Jump to content
EcI PeCi PeC

sta su salafisti

Recommended Posts

posto su u zadnje vrijeme ovdje cesto spominju..

pa se zapita imali to i kod nas?? sta su sad salafisti tacno??

sta je kod njih drugacije nego kod sunita??

Pogledajte sljedeće, i naučićete neke stvari:

- Nadji na youtoubu "Sekte u islamu 1,2, i 4. dio! pa ces da vidis sta je sve to u stvari :)
- "Sekte u Islamu, sufije, ko su oni?"

Kratki su videi, i shvaticete poentu.

Pozz

ma hej namjerno se provociraju i te sekte pa se okrivljuju svi Muslimani,,,ovi demonstriraju i agresivni i sta ce narod drugo pomisliti nego vidi Muslimana svi isti...

[quote name='x-men' timestamp='1336549637' post='456066']
ma hej namjerno se provociraju i te sekte pa se okrivljuju svi Muslimani,,,ovi demonstriraju i agresivni i sta ce narod drugo pomisliti nego vidi Muslimana svi isti...
[/quote]
Ono sto je najvise bitno jeste da Islam ostaje čist i izvoran onakav kakav jest, pasalo to nekome ili ne.
[color=green]Jezički, islam znači: “pokoravanje Bogu,” a izveden je od riječi koja znači “mir.” -[/color] znaci totalna suprosnost agresivnom
  • Upvote 1

[i][b]“Allah vam ne zabranjuje da činite dobro i da budete pravedni prema onima koji ne ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavičaja vašeg ne izgone – Allah, zaista, voli one koji su pravični.” [/b][/i](60:8 )

Sloboda vjere se temelji na sljedećem ajetu: [i][b]“U vjeru nije dozvoljeno silom nagoniti – pravi put se jasno razlikuje od zablude!”[/b][/i] (2:256
  • Upvote 1

Koliko ja znam salafizam spada upravo pod sunitsku granu Islama i usko je vezan s vehabizmom.
Manje vise sve zemlje koje imaju apsolutnu monarhiju, totalni nedostatak demokracije i ravnopravnosti, opresiju zena, itd. imaju salafiste na vlasti.
To su takodjer iste zemlje koje suradjuju sa SAD-om i cionistima protiv Sirije, Irana i sl.

EPP.

Pod riječju selefizam se podrazumijeva ono na čemu je bio selef (prethodnici) ovog ummeta: ashabi, tabi’ini i priznati imami, počevši od ispravnog uvjerenja, zatim menhedža (d’avetskog programa), istinskog imana i pridržavanja islama u akidi (uvjerenju), zakonadavstvu, moralu i ponašanju. Među najistaknutijim daijama (pozivačima), na put selefa poslije ashaba su četvorica imama (Ebu - Hanife, Malik, Šafija i
[url="http://minber.ba/fetve/index.php?option=com_content&task=view&id=463&Itemid=66#"]Ahmed[/url]), šejh Ibn - Tejmije i njegovi učenici, šejh Muhammed b. ‘Abdul - Vehhab i njegovi učenici (u novije vrijeme šejh ‘Abdur -Rahman Sadi, šejh Muhamed el - Emin Šenkiti, šejh Muhammed b. Ibrahim, šejh Ibn - Baz, šejh Usejmin i drugi). Nijedno vrijeme nije bilo bez učenjaka koji su prenosili vjeru sa dokazima. Nema smetnje da se zovu "ehlu - sunnet vel – džema’at", kako bi se na taj način razlikovali od zastranjenih sekti.
ŠEJH SALIH FEVZAN
(Fetve učenjaka dvaju harema – 267 str.)

posto su u zadnje vrijeme ovdje cesto spominju..

pa se zapita imali to i kod nas?? sta su sad salafisti tacno??

sta je kod njih drugacije nego kod sunita??

vehabije

“Allah vam ne zabranjuje da činite dobro i da budete pravedni prema onima koji ne ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavičaja vašeg ne izgone – Allah, zaista, voli one koji su pravični.” (60:8 )

Sloboda vjere se temelji na sljedećem ajetu: “U vjeru nije dozvoljeno silom nagoniti – pravi put se jasno razlikuje od zablude!” (2:256

Allah voli najvise oni koji individualno traguju za ideale i pretvaraju svoje ideje,bez manipulacije iz okoline;i Allah voli posebno oni,koji mu ne idu na zivce.

Realno, nemate vi pojma koga voli Allah osim njega samog ? 

Realno, nemate vi pojma koga voli Allah osim njega samog ? 

mmh,nebi ja tu bio siguran !!! uz jedne Sile,stoji jedna veca Sila.

To je Zakon u Kosmosu,da nebi bilo nereda u Universumu.

Do not understimate the Power of the Dark Side. Darth Vader

Pogledaš li ti ovako kad šta pišeš je li to smisleno ? 

Pogledaš li ti ovako kad šta pišeš je li to smisleno ? 

ne,nego iskustvo iz zivota.

Ja znam sta pisem,i to nije izmisljeno.

Do not understimate the Power of the Dark Side. Darth Vader

pleska ti,ebo te on

Hvala.

Priznaj da se ipak pališ na Vadera, kako on može da koristi Silu, pa pokušavaš da ga kopiraš.

Allah voli posebno oni,koji mu ne idu na zivce.

Ova je najbolja. Nema dalje.

Hvala.

Priznaj da se ipak pališ na Vadera, kako on može da koristi Silu, pa pokušavaš da ga kopiraš.

Ova je najbolja. Nema dalje.

unjusio sam kod tebe malo ljubomore !

I don`t follow him,-ja se trudim dobiti Titel za Sithlord,ali samo za svoje interese.

Vader je imao ucitelja,a ja sam sve sam saznao.

Vader mora slusati svog gazdu,-ja mogu raditi sta hocu.

samo Bog mi smeta

Pričao sam sa cazinskim narkomanima deset minuta nakon što se ubodu i nikad nisam čuo takve fikcije i gluposti kao od tebe.

Pričao sam sa cazinskim narkomanima deset minuta nakon što se ubodu i nikad nisam čuo takve fikcije i gluposti kao od tebe.

Niko tebe prisiljiva za odgovore u Forumu.

Seleful Salih - sljedbenici prvih generacija.

To su ljudi koji zele da praktikuju Islam onako kako su praktikovale prve generacije islama, da shvataju onako kako su oni shvatali jer uistinu oni su najbolje i bili upuceni. Razlog ? Ucili su direktno od Allahovog poslanika alejhisselatu ve selam i najbolje su shvatili. Ovo nije vezano za civilizacijska dostignuca i tradiciju vec samo za vjerovanje.

-------------------------------------------------

Taj naziv je samo etiketa kao i mnoge druge koje su date da se razbija jedinstvo muslimana te da se njihova snaga u zajednistvu previse oslabi. Primjera mozemo vidjeti milion..

toliko korumpiranih vodja i lopova imamo u vlasti

toliko pokvarenih imama imamo

toliko nam ekonomija katastrofalna

toliko nam rodbinske veze unistene

toliko zamjeramo i zavidimo jedni drugima

Pogledajte samo taj haos naseg drustva... E sad da se stvarni problemi i slabost sakriju, obratite paznju na neke sitnice... kako ko klanja... kolika je u kog brada... kako ko abdest uzima itd. To je tipicna kampanja na koju nas nepismen narod nalijece i gubi i snagu i vrijeme i sve napadajuci ljude koji 5 puta klanjaju, a ostavljajuci sve ustase i cetnike, destruktore ove zemlje.

• Upvote 3

Analiza:

Salafisti su Ljudi iz siromastvog prostora i vecina zivi od socialne pomoc i nemaju posla u Industriji.

Samo njihove vodnike su dobrom ekonomskom stanju,jer dobiva pomoc iz diverznih strana,da

pretvaraju idologiju u praxu.

Njihove praxa ide puten sakrivenoj presovanju,i nadaju se fincijskog jastuka za smirenje,ako su

uspjeli cilj da se politika nji plasi i boji.

Lagahno receno:

Salafisti kazu : svi u Islam ili ce te biti ubjeni;-reakcija od politike treba bit : evo vam para i smiri te se.

to je sve

Analiza:

Salafisti su Ljudi iz siromastvog prostora i vecina zivi od socialne pomoc i nemaju posla u Industriji.

Samo njihove vodnike su dobrom ekonomskom stanju,jer dobiva pomoc iz diverznih strana,da

pretvaraju idologiju u praxu.

Njihove praxa ide puten sakrivenoj presovanju,i nadaju se fincijskog jastuka za smirenje,ako su

uspjeli cilj da se politika nji plasi i boji.

Lagahno receno:

Salafisti kazu : svi u Islam ili ce te biti ubjeni;-reakcija od politike treba bit : evo vam para i smiri te se.

to je sve

Daj ne provaljuj se. Cuj dolaze iz siromasnih kruhova !? Pa za bin ladena kazu da je salafist a covjek dosao iz porodice koja ima kapital u milijardama.

svi  u islam ili biti ubijeni ??? Kome je u interesu onda da siromasni selefisti dobiju pare ? Eto dobijaju pare da budu ekstremi a ovi ih plate da ne budu ekstremi hahahaha pa hajmo ljudi svi biti salafisti i onako narod sirotinja nema kruha niko,, eto para koliko hoces

Edited by Cain

Malo sam zbunjen Remzo , jesil ti ekspert za islam ( ko Galijasevic)  ili si vrac , Shaka Zulu ..  jes gledo kad Shaka Zulu naredi da mu donesu kokos , i kad mu donesu kokos on je rascupa iznad svjeca ko gace ..  i nakon toga baci saku graha na tu jadnu rascupanu koku ,,

Ja rekoh ti specijalizovan na srcane udare -  kad -  ahhhh  ti pricas i o islamskim pravcima (mezhebima i menhedzima)   ahhh.-  Remzo ,,   ti se u svasta nesto razumis ..  

Kash nakarariti da Dodiku otpanu obrve a Tihicu nos ,, nisi mi jos reko ?  

ja bi tebi preporucio da pravis prvo pauzu od C.net i Interneta.

Hajde u Begove Kafane i cugni par Pivi,Kafica,Kapucino i askuj malo s konobarcima;i to 14 dana.

Ja mislim da ce mo se kasnije bolje sporazumti.!!?