Jump to content
pirgo

Kojoj političkoj partiji je sklon neki portal na USK-u?

Recommended Posts

[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Da li ti na toj web stranici zarađuješ ilegalno ili?[/font][/color]
[/quote]

Sve legalno 100% i zarada ide preko adsensa.

[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]A što se zarade tiče, potrudi se da saznaš koliko recimo Cazin.net ili Krajina.ba imaju bannera pa ih pitaj cijene. Ima da se iznenadiš [/font][/color] ;)[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] [/font][/color]

[/quote]

Nit imam vremena niti me pretjerano zanima.

Guest
Eh onda ako nemaš vremena niti te pretjerano zanima, onda ne moraš ni pričati kako neki od portala ima zaradu :)

;)

[font="helvetica, arial, sans-serif"][color="#282828"]Ma znam ja da malo zaradjujete a da kad zaradite neki od vlasnika portala ti ne isplati dogovorenu cijenu,znas ti to iz licnog iskustva nemoram ti crtati. Ali ipak ako ste se odlucili vec baviti s tim,onda bi trebali malo vise se potruditi,jer kako se dosad vode portali na USK to bi i danasnji osnovci znali,novinarstvo zvano "copy-paste". Znas ti Namik dobro ko za koju politicku stranku pise na cazin.netu,ovo ti je ipak drugi "mandat" u Cazin.netu ne mozes se sad vaditi kao politicari nisam ja znao. Prati narednih par mjeseci kolege i vidjet ces ko je za koga[/color][/font]

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1337963319' post='457342']
Eh onda ako nemaš vremena niti te pretjerano zanima, onda ne moraš ni pričati kako neki od portala ima zaradu :)

;)
[/quote]

Pa sigurno neradite dzabe

Guest
[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1337980869' post='457370']
[font=helvetica, arial, sans-serif][color=#282828]Ma znam ja da malo zaradjujete a da kad zaradite neki od vlasnika portala ti ne isplati dogovorenu cijenu,znas ti to iz licnog iskustva nemoram ti crtati. Ali ipak ako ste se odlucili vec baviti s tim,onda bi trebali malo vise se potruditi,jer kako se dosad vode portali na USK to bi i danasnji osnovci znali,novinarstvo zvano "copy-paste". Znas ti Namik dobro ko za koju politicku stranku pise na cazin.netu,ovo ti je ipak drugi "mandat" u Cazin.netu ne mozes se sad vaditi kao politicari nisam ja znao. Prati narednih par mjeseci kolege i vidjet ces ko je za koga[/color][/font]
[/quote]

Opet kažem, radi se u skladu sa plaćanjem, ne u skladu sa voljom. Malo ko danas radi na portalima a da se novinarstvom misli baviti i u budućnosti.

Ja te opet pitam, ko za koga piše? Barem mi napiši u PP i to obećavam ostaje među nama. Ja stvarno ne znam, a volio bih znati.

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1337980891' post='457371']
Pa sigurno neradite dzabe
[/quote]

Ti si gori od RTV-a. Njima kad su portali konkurencija, kakva-takva, a jesu jer ih skoro niko ni ne posjećuje, pravi se reportaža o "portal zaradi" pa kažu da se banneri naplaćuju i po 150 maraka.

Volio bih vidjeti taj portal koji toliko naplaćuje, sem Biscana, njima ionako Hamdo sredi sve pa i skupe reklame :)

Meni je ustvari više dosta laprdanja o neovisnim medijima i slično...
Mediji nikad ne mogu niti će biti neovisni. Medije čine ljudi sa svojim stavovima, željama, potrebama, ambicijama i ciljevima tako da ne treba nikad vjerovati da je ijedan medij na svijetu neovisan jer to ne postoji.

Ja zaista nemam ništa protiv "obojenog" novinarstva - bilo ono stranački, nacionalno, vjerski, sportski ili šta ti ja znam kako "obojeno". Samo me smeta licemjerstvo. Treba pošteno da se zna za šta se autor nekog članka zalaže i za koga navija. To me najviše smeta - što svi glume neku neutralnost.

Recimo za mene se i na forumu vidi, a i kad bih pisao nešto da sam zastupnik libealnog kapitalista i uvijek na strani poduzetnika, a protiv svake vlasti i države.h
  • Upvote 2

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1338158980' post='457528']
Glupost.

Rekao bi čovjek da ne postoji niko nezavisan u tom poslu.
[/quote]

Pa de reci da ti kad pišeš neki članak da možeš skroz svoje mišljenje i stavove odvojiti i pisati o nečem totalno objektivno i neovisno?
Ne možeš. To ne može nijedan čovjek i to su brojni ugledni psiholozi davno dokazali.
Ja znam kad govorim o nečem da unosim dio sebe i uvijek za taj dio sebe ostavljam određenu granicu pogreške. Znam da je tako, ali to je zato jer sam ljudsko biće.
  • Upvote 1

to svabo kaze geld, a ima i ono drugo gelb.. to ti je najveci pokretac interesa od pamtivjeka!!!

Guest
Sasvim je normalno da neko donosi zaključak na osnovu očitog, pa tako i neko ko se bavi novinarstvom. Nikakve veze osjećaj i nešto treće nema sa neovisnošću pojedinih novinara.

Baš me zanima kako ambicije , želje i sl. utječu na to da neko napiše objektivan članak bez pristranosti ili ovisnosti o nekome, nečemu. Glupo je reći da nema neovisnih novinara. Prvi mi napamet padaju Tomislav Klauški i Ilko Ćimić.

Uostalom, nije tema neovisnosti medija nikad bila šta oni misle o onome o čemu pišu, već za koga pišu i kako pišu.

Ja mogu imati svoje želje i osjećaje prema nečemu, ali ako je stvar očita tu nema druge nego biti objektivan.

A objektivnost medija i novinara svakako postoji i to je suprotnost ovisnosti, ili kraće rečeno, to je neovisnost.

Portali imaju za obavezu da informisu javnost u clancima koji se baziraju na cinjenicama. Sve ce biti dobro dok objavljivaju svacije clanke, ali clanke koji su bazirani na osnovu provjerenih, dokazanih cinjenica.
  • Upvote 1