Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

Tjelesne granice izdrzljivosti???

Recommended Posts

Zanima me dali ste Vi, dragi forumasi, ikad ispitivali svoje granice izdrzljivosti tj mozda nekad bili primorani na extremne uvjete..

Evo npr ja danas. Jucer radio, sinoc nisam nikako spavao, danas u 5 na posao do 4 poslepodne. Post i tako bom kad sam dosao u 4 kuci izgledao sam ko mejit :D
Od tolikog umora i iscrpljenosti promukao sam te sam jedva pricao. odmah sam legao te ko slagiran pred iftar se probudio :)

Gubio sam orjentaciju i zaboravljao jesam li posao ili dosao... Igrom slucaja sve te obaveze i nespavanje je bilo skoro pa previse za moje "krhko" tijelo xD

Vise puta. Najvise mi smeta nesanica U kombinaciji sa poslom Koji mi zahtjeva koncentraciju, pa san jednom od prilika U dva Dana spavala svega pet sati, putovala cijeli Dan U ulozi vozaca, te nastavila raditi gore pomenuti posao. Avet od insana, doslovno :)

svakodnevno ispitivam granice svoje izdrzljivosti ...

jednom sam bio citav dan budan ... a navece sam izdrzo jednom do polajedanaest da ne zaspem ... xD

stvarno je nevjerovatno sta covjek moze izdrzati ... jednom sam uspio tri dana da nespavam ... plus vozio ...

8 sati posla + 2 sata ekstremnog treninga uz 6 sati spavanja...
izdrzao nekoliko dana a onda mi dosadio takav zivot

to se jos vidjelo u ratu da je covjek izdrzljiviji od zivotinje,ma magarac nije nista za insana,ja radim nocnu smjenu od 22 do 6h ujutro spavam od pola 7 do 12h podne,ustanes treba naj manje 1 h da skontas da je dan i da je noc za spavanje,sinovac hoce igrati se ,treba i njemu zelju ispuniti poslije bi insan i vani malo,tako da sve je na ledjima osim odmaranja,ponekad kad ima eki termin u 9 ili 10 ne spava se do poslije podne,ali st je gore tijelo navikne na takav tempo ali na duzi period tijelo gubi kontrolu,metabolizam slabi i vise si kod doktora nego na radnom mjestu,granice izdrzljivosti su nam nemoguce,,.

ja sam jednom haman sat i po izdrzo da nista ne pojedem i ne popijem :)

jes vala,sto neko gore napisa,zaboravis kad si zadnji put spavo i najgore zasto nisi spavo...al`opet vuces ko cetiri mazge

[quote name='Cain' timestamp='1343555294' post='461997']
8 sati posla + 2 sata ekstremnog treninga uz 6 sati spavanja...
izdrzao nekoliko dana a onda mi dosadio takav zivot
[/quote]

a sta preostalih osam sati ... xD

meni bude drago kad imam 8 sati posla + 2 sahat fitnesa.. sa 6 sati spavanja sto je preporuceno pa to je idealno... :)
sad zbog ljeta i ostali stvari batalio sam fitnes ali me ubise druge zivotne obaveze!!!

Ja sam nenamjerno isptivivala TE granice. Pa zato sam izgledam kako izgledam :girlwerewolf:
Ne merem da se rijesim tamnih mrlja ispod ociju, imutite otisao u helac, a organizam jedva izdrzi neke ekstremnosti, poput 48 h nespavanja itd. :/

Ne preporucujem ovoj svojoj generaciji, ili mladjima :)

[quote name='veritas' timestamp='1344276388' post='462366']
Ja sam nenamjerno isptivivala TE granice. Pa zato sam izgledam kako izgledam :girlwerewolf:
Ne merem da se rijesim tamnih mrlja ispod ociju, imutite otisao u helac, a organizam jedva izdrzi neke ekstremnosti, poput 48 h nespavanja itd. :/

Ne preporucujem ovoj svojoj generaciji, ili mladjima :)
[/quote]

Veritas genetika je cudo... napokon da si priznas neke stvari, a i nama ostalima :P :*

Godinama budala bila, stavila tačku jer ne merem više. Spavati par sati ii skoro pa ne spavati, i juriti od obaveze do obaveze, a-a ne mogu to leđa više izdržati. Sad spavam minimalno 6-7 sati. Stari se .. :D

Lezem u tri - cetiri a budim se u sedam - osam u zavisnosti od faksa a cijeli dan se bavim necim ili sam na nogama. Preko dana nisam u zivotu zaspao i necu nikad spavati preko dana jer smatram da je to fors i gubljenje vremena za one kojima to ne treba. Studentski zivot je zlo.

Desavalo se da prespavam samo 2h , ostalo bila budna...nekada je bilo danaa, kada uopste spavala nisama radni dan bio od 8 - 20...Ah kad se slado, svasta se izdrzi...

Najduze sto sam dosad izdrzala je 4 dana bez spavanja. Prva godina faksa, morala odraditi crteze za visokogradnju, bio mi uslov za sledecu godinu, znaci nije bilo sanse da fulim rok. Ja, kampanjac, cekala do krajnjeg zora i onda cetiri dana zivjela na Pepsiju i krekerima.
Sto je najbudalastije, ha sam zavrsila svoje, dosao buraz da me zamoli da odradim njemu neke masinske crteze. :D I odradim njegovo, odspavam par sati i odem na ispit iz fizike, srusim se u po ispita, provedem ostatak dana u fakultetskoj ambulanti i ne polozim naravno. :D

Inace sam sampion u maltretiranju sopstvenog organizma, svako malo ga doguram do ivice. E neS vise!

U zadnja 3 dana nisam skupio 10 sati spavanja. Najgore što mi se ne spava, zaboravio sam kako se to radi :D

U mladosti čovjek učini mnogo glupih stvari, vjerujući da je besmrtan i neuništiv. Naravno, račun se ispostavi kasnije uvijek se pokaže da su te gluposti koštale više nego što vrijede. Ali se plati. Krvavo.

Prve tri sedmice godišnjeg odmora ovog ljeta sam proveo na bolovanju zbog kičme. A mogao sam fino poslušati dajdžu koji mi je govorio da je loša ideja to što se kupam toliko u Vrbasu kad mi je bilo 15.

• Upvote 1

U mladosti čovjek učini mnogo glupih stvari, vjerujući da je besmrtan i neuništiv. Naravno, račun se ispostavi kasnije uvijek se pokaže da su te gluposti koštale više nego što vrijede. Ali se plati. Krvavo.
Prve tri sedmice godišnjeg odmora ovog ljeta sam proveo na bolovanju zbog kičme. A mogao sam fino poslušati dajdžu koji mi je govorio da je loša ideja to što se kupam toliko u Vrbasu kad mi je bilo 15.

Kako ono kazu "pitat ce te starost gdje ti je bila mladost" isti slucaj i samnø.
Kad bi rahmetli nena rekla "izlazi iz vode, znaces kad budes djecu radjala" mi bi se smijali.
Sad kad "upekne minus" u ovoj drzavi po pola godine sjetim se nene cesto. Udari i u koljeno i u ledja.
A sto se tice iscrpljivanja i toga je bilo, sve do jednog dogadjaja koji mi je promjenio zivot iz temelja. Sad drugacije i radim i gledam na zivot.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Hercegovko, izvini! Umjesto zeleno, pritisnuh crveno greškom...Nadoknadiću drugom prilikom, sad se ne može ispraviti.

Hercegovko, izvini! Umjesto zeleno, pritisnuh crveno greškom...Nadoknadiću drugom prilikom, sad se ne može ispraviti.

Haha ja sam ionako tek juce skontala ovaj plus i minus. 

Sredio sam stvar, u svakom slučaju. Ali minus ostaje.

Najgora stvar mi je bila kada sam Ciklami dao minus na Kaladontu :) nije mogla da se načudi, ali nije lako bez zooma petrefiti pravo dugme na tabletu.

Shit happens.

Ko zna sta i ja sve pritiskam na telefonu, mozda sam i ja nekome kliknula na minus. 

Ako si Remzudinu, neće to ni primjetiti. On se već dugo drži na solidnih -30.

Ne mogu izdržati vrućinu pored kompjutera (on topic) a tablet nosim gdje god nađem hlada.