Jump to content
Sign in to follow this  
frenko

Novi radari

Recommended Posts

Lijep pozdrav svima zanimljivo je da ima sad puno kutija po cazinu u koje se bude stavljala radarska oprema za nadzor brzine ali zaboravili su stavit i table izpred tih radara koje vozace upozoravaju da je radar te table su svugde u svijetu i jednu sam zapazio u velikoj kladusi kad se vozis prema maloj kladusi gde su table koje bi trebale biti svugde gde se nalaze ti radari.
Lp

Fakat. dobra obzervacija...

Ali, mene zanima da li ce u sve one kutije biti postavljeni radari i kamera, jer sam cuo da jedna kosta 250 000km??? Ako je toliko onda ce postaviti samo u jednu ili dvije kutije, a ostale 'nako radi prasine dobro dodju.

ja kroz coralice i malu lisu izadjem i guram....sigurno je sigurno :)
  • Upvote 2

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1334094022' post='453677']
Fakat. dobra obzervacija...

Ali, mene zanima da li ce u sve one kutije biti postavljeni radari i kamera, jer sam cuo da jedna kosta 250 000km??? Ako je toliko onda ce postaviti samo u jednu ili dvije kutije, a ostale 'nako radi prasine dobro dodju.
[/quote]

Nece u svima u svako vrijeme biti radarski mehanizam (sensori, kamere) nego ce se saltati. Od 7-8 radara na prostoru opstine Cazin bice vjerovatno 3-4 aktivna i to ce se po nekom redoslijedu ili nasumicno saltati. Kutije su fiksne, samo se taj mehanizam ubacuje u njih.

[quote name='profac' timestamp='1334142470' post='453712']
Nece u svima u svako vrijeme biti radarski mehanizam (sensori, kamere) nego ce se saltati. Od 7-8 radara na prostoru opstine Cazin bice vjerovatno 3-4 aktivna i to ce se po nekom redoslijedu ili nasumicno saltati. Kutije su fiksne, samo se taj mehanizam ubacuje u njih.
[/quote]
Da li cemo imati info koje kutije su aktivne ili nemamo pravo na tu informaciju?

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1334152456' post='453728']
Da li cemo imati info koje kutije su aktivne ili nemamo pravo na tu informaciju?
[/quote]

imas pravo voziti po propisu
  • Upvote 4

[/quote]

To sigurno ne :) mada ce se to na neki nacin moci upratiti... eto ideje kako da iskoristimo ovaj podforum - uvijek aktuelne informacije o aktivnim radarima :)
  • Upvote 2

Pozdrav svima koji ste ovde u toj debati oko novih radara ja vidim kodnas u sloveniji kako to ide sa tim radarima to dodje svake toko vremena policajac sa kangojem otvori kutiju i u kutiju ubaci kameru koja je povezana sa blicem i zankama koje su stavili isto u asfalt (jiggy bau kad bude sistem sa kamerom ubacen u kutiju znaci da je radar aktivan to se vidi samo malo bolje pogledas i ga vidis da je kamera unutra) ali u tami ga ne vidis ako si brebrz vidis samo blic ali tad je nazalost kasno (elb foruma da tebi odgovorim slazem se sa tobom da se vozi po propisima ako je 40 ogranicenje kod skole nek se vozi 40 opet su tamo dijeca od 7.00 ujutro kad su dijeca u skoli i do 21.00 navece ne do to vazi u dvanajst navece kad nema nigde zive duse ti se vozis 60 on te pa uslika to mi se ne cini fer ovako kako sam sad rekao imaju u njemackoj od sata do sata tacno se zna kad su dijeca u skoli i svugde po evropi su izpred radara table koje te upozoravaju da se vrsi nadzor brzine ima i po bosni po nekim gradovima sam vidio recimo u velikoj kladusi meni ide u nos najvise to da nisu stavljene table koje bi morali staviti mislim da je to po zakonu ali ne mogu tvrdit kad neznam vase zakonodaje pozdrav
  • Upvote 1

[quote name='Perviz' timestamp='1334154999' post='453734']
imas pravo voziti po propisu
[/quote]
Naravno, ali isto tako imam pravo nepropisno voziti jer za to imaju određene kazne definirane za prekršaje koje pravim. Zato bi valjda trebali imati pravo znati. :P

I mislim da bi morali staviti table da znamo da je radar, a ne ovako "supacki" jer nema dr objasnjenja. Ali mozda ipak i moze, ovo je kita od drzave a mi ovce od naroda. I treba nam. :D

ja mislim ipak da je to malo mjesto a puno radara,sta ce policija raditi?ovdje svako jutro kad se vozim na posao jave na radiju gdje su radarske kontrole,tako da ima opet insana koji nalete na blic ali ipak najave stvarno,a ako ne najave na radiju,najave tablama,ali kod nas prvo treba znakove postaviti pa onda kaznjavati,treba se pridrzavati ogranicenja..

neka i prazni kutija ... dobro dodju kada vidim kako neki voze ... mada im nemam nista za zamjeriti al kada ima kutija svi cemo sporije voziti pa makar kutija bila i prazna ...

[quote name='lucky' timestamp='1334293297' post='453909']
neka i prazni kutija ... dobro dodju kada vidim kako neki voze ... mada im nemam nista za zamjeriti al kada ima kutija svi cemo sporije voziti pa makar kutija bila i prazna ...
[/quote]
prazne se boje dvojica a pune samo jedan :)

znakovi ce biti stavljeni tipa "Radarska Kontrola" kad se puste u rad radari...

[/quote]

nece biti posebne oznake za radarsku kontrolu,tako je navedeno u izvjescu MUP-a cazin :)

[quote name='udo' timestamp='1335280954' post='454750']
nece biti posebne oznake za radarsku kontrolu,tako je navedeno u izvjescu MUP-a cazin :)
[/quote]
I ja sam tako čuo Udo

Zna li neko ima li ovih radara na putu prema Sarajevu?Moram da idem za koji dan, znam da ih prije nije bilo al bolje da pitam da se ne sikiram :D

Evo, ja sam danas stigao u mostar, uglavnom pred ulaz u bilo koji grad ima radar i jedan kad izlazis. Bas svaki grad, valjda je to neko pravilo...

Pozdravljeni pitajte gde nema radara znamo da su njih metnuli svugde to je samo kupljenje para ali table bi morale biti prije radara pa nek nacelnik kaze bilo sta i za njega bi trebao valjat zakon da malo procita da je tako po zakonu da se stavi table pozdrav.

[quote name='frenko' timestamp='1336163024' post='455625']
Pozdravljeni pitajte gde nema radara znamo da su njih metnuli svugde to je samo kupljenje para ali table bi morale biti prije radara pa nek nacelnik kaze bilo sta i za njega bi trebao valjat zakon da malo procita da je tako po zakonu da se stavi table pozdrav.
[/quote]
Na kojeg načelnika si mislio načelnika opštine ili....(nema načelnika MUP-a USK)

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1335383800' post='454908']
Zna li neko ima li ovih radara na putu prema Sarajevu?Moram da idem za koji dan, znam da ih prije nije bilo al bolje da pitam da se ne sikiram :D
[/quote]
Cini mi se da je bio jedan na ulazu u Sarajevo, ali ako imas strane table, mislim da se ne moras sekirati :D

[quote name='[I-B-R-O]' timestamp='1336203396' post='455648']

Cini mi se da je bio jedan na ulazu u Sarajevo, ali ako imas strane table, mislim da se ne moras sekirati :D
[/quote]

Na izlazu iz BiH će ga čekati čestitka. Na granici je video nadzor koji snima sve tablice, ima OCR software koji ih prepoznaje i provjerava da li je neko u BiH načinio kakav prekršaj.
Dakle, svi plaćaju.

[quote name='pirgo' timestamp='1336204142' post='455652']
Na izlazu iz BiH će ga čekati čestitka. Na granici je video nadzor koji snima sve tablice, ima OCR software koji ih prepoznaje i provjerava da li je neko u BiH načinio kakav prekršaj.
Dakle, svi plaćaju.
[/quote]
Od kad je to?

[quote name='pirgo' timestamp='1336204142' post='455652']
Dakle, svi plaćaju.
[/quote]
tako i treba

[quote name='[I-B-R-O]' timestamp='1336206336' post='455657']

Od kad je to?
[/quote]

Odskoro brate moj ;) i u slucaju da prodjes a ne doceka te kazna, rok zastare je 5 godina, pa bom il mjenjaj auto il avionom kuci :D ahahaha

Za neke pored radara treba i mitraljeze postaviti isto pa nek' onda stisne "kolko goic more". :D Nista mi mrze nema kad vidim kroz naseljeno mjesto da neko divlja,e pa brete mili.
  • Upvote 1