Jump to content
Sign in to follow this  
Zelka

Kupovanje stvari za bebu

Recommended Posts

[left][size=5][font='comic sans ms', cursive]Da li ste kupovali djetetu vec na pocetku trudnoce ili pred kraj ? Gledate li na to i na ono sto kazu da ne valja kupovati rano vec haman pred porodjaj ? Kad ste se za ime odlucili ? Dosta ih cujem kako nece nista da kupuju djetetu do 8-9. mjeseca, a ime biraju tek u 9. mjesecu, kazu da ne valja itd.[/font][/size][/left] Edited by Zelka
  • Upvote 1

Kupovala sam kad sta nadjem sto mi se svidja, uglavnom poslije 4-5. mjeseca sam vec pocela polako jer sam onda znala da je sin, ne moze se u zadnji mjesec sve kupovati :D A imena sam imala dosta sto su mi se svidjala ali Mehmedu sam znala ime mjesec dana prije poroda otprilike a Nailu nisam znala uopste kako cu staviti ime iako sam ih imala par koja su mi bila lijepa, tek u bolnici sam se odlucila da stavimo ime Nail :)
  • Upvote 2

Pa ja ne vjerujem u to "ne valja prije kupovati". Kako se trudnoca, u vecini slucajeva, planira tako i te stvari valja isplanirati. To su izuzetno vazne stvari da bih o njima u zadnji cas mislila. Slazem se sa selmom kad kaze da je imala nekoliko imena unaprijed pripremljenih, to je ispravno po meni, ipak ce se dijete njime koristiti cijeli zivot.
Ja sam slaba na carapice, tako da sam toga kupovala cak za svoju bebu, a nisam bila trudna :) Jedan od fetisa, sta mogu :)
  • Upvote 2

Hehe za prvog sina do zadnjeg nisam ni znala da je musko :D a nisam ni za ime bila sigurna imala sam dva u uzem izboru ... tako da izmedju Neo i Enej bude Enej :D hehe ... a za curicu je cojk birao i bom tu je nasa Nirvana :) a sad za ovog bebaca dogovorili smo se on za musko dijete ja za zensko ... posto eto su nam potvrdili ovaj put da je djecak ja opet kraca :P ali svidja s ei meni ime sto ce nas djecak dobiti ako Bog da ... ali bas me je zanimalo dali netko jos u to vjeruje jer puno sam sad cula ah netrebate jos ime birati nemoj kupovati do mjesec dana pre roka ... hej sa malom djecom da ja cekam zadnji sedam dana ili mjesec da kupim sta mi treba ... sto se tice velikih stvari necu ponovo kupovati imam od Nani ... ali odjecu posteljine i te stvari moramo promjeniti boju hehe :D i jedva cekamo da se nas djecak ako Bog da ziv i zdrav rodi i pridruzi svom braci i svojoj seki :love:
  • Upvote 2

Mashallah. Ma da, to su "babije price". Pa barem danas znamo kojeg je spola dijete ranije, oni to nisu znali tada, zato su i kupovali u zadnji cas :) Sritno tebi i bebicama
  • Upvote 1

Nisam na početku nikad ništa kupovala, ali sa bliženjem poroda polako sam i kupovala, a imena su birana već pred kraj, previše lijepih imena ima da bi se insan mogao odlučiti, i onda 5 do 12 se odlučim.

Guest

Ima naroda nekupuje nista prije poroda. Nego kad se zena porodi muz ode kupi par stramplera i majica, krevetak i paket pempasa. Ostalo se kupuje kasnije. Tako sam cula...

Za prvog sina nisam nista ali sam poslje poroda lezala u bolnici skoro mjesec dana. Uglavnom sve je muz kupio i pripremio dok sam ja dosla. Za drugog sina sve unaprijed kupila ali nisam stigla oprat rodio se prije termina na deset dana.

Da li ste kupovali djetetu vec na pocetku trudnoce ili pred kraj ? Gledate li na to i na ono sto kazu da ne valja kupovati rano vec haman pred porodjaj ? Kad ste se za ime odlucili ? Dosta ih cujem kako nece nista da kupuju djetetu do 8-9. mjeseca, a ime biraju tek u 9. mjesecu, kazu da ne valja itd.

To je u narodu tako da ne valja... Bas nista kupovati prije...

Nekog direktnog razloga zato nema... Ali... Neko onako donekle prihvatljivo objasnjenje, jeste u slucaju, nedaj Boze, nekih komplikacija pa i moguce smrti bebe ili ploda..

Osoba se s tom kupovinom i odlucivanju za ime vise veze za trudnocu i za bebu i ako bi doslo do najgoreg bude teze nego sto jeste..

A isto tako ima slucajeva i da doktor kaze da je zensko, pa se kupi sve roza dekice, bodi, majcice i sve ostalo a ono iznenadi muski pa se sve mora ponovo :)..

Jeste Rambo upravo tako. Nasi prijatelji su to prezivjeli i nedaj Boze nikome. Dijete je ns porodu umrlo. Kuci sve bilo spremno. Najgore je bilo sve skloniti o sakriti prije nego zena dodje iz bolnice.
Stare narodne ili bar neke od njih nisu za badava.
  • Upvote 1