Jump to content

Recommended Posts

To su sve moguci kandidati jer ih CIK jos nije ovjerio,i ja znam vise mogucih mladih ljudi koji nisu ni jednom jos bili kandidati na listama a kamo li u vijecu,al o imenima tek kad ih potvrdi CIK,samo znam da je SDP u Cazinu puno izgubio s ovim mladim ljudima.

[quote name='nellacrvena' timestamp='1337975003' post='457356']
Ako nema veze, zašto ti nisi platio račun, pa bar za jedan mjesec. Svi znate da je Ekrem svoje pare ulagao u partiju, a zauzvrat je dobio da mu tako vraćate. Čovjek nikad nije ni od koga ništa ni tražio niti je njemu šta potrebno. Svoj život je podredio za partiju, vjerovao je u vas, ali licemjerstvo je najgora ljudska osobina.
[/quote]

A zauzvrat je dobio naknadu u skupstini i domu naroda u visini od cca 5.000 km mjesecno x 12 mjeseci x 4 godine a to ti dodje negdje cca 250.000 KM. Ne radi se ovdje smo o Ekremu, vec i o Nermini koja je "zaradila" dosad vise od pola miliona maraka u ime SDP-a, pa ministar Muric koji ce profitirati kao i Ekrem i onda ovdje pricamo da su duzni za kancelariju, telefon, internet, dvoranu, dom kulture i sl. Posteno bi bilo da njih troje uzmu i sami kazu snosicemo sve troskove rada kancelarije u Cazinu a vjerujem da ne bi ni osjetili s obzirom koliko im je SDP dao. Kad su njih troje mogli Zuni davati po 100 KM mjesecno zato sto je politicki sekretar mogli su ta sredstva usmjeriti na kancelariju i platiti kiriju, telefon i ostale obaveze. Tehnicki sekretar ima a taj politicki je, po meni, nepotreban-izmisljena funkcija. Nemam nista protiv troje nabrojanih ali ja u njima vidim rjesenje finansijske krize(ne daju "svoje" pare) u kojem se nasla kancelarija SDP-a. Takodjer bi i vijecnici trebali uplacivati neka sredstva na ime troskova rada kancelarije OO SDP-a Cazin. PS. Cujem neki dan da je povjerenistvo isplatilo sva dugovanja kancelarije a prica se o cifri od cca 10.000 KM, naglasavam, ako je istina.
  • Upvote 1

[quote name='pingvin' timestamp='1338012894' post='457403']
A zauzvrat je dobio naknadu u skupstini i domu naroda u visini od cca 5.000 km mjesecno x 12 mjeseci x 4 godine a to ti dodje negdje cca 250.000 KM. Ne radi se ovdje smo o Ekremu, vec i o Nermini koja je "zaradila" dosad vise od pola miliona maraka u ime SDP-a, pa ministar Muric koji ce profitirati kao i Ekrem i onda ovdje pricamo da su duzni za kancelariju, telefon, internet, dvoranu, dom kulture i sl. Posteno bi bilo da njih troje uzmu i sami kazu snosicemo sve troskove rada kancelarije u Cazinu a vjerujem da ne bi ni osjetili s obzirom koliko im je SDP dao. Kad su njih troje mogli Zuni davati po 100 KM mjesecno zato sto je politicki sekretar mogli su ta sredstva usmjeriti na kancelariju i platiti kiriju, telefon i ostale obaveze. Tehnicki sekretar ima a taj politicki je, po meni, nepotreban-izmisljena funkcija. Nemam nista protiv troje nabrojanih ali ja u njima vidim rjesenje finansijske krize(ne daju "svoje" pare) u kojem se nasla kancelarija SDP-a. Takodjer bi i vijecnici trebali uplacivati neka sredstva na ime troskova rada kancelarije OO SDP-a Cazin. PS. Cujem neki dan da je povjerenistvo isplatilo sva dugovanja kancelarije a prica se o cifri od cca 10.000 KM, naglasavam, ako je istina.
[/quote]
Nije povjerenistvo nego centrala SDP-a iz Sarajeva je rijesila dugove,sto je potvrdilo da se ovdje sve radilo da se Ekrem skloni koji je legalno izabran na izbornoj konferenciji,a povjerenik je nelegalan i clanovi SDP-a ga tako dozivljavaju jer nije clan stranke,i do izborne konferencije i do izbora novog predsjednika kojeg ce opet delegati izabrati tesko se SDP-u najzalosnije sto su opcinski izbori na putu,Hamdo nije mogao donijeti goru odluku nikako od toliko clanova stranke on za povjerenika postavlja covijeka koji nije clan. Centrala u Sarajevu uzima sebi procenat od plata njih troje jer su ispred SDP-a na "funkciji" kao i od vjecnika ali posto su nasi vijecnici otisli u nezavisne imali smo samo jednog vijecnika,a od tih procenata sto SDP uzima od njih duzan je placati troskove kancelarije,tehnickog sekretara i ostale potrebe kancelarije.Znas ti vrlo dobro koliko je Ekrem ulozio u kampanji svog novca sta bi bilo da nije prosao u skupstinu kantona,ko bi mu tad vratio ulozeno.Ekrem i kad zavrse 4godine mozda ce biti na nuli ili nesto iznad nule.

Nema moj post veze sa bilo kojim pojedincem vec sam samo htio navesti moje vidjenje rjesenja finansijske situacije. Ja Ekremu ne kazem nista, meni nista nije rekao ruzno ili uradio, cak ga uvazavam kao individualca koji nosi jedan ponos i postenje ali isto tako mislim da je imao dosta losih rjesenja oko sebe i previse vjerovao pogresnim ljudima. Zelim mu srecu sa listom ali nikad ne bih glasao za nju pored SDP-ove.

[quote name='pingvin' timestamp='1338015456' post='457409']
Nema moj post veze sa bilo kojim pojedincem vec sam samo htio navesti moje vidjenje rjesenja finansijske situacije. Ja Ekremu ne kazem nista, meni nista nije rekao ruzno ili uradio, cak ga uvazavam kao individualca koji nosi jedan ponos i postenje ali isto tako mislim da je imao dosta losih rjesenja oko sebe i previse vjerovao pogresnim ljudima. Zelim mu srecu sa listom ali nikad ne bih glasao za nju pored SDP-ove.
[/quote]
Ekrema jako poštujem i kad se vratim u prošlost, i svim dešavanjima, zbilja taj čovjek vjeruje pogrešnim ljudima. Ipak podržavam ovu nezavisnu listu.
  • Upvote 1

[quote name='nellacrvena' timestamp='1338060974' post='457436']
Ekrema jako poštujem i kad se vratim u prošlost, i svim dešavanjima, zbilja taj čovjek vjeruje pogrešnim ljudima. Ipak podržavam ovu nezavisnu listu.
[/quote]
sto se mene tice ja bih najvise volio i da nezavisna lista i SDP-eova lista dobiju po 4-5 vjecnika,ali cu podrzati 7.10. nezavisnu listu,i ako jos ne znamo listu SDP-a,glavni akteri liste ce biti Jasko,Razim,Lelic i Refik i jos 11 mladih tako im je obecano na sastanku,mada ce oni sluziti kao dopuna listi ako nadju toliko mladih,i naturit ce oni jos njih samo da popune listu,tako da ne vjerujem da bih mogao naci nekog na SDP-eovoj listi za koga bih ja glasao i da nije nezavisne liste otisao bih na glasanje i napravio ne vazeci listic ili dao nekom iz druge stranke glas ako bi vidio u njemu kvalitet.

Koga zanima nezavisna lista evo linka pa neka gleda http://www.izbori.ba/Documents/Izbori2012/SPISAK_PRIJAVLJENIH_NEZAVISNIH_KANDIDATA2.pdf

Što se tiče osoba koje čine listu, svaka im čast na hrabrosti i odlučnosti, treba ih podržati na svaki način. Ovoj listi više ne komanduju stranački šefovi kojima inače vijećnici služe samo kao sredstvo da mahnu ono što im treba, a narod ko j.... Zato sam uvjeren da će sigurno dobro proći jer mogu u punom kapacitetu biti predstavnici naroda, a da ih pri tome nikakav Hamdo ili hamdići ne tuku po glavi i da odgovaraju nekakvoj stranci i ''stranačkoj disciplini'' koja uništava i izdaje svoje najodanije članove. Samo se trebaju dobro predstaviti narodu i reći: ''Mi smo ti koji se ne bojimo nikoga i spremni smo raditi za Cazin, na nas niko ne može uticati osim naroda koji nas bude izabrao''.
  • Upvote 2

Ne vidim po cemu je kvalitetna ova lista za cazin kad su svi oruzje da se progura miki hatidzin. Dosta imena se vise puta okusalo u sdpu pa nisu prosli ne vidim razloga sto bi sad iznenadili. Uglavnom neka im je sa srecom ali moj glas je daleko od njih.

[quote name='che guevara' timestamp='1338064426' post='457443']
Koga zanima nezavisna lista evo linka pa neka gleda [url="http://www.izbori.ba/Documents/Izbori2012/SPISAK_PRIJAVLJENIH_NEZAVISNIH_KANDIDATA2.pdf"]http://www.izbori.ba..._KANDIDATA2.pdf[/url]

Što se tiče osoba koje čine listu, svaka im čast na hrabrosti i odlučnosti, treba ih podržati na svaki način. Ovoj listi više ne komanduju stranački šefovi kojima inače vijećnici služe samo kao sredstvo da mahnu ono što im treba, a narod ko j.... Zato sam uvjeren da će sigurno dobro proći jer mogu u punom kapacitetu biti predstavnici naroda, a da ih pri tome nikakav Hamdo ili hamdići ne tuku po glavi i da odgovaraju nekakvoj stranci i ''stranačkoj disciplini'' koja uništava i izdaje svoje najodanije članove. Samo se trebaju dobro predstaviti narodu i reći: ''Mi smo ti koji se ne bojimo nikoga i spremni smo raditi za Cazin, na nas niko ne može uticati osim naroda koji nas bude izabrao''.
[/quote]

Nema na toj listi ni jednog imena koje bi moglo ili htjelo raditi u interesu Cazina i njegovih gradjana. Jedan broj nema znanja ni moci, a ovi drugi su previse zaokupljeni interesima da od toga nece vidjeti ni one koji su im bliski.
U ostalom. ova lista ima jedino za cilj daljnje cijepanje birackog tijela koje je do sad glasalo za SDP. Samo me interesuje, bez obzira na neciji uticaj ili apsolutnu slobodu pri odlucivanju, u koji ce se blok svrstati oni koji eventualno udju u OV sa ove liste? Hoce li biti principijelni pri svojim stavovima i opredjeljenjima, ili ce , kao neki, djelovati po principu "ko da vise". Poznajuci dobar dio ljudi sa ove liste nikako se ne mogu otrgnuti utisku da ce ovo drugo biti glavna vodilja njihovog djelovanja.

Guest
Ahahahaha, nekima će sa "Nezavisne liste" jedini odbrambeni sistem od medija pred oktobar biti "Ah, mladost ludost".

Jedva čekam.

[quote name='barca' timestamp='1338072368' post='457451']
Nema na toj listi ni jednog imena koje bi moglo ili htjelo raditi u interesu Cazina i njegovih gradjana. Jedan broj nema znanja ni moci, a ovi drugi su previse zaokupljeni interesima da od toga nece vidjeti ni one koji su im bliski.
U ostalom. ova lista ima jedino za cilj daljnje cijepanje birackog tijela koje je do sad glasalo za SDP. Samo me interesuje, bez obzira na neciji uticaj ili apsolutnu slobodu pri odlucivanju, u koji ce se blok svrstati oni koji eventualno udju u OV sa ove liste? Hoce li biti principijelni pri svojim stavovima i opredjeljenjima, ili ce , kao neki, djelovati po principu "ko da vise". Poznajuci dobar dio ljudi sa ove liste nikako se ne mogu otrgnuti utisku da ce ovo drugo biti glavna vodilja njihovog djelovanja.
[/quote]
Ima tu mladih ljudi koji bi zasigurno i htjeli i znali raditi za Cazin,mozda ih ne poznajes licno pa pises da nema nikoga, ja bih najvise volio da od mladih prodju Mevludin i Ermina,jer posjeduju i znanje i volju i snagu da rade za Cazin. A prodali se sigurno ne bi,jer ih dobro poznajem.
  • Upvote 1

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1338111227' post='457475']
Ima tu mladih ljudi koji bi zasigurno i htjeli i znali raditi za Cazin,mozda ih ne poznajes licno pa pises da nema nikoga, ja bih najvise volio da od mladih prodju Mevludin i Ermina,jer posjeduju i znanje i volju i snagu da rade za Cazin. A prodali se sigurno ne bi,jer ih dobro poznajem.
[/quote]
Istina, ovo dvoje mladih ne poznajem licno pa ne mogu niti komentarisati njihove kompetencije i sposobnost.

A koga bi ti licno u vijecu volio vidjeti od ovih nesto starijih ili veterana jer, priznat ces, oni ce ipak zauzeti nesto visa mjesta na listi pa samim time i imaju bolju startnu poziciju?

[quote name='barca' timestamp='1338113567' post='457480']
Istina, ovo dvoje mladih ne poznajem licno pa ne mogu niti komentarisati njihove kompetencije i sposobnost.

A koga bi ti licno u vijecu volio vidjeti od ovih nesto starijih ili veterana jer, priznat ces, oni ce ipak zauzeti nesto visa mjesta na listi pa samim time i imaju bolju startnu poziciju?
[/quote]
A odmah si osudio ih i rekao da nema nikog na toj listi koji bi radili za Cazin,to nas kosta u zivotu predrasude.Iskreno ja ne bih volio vidjeti nijednog starog ni iz jedne stranke u vijecu,da prostis nama su stari i zaprdili,ali kao sto si rekao to je neminovnost i oni ce mozda uci u vijece,od starijih ne bih znao reci jer ne poznajem ih bas toliko dobro nisam s njima razgovor da bih procijenio,mogu reci da dr.Sadiku znam i licno ne bih volio da prodje dzaba joj i to sto je Dr. kad ovi mladji razmisljaju bolje i zrelije od nje,a ovo joj je 4 ili 5 put sto je na listi pa nikad nije ni prosla.Ako je ova Mirsad Silić onaj sto drzi auto otpad ili ti Mico ne bih volio da ni on prodje nema on nekako slifa za politiku. Kad saznam vise od ostalih starih prokomentirat cu ih. Edited by Krokodil Dundee
  • Upvote 1

Guest
Možeš li prokomentarisati ove najmlađe. Šta to oni mogu ponuditi Cazinu i zbog čega su baš oni pravi kandidati osim da nabrajaš kako su mladi i perspektivni i kako će raditi za boljitak Cazina?

Ako nije problem i ako nešto više znaš o njima.

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1338130101' post='457494']
Možeš li prokomentarisati ove najmlađe. Šta to oni mogu ponuditi Cazinu i zbog čega su baš oni pravi kandidati osim da nabrajaš kako su mladi i perspektivni i kako će raditi za boljitak Cazina?

Ako nije problem i ako nešto više znaš o njima.
[/quote]
Evo ja tebi predlazem da napravite upitnik od nekih 20 pitanja sto se tice Cazina,i posaljete to svim kandidatima svih politickih stranaka neka ispune i onda ce te dobiti prilicnu sliku o svakom kandidatu.kad budem imao vremena osvrnem se na svakog mladog s nezavisne liste

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1338128193' post='457490']
A odmah si osudio ih i rekao da nema nikog na toj listi koji bi radili za Cazin,to nas kosta u zivotu predrasude.Iskreno ja ne bih volio vidjeti nijednog starog ni iz jedne stranke u vijecu,da prostis nama su stari i zaprdili,ali kao sto si rekao to je neminovnost i oni ce mozda uci u vijece,od starijih ne bih znao reci jer ne poznajem ih bas toliko dobro nisam s njima razgovor da bih procijenio,mogu reci da dr.Sadiku znam i licno ne bih volio da prodje dzaba joj i to sto je Dr. kad ovi mladji razmisljaju bolje i zrelije od nje,a ovo joj je 4 ili 5 put sto je na listi pa nikad nije ni prosla.Ako je ova Mirsad Silić onaj sto drzi auto otpad ili ti Mico ne bih volio da ni on prodje nema on nekako slifa za politiku. Kad saznam vise od ostalih starih prokomentirat cu ih.
[/quote]
Kroki, mladi ljudi koji se u svojoj mladosti nisu nesto znacajnije istakli u bilo cemu sto ima pozitivan predznak su osudjeni na nesto duzi period dokazivanja svojih kvaliteta. Nije dovoljno samo da neko bude mlad i perspektivan pa da dobije povjerenje biraca da ih predstavlja u OV. Ima dosta primjera gdje su se na tu pricu upravo mladi ljudi domogli neke funkcije i nisu nista uradili, cak su nanijeli stetu.
  • Upvote 1

[quote name='barca' timestamp='1338153526' post='457519']
Kroki, mladi ljudi koji se u svojoj mladosti nisu nesto znacajnije istakli u bilo cemu sto ima pozitivan predznak su osudjeni na nesto duzi period dokazivanja svojih kvaliteta. Nije dovoljno samo da neko bude mlad i perspektivan pa da dobije povjerenje biraca da ih predstavlja u OV. Ima dosta primjera gdje su se na tu pricu upravo mladi ljudi domogli neke funkcije i nisu nista uradili, cak su nanijeli stetu.
[/quote]
A bas kod nas u BiH ima na pretek prilika da se mladi istaknu,ne znam koliko da se mladi istaknu ovi stari ih opet uspiju spustiti na brzinu ili pokupiti to sto su se mladi istakli. nemoezes na osnovu nekolicine (4-5) mladih u 20 god. koji su dobili funkcije generelizirati sve ostale mlade ljude,steretipovi nas unistise. Pogledaj nase mlade koji su sirom svijeta rasuti,medju njima je dosta uspjesnih mladih ljudi,npr.u parlamentu Australije sjedi jedan takav upravo iz Cazina. Kod nas je najlakse proglasiti te mlade da su ne sposobni,da su onakvi i ovakvi.

Može li meni neko koji pojma nemam objasniti ko su ti ljudi? Čime se oni bave osim što su političari?

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1338190680' post='457544']
A bas kod nas u BiH ima na pretek prilika da se mladi istaknu,ne znam koliko da se mladi istaknu ovi stari ih opet uspiju spustiti na brzinu ili pokupiti to sto su se mladi istakli. nemoezes na osnovu nekolicine (4-5) mladih u 20 god. koji su dobili funkcije generelizirati sve ostale mlade ljude,steretipovi nas unistise. Pogledaj nase mlade koji su sirom svijeta rasuti,medju njima je dosta uspjesnih mladih ljudi,npr.u parlamentu Australije sjedi jedan takav upravo iz Cazina. Kod nas je najlakse proglasiti te mlade da su ne sposobni,da su onakvi i ovakvi.
[/quote]

S obzirom na ono sta im je sistem skolstva i naknadnog strucnog usavrsavanja pruzio u BiH, i jesu nesposobni.

Niti ne pokusavam generalizirati i trpati sve u isti kos, ali svi oni mladi obrazovani ljudi koji su sigurni u svoje steceno znanje ne pokusavaju se politicki angazovati i takav angazman smatraju gubljenjem vremena. Nije to tako samo u BiH vec u skoro svim evropskim drzavama.
Mladi i sposobni se u svijetu radije bave aktivizmom koji je usko vezan uz njihovu struku ili afinitete te tako dolaze u poziciju da ucine nesto korisno. Kod nas se prije pocetka skolovanja mladi ukljuce u politiku i sve svoje kvalitete podrede tome, tako da nakon zavrsetka skolovanja postanu klonovi starijih i iskusnijih kolega.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Individualizma nam i treba a ne klonova!!!
Cijenim individulace pa makar se i ne slagao s njima.
A podrepaša na svakom koraku.

[quote name='barca' timestamp='1338200657' post='457551']
S obzirom na ono sta im je sistem skolstva i naknadnog strucnog usavrsavanja pruzio u BiH, i jesu nesposobni.

Niti ne pokusavam generalizirati i trpati sve u isti kos, ali svi oni mladi obrazovani ljudi koji su sigurni u svoje steceno znanje ne pokusavaju se politicki angazovati i takav angazman smatraju gubljenjem vremena. Nije to tako samo u BiH vec u skoro svim evropskim drzavama.
Mladi i sposobni se u svijetu radije bave aktivizmom koji je usko vezan uz njihovu struku ili afinitete te tako dolaze u poziciju da ucine nesto korisno. Kod nas se prije pocetka skolovanja mladi ukljuce u politiku i sve svoje kvalitete podrede tome, tako da nakon zavrsetka skolovanja postanu klonovi starijih i iskusnijih kolega.
[/quote]

Upravo tako!

Problem je tog izopačenog sistema u BiH i u ex-yu republikama gdje je politika najprofitabilnije i najželjenije zanimanje.

Umjesto da mladi žele raditi znanost, istraživati, zapošljavati, biti poduzetni, htjeti biti kao Steve Jobs, Warren Buffet, Miljenko Jergović ili neki vrhunski kuhar kod nas svi žele biti političari. Žalosno, žalosno, ŽALOSNO! Ali jednostavno sistem je takav da je to najprofitabilnije i ko bi normalan htio biti poduzetnik pogotovo kad se vidi kako se priča o poduzetnicima i privatnom sektoru.

Politika bi trebala samo olakšati procese i poslovanje i brinuti se za sigurnost i pravo i biti "nevidljiva".

[quote name='muhamedt' timestamp='1338237640' post='457616']
Kako ce politika olaksati procese i poslovanje, kad nam u politici vecina ima kupljene diplome.
[/quote]

A sad...

Ali eto uz trenutne cijene na tržištu, uz trenutni razvoj tehnologije (cloud computinga) i uz trenutno veliki broj firmi koje bi skočile da rade taj posao i još snizile cijenu ja mislim da smo samo za dionicu suhodol-tarčin autoceste mogli informatizirati cijelu državu i da više nijedan papir se ne mora nosati od općine, do suda, od MUP-a do notara itd...

Ali očito da neko u talu s ovim turskim gradjevinarima (jer je naš domaći konzorcij diskvalificiran) planira dobro zaraditi :)

[i]"Doći će vrijeme pa će drugi narodi nasrnuti na vas kao što gladan svijet navali na posudu sa hranom. Neko od prisutnih upita: Je li to zato što će nas biti malo? Ne, odgovori Poslanik. Naprotiv, bit će vas puno ali ćete biti kao pjena. Allah će iz grudi vaših neprijatelja ukloniti strah koji od vas imaju, a u vaša srca će ubaciti slabost. Koja je to slabost, Božiji Poslaniče, upitaše? Ljubav prema dunjaluku i prezir prema smrti."[/i]

[i]"... Čuvajte se pohlepe jer je ona uništila one prije vas: učinila je pa su pokidali rodbinske veze, pa su prava i hakove jedni drugih počeli otimati; pa su se odali razvratu, pa su se počeli ubijati...."[url="http://www.dzemat-oberhausen.de/index.php/tekstovi/islam-opcenito/269-zato-smo-slabi-mr-ahmet-alibai#_edn8"][b][[/b][/url][/i]

Svaki put kad se spomenu neki NEZAVISNI odmah se prisjetim prvih posljeratnih izbora kada je najvise bilo NEZAVISNIH a razlog je bio cini mi se 12.000 tadasnjih maraka koje im je poklonila medjunarodna zajednica za kampanju a oni naravno to zadrzali za sebe.
Neznam kako stvari stoje danas ali i svi NEZAVISNI su manje vise isti kao i ovi koji zavise od politike i politickih partija.Sve u svemu nije vrjedno uopste spomena ili gubljenja vremena jer nijedan nezavisni u nasoj opcini nema sanse da predje izborni prag ni kao pojedinac ni kao lista........tu se GLAVNI PITAJU.
  • Upvote 1