Jump to content
barca

Sove Krajine

Recommended Posts

Mozda ce mnogi reci da se radi o udruzenja koje ima za cilj borbu za prava ratnih veterana i boracke populacije uopce, pa mu zbog toga nije mjesto u forumu "Politika", ali saopcenja koja celnistvo Sova Krajine plasira svaki drugi dan (otprilike) govore da se oni bave samo i iskljucivo politikom, i to onim njenim dijelom koje ima iskljucivo huskacki karakter. Nije dovoljno nekog proglasiti "personom non grata" (sto je ovom udruzenju postala uza specijalnost) da bi se neki pojedinci ili grupa afirmisali u politickom smislu, potrebno je ponuditi i neka rjesenja. Iako cesto imaju ispravno misljenje, mislim da metode koje zastupaju nisu provodive, pa i ta cinjenica dodatno umanjuje njihov kredibilitet da ih sira javnost prihvati kao ozbiljan faktor.

Da se radi o diletantskoj grupici ljudi govore i njihova saopcenja koja obiluju pravopisnim, konstrukcijskim i drugim greskama koje su toliko ceste da ne mogu biti slucajnost, jer svako ko pise saopcenje nakon zavrsetka ga bar jednom letimicno procita.

Evo njihovog danasnjeg saopcenja iz kojeg se moze iscitati otvoreni animozitet prema covjeku koji je svoju duznost i kredibilitet debelo ovjerio na izborima 2010., svidjalo se to nekom ili ne.
[url="http://www.cazin.net/usk/23164-sove-krajine-upozoravaju-a-sda-ne-dozvolite-da-vas-prevari-hamdija-lipovaca.html"]http://www.cazin.net/usk/23164-sove-krajine-upozoravaju-a-sda-ne-dozvolite-da-vas-prevari-hamdija-lipovaca.html[/url]

Guest
Već sam rekao da smatram da je to Udruženje kojem ne treba davati nikakav medijski prostor jer kao nerelevantni su nekoliko puta ukazivali na to "ko je dobar, a ko loš u politici".

To je isto kao kad bi ja osnovao Udruženje BARCACAZIN i počeo slati medijima svoja saopćenja zašto da glasaju za ovog a ne za onog.

Proglašavanje osoba personom non grata, i to bez ikakvog prava, dovoljno govori o kakvom se kvaziudruženju radi.

Zato javno pozivam portal Cazin.net, odnosno administratore portala da uskrate medijski prostor ovom Udruženju koje, očigledno, ima pravo za većinu što kaže, ali rade dosta stvari kao nerelevantne osobe i tako iskorištavaju medijski prostor.

Pitam se da li ce Prosic i Hodzic kao istaknuti politicari SDP-a reagirati na ovaj natpis Sova ili ne. Ako ne reagiraju onda su i oni vjerojatno Sove Serdje Bajrica, i "kao posteni SDP-ovci ruse infrastrukturu SDP-a" istu onu infrastrukturu koja ih je dovela na mjesta gdje se sad nalaze. Moram priznati vrlo moralno. bez komentara.
  • Upvote 1

jes vala nemere se sjedti na dvi stolice. Il ukolo od SDPa il u gnizdo kod sova.Mene je ovaj Hodža iznenadio,reko bi da je fin čojek

Guest
[u][i][b]"OJAK" [/b][/i][/u]tekst, da ga nije pisao Bajrić? :mail: :rtfm:

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Predsjednik Regionalnog udruženja ''Sove Krajine'' Bajrić Senad ekskluzivno za cazin.net kaže: Učinili smo sve da SDA , A-SDA, DNZ, SBiH, Ekrem Prošić zv. Maršal i Farko Hodžić zv. Hodža započnu pregovore oko formiranju vlade nacionalnog jedinstva Krajine[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]U kratkom telefonskom razgovoru sa administratorom ovog portala Bajrić je rekao kako je poznato da je koordinacioni odbor Sove Krajine proglasio stalno zasjedanje zbog nastale krize vlade USK. Mi smo u suradnji sa drugim boračkim udruženjima zauzeli stav da Hamdija Lipovača neće i ne može ostvariti svoje prljave ciljeve. Nakon što je uništio SDP, krizu je htio prenijeti i na vladu USK. Mi smo ga osujetili tako što su Ekrem Prošić zv. Maršal, Farko Hodžić zv.Hodža iz SDP-a i Jusuf Bajrektarević iz A-SDA stali na stranu Sove Krajine i boračkih udruženja te zvanično dali do znanja da nema ništa o Lipovačinih namjera.[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Bajrić Senad predsjednik udruženja kaže zvao sam Admira Hadžipašića koji je već bio na pregovorima sa Lipovačom i rekao mu da povuče delegaciju sa pregovora jer nemaju podrške poslanika za ostvarivanje Lipovačinih namjera.[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]U koliko budete nastavili pregovore sa Lipovačom dovešće te se kao pregovarači u potpunu negativnu situaciju a stranku A-SDA možda i do uništenja.[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Obavijestio sam kaže Bajrić o svemu predsjednika skupštine Rošića kao i Ekrema Prošića predsjednika SDP-Cazin i Rifeta Dolića predsjednika DNZ-a[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Sad je na njma stvar da nastave preliminarne pregovore za uspostavu vlasti na USK[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Da nije do ovog došlo kaže Bajrić Sove Krajine su spremne bile u saradnji sa drugim boračkim udruženjima preduzeti nepopularne mjere, posebno se zahvaljujemo Ekremu Prošiću iz SDP-a i Jusufu Bajrektareviću iz A-SDA koji su stali na stranu boračkih udruženja i obećali da neće stati na stranu Lipovače. U svakom slučaju odgovornost za nemili događaj i izlazak boraca na ulice morala bi preuzeti A-SDA i Rifet Hozanović za kojeg imamo informacije da je kreator krize vlasti kaže Bajrić predsjednik Regionalnog udruženja Sove Krajine.[/font][/color]

Ne budite smijiesni. Ovo udruzenje vodi 6 ljudi, od kojih se jedan odvojio! Udruzenje ima jedna cilj, a to je samo da kontraobavjestajnim saopcenjima kompromitira ili potice stvaranja odredjene ciljane svijesti o pojedincu ili grupama kod gradjana!

Pozz

To je nesto na cemu ja licno nebih gubio vrjeme.Smjesno je da mediji daju prostor grupi ljudi koji su sjeli za sto i dali sebi ime sove krajine.I sada oni bolan su najpametniji i daju proglase,izvjestaje.Kakva glupost.Neka ta grupa ljudi prvo izadje sa licnom podacima o svojoj proslosti odnosno od perioda 1990.godina pa naovamo sta su radili i gdje su bili?????Cim se to spomene te sove odmah prestanu da se oglasavaju par sedmica.Dajte ljudi nemojte se zamarati glupostima.To lici na djecije igre ono kad djeca idu tuzivati drugu djecu nastavniku........Smjesno i pomalo glupo....
  • Upvote 1

Evo Sove dizu revoluciju

Zbog teškog ekonomskog političkog i društvenog stanja USK zahtjevamo da vlada USK na čelu sa Hamdijom Lipovačom podnese neopozivu ostavku Opsirnije

Kontaktirali su me, ma nek malo zahuskaju pa cemo mi na kraju to lijepo i skolovano odraditi.. Ali naravno ako vec stvore plodno tlo i bude se poklapalo sa parametrima koji mi mnogi zagovaramo. Onda im se u potpunosti prikljucujem..