Jump to content
lucky

Kandidati za nacelnika općine Cazin

Recommended Posts

[quote name='lucky' timestamp='1343710184' post='462081']
evo intervjua jdnog od kandidata ...

[url="http://www.cazin.net/izdvojeno/intervju/28556-intervju-razim-halkic-kandidat-sdp-a-za-opcinskog-nacelnika.html"]http://www.cazin.net...-nacelnika.html[/url]
[/quote]
E ako je on novo lice...nije on predsjednik on je povjerenik neka mu neko sapne...predlazem mu da jos jednom pogleda zasto su vijecnici izbaceni ako vec spominje statut i brisanje ovih s nezavisne liste...il se meni cini ili ne znam sta je, al sam cu za nezavisni klub vijecnika Cazin
  • Upvote 1

On misli da je novo lice, koje očigledno ima amneziju pa zaboravlja reći da je bio član SDA i E-pet (kako se već zvala [b]partija[/b]).
Mene malo buni i taj rad u privredi, gdje je to radio u privredi?
  • Upvote 2

[quote name='nellacrvena' timestamp='1343766805' post='462102']
On misli da je novo lice, koje očigledno ima amneziju pa zaboravlja reći da je bio član SDA i E-pet (kako se već zvala [b]partija[/b]).
[/quote]
i jednom kandidat za OV ispred SDP-a,a na proslim opstim izborima kandidat za federalni parlament i naravno nigdje nije prosao...
  • Upvote 1

[b]Razim radi u privredi!![/b]
Mislim da firma u kojoj Razim "arbajtuje" pruža softwerske usluge za više od 50 % preduzeća u Cazinu pa i šire.
Kroz tu svakodnevnu poslovnu komunikaciju čovjek je zasigurnu "zaronio" u srž našeg privrednog sistema.
Konac-koncu kako će čovjek osmisliti softwer za neku kompaniju ako u potpunosti ne raspolaže sa svim segmentima poslovanja te kompanije. Od organizacijske sheme, preko sistematizacije radnih mjesta do koncepta računovodstva.
Iako sam SDA-ovac ne dozvoljavam te ad hominem [color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif][left]najprizemnije dnevnopolitičke obračune.[/left][/font][/color]
[color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif][left] [/left][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif][left]"Hemo biti ljudi". :scout:[/left][/font][/color]
[color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif][left] [/left][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif][left]Ne volim one cika-cake kako Nerko ima dvije žene i sl. gluposti!! Samo argumenti. :triniti:[/left][/font][/color]
  • Downvote 2

[quote name='mir&dobro' timestamp='1343804107' post='462112']
[b]Razim radi u privredi!![/b]
Mislim da firma u kojoj Razim "arbajtuje" pruža softwerske usluge za više od 50 % preduzeća u Cazinu pa i šire.
Kroz tu svakodnevnu poslovnu komunikaciju čovjek je zasigurnu "zaronio" u srž našeg privrednog sistema.
Konac-koncu kako će čovjek osmisliti softwer za neku kompaniju ako u potpunosti ne raspolaže sa svim segmentima poslovanja te kompanije. Od organizacijske sheme, preko sistematizacije radnih mjesta do koncepta računovodstva.
Iako sam SDA-ovac ne dozvoljavam te ad hominem
[left]najprizemnije dnevnopolitičke obračune.[/left]

[left][color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]"Hemo biti ljudi". :scout:[/font][/color][/left]

[left][color=#000000][font=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Ne volim one cika-cake kako Nerko ima dvije žene i sl. gluposti!! Samo argumenti. :triniti:[/font][/color][/left]

[/quote]
Ma pusti kolega, svako ko misli svoju kampanju graditi na pljuvanju drugih ocito nema nista pametno za reci o sebi samom.

Neka Kroki kaze koju pametnu o sebi kao kandidatu sa jedne od lista, to ga nagovaram vec neko vrijeme, ali nula bodova. Ocito se zaustavio na onome "Mlad i perspektivan", sto ne prolazi vise, osim ako ima dubok dzep.

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1343760476' post='462098']
E ako je on novo lice...nije on predsjednik on je povjerenik neka mu neko sapne...predlazem mu da jos jednom pogleda zasto su vijecnici izbaceni ako vec spominje statut i brisanje ovih s nezavisne liste...il se meni cini ili ne znam sta je, al sam cu za nezavisni klub vijecnika Cazin
[/quote]
Ma kakvo novo lice, Lipovaca je uvijek iskupljao stara i potrosena lica, poltrone i ljude kojim sve i svasta moze pod kapu.

I tacno on je povjerenik a ne izabrani predsjednik, a također neka kaze da mu prvi Lipovaca nije dao da bude predsjednik u kino sali vec da ce isti biti Ekrem za kojeg je licno rukom u zraku glasao Razim zajedno sa ostalom ekipom.

I izbacen je bio razim zato sto je radio protustatutarne radnje koje su svima poznate.
  • Upvote 1

[quote name='pijavica' timestamp='1343811176' post='462118']
Ma kakvo novo lice, Lipovaca je uvijek iskupljao stara i potrosena lica, poltrone i ljude kojim sve i svasta moze pod kapu.

I tacno on je povjerenik a ne izabrani predsjednik, a također neka kaze da mu prvi Lipovaca nije dao da bude predsjednik u kino sali vec da ce isti biti Ekrem za kojeg je licno rukom u zraku glasao Razim zajedno sa ostalom ekipom.

I izbacen je bio razim zato sto je [b]radio protustatutarne radnje koje su svima poznate.[/b]
[/quote]

Ima nas koji ne znamo koje su to radnje, pa bih te zamolio da konkretiziras radi transparentnosti.

Kako "izbačeni" može biti kandidat za prvog čovjeka???

Haj' ne baljezgaj.

Zanimljivo je da niko od kandidata za načelnike ne daje uvjerljiv prikaz kako u budžet namaknuti više bespovratnih i beskamatnih sredstava iz nekih drugih izvora.
Uglavnom se načelnikovanje svelo na trošenje naših para koje su putem potrošnje građana dospjele u budžet ili se radi o kreditnom zaduživanju. Pa po tom modelu, svako može biti načelnik.
S druge strane niko od kandidata se ne usuđuje najaviti [b]novu sistematizaciju općinskog organa[/b] iako svi znamo da imamo preglomaznu administraciju koje nam pojede gro sredstava. Umjesto u razvoj, novac ide lezihljebovićima. Čast izuzecima, ima ih.
Nije dovoljno samo privređivati već je potrebno racionalno trošiti!! :rap:
  • Upvote 1

[/quote]
Kandidat za nacelnik i onda kaze kako radi u privredi, pa mislim da je nepoznavanje osnovnim pojmova i elementarnih cinjenica veliki minus za svakog kandidata pa u ovom slucaju i za razima koji je jos zelen za politike, ali tako je to u stranci koja u periodu od 4 godine od clanstva razima u istoj, istom tom covjeku ponudi 6 mjesto na listi 2008. za vijece a iste godine usao u tu stranku, pa opet ne prođe u vijece, pa 2010. bude na listi za federalni parlament pa dobije zanemarljiv broj glasova, i onda na kraju postane povjerenik voljom premijera koji nema podrsku svoje stranke, a sto je najgore ali ja mislim i najbolje postane kandidat za nacelnika za elementarnim neznanjem za obavljanje bilo kakvih funkcija u politickom i izvrsnom tijelu.
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1343811484' post='462120']
[b]Kako "izbačeni" može biti kandidat za prvog čovjeka???[/b]

[b]Haj' ne baljezgaj.[/b]

Zanimljivo je da niko od kandidata za načelnike ne daje uvjerljiv prikaz kako u budžet namaknuti više bespovratnih i beskamatnih sredstava iz nekih drugih izvora.
Uglavnom se načelnikovanje svelo na trošenje naših para koje su putem potrošnje građana dospjele u budžet ili se radi o kreditnom zaduživanju. Pa po tom modelu, svako može biti načelnik.
S druge strane niko od kandidata se ne usuđuje najaviti [b]novu sistematizaciju općinskog organa[/b] iako svi znamo da imamo preglomaznu administraciju koje nam pojede gro sredstava. Umjesto u razvoj, novac ide lezihljebovićima. Čast izuzecima, ima ih.
Nije dovoljno samo privređivati već je potrebno racionalno trošiti!! :rap:
[/quote]
To se moze desiti samo u SDP-u, [b]ponavljam da izbaceni covjek bude i povjerenik i kandidat za nacelnika, [/b]raspitaj se kod drugova i za razloge iskljucenja a istu tu odluku je potvrdio i KJO SDP na celu sa premijerom lipovacom, njima sve moze pod kapu a premijeru pogotovo.

Pitaj svoje drugove i za jasmina abdagica koji je također izbacen u istoj toj grupi sa razimom i onda voljom premijera i zlatka lagumdžije imenovan za povjerenika, zato bi te zamolio da prekines sa permanentnim iznosenjem neistina koje pokusavas prikazati kao istinu i stvoriti pogresnu percepciju kod uvazenih forumasa.

Vise o ovom ce ti reci nela crvena i krokodil pa cak i potvrditi moje navode koji su 100% istina.

U principu ne raspravljam sa osobama koje govore "ja sam 100 % u pravu" ili "ja što kažem je 100 % istina" ali eto zaintrigira me ta tvoja "pijavička" logika.

Kako sam te shvatio, Razima je "izbacio" neki sujetni lokalni SDP klan dok u centrali SDP-a Razim uživa visok rejting.??
Ako je tako, onda je to Razimu samo PLUS!!

Halal mu vjera, napali ga lokalni stranački marginalci a brani ga vrh stranke!!

Aferim majstore :scout:

Da, postavlja se pitanje ko su sve te face u centrali SDP-a i koji su to moćnici kad izbačene kadrove postavljaju za povjerenike OO i samim tim i za kandidata za načelnika?
Da, to su sve oni uglednici koji od izbora do izbora izgube 12.000 glasova.
Moj glas je uvijek išao SDP-u. Uvijek. SDA mrzim. Sad sam sretna jer SDP gubi na izborima.

Obzirom kakva je situacija sa SDP-om na kantonu i državi, a posebno u Cazinu, onda savjetujem Razim, ukoliko želi biti načelnik, onda mora kupiti sav urod sa plantaža kafe u Brazilu, jer da bi dobio izbore svakom potencijalnom kandidatu mora kupiti "vriću" pržene i mljevene kafe.
Nekad su glasove dobijali za 100 grama kafe, ali koliko su se srozali, danas im treba barem "vrića".

I da, dobar je Razim. On je kršan, kao sepet.

Ovo njegova kandidatura mi liči kao na onaj slučaj kada je poslanik Ibrahim a.s. za kurban htio da zakolje sina, a sin na to pristao. Taj slučaj je imao sretan kraj. Allah dž.š. je poslao ovna i tako sin nije postao kurban.,
Ovdje je priča ista, samo sa drugačijim završetkom. Razim je prihvatio da bude kurban, ali ovdje neće doći do pomoći od Allaha dž. š.
On može računati da je već preklan.
  • Upvote 2

Ma dobro ljudi, ohan'te malo!! :wizard:

Kandidat za načelnika je persona/osoba a stranke su glomazni aparati.
Da budem iskren ja Razima percipiram kao narodnog čovjeka i mislim da je kao takav sasvim OK.
A stranka SDP je sad drugi par opanaka!!

@nellacrvena,

Ja Zlatka Lagumdžiju ne mogu vidjeti očima ali to nije razlog da ne pohvalim Razima kao insana i kao čovjeka sa respektibilnim radnim iskustvom.

Najradije bih volio da je Razim u SDA. :imsohappy:

[quote name='mir&dobro' timestamp='1343827880' post='462141']
Ma dobro ljudi, ohan'te malo!! :wizard:

Kandidat za načelnika je persona/osoba a stranke su glomazni aparati.
Da budem iskren ja Razima percipiram kao narodnog čovjeka i mislim da je kao takav sasvim OK.
A stranka SDP je sad drugi par opanaka!!

@nellacrvena,

Ja Zlatka Lagumdžiju ne mogu vidjeti očima ali to nije razlog da ne pohvalim Razima kao insana i kao čovjeka sa respektibilnim radnim iskustvom.

Najradije bih volio da je Razim u SDA. :imsohappy:
[/quote]
A da tamo nema mnogih drugih, naravno... :D

Razim da nije pod patronatom Zlatka, Hamdije i dr. moćnika u SDP-u, sigurno ne bi bio ni kandidat za načelnika općine ispred te partije...
Mene su učili, a i sama se uvjerila "s kim si takav si"...

svi kada pisu o drugima idealiziraju i traze dlaku u jajetu ... a kada je u pitanju njihova partija onda je u pitanju politika ...
  • Upvote 1

[/quote]

pa en i Ekrem Prošić navija za SDA načelnika,izgleda da su svi za nji

[quote name='pijavica' timestamp='1343812716' post='462125']
To se moze desiti samo u SDP-u, [b]ponavljam da izbaceni covjek bude i povjerenik i kandidat za nacelnika, [/b]raspitaj se kod drugova i za razloge iskljucenja a istu tu odluku je potvrdio i KJO SDP na celu sa premijerom lipovacom, njima sve moze pod kapu a premijeru pogotovo.

Pitaj svoje drugove i za jasmina abdagica koji je također izbacen u istoj toj grupi sa razimom i onda voljom premijera i zlatka lagumdžije imenovan za povjerenika, zato bi te zamolio da prekines sa permanentnim iznosenjem neistina koje pokusavas prikazati kao istinu i stvoriti pogresnu percepciju kod uvazenih forumasa.

Vise o ovom ce ti reci nela crvena i krokodil pa cak i potvrditi moje navode koji su 100% istina.
[/quote]
Govorio sam ja njima to dosad mnogo puta al nece ili nemogu da shvate,tako da mi se ne ponavlja. Stvari su se odigrale kako su se odigrale i to znaju mnogi i sad mnogi cekaju Komsicev potez i ako se odluci na osnivanje stranke u Cazinu ce odmah imati opcinsku organizaciju. Sa SDP-eom ne zelim vise nist imati,halal im bilo sve ono sta sam uradio za njega al nikad vise.

[quote name='cincilator' timestamp='1343848996' post='462149']
pa en i Ekrem Prošić navija za SDA načelnika,izgleda da su svi za nji
[/quote]
Neka Ekrem navija za koga hoće, njegov lični izbor.
Već se ponavljam, SDA mrzim, ali mi je drago što SDP gubi tlo pod nogama, (ovaj SDP)

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1343855585' post='462166']
Za Ogija i otadzbinu!!!
[/quote]
Reci Ogyu da podnese financijski izvjestaj sto ga krije kao zmija noge, nek i ove iz SDA usutka malo, rano su krenuli u kampanju obice im se to o glavu.

Ja ove tzv. socijaldemokrate kako unutar tako i van SDP-a slabo kužim. Radikalni ljudi za strahu.
Nekako mi se teško navići na ovu njihovu tešku retoriku tipa "mrzim", "prezirem", "izbačen",,,,,,itd.

Biće da je moja SDA još uvijek jedina demokratska pa i socijaldemokratska.

Još da nam je iz nje očistiti zalutale komunjare,,, :protest:

Kad bi očistio zalutale komunjare, onda bi se i ugasila SDA...svi su potekli iz komunističke partije, a podmladak čiji je, nema smisla raditi DNK testove!