Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Dzmrdz

Sta Znaci Slovo U?

Recommended Posts

Guest muhamed

Ako za tebe ustase i cetnici nisu gamad onda si mi ti stvarno jadan.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Za nisam reko da cetnici nisu gamad. cetnici i titovi komunisti su velika gamad.
Mi svi znamo da su Milosevic, Karadzic, Mladic, arkan i Seselj nekada bili komunisti.

Ajde da se bar u necemu slazemo,ali fali ti tu jospuno imena a medju njima najveceg izdajnika Hrvatske poslije Pavelica,Tudjmana. Ali pustimo to. Ti podrzavas ustase,iste one koji su ubijali Muslimane i Bosnjake kojima ako mogu suditi po nicku i ti pripadas. NDH nije nikada bila od nikoga sluzbeno priznata osim od Italije i Njemacke kojima jei sluzila. A da ne govorim o tome da su u mnogim akcijama i ofanzivama ustase i cetnici zajedno sudjelovali protiv heroja nasih naroda koji su izvojevali pobjedu u drugom svj.ratu. Ja necu reci da mozda nije bilo i zlocinasa partizanske strane ali tosu pojedinacni zlocini koji su i bili procesuirani za razliku od genocidne politike ustaske NDH-a koja je u temeljima bila zlocinacka i genocidna. Zatoako zelis izjednacavati cetnike onda ih mozes izjednecavati samo sa sebi najslicnijima a to su ustase i ostali domaci izdajnici.

Vojska ko vojska ni jedna nije naj bolja.Uvjek imas nekoga hajvana koji nema muda da ode i da se bori kao covjek vec ceka priliku da uhvati nekoga civila ili vec nekoga zarobljenoga jadnika i da orgija na njemu.Bilo ih je u svakoj vojsci samo je zavisilo od kmadanata kako ce ili da li ce da ga kazni.Ovi handzarci i ustase i cetnici su naprosto uzivali u tome.partizani su imali disciplinu od prvoga dana i tako da su se i bojali da ne naprave sranje.Cak i u ovom zadnjem ratu da je bilo malo vise discipline nebih doslo do Haga za mnoge.Mada ipak oni koji su stvarno ubijali i pljackali jos se setaju dok drugi trunu u Hagu.Po Kladusi se jos uvjek sece poznati Suljo hodza koji ima na dusi kako se sam hvalio 100 ljudskih dusa.Takvih na kantonu ima naj manje desetak.U ono vrijeme su uzivali u svojim krvavim pirovima mozda je vrijeme da sad malo i idu tamo gdje im je mjesto Hag ili Zenica.

Ma ovaj muhamed misli da ga Hrvati koji podrzavaju ustastvo vole i da su mu prijatelji.Nemas ti pojma druskane koliko su te ustase pobile Muslimana za vrje me drugog svjetskoga rata pa i ovoga danasnjega rata.Sjedni malo sa starcima koji pamte drugi svjetski rat pa se raspitaj malo.Ustase i cetnici su tamanili Muslimane gdje su god stigli a nasa je sreca sto je Tito bio onakav covjek i sto su Prtizani bili antifasisti pa smo na kraju rata nekako i opstali zahvaljujuci njima jer su nasi ljudi uvidjevsi zasta se Tito i Partizani bore masovno ukljucivali u Partizanske jedinice.Ta handzar divizija koju ti velicas nije nista drugo bila vec 'topovsko meso" za ustase i nijemce.Gurali su ih svagdje na najgore frontove pa kad su nasi nepismeni seljaci uvidjeli kakva je to zlocinacka vojska onda su se i pobunili jer nije u nasim Bosansko-Muslimanskim venama krv koja potice na zlocin ili pljacku i paljevinu kuca.Da je kojim sucajem hitler pobijedio i da je ta ustaska NDH opstala oni bi poslje Srba krenuli u tamanjenje Muslimana jer se zna kakvu su oni zemlju htjeli odnosno etnicki cisti ustasku Hrvatsku a ti znas sta to znaci.Desavalo se da te ustase stave sefove na glave i udju u srpska sela i sve pokolju samo da bi cetnici drugi dan usli u Muslimanska sela i osvetili se.U istocnoj Bosni na mnogim mjestima su cetnici i ustase zajednickim snagama borili se protiv Prtizana i usput palili Muslimanska sela i klali Muslimane.Ti Muhamede treba da se stidis jer nosis Muhamedovo ime a dicis se ustaskim zlocinima i handzarcima koji nisu nista drugo bili vec sluge ustaske i topovsko meso.

Neznam koliko taj Muhamed ima godina ali ocito o povjesti nema pojma pa pise takove gluposti. Ovo sto ste vi napisali u potpunosti se slazem sa vama. Mene je dan danas sramota sto sam Hrvat i sto su pojedinci iz redova mog naroda pocinili krvave zlocine i nad Bosnjacima i nad Srbima a pogotovo u drugom svj.ratu gdje su ubijali sve sto se nije slagalo sa njihovom politikom.

Vento ovo sto si napisao za Dalmatice je djelomicno tocno. Oni su podnjelinajveci teret u drugom svj.ratu jer su bili prodani od strane Pavelica Italijanima,ali se ne slazem stobom da me

I ne samo da je TITOVA politika bila ispravne vec dolaze vremena kada narodi zale i za bivsom Jugoslavijom i za Titovim vremenima.Fala Bogu da i ma jos dobrih ljudi i Hrvata,Srba ,Muslimana i drugih koji nisu optereceni nacionalizmom jer svi nasi narodi i narodnosti su tesko iznjeli pobjedu nad fasistima i koliko su zivota i napora dali da pobjede sve te kvislinske vojske koje su se borile zajedno sa njemcima protiv sirotinje koja je platila svojim zivotima za slobodu koju smo izgubili dolaskom istih onih koji su nam ovo zeljeli prirediti mnogo godina ranije.

Niko nije veca gamad od vas Jugoslovena,komunista, nevjernika i ateista.
    Vi mrzite "ustasku gamad" zato sto su srusili vasu sugovu jugoslaviju.

<{POST_SNAPBACK}>

ma zalice za onim utopiistickim socijalizmom do kraja zivota!! oni i njihova juga!!

u u prevodu na slavenski jezik znaci zmija nece da uji a parim hoce. :)

<{POST_SNAPBACK}>

a bas pricamo o zmijama i paripima :) kako ti to lijepo uoblici, za nevjerovati :)

A gdje je nestao Muhamed. Kad toliko uzdize ustase volio bi da mi odgovori koliko je ustasa sudjelovalo zajedno sa cetnicima u pokolju u Srebrenici?

Mene je dan danas sramota sto sam Hrvat i sto su pojedinci iz redova mog naroda pocinili krvave zlocine i nad Bosnjacima i nad Srbima a pogotovo u drugom svj.ratu gdje su ubijali sve sto se nije slagalo sa njihovom politikom.

<{POST_SNAPBACK}>

netreba da te bude sramota sto si hrvat....ti zlocini se prepisuju tim pojedincima,mada neki i citavom narodu!!!!!

p.s svagdje ima olosa..kod hrvata..kod srba i kod bosanaca ..htijeli mi to priznati ili ne!!!!

Budo ti shvatas to tako ali ima ljudi kojima su svi Srbi isti,svi Muslimani ili Bosnjaci i svi Hrvati. I kad nekad dojdem u takvo drustvo sramota me kad netko kaze, znas tvoji Hrvati su ubili toga i toga za vrijeme rata. I koliko im god pokusavao objasniti da to nisu moji Hrvati nego da je to izrod Hrvatskog naroda oni ostaju pri svome. Ipak oni koji znaju koliko sam pomagao ljudima za vrijeme rata negledajuci na nacionalno pripadnost i na vjeru postuju to kaj sam cinio. Danas me neki pripadnici Hrvatskog naroda proglasavaju cetnikom a neki Srbi ustasom. Razlog je jasan, smetam im takav kakav jesam., JUGOSLAVEN. Tako se izrazavam od 1990 god. makar su mi oba roditelja Hrvati. Danas na poslu najbolji prijatelji su mi Kladusani i decki iz okolice V.Kladuse. Ljudi koji rade samnom pogotovo Hercegovci to nemogu razumjeti i stalno govore kako se mogu druziti sa njima jer su oni muslimani a ja sam navodno katolik i da zar ne vidim sto muslimani rade po svijetu katolicima. A sto da radim nego da se nasmijem na tokove gluposti i odmahnem rukom. Prijateljstvo koje me veze sa nekima jos kad su bili u Kupljenskom u izbjeglistvu nemoze sprijeciti stotine njih da promjenim svoje misljenje.

Jer upravo ti kojima smeta moje prijateljstvo sa pripadnicima druge nacije i vjere su upropastili moje djetisnjstvo imladost. Upravo zbog takovih smo svi skupa ovdje gdje jesmo. Na dnu. Oni su nam uzeli ponos koji smo nekad imali. Sjecam se kad sam kao mali drage volje hodao na vjeronauk i slusao svecenika priceiz Biblije. To mi jebilo zanimljivo. A onda ti isti svecenici devedesete poceli su krstiti topove kojima su se ubijali ljudi druge vjere i nacije. A svi smo kao pred Bogom isti. Od tada za mene vise ne postoji crkva. Samo covjek.

Ne postoje za mene vise vjerski ni drzavni praznici. Jedini dan koji priznajem je Dan mladosti kada se svi skupa sa podrucja cijele Juge okupimo u Kumrovcu i druzimo. Nema tada ni vjere i nacije samo je covjek ispred svega.

juce sjedim s kolegama i onako razmisljam, reko decki gledajte ovo, ja musliman, ti igore hrvat a ti gorane srbin i sjedimo pijemo kahvu... ma nemojte gledati tako ljude, ima ih stvarno super raje... nisu svi poklonici Miloseviceve ideologije!

[quote name='Clark_Gable' post='59876' date='Apr 25 2006, 20:39']juce sjedim s kolegama i onako razmisljam, reko decki gledajte ovo, ja musliman, ti igore hrvat a ti gorane srbin i sjedimo pijemo kahvu... ma nemojte gledati tako ljude, ima ih stvarno super raje... nisu svi poklonici Miloseviceve ideologije![/quote]

daaaaaa

fakat, jos kad na to sve dodje nacist, fasist, nacionalist, SDA demagog i normala svi pijemo kafu....

sta reci...

:D

[quote name='Clark_Gable' post='59876' date='Apr 25 2006, 20:39']juce sjedim s kolegama i onako razmisljam, reko decki gledajte ovo, ja musliman, ti igore hrvat a ti gorane srbin i sjedimo pijemo kahvu... ma nemojte gledati tako ljude, ima ih stvarno super raje... nisu svi poklonici Miloseviceve ideologije![/quote]

cini mi se da je od tada clark promijenio retoriku...il mi se samo cini...

suzivot i tolerancija clark, al bez bratstva i jedinstva naravno...to je nemoguce vise...

samo ti se cini i dalje je onaj isti clark, koji zna da se mora zivjeti s njima, samo je problem u drugome, sto je vecin naroda zaboravila sta se desilo i desava..

opreznosti nikad dosta, [b]ne zaboraviti[/b].

a to tvoje ..suzivot i tolerancija.. mi izgleda kao vec otrcana fraza iz onog filma, kako li se zove, nikako da se sjetim, no, nebitno.. tolerancija da, suzivot da..

da bez bratstva i jedinstva, tu se slazem, odlicnoooo, odlicnooo..

bravo snejki.. postujem,

[quote name='clark gable' post='184785' date='Oct 6 2007, 13:33']samo ti se cini i dalje je onaj isti clark, koji zna da se mora zivjeti s njima, samo je problem u drugome, sto je vecin naroda zaboravila sta se desilo i desava..

opreznosti nikad dosta, [b]ne zaboraviti[/b].

a to tvoje ..suzivot i tolerancija.. mi izgleda kao vec otrcana fraza iz onog filma, kako li se zove, nikako da se sjetim, no, nebitno.. tolerancija da, suzivot da..

da bez bratstva i jedinstva, tu se slazem, odlicnoooo, odlicnooo..

bravo snejki.. postujem,[/quote]

a eto ja bas zelim zaboraviti i ne zelim se baviti tim nebitnim stvarima...
mozda ces me pogresno shvatiti ali ako su oni idioti da se jos uvijek bave ratom i slicnim glupostima po meni je to samo njihova greska... ja cu razmisljati samo o tome kako da poboljsam svoj zivot, da hvatam bolje zene i da zaradjujem vise para :D , a za to ko je kakve vjeroispovjesti ili nesto slicno... zaboli me...

[quote name='stipan' post='226694' date='Apr 13 2008, 13:46']Sve do sad tj. dok ovaj gore biser ne procita, mislio sam da sam 'normalan' Hrvat ! :o

Hrvati su se borili samo za svoju drzavu. Rat je nevolja i u toj nevolji ima dosta nevaljalih koji cine nevaljane stvari. To je tako,
priroda stvari. Meni od ovog sveg samo nije jasno ; zasto su Hrvati muslimani izdali svoj narod ? Zasto se odrekose onog sto jesu ? Zasto se priklonise necemu sto je protiv njih samih ?
I opet ovo malo Bosne sto imaju i kojom se onako malogradjanski prse opet jeste zasluga Hrvata, njihova znanja pozrtvovanosti i junastva.

Svjestan sam da ce ovaj upis mnogima biti 'trn u oku' , izvor ljutnje i prezira, [b]ali ako mozete odstupite za trenutak od sebe i svojih osjecaja i posteno priznajte sebi, a i drugima da je to i doista tako.[/b]

ZDS[/quote]
hvala na savjetu ... ali de ti tako uradi pa dodji ovdje napisi nesto ... koliko si upoznat sa deblokadom mostara 92??? prije sukoba Armije BiH i HVO ... znas li u procentu nam iznijeti broj muslimana u sastavu HVO ... ili procenat muslimana u HV 92 u ratu protiv JNA ... napisi nam koliko je Istrana bilo u HV u borbi protiv JNA ??? ... nikada nebi dobili drzavu da nije Vatikan stao iza Tudjmana ...

[quote name='stipan' post='226694' date='Apr 13 2008, 14:46']Sve do sad tj. dok ovaj gore biser ne procita, [b]mislio sam da sam 'normalan' Hrvat [/b]! :o

Hrvati su se borili samo za svoju drzavu. Rat je nevolja i u toj nevolji ima dosta nevaljalih koji cine nevaljane stvari. To je tako,
priroda stvari. Meni od ovog sveg samo nije jasno ; zasto su Hrvati muslimani izdali svoj narod ? Zasto se odrekose onog sto jesu ? Zasto se priklonise necemu sto je protiv njih samih ?
I opet ovo malo Bosne sto imaju i kojom se onako malogradjanski prse opet jeste zasluga Hrvata, njihova znanja pozrtvovanosti i junastva.

Svjestan sam da ce ovaj upis mnogima biti 'trn u oku' , izvor ljutnje i prezira, ali ako mozete odstupite za trenutak od sebe i svojih osjecaja i posteno priznajte sebi, a i drugima da je to i doista tako.

ZDS[/quote]

Očito nisi.

Mislim, jel hoće

Ako cak stavimo na stranu ubijanje srba, zidova, roma i svih ostalih "nizih rasa" ali i ubijanje svih onih hrvata koji se nisu slagali s njim, nijedan normalan hrvat ne bi nikada odao priznanje ljudima koji su dali dalmaciju i istru.... <_<

[quote name='stipan' post='226763' date='Apr 13 2008, 22:28']50 godina komunjarske propagande ostavilo je svojih tragova, tako da ce najmanje jos 50 godina morati proci da bi zrtve njihove zavjere i zlocina dosle istini i pameti. Da ce to biti moguce takvima odcekati na prostorima na kojima sad jesu cisto sumnjam ali nikad se ne zna.
Il nece biti ustasa il vas hehehe :D

Ustase su vitezovi, plava krv duha njihova ne zna za nista drugog osim sto od njih trazi domovina.
Hrvatski narod i zemlja cjelina su jedna, Bosna i Hercegovina jeste domovina njegova.
Dok se na Drini sahovnica ne zavijori Ustasa nece pusku da odlozi.

ZDS[/quote]

otkud nam ti pises? iz odredjene institucije vrapce ili tak nesto?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,361