Jump to content
NeRkO23

Film "Nevinost muslimana"

Recommended Posts

"Islamski emirat poziva vjerske vođe širom zemlje da u potpunosti informišu muslimanske sljedbenike o neljudskim djelima Amerikanaca i da ih pripreme za dugotrajnu borbu", navedeno je u saopćenju.
Niskobudžetni amaterski film pod nazivom "Nevinost muslimana", koji je snimio Amerikanac izraelskog porijekla Sam Bacile i čiji su dijelovi objavljeni na internetu, izazvao je žestoke proteste u arapskim zemljama.Muslimani su u filmu prikazani kao nemoralni i nasilni, a ruglu je izvrgnut i Poslanik Muhamed, a među temama su bili i homoseksualnost i pedofilija.
JA NEMOGU ŠUTATI I NIŠTA NE ČINITI U VEZI OVOGA,TREBALE BI SE I KOD NAS ODRŽATI KAKVE DEMONSTRACIJE .

TKO JE ZA ?
  • Upvote 1

ja sam za ...

Treba tog nosatog jevreja na kolac nabiti a amerikanca dici u zrak. Gamad kapitalisticka ! Dabogda 3 metastazirana raka imali i raspadali se a ne mogli umrijeti.
  • Downvote 1

Ovo je idealno rijesenje za ovaj slucaj, ono sto su oni htjeli i jeste da muslimane dirnu s ovim i da ih isprovociraju ne bi li napravili kakvo nedjelo te samim ti bi asmi sebi ocrnili islam. Ovako je puno bolje.
[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3][left]Kao odgovor na uvredljivi film o Muhammedu s.a.w.s., islamska organizacija iz Britanije 'Discover Islam UK' djeli na poklon 110 hiljada primjeraka Kur'ana i knjige o životopisu Muhammeda s.a.w.s.[/left][/size][/font][/color][url="http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/546345_10151272691328646_1376720395_n.jpg"][img]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/546345_10151272691328646_1376720395_n.jpg[/img][/url]
  • Upvote 4

[quote name='Cain' timestamp='1347574366' post='463785']
Treba tog nosatog jevreja na kolac nabiti a amerikanca dici u zrak. Gamad kapitalisticka ! Dabogda 3 metastazirana raka imali i raspadali se a ne mogli umrijeti.
[/quote]
Samo to ?

[quote name='bull' timestamp='1347578230' post='463795']
Ovo je idealno rijesenje za ovaj slucaj, ono sto su oni htjeli i jeste da muslimane dirnu s ovim i da ih isprovociraju ne bi li napravili kakvo nedjelo te samim ti bi asmi sebi ocrnili islam. Ovako je puno bolje.
[left]Kao odgovor na uvredljivi film o Muhammedu s.a.w.s., islamska organizacija iz Britanije 'Discover Islam UK' djeli na poklon 110 hiljada primjeraka Kur'ana i knjige o životopisu Muhammeda s.a.w.s.[/left]
[url="http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/546345_10151272691328646_1376720395_n.jpg"][img]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/546345_10151272691328646_1376720395_n.jpg[/img][/url]
[/quote]

To nije bolje vec je predobro samo sto kod nas nema toga koji ce to uciniti.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=jo2I5UmQMMQ&feature=youtube_gdata_player[/video]
  • Upvote 1

Opet kazem to je super samo sto kod nas nema tog tko ce to financirati. Nazalost ali tako je.

Možemo uzeti jednu knjigu o Poslaniku s.a.w.s i širiti to znanje!

Citas o tome kakvog je ponašanja bio Poslanik alejhisselam i karaktera i to znanje siris. Na facebooku nije sramota podržavati, postavljati njegove hadise da narod vidi ko je on bio ustvari. Učini onoliko koliko si u dometu i mogućnosti,
  • Upvote 1

Vratiti hilafet i izabrati halifu koji ce predstavljati sve muslimane. Njegova bi rijec bla jaca od hiljada borbi malih grupica koje na razne nacine brane islam od ovakvih polkusaja blacenja.
  • Upvote 1

Evo jednog nacina da damo svoj glas protiv

[quote][color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]"Google" je objavio da neće povući video koji je uvrijedio muslimane o Muhammedu s.a.w.s., jer je rekao da je to "Sloboda govora". Za prikaz Google i YouTube da 1,6 milijardi ljudi/muslimana neće dopustiti da njihov Poslanik bude ismijan, muslimani su se dogovorili da neće koristiti na web stranice na 24. septembar i 25. Ovo će izazvati i izgubiti oko 210 milijuna dolara Google-u YouTube-u zbog ne koristenja ta dva dana njihovih stranica. MOLIM VAS ISPOSTUJTE DOGOVOR UMMETA I NEMOJTE BITI NIKAKO NA INTERNETU 24 I 25 SEPTEMBRA KAO PROTEST ZBOG NAJBOLJEG BICA KOJE JE KROCILO ZEMLJOM MUHAMMEDA S.A.W.S.!!!! [/size][/font][/color]
[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]Podijelite/share!!![/size][/font][/color][/quote]

Ma da, jedino ako bhtelecom skine mi i ovih 0.30 mbps pa da ne mogu nista otvoriti

[quote name='picasso' timestamp='1348158739' post='464149']
Evo jednog nacina da damo svoj glas protiv
[/quote]
Ma ovo su babine price, neki zaljubljenik u vjeru malo bio mastovit.. Kakav Google kakve posjete kakvi milioni kakvi bakraci :)
Narod toliko sracunljiv da se ovo siri brzinom svjetlosti po fejsu...

Imaju pravne osnove, evo ova navodna glavna "glumica" iz tog filma je tuzila tog *upka jer im nije rekao da ce se ista o vjeri spominjati a kamoli nesto o islamu.. Po pravnom redosljedu dobice optuzbu a film biti pravno uklonjen a ne ove babine price sto siri narod po fejsu..
Nas Ummet, kad su vec toliko zeljni i slozni, sto je vec spomenuto, hilafet bi bio idejno rjesenje svih problema 1/3 civilizacije na ovoj planeti, sto bi uzrocno utjecalo i na ostale 2/3 tj 2/4 su kinezi i indijci i bom ostali :)

A posto smo pomalo nepismeni i lako zavodljivi, zivimo to kako smo zaradili, posebno bi istakao trenutacni prelijepi zivot u Libiji, koji ce biti prelijep i narednih 50 godina. Oni sad tamo imaju na hiljade Babi, Tihica, Fahri, Zlatki i naravno Dodika :)

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1348173526' post='464156']
Ma ovo su babine price, neki zaljubljenik u vjeru malo bio mastovit.. Kakav Google kakve posjete kakvi milioni kakvi bakraci :)
Narod toliko sracunljiv da se ovo siri brzinom svjetlosti po fejsu...

Imaju pravne osnove, evo ova navodna glavna "glumica" iz tog filma je tuzila tog *upka jer im nije rekao da ce se ista o vjeri spominjati a kamoli nesto o islamu.. Po pravnom redosljedu dobice optuzbu a film biti pravno uklonjen a ne ove babine price sto siri narod po fejsu..
Nas Ummet, kad su vec toliko zeljni i slozni, sto je vec spomenuto, hilafet bi bio idejno rjesenje svih problema 1/3 civilizacije na ovoj planeti, sto bi uzrocno utjecalo i na ostale 2/3 tj 2/4 su kinezi i indijci i bom ostali :)

A posto smo pomalo nepismeni i lako zavodljivi, zivimo to kako smo zaradili, posebno bi istakao trenutacni prelijepi zivot u Libiji, koji ce biti prelijep i narednih 50 godina. Oni sad tamo imaju na hiljade Babi, Tihica, Fahri, Zlatki i naravno Dodika :)
[/quote]

Kako bi to hilafet bio idejno rješenje?
Mislim možemo otvoriti novu temu.
Odmah da napomenem nije mi cilj nikakvo vrijeđanje ili nešto slično da me se ne shvati pogrešno. Cilj je prava rasprava. Šta podrazumijeva hilafet i prednosti i mane itd...

Al znate šta mene fascinira kod prijatelja muslimana (ja iako nisam vjernik, smatram se da pripadam toj vjerskoj grupi); fascinira me nevjerovatna težnja i borba svih vjerskih poglavara i svih pripadnika Islama, da nakon 9/11 pokažu da je to djelo grupice radikalista i ekstremista, čineći velike napore da se pravi vjernici ne izjednačavaju sa takvim ljudima i ne stavljaju u isti koš, što je po meni sasvim ispravno. No međutim kada jedna osoba napravi film, odnosno, samo iznese svoje mišljenje u digitalnom obliku, umjesto da se istom analogijom kao pošteni i ispravni vjernici fokusiraju na "kažnjavanje" te osobe, prijatelji muslimani izvrše napad na američku ambasadu i oduzmu život američkom ambasadoru i drugim nedužnim osobama. Pale Američke zastave, pozivaju na napade na sve ljude koji spadaju u "amerikance" iako se svaki normalni amerikanac i američka vlada javno i ne znam ti viš kako ogradila od takvog filma. Nevjerovatno mi je to licemjerstvo, i taj krvavi pir koji se svaki put uključi kod prijatelja muslimana, kojem je izgleda samo želja da se sve većom patnjom nedužnih ljudi i njihovi porodica prenese eto neka poruka, ili šta već.

Uvijek me fascinirala blagoća kojom se ljudi odnose prema muslimanima, zanemarujući svetost ljudskog života i ljudsku jednakost, na gotovo primitivan način veseleći se događajima koji nisu jedino bili gnusni u srednjem vjeku možda.

Jedan čovjek napravi film ---------> muslimani ubiju 4 (ako se ne varam) nedužne osobe koje nemaju veze sa filmom, i pozivaju na ubistva amerikanaca i napad na "ameriku"--------> po nekoj logici i to je opravdano? Kako? Zbog čega da ja osjetim negu blagonaklonost tome? Čemu pozivanje i na kakve proteste? Znate li ikako čemu protestujete, ili je to nebitno dokle god se mogu oduzimat ljudski životi i paliti zastave.
  • Upvote 1

Nije opravdano, daleko od toga da je opravdano.
Ali pogledaj stvar iz druge perspektive, pogledaj tu Libiju koja je prije samo 2 godina bila jedna od najbogatiji drzava na svijetu. Doslovno si imao sve dzaba.. Pa su amerikanci donijeli "njihovu" demokratiju.
Zadnje 2 godine ti libijci ne znaju nista drugo sem metka, granati i bombi... Sta da ocekivas od njih???
I u svim ostalim zemljama gdje su se protesti odrazili negativno su upravo te drzave gdje Amerika godinama implementira svoju demokratiju, tj godinama taj narod ne zna nista drugo sem ubiti ili prezivjeti...

Indirektno su i ti muslimani dole krivi jer su zavodljivi na svakojake fore, ali samo indirektno. Valjda pretpostavljas koje direktni krivac??? :)

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1348261763' post='464193']
Nije opravdano, daleko od toga da je opravdano.
Ali pogledaj stvar iz druge perspektive, pogledaj tu Libiju koja je prije samo 2 godina bila jedna od najbogatiji drzava na svijetu. Doslovno si imao sve dzaba.. Pa su amerikanci donijeli "njihovu" demokratiju.
Zadnje 2 godine ti libijci ne znaju nista drugo sem metka, granati i bombi... Sta da ocekivas od njih???
I u svim ostalim zemljama gdje su se protesti odrazili negativno su upravo te drzave gdje Amerika godinama implementira svoju demokratiju, tj godinama taj narod ne zna nista drugo sem ubiti ili prezivjeti...

Indirektno su i ti muslimani dole krivi jer su zavodljivi na svakojake fore, ali samo indirektno. Valjda pretpostavljas koje direktni krivac??? :)
[/quote]

Al nema tu "perspektiva" "konteksta" i ostalih slični stvari kojima se danas pokušavaju opravdati gnusne stvari. Nema tu teorija i nekih pravaca, ubijeni su nedužni ljudi zbog digitalnog mišljenja jedne druge osobe. Ne možeš ti tu sad staviti neki kontekst ili opravdanje. Jer ubojice su imale odluku, da ubiju nedužnu osobu ili da ne ubiju. Glupo je sad malo koristiti ekonomsku situaciju i političku scenu za opravdanje zločina. I ja sam nezaposlen već 6-7 mjeseci pa ne ubijam ljude naokolo ;) I onda znači. dalje se proziva na ubijanje isto amerikanaca npr, koji isto nemaju veze sa filmom. Zar te to ne podsjeća na prozivanje na ubijanje nas muslimana u proteklom ratu, kad su nas stavili u isti koš sa mudžehedinima? ;) Koja je sad razlika, ovdje su amerikanci pa je to ok jel?

[quote name='MirzaM' timestamp='1348263350' post='464195']
Al nema tu "perspektiva" "konteksta" i ostalih slični stvari kojima se danas pokušavaju opravdati gnusne stvari. Nema tu teorija i nekih pravaca, ubijeni su nedužni ljudi zbog digitalnog mišljenja jedne druge osobe. Ne možeš ti tu sad staviti neki kontekst ili opravdanje. Jer ubojice su imale odluku, da ubiju nedužnu osobu ili da ne ubiju. Glupo je sad malo koristiti ekonomsku situaciju i političku scenu za opravdanje zločina. I ja sam nezaposlen već 6-7 mjeseci pa ne ubijam ljude naokolo ;) I onda znači. dalje se proziva na ubijanje isto amerikanaca npr, koji isto nemaju veze sa filmom. Zar te to ne podsjeća na prozivanje na ubijanje nas muslimana u proteklom ratu, kad su nas stavili u isti koš sa mudžehedinima? ;) Koja je sad razlika, ovdje su amerikanci pa je to ok jel?
[/quote]
Nije opravdano, ne opravdavam ja to, vec sam naglasio da ne opravdavam. Takodjer sam naglasio da se protiv filma mora boriti pravnim putem, sankcijama. udruzenim stavovima itd itd itd..
Ali se mora u obzir uzeti sta to ameri dole po bliskom istoku rade. Mora se uzeti u obzir da ovi sad namjerno, ponovo po ko zna koji put, temelje islamofobiju. Da ce uskoro biti jos Brejvika, kojeg nece nazvati teroristem nego tamo nekim cudnim nazivima ubojice... Edited by PacificHurricane

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1348263688' post='464196']
Nije opravdano, ne opravdavam ja to, vec sam naglasio da ne opravdavam. Takodjer sam naglasio da se protiv filma mora boriti pravnim putem, sankcijama. udruzenim stavovima itd itd itd..
Ali se mora u obzir uzeti sta to ameri dole po bliskom istoku rade. Mora se uzeti u obzir da ovi sad namjerno, ponovo po ko zna koji put, temelje islamofobiju. Da ce uskoro biti jos Brejvika, kojeg nece nazvati teroristem nego tamo nekim cudnim nazivima ubojice...
[/quote]

Al autor filma nije " svaki amerikanac, niti amerika ko država, niti američka vlada,". Znaš nije problem da oni kažu, mi želimo da se ubije autor filma (mislim kažu i to al ne samo to), problem je kad oni kažu mi želimo da se ubijaju amerikanci (odnosno indirektno da se povede rat protiv amerikanaca). Vidiš men je to identično kada su Srbi u proteklom ratu "poveli rat protiv mudžehedina" a ubijali običan narod. Jer običan narod nije pripadao mudzehedinima, ko što ni prosječan amerikanac nema veze sa filmom. O tome ja govorim. Pokazujem ti ustvari jednostavnu prirodu zločina, pokazujem ti kako su moji i tvoji prijatelji muslimani sad identični Srbima u kontekstu prošlog rata, i pokazujem ti protiv čega se čovjek treba boriti. Jer ko će, ako nećemo ja i ti.

[quote name='MirzaM' timestamp='1348264455' post='464197']
Al autor filma nije " svaki amerikanac, niti amerika ko država, niti američka vlada,". Znaš nije problem da oni kažu, mi želimo da se ubije autor filma (mislim kažu i to al ne samo to), problem je kad oni kažu mi želimo da se ubijaju amerikanci (odnosno indirektno da se povede rat protiv amerikanaca). Vidiš men je to identično kada su Srbi u proteklom ratu "poveli rat protiv mudžehedina" a ubijali običan narod. Jer običan narod nije pripadao mudzehedinima, ko što ni prosječan amerikanac nema veze sa filmom. O tome ja govorim. Pokazujem ti ustvari jednostavnu prirodu zločina, pokazujem ti kako su moji i tvoji prijatelji muslimani sad identični Srbima u kontekstu prošlog rata, i pokazujem ti protiv čega se čovjek treba boriti. Jer ko će, ako nećemo ja i ti.
[/quote]
Nije ista priroda zlocina, onako kako sam ja to, preko raznih prica porodice te raznih drugih izvora cinjenica, ustvrdio je da je Srbija usla na tudji terotorij. Protivila se referendumu i volji naroda itd itd.. Ovo sto ti objasnjavas bili bi bosanski muslimani koji bi se sad okomili na bosanske srbe iz srdzbe i sta ti ja znam kakvih poriva.

U medjuvremenu dole po bliskom istoku, Amerika je dosla kao neki kolonizator. Dosli su i doveli svoje trupe. Ljude sa puskama i svakojakim naoruzanjem.. Dole ljudi zadnjih godina, ili npr palestinci zadnjih desetljeca, zive u potpunoj izolaciji, diskriminaciji, siromastvu, tlacenju itd itd itd..
Oni se u biti protive zbog toga, a slucajno je pocetak toga bio ovaj film tj slag na tortu. Bar ja to tako shvatam.
I ovo malo protesta ce se ugusiti surovo i po cijenu hiljada zivota. Ovo je novi "super" razlog zasto da americka vlada posalje jos hiljada vojnika, jos stotina aviona, jos desetine brodova a sve to, vec i ptici na grani jasno, radi tog crnog zlata od kojeg ovisi pokretacka industrija cijelog svijeta