Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Dzmrdz

Sta Znaci Slovo U?

Recommended Posts

[quote name='Incubus' post='226989' date='Apr 15 2008, 10:12'][b]Nisu partizani pogrijesili na [/b]bleiburgu ali su pogrijesili puno poslije toga jer je bilo jos puno gamadi koja je izmigoljila 90ih godina a koje tito nije stigao rijesiti po kratkom postupku...
kazem na zalost... [b]razni hrvatski domobrani, mladi muslimani, i velikosrbi su ostali zivi pa nam usrali jos jedan rat [/b]<_<[/quote]

Moram te razocarati i reci da su gorljivi nacionalisti bili najvecim dijelom prethodno gorljivi Partijci; sjeti se

[quote name='Falcon' post='226995' date='Apr 15 2008, 10:37']Moram te razocarati i reci da su gorljivi nacionalisti bili najvecim dijelom prethodno gorljivi Partijci; sjeti se

[quote name='Incubus' post='226998' date='Apr 15 2008, 10:49']Da mozda sam se pogresno izrazio... ali sam napisao da je to gamad koja je izmigoljila a do tad su se skrivali izmedju ostalog i u partijskim krugovima i tu je najveca greska onih pravih i iskrenih jugoslavena i antifasista...
i podrzavam zlocin koji bi sprijecio srebrenicu, vukovar i ostale "buduce" zlocine...bilo to licemjerno ili ne...[/quote]

Kad ces napokon shvatiti da je komunizam najgenocidnija ideologija dosad svijetu poznata !?
Mozda se bojis spoznaja koje uzimaju i ruse izbocine za koje se tako ogorceno hvtas. Tako il tako, pad je neizbjezan. Al ne plasi se. Istina ce te docekati.

partizanski zlocini su zlocini i to iz osvete iako su dobili rat sto je jos gore ako se uzme da su vec bili porazeni

jasenovac jeste malo (koko 20 puta) uvelican i kako kaze vrli drug stipan a zna se da cojek ne laze

i ono za mesica sto kazes je istina i treba rvatsku dignit na noge jer cem komunisticka bagra rasprodati zemlju ko sto komunisticka bagra prodaje bosnu a i ercegovinu tako sto se prije dignete to bolje

[quote name='stipan' post='226996' date='Apr 15 2008, 10:40']Evo za pocetak smanjit cemo 'jasenovacke zrtve' za 10 puta. (a onda cemo i za 20)
Povjesnicar, Zidov Slavko Goldstein, prema svojim nategnutim podatcima dolazi do " 60 000 - 85 000 " zrtava.[/quote]

Goldstein je tvrdio da je u Jasenovcu ubijeno 100.000 ljudi, od čega 50.000 Srba. Svejedno, da li je istinita ta cifra ili ona od 500-600.000 centra Simon Wiesenthal, genocidna namjera je jasna. Usra

Auu stipane kad ce onda biti taj ustaski ustanak i rusenje danasnjeg poretka ... mogu li i ja s vama.. idemo svi zajedno uz pjesmu ljubi svoju zemlju na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.... :lol: :lol:

[quote name='Incubus' post='227150' date='Apr 15 2008, 22:12']Auu stipane kad ce onda biti taj ustaski ustanak i rusenje danasnjeg poretka ... mogu li i ja s vama.. idemo svi zajedno uz pjesmu ljubi svoju zemlju na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.... :lol: :lol:[/quote]

Bit ce bit. Sve je bilo pojasnjeno ali i izbrisano.
Sugovornici komunjare moderatori komunjare .....nije lako u ovom svitu ziv ostati.

Nego, nepoznate su vama dubine svijesti u kojima prebiva viteski ustaski duh .....vi kukavicki crvendaci samo kracate po povrsini. Bojite se drugih samo da se nebi jos vise bojali sebe. Preuzmite jednom odgovornost onog sto jeste i budite sto jeste; USTASE !

Ovdje su neki strasno dvolicni sad sam tek shvatio srpsko negiranje Srebrenice,Vukovara,Prijedora zasto se bunite kad kazu da su Dudak i Gotovina zlocinci....................treba pokrenuti temu sta znaci cetnik mozda neki se prepoznaju .......

[quote name='Vento' post='227131' date='Apr 15 2008, 20:30']Goldstein je tvrdio da je u Jasenovcu ubijeno 100.000 ljudi, od čega 50.000 Srba. Svejedno, da li je istinita ta cifra ili ona od 500-600.000 centra Simon Wiesenthal, genocidna namjera je jasna. Usra

Ja sam spreman pridruziti se ustasama ako cu dobiti putovnicu i siriti ustastvo po europi.
Za Dom (i papire) spreman!

[quote name='Falcon' post='226986' date='Apr 15 2008, 09:59']To je činjenica :rolleyes:

Ovo potonje, sve dolje napisano ti ne ide na cast. Ma koliko necija ideologija bila bolesna i plod zlocina to ne znaci da se treba kriti iza druge ideologije i zločina kojeg je ona počinila. U tom duhu takmičenja kao da kažeš; vi ste ubijali, ali neka neka, i mi smo vas i to opravdano iskasapili na Bleiburgu :([/quote]

partizani su se osvetili na Blebiurgu..to nikad ne uzimate u obzir.. 4 godine rata, sistematskog ubijanja naroda, klanja, razvlacenja, silovanja, ponizavanja su ucinili svoje..

II svjetski rat je bio produkt i inicijativa sila zla, to pokazuje sva silna prateca ikonografija zlocinackih armija, mrtvacke lubanje, stojekakvi nozevi, plinske komore specijalno dizajnirane za masovno gusenje, sastanak najvisih duznosnika rajha s ciljem rjesavanja " jevrejskog pitanja ", bolesni projekti sterilizacije nearijevskih rasa kako bi im se ostetili reproduktivni organi...sta osjecati prema sljedbenicima i slugama takvog zla ??
nista osim mrznje i zelje da ih sve likvidiras..

[quote name='stipan' post='226990' date='Apr 15 2008, 10:20']To sto tvrdis po logici zdrava uma trebao bi i dokazati. Dokaza za te lazi nema osim za same lazi.
Izvori na koje se pozivas; Srbo-cetnicko-komunisticki zlotvori smisljeno zaduzeni za takvo ispiranje mozga upravo takvim podlim nacinom zele vlastite zlocine skriti i na druge prebaciti .....a evo da su u tom dobrim djelom i uspjeli svojim (tj. njihovim) razmisljanjem i pisanjem pokazuje dobar dio ucesnika ovog foruma.

Ali s druge strane hvala Bogu, toj podloj komunistickoj bandi navikloj s tudjih ledja zivjeti dodje kraj. Cetnicke repove koji ostadose i koji se jos primjecuju cak i srcu Zagreba Ustase ce u svoje vrieme riesiti na svoj viteski nacin.[/quote]

jos ne kontam zbog cega ovog ustasu toleriramo na forumu..
zar pravila foruma jasno ne nalazu zabranu bilo kakvog promoviranja fasizma..

pitam se koliko vremena bi proslo od mog registrovanja i zabrane pisanja na nekom ustaskom forumu ( garant bi prilikom registracije trazili DNK analizu, s ciljem utvrdjivanja mog porijekla, da li mozda vucem porijeklo sa Tibeta ( arijevci ) ili sa Golanske visoravni ( jevreji ) ??- dok ovaj osvjedoceni fasista i ustasa nesmetano govnarije ustaske prosipa ovuda..

covjek jos uvijek nije rascistio sa vremenima mrznje i jos ga neki domaci forumasi podrzavaju u tome..
ponovo se desavaju domaci izdajnici ( da se razumimo nije falcon :D )

stipane, predlazem da procitas slijed ( hrvastki izraz ) " Bihacke operacije 1942 " kad su tvoje vitezove usranih gaca partizani , ganjali na potezu Prekounje-Brekovica- Ostrozac - Kladusa..jako poucno, a sve u duhu @ventinog BU :D

ili kad je ekipa sa gen. Hamdijom Omanovicem zauzimala ustaski oklopni voz iz Prijedora..
zanimljivo kako je samo 7 partizanosa likvidiralo 22 sjajnih, bajnih, usrano-plavih vitezova , naoruzanih do zuba , u vozu..

BU :D

[quote name='snake' post='227192' date='Apr 16 2008, 08:24']jos ne kontam zbog cega ovog ustasu toleriramo na forumu..
zar pravila foruma jasno ne nalazu zabranu bilo kakvog promoviranja fasizma..[/quote]

Kratki osvrt na ovo gore;

Nije ti jasno niti poznato da Ustase tj. njihovo domoljublje i fasizam nemaju niceg zajednickog !?
Dakle Ustase se distanciraju od svakog oblika fasizma. Odredjene paralele i poveznice ustastva i fasizma trebas promatrati iz konteksta vremena i dogadjanja na koje se pozivas. Ciljevi jednih i drugih bili su vise nego ocito , potpuno razliciti.
Informiraj se malo bolje o predmetu razmatranja prije nego sto o istom oblikujes konacnu misao. Edited by stipan

[quote name='stipan' post='227195' date='Apr 16 2008, 09:03']Kratki osvrt na ovo gore;

Nije ti jasno niti poznato da Ustase tj. njihovo domoljublje i fasizam nemaju niceg zajednickog !?
Dakle Ustase se distanciraju od svakog oblika fasizma. Odredjene paralele i poveznice ustastva i fasizma trebas promatrati iz konteksta vremena i dogadjanja na koje se pozivas. Ciljevi jednih i drugih bili su vise nego ocito , potpuno razliciti.
Informiraj se malo bolje o predmetu razmatranja prije nego sto o istom oblikujes misao.[/quote]

mislis da je dovoljno deklarativno reci da ustase i fasizam nemaju zajednickih odrednica i s tim zadovoljiti siroke narodne mase, pa i mene recimo, o tome kako ste vi samo grupa, pokkret ili sta vec iskrenih domoljuba..

cinjenica je da se vasa ideologija, sveukupna, zasnivala na srbofobiji i samo ste cekali priliku da u potocima sprske krvi eruptirate to vase domoljublje..

stipane, ne razumim ( sto bi reko Boris Dvornik, alijas Dimnjacar u Kapelskim kresovima ) zasto ne ucestvujes na nekom od ustaskih foruma, garant takvih sranja ima po internetu..ne razumim sta zelis postici ovde..

zamolio bih te ( ne bih naredjivao, bojim se losih posljedica po tvoje i onako vec naruseno psihicko zdravlje ) da se okanes fasisticke, opte ponavljam fasisticke ideologije i , ili ustaski se povuces sa foruma, ili postanes njegov normalan clan..

u protivnom cu svaki tvoj pokusaj nametanja ustastva i promoviranja istog biti primoran partizanski sankcionisati..za(h)valjujem

[quote name='snake' post='227192' date='Apr 16 2008, 08:24']partizani su se osvetili na Blebiurgu..to nikad ne uzimate u obzir.. 4 godine rata, sistematskog ubijanja naroda, klanja, razvlacenja, silovanja, ponizavanja su ucinili svoje..

II svjetski rat je bio produkt i inicijativa sila zla, to pokazuje sva silna prateca ikonografija zlocinackih armija, mrtvacke lubanje, stojekakvi nozevi, plinske komore specijalno dizajnirane za masovno gusenje, sastanak najvisih duznosnika rajha s ciljem rjesavanja " jevrejskog pitanja ", bolesni projekti sterilizacije nearijevskih rasa kako bi im se ostetili reproduktivni organi...sta osjecati prema sljedbenicima i slugama takvog zla ??

[b]jos ne kontam zbog cega ovog ustasu toleriramo na forumu..
zar pravila foruma jasno ne nalazu zabranu bilo kakvog promoviranja fasizma[/b]..

pitam se koliko vremena bi proslo od mog registrovanja i zabrane pisanja na nekom ustaskom forumu ( garant bi prilikom registracije trazili DNK analizu, s ciljem utvrdjivanja mog porijekla, da li mozda vucem porijeklo sa Tibeta ( arijevci ) ili sa Golanske visoravni ( jevreji ) ??- dok ovaj osvjedoceni fasista i ustasa nesmetano govnarije ustaske prosipa ovuda..

covjek jos uvijek nije rascistio sa vremenima mrznje i jos ga neki domaci forumasi podrzavaju u tome..

stipane, predlazem da procitas slijed ( hrvastki izraz ) " Bihacke operacije 1942 " kad su tvoje vitezove usranih gaca partizani , ganjali na potezu Prekounje-Brekovica- Ostrozac - Kladusa..jako poucno, a sve u duhu @ventinog BU :D

ili kad je ekipa sa gen. Hamdijom Omanovicem zauzimala ustaski oklopni voz iz Prijedora..
zanimljivo kako je samo 7 partizanosa likvidiralo 22 sjajnih, bajnih, usrano-plavih vitezova , naoruzanih do zuba , u vozu..

BU :D[/quote]

Slazem se. Banujmo ga! S tim da osudimo i tebe zbog opravdavanja partizanskih zlocina i zabranimo velicanje komunisticke i socijalisticke ideologije jer je prva drugo lice fasizma a socijalizam korak do njega. No, kako je ovo drugo na nasem forumu nemoguce /znamo zasto/ zadovljit cemo se banovanjame stipana. Kako je ovo zahtjev i snakea i mene (koji se rijetko slazu) nadam se da ce mu i biti udovoljeno ;) Moji razlozi za banovanje ne ticu se samo govora mrznje nego i napada na opstojnost Bosnjaka kao nacije negiranjem njene posebnosti :)

[quote name='Falcon' post='227204' date='Apr 16 2008, 09:35']Slazem se. Banujmo ga! S tim da osudimo i tebe zbog opravdavanja partizanskih zlocina i zabranimo velicanje komunisticke i socijalisticke ideologije jer je prva drugo lice fasizma a socijalizam korak do njega. No, kako je ovo drugo na nasem forumu nemoguce /znamo zasto/ zadovljit cemo se banovanjame stipana. Kako je ovo zahtjev i snakea i mene (koji se rijetko slazu) nadam se da ce mu i biti udovoljeno ;) Moji razlozi za banovanje ne ticu se samo govora mrznje nego i napada na opstojnost Bosnjaka kao nacije negiranjem njene posebnosti :)[/quote]

onda cemo zaokruziti kruzok i banovati vas nacionaliste, radikalno-religijski nabrijane, i svesti forum na "ljubav , sex i ostalo ", ako i od toga sta ostane..

sjeti se svojih izjava da je socijalizam najbolje drustveno uredjenje , samo mi nismo jos svjesni njegove vrijednosti..mislim da se ne uklapas u ono sto zelis reci..

mogu samo konstatirati jos jednom da promicanje ustastva necu tolerirati..

stipane, siroko ti polje, pokupi tu Budakovu ideologiju i loguj se na nekakav crno-kosuljaski forum, ovde si svoje putešestvije okoncao..

smrt fasizmu..

p.s raniji post sam ti zbrisao...nije bio fasisticki nastrojen, al jest flooderski :D

A sto sad ustase nevolite?

I zasto se ovako ostro castite?

Moj did ih uvijek hvali!

Zasto je balkan ovako krvav? Zasto je tolika mrznja tu? Zasto se bar ova mladja populacija ne potrudi da se napokun sta promjeni?

[quote name='EcI PeCi PeC' post='227215' date='Apr 16 2008, 09:55']A sto sad ustase nevolite?

I zasto se ovako ostro castite?

Moj did ih uvijek hvali!

Zasto je balkan ovako krvav? Zasto je tolika mrznja tu? Zasto se bar ova mladja populacija ne potrudi da se napokun sta promjeni?[/quote]

eci, za odgovore na tvoja pitanja vrati se i potrazi po terminom "ustasa" ..

ne razumijem tvoje nerazumijevanje zbog nase netrpeljivosti prema ustasama..

Pa kod nas ih ionako nema!

Ja sam ubjedjena da mi nikad necemo moci normalno zivjeti!
Nekad me to tesko bude!

[quote name='snake' post='227211' date='Apr 16 2008, 09:47']onda cemo zaokruziti kruzok i [b]banovati vas nacionaliste, radikalno-religijski nabrijane[/b], i svesti forum na "ljubav , sex i ostalo ", ako i od toga sta ostane..

sjeti se svojih izjava da je socijalizam najbolje drustveno uredjenje , samo mi nismo jos svjesni njegove vrijednosti..mislim da se ne uklapas u ono sto zelis reci..

mogu samo konstatirati jos jednom da promicanje ustastva necu tolerirati..

stipane, siroko ti polje, pokupi tu Budakovu ideologiju i loguj se na nekakav crno-kosuljaski forum, ovde si svoje pute

[quote name='Falcon' post='227223' date='Apr 16 2008, 10:20']Za tebe je neko sa znanjem i praktikovanjem Islama preko Bismile radikalno vjerski nastrojen (eto pola Cazina ti je onda radikalno, a takvi kao ti (ovo vec s gadjenjem kazem) bi njihove glasove), a nacionalista u negativnom znacenju ovdje, izuzev stipana, nema. I jos jednom jer ti ocito prvi put nije jasno da imamo slobodu misljenja u demokratskoj praksi ponavljam; zabranimo velicanje komunisticke i socijalisticke ideologije jer je prva drugo lice fasizma a socijalizam korak do njega![/quote]

Ovde postoje samo socijal-demokrate, komunisti su pre

O boze sad izjednacujemo ustase i partizane... a jeb... onda me uopce ne cudi sto se izjednacuju zlocini armije bih i srspkih paravojnih formacija ili sto se autonomasi bore da se izjednaci njih i 5. korpus... ma idemo sve izjednaciti.. svi su isti...
yeaaaa jupiiii znaci svi smo zlocinci na ovaj ili onaj nacin... ne banuj nikoga i raspustaj haski sud odmah ;)

[quote name='snake' post='227192' date='Apr 16 2008, 06:24']partizani su se osvetili na Blebiurgu..to nikad ne uzimate u obzir.. 4 godine rata, sistematskog ubijanja naroda, klanja, razvlacenja, silovanja, ponizavanja su ucinili svoje..

jos ne kontam zbog cega ovog ustasu toleriramo na forumu..
zar pravila foruma jasno ne nalazu zabranu bilo kakvog promoviranja fasizma..

BU :D[/quote]

zasto si onda da se sudi nekom borcu armije koji je iz osvete pocinio ratni zlocin ako je i njega neko sistematski ubijao klao i silovo njegove najblize

hocemo iste arsine za sviju i isti zakon
ti partizani koji su ubijali ustaseu blajburgu bez sudjenja nisu sudjeni i u tome je problem

istoriju pise pobjednik i nikad nije tacna ono sto pise u njoj, tako da tu poucnu literaturu o humanisti koji bi od zive djece pravio humanu ponasanju partizana jedino ozbiljno svacaju oni sto im beograd centar svijeta

stipame ne daj se ti smesti samo guraj NDH i ne posustaj

[quote name='Falcon' post='227223' date='Apr 16 2008, 10:20']Za tebe je neko sa znanjem i praktikovanjem Islama preko Bismile radikalno vjerski nastrojen (eto pola Cazina ti je onda radikalno, a takvi kao ti (ovo vec s gadjenjem kazem) bi njihove glasove), a nacionalista u negativnom znacenju ovdje, izuzev stipana, nema. I jos jednom jer ti ocito prvi put nije jasno da imamo slobodu misljenja u demokratskoj praksi ponavljam; zabranimo velicanje komunisticke i socijalisticke ideologije jer je prva drugo lice fasizma a socijalizam korak do njega![/quote]

mani se te stereotipije, to vise ne prolazi..
ta tvoja vizija demokratije ne prolazi vise ni kod tebe samoga..

opet ti kazem ti si medju prvima koji su velicali socijalisticko uredjenje drustva, nije to bio snejk..

o odnosu mene i Islama ne zelim diskutirati sa tipusom poput tebe..
to pitanje postavi tipusima koji svakodnevno selamaju, s ciljem materijalnoog, a ne duhovnog bogatstva..

[quote name='zilho' post='227230' date='Apr 16 2008, 10:45']zasto si onda da se sudi nekom borcu armije koji je iz osvete pocinio ratni zlocin ako je i njega neko sistematski ubijao klao i silovo njegove najblize

hocemo iste arsine za sviju i isti zakon
ti partizani koji su ubijali ustaseu blajburgu bez sudjenja nisu sudjeni i u tome je problem

istoriju pise pobjednik i nikad nije tacna ono sto pise u njoj, tako da tu poucnu literaturu o humanisti koji bi od zive djece pravio humanu ponasanju partizana jedino ozbiljno svacaju oni sto im beograd centar svijeta

stipame ne daj se ti smesti samo guraj NDH i ne posustaj[/quote]

treba osuditi svakoga ko je cinio zlocine, al da mi to bude motiv , ko tebi, favoriziranja ustastva i NDH, to nikada...al vec sam naucio da si ti kontras , pa me ne cudi tvoja logika u svezi ove tematike..

tesko mi je da prihvatim da to bilo ko moze, samo iz razloga sto osjeca animozitet prema partizanima ili socijalistickim idejama..

ustastvo je zlocinacka ideologija, zasnovana na mrznji jednog naroda prema drugom ili drugima..

[quote name='snake' post='227245' date='Apr 16 2008, 09:58']mani se te stereotipije, to vise ne prolazi..
ta tvoja vizija demokratije ne prolazi vise ni kod tebe samoga..

opet ti kazem ti si medju prvima koji su velicali socijalisticko uredjenje drustva, nije to bio snejk..

o odnosu mene i Islama ne zelim diskutirati sa tipusom poput tebe..
to pitanje postavi tipusima koji svakodnevno selamaju, s ciljem materijalnoog, a ne duhovnog bogatstva..

treba osuditi svakoga ko je cinio zlocine, al da mi to bude motiv , ko tebi, favoriziranja ustastva i NDH, to nikada...al vec sam naucio da si ti kontras , pa me ne cudi tvoja logika u svezi ove tematike..

tesko mi je da prihvatim da to bilo ko moze, samo iz razloga sto osjeca animozitet prema partizanima ili socijalistickim idejama..

ustastvo je zlocinacka ideologija, zasnovana na mrznji jednog naroda prema drugom ili drugima..[/quote]
partizani su brojcano veca zlocinacka organizacija da stvar bude vece leglizirali su zlocine isto sto brankovic radi sve po zakonu kako to na volis partizane a ne volis brankovica
jesam kontras
il si bos il si hadzija
il si kontras il autonomas

ustase oni ja osto sjediti

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,361