stalno ovu nepotrebnu temu vraćaš u život.. Uvijek će biti ljudi sa različitim moralima i sa različitim mišljenjima - to nas i čini ljudima i društvom . Različitosti. Prihvati to. Kao što je ružno kad neko kaže kurva tako je ružno da ti nazivaš i nečiju nevinost i poštovanjem nevinosti krmarlukom.

Nemjesam se ja nikom u zivot kao sto se meni niko nemjesa. Zanima dali bi se to na nasu omladinu pozitivno ili negativno izrazilo. Jer sad cini mi se i previse mladi u brak stupaju. Mell seko kad se teta EcI udavala tad ta Nevina budalastina Jos popularnija bila. Tako da ja znam o cemu pricam. Sve Je to bez veze i ze zenu ima i negative u nevinosti.. I da o Tom obrazu se u dosta slucajeva samo prica.

Prvo da kazem da sam protivnik seksa prije braka. Uopste nisam patrijahalno vaspitana nego to je moj licni stav i uvjek sam ga se pridrzavala.
Ali kad cujem " svijetla obraza" hoce nesto da mi bude. I to bi trebalo da znaci da je mlada nevina i da je sav obraz medju nogama odnijela. "svaka joj cast" za takav obraz.
Kod mene je "obraz" nesto drugo i on se ne nosi medju nogama.
E sad ko moze garantovat "svijetli obraz" njena majka, tetka, strina, komsinica i ostale tarokuse, pa jesu li one bile sa njima cijelo vrijeme.
  • Upvote 1

Potpuno mi je svejedno kako drugi ljudi zive svoje zivote a bilo bi mi drago da ni njih nije briga kako ja zivim svoj.

Nevinosti prije braka sto se tice - tu se drzim one "svakom svacije". Ne vidim nista "lose" u cekanju ako covjek to radi iz svog licnog ubjedjenja.  Takodjer ne vidim nista lose ni u intimnim odnosima prije braka jer kroz to iskustvo covjek nauci sta (ne) zeli/(ne) voli. I kao sto rece Herka - obraz se ne nosi medju nogama, obraz je nesto sasvim drugo.

A zena i "najsvjetlijeg obraza" (i da, i meni je lijepo muka od ovog glupog izraza) ce uvijek naci nekoga ko ce je pokusati ukaljati. Ali to je vec obraz inih torokusa, ne njen. :)

Ama meni krivo sto se to tako zove. Cuj svijetla obraza. Mislim da sam pisala negdje prije o ovome. Jednom mi se jedna zena zali kakav joj je zivot bio tezak i sta je sve predeverala. Kad je zavrsila ja onako iskreno "svegati sto se uda od 16 godina" ona doslovice ovako kaze "morala sam, trebalo je obraz sacuvat, a meni b'ome prahlo" 

Da je ona rekla da se zaljubila ili da je bila mlada pa nije razmisljala nego prahlo joj. Pitam je sta ti je bona prahlo, kaze ona "unasKE je b'ome tako bilo kad se zadjevojcis nema prije udaje, nego udaj se pa se jb treba postenje sacuvati" e svegami doslovice ovako kaze. 

Znacu udala se samo da bi imala seks, nije ni sto ga je voljela ni sto nije razmisljala niti sto se zaljubila, nego eto prahlo joj. 

Ma mislim stvarno............

www.cazin.net/vijesti/clanak/ispovijest-djevojke-koja-je-izgubila-nevinost-sa-17-godina

Ne razumijem poentu ovakvog članka. Da li se smatra da je dotična poranila ili zakasnila? I kakvu bi pouku neko iz ovog trebalo da izvede?

www.cazin.net/vijesti/clanak/ispovijest-djevojke-koja-je-izgubila-nevinost-sa-17-godina

Ne razumijem poentu ovakvog članka. Da li se smatra da je dotična poranila ili zakasnila? I kakvu bi pouku neko iz ovog trebalo da izvede?

Ma napraviti rubriku Slučajevi x i to je to.

pa treba procitati clanak da bi se moglo pricati o poenti ... 

zenska samo kaze da ne treba nesto raditi radi nekog drugog nego radi sebe ... 

a sada kako to neki zele i hoce da prestave koji jedva cekaju da se pojavi ovakva tema je druga stvar ... 

Naravno da za seks treba zrelost i obostrana želja, ali zar to nije samo po sebi jasno? Osim toga, 17 godina nije ni rano ni kasno, dešavaju se i gore stvari, zatrudne i curice sa 13 godina, to je već tragično, ali je odraz vremena.