Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Dzmrdz

Sta Znaci Slovo U?

Recommended Posts

...ja sam ocekivo i tvoje misljenje na kraju...mislim... njihova borba je bila za..??

<{POST_SNAPBACK}>

hej, boli te ljude cosak za Hitlera i njegovu Njemacku... njima je bilo do Islama i Bosne, a sad sta je Hitler radio nisu i oni radili, a vjerovatno nisu u to vrijeme ni znali ko je Hitler (sta je bio u dusi). Cinjenica je da nema dokaza da su ti ljudi cinili bilo kakve zlocine nad civilima u II svjetskom ratu. A, svi koji su bili u tim jedinicama (nije ih bilo iz nasih krajeva jer su ovdje oko Cazina biti Italijani), najvise muslimani iz istocne Bosne u SS jedinicama su vidjeli neki vid zastite od zlocina koje su chetnici radili nad Bosnjacima a i jednim djelom Ustase. Partizani u to vrijeme i na tom podrucju nisu bili nikakav garant sigurnosti Bosnjacima!

A, eto na zalost kad pogledas svu historiju... Bosnjaci su uvijek ratovali za druge. Hvala bogu da sad to nije bio slucaj u zadnjem ratu. Prvi put smo sami za sebe se borili.

Ovisi sto smatras pod "Bosnjacima"...

<{POST_SNAPBACK}>

Narod koji zivi na sredisnjem dijelu Balkana (danas je to najvise teritorij BiH, Srbije i Crne Gore - Sandzak, Kosovo i jednim dijelom u Makedoniji), narod koji ima svoju kulturu, historiju i jezik... narod koji je vecinski religijom okrenut prema Islamu, mada to nije njihova vjera oduvijek i narod ciji se jezik u bitnom razlikuje od hrvatskog i srpskog, jer npr. Bosnjaci ne kazu "sto smatras pod Bosnjacima", nego kazu "sta smatras pod Bosnjacima".

Ti si vjerovatno potekao od Bosnjaka ili su tvoje roditelji asimilirali krscansko-pravoslavni misionari iz Beograda/Zagreba ili si pao pod duboki uticaj Titine Jugoslavije koji je u svakom pogledu negirao ime Bosnjak.

Svaka čast, Kemo! Upravo si opravdao uče

@Kemal_S

Pa zar su se svi ti sto si nabrojao "Bosnjaci" borili za iste ciljeve? Za federaciju? Za babu? Za koga su se to ujedinili i konacno borili zajedno i kada jos je vaznije pitanje...Ovo o bosnjacko je dosta diskutabilno, jer srbi bi mogli reci da je bosnjacka uzrecica "sta" njihov izum, kao sto govore i teze stvari od toga "sta"...

Ja sam potekao od Bosnjaka, rodio sam se u HR i govorim kako govorim i ponosim se s time... zar bi trebao paziti hocu li napisati "sta" ili "sto" zbog tebe, ili da mozda ne uvrijedim nekoga s time? Nikakvi misionari me nisu ucili govoriti, niti sam prodao vjeru za veceru, ako vec hoces tako... Ne vidim sto ja imam kao Bosnjak s nekim iz Kosova ili iz SCG... mozda nam je vjera zajednicka, ali ako nisu rodjeni ili rodom iz BiH, a Bosnjaci su, ajmo onda oznaciti cijeli dio ove Europe zemljom Bosnjaka iz razlicitih drzava.

Ovo o Titi ne zasluzuje niti da se prokomentira... moje ideje su suprotnje njegovim i EOD. Better dead then red rekli su jednom decki iz montazstroja...

Guest Dzmrdz

...pitam se Kemo sto kritikujes druge ideologije kad se kod tebe javlja slicna samo drugog naziva "Bosnjastvo"...i samo jos nesto da kazem da ne bude samo da Kemu "napadam"...nikako mi se ne svidjaju te ideologije tipa...moji preci su tamo napasali konje kad su isli za Stambol...to je moje...ustvari bice..i tako slicni primjeri..

Guest Dzmrdz
Ti si vjerovatno potekao od Bosnjaka ili su tvoje roditelji asimilirali krscansko-pravoslavni misionari iz Beograda/Zagreba ili si pao pod duboki uticaj Titine Jugoslavije koji je u svakom pogledu negirao ime Bosnjak.

<{POST_SNAPBACK}>

ovo gore je jedna od "Bosnjackih" verzija..
..a sad da cujemo srpsku al obrnuto...bosnjak je SRBIN kojeg su poturcili(ima , istina..naravno..)...znaci bosnjaci su srbi..ustvari turci...nekad srbi nekad turci..??:)..
valjda mi to nije jasno..?? :blink:

Meni to isto nije jasno. Ja sam izgleda budala sto se pisem Bosnjak islamske vjeroispovjesti jer sam u biti hrvat islamske vjeroispovjesti... :(

A i sto Dzmrdz kaze mozemo ici u krajnost pa negdje mogu pisati sto hocu. Cak su nekima od nas i Kelti preci pa ajmo pisati nebuloze... :)

Ja sam od sada Jedi islamske vjeroispovjesti, pustite me :lol:

ovo gore je jedna od "Bosnjackih" verzija..
..a sad da cujemo srpsku al obrnuto...bosnjak je SRBIN kojeg su poturcili(ima , istina..naravno..)...znaci bosnjaci su srbi..ustvari turci...nekad srbi nekad turci..??:)..
valjda mi to nije jasno..?? :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

nije ti jasno! B)

Srbi u Bosni su oduvijek bili Bosnjaci... i, oni Bosnjaci na Sandzaku (danasnja Srbija) su Bosnjaci oduvijek... to je sve bila nekad Bosna i bice insalah opet.

nije ti jasno! B)

Srbi u Bosni su oduvijek bili Bosnjaci... i, oni Bosnjaci na Sandzaku (danasnja Srbija) su Bosnjaci oduvijek... to je sve bila nekad Bosna i bice insalah opet.

<{POST_SNAPBACK}>

Ma TOOO legendo!!!! Bosna do Tokia i dalje!!!!! :D

Guest Dzmrdz
nije ti jasno! B)

<{POST_SNAPBACK}>

..neki Srbin rece:"Srbin u Bosni je oduvjek bio Srbin...a i ovi muslimani su bili Srbi..a bice opet..."
...znaci li to da su i ovi Kinezi Bosnjaci..?

..neki Srbin rece:"Srbin u Bosni je oduvjek bio Srbin...a i ovi muslimani su bili Srbi..a bice opet..."

<{POST_SNAPBACK}>

eto, vidis kako i ti znas nesto!

<{POST_SNAPBACK}>

Konacno si shvatio... ;)

Guest Dzmrdz

...joj poceli ste ko Vuk Draskovic...ma najgore je sto me Bosnjaci zovu Chedo...a Srbi Balijo...i sad nikako im ugoditi...Kemo da je tvoj did bio Srbin sta bi ti bio sad..??

Konacno si shvatio...  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

pricajte sta hocete... neka nama i Srba i Hrvata. Al, mi smo Bosnjaci i mnozimo se zestoko, jos malo pa da nas bude ko Kineza :)

...joj poceli ste ko Vuk Draskovic...ma najgore je sto me Bosnjaci zovu Chedo...a Srbi Balijo...i sad nikako im ugoditi...Kemo da je tvoj did bio Srbin sta bi ti bio sad..??

<{POST_SNAPBACK}>

moj did nikad nije bio Srbin a ni Hrvat. U Domobranima je bio musliman a oni su u one knjizice svasta pisali. Moj did je oduvijek govorio kako je Musliman, a oni sta su pisali u svoje evidencije to je njihova stvar. Al, inace... moji preci su Bosnjaci... ti Bosnjaci su u Bosnu dovodili Srbe kako bi za njih orali i cistili njive, davali im jesti i piti... al, ti nezahvalni Srbi su od Bosnjaka dobivali i zemlju a Srbi dok su smogli malo moci, poklali su koliko god su muslimana stigli :)

pricajte sta hocete... neka nama i Srba i Hrvata. Al, mi smo Bosnjaci i mnozimo se zestoko, jos malo pa da nas bude ko Kineza :)

<{POST_SNAPBACK}>

Daj suti, skuzit ce nam plan... :blink: :D

Guest Dzmrdz
moj did nikad nije bio Srbin a ni Hrvat. U Domobranima je bio musliman a oni su u one knjizice svasta pisali. Moj did je oduvijek govorio kako je Musliman, a oni sta su pisali u svoje evidencije to je njihova stvar. Al, inace... moji preci su Bosnjaci... ti Bosnjaci su u Bosnu dovodili Srbe kako bi za njih orali i cistili njive, davali im jesti i piti... al, ti nezahvalni Srbi su od Bosnjaka dobivali i zemlju a Srbi dok su smogli malo moci, poklali su koliko god su muslimana stigli  :)

<{POST_SNAPBACK}>

...nemam rijeci...covjek je tolko sirokovidan da vise nezna razliku izmedju pitanja " sta da je..." i "tvoj did je"...al ocito da uziva u svojim odgovorima.. :lol::lol: ..jos smajlij iza recenice tipa :" poklali su koliko god su muslimana stigli :)"...???pa zastoo :icon_cry:..??...Bosnu treba da vode ljudi Bosnjaci...oni su bolji od ostalih a i preci su im takvi bili...:)..necu da se igram moji preci su "Rumuni"ustvari ja mora da sam Drakula...sta bi drugo mogo bit ako sam Rumun...

...nemam rijeci...covjek je tolko sirokovidan da vise nezna razliku izmedju pitanja " sta da je..." i "tvoj did je"...al ocito da uziva u svojim odgovorima.. :lol:  :lol: ..jos smajlij iza recenice tipa :" poklali su koliko god su muslimana stigli  :)"...???pa zastoo :icon_cry:..??...Bosnu treba da vode ljudi Bosnjaci...oni su bolji od ostalih a i preci su im takvi bili...:)..necu da se igram moji preci su "Rumuni"ustvari ja mora da sam Drakula...sta bi drugo mogo bit ako sam Rumun...

<{POST_SNAPBACK}>

ako si Rumun, onda si Čau

FALCON JE U PRAVU.TA HANDZAR SS DIVIZIJA JE NAPRAVILA POBUNU U FRANCUSKOJ I TU SU MNOGI MISLIMANI STRELJANI A JEDI SU POBJEGLI DOK SU TRECE PREBACILI U BOSNU.NAKON TOGA TA HANDZAR DIVIZIJA JE PRAKTICKI PRESTALA DA POSTOJI JER NIJE IMALA DOVOLJNO LJUDSTVA.
KADA JE POCEO DRUGI SVJETSKI RAT I DOLAZAK FASISTICKIH TRUPA U KRALJEVINU JUGOSLAVIJU POCELA JE MOBILIZACIJA MUSLIMANSKOG STANOVNISTVA PRETEZITO U USTASE A KASNIJE U SS DIVIZIJE NJEMACKE VOJSKE.NAROD JE TADA BIO NEPISMEN I NIJE BILO TV. I RADIJA PA DA ZNAS KO SE ZA KOGA BORI I ZASTO.MNOGI MUSLIMANI SU PRISTUPILI PARTIZANSKOM POKRETU I BORBI ZA SLOBODU ALI MNOGI SU STUPILI U SS DIVIZIJE I USTASE JER SU IM OVI GOVORILI DA PARTIZANI NEVJERUJU U BOGA I DA ZABRANJUJU MOLITVU.JACANJEM NOP I PARTIZANSKIH JEDINICA NARUCITO U NASEM KRAJU NAROD JE SHVATIO ZASTA SE KO BORI TAKO DA JE POCETKOM 1942-43 DOSLO DO MASOVNOG UKLJUCENJA MUSLIMANA U PARTIZANSKE JEDINICE.ONAJ DIO LJUDI KOJI SU BILI U USTASAMA SU VECINOM BILI PLACENI I PODANICI PAVELICEVIH NAGODBAVACA U BIH.DESAVALO SE DA HRVATI STAVE FESOVE NA GLAVE I POKOLJU SRBE TAKO DA OVI MISLE DA SU MUSLIMANI PA SU CETNICI KLALI MUSLIMANE.

TITO I PARTIZANI NIKAD NEBI DOBILI RAT U JUGOSLAVIJI DA SE U BORBU NISU UKLJUCILI SVI NARODI SA NASIH PROSTORA.SRAMOTA JE TO STO SE DANAS DIZU SPOMENICI DRAZI MIHAJLOVICU,FRANCETICU,BUDAKU I NEKIM NASIM HANDZARICIMA JER SVE SU TO FASITI I ZLOCINCI KOJIMA U EVROPI KOJA SE GRADI NA ANTIFASIZMU NEMA MJESTA.

JESTELI GLEDALI NERETVU,SUTJESKU,KOZARU,IGMANSKI MARS I DRUGE ISTINITE DOGADJAJE KOJI SU SE DESILI NA NASIM PROSTORIMA.KOLIKI SU TRD I MUKE PODNIJELI PARTIZANI DA BI MI ZIVJELI U SLOBODI ALI MISLECI DA IMA NESTO BOLJE MI SMO TO ZABORAVILI I ZELJELI NESTO BOLJE.

A IMALI LI BOLJE????????????

Handzar divizija se borila i bila je pod komandom Nijemaca ali je nosila ustaska obiljeza. Zlocine koje su oni cinili ravni su zlocinima cetnika. Prije par godina dosao sam do nekih papira u kojima su bila imena nekih od ucesnika Handzar divizije i svi su se izjasnjavali kao Hrvati, muslimanske vjeroispovjesti. Evo cak i ustaska gamad na svojim stranicama ima posvecenu stranicu Handzar diviziji na http://www.geocities.com/CapitolHill/Senat...70/Handzar.html a zanimljiv je i ovaj tekst kojeg je dao borac Handzar divizije jednim novinama. Da ga ne prenosim pogledajte ga na http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/...446849/index.do

Guest muhamed

Evo cak i ustaska gamad
=====================================================

Niko nije veca gamad od vas Jugoslovena,komunista, nevjernika i ateista.
Vi mrzite "ustasku gamad" zato sto su srusili vasu sugovu jugoslaviju.

Ako za tebe ustase i cetnici nisu gamad onda si mi ti stvarno jadan. Kad imas takovo visoko misljenje o njima onda b se trebao sjetiti ovog zadnjeg rata i Srebrenice,Vukovara,Stupnog Dola i jos tisuce drugih mjesta.

Tebi za informaciju ja jesam ateista ali za razliku od tebe ako si vjernik ja tebe necu vrijedati jer postujem svaku vjeru i osobno opredjeljenje vjeroispovjesti. Budi sto hoces po vjeri ali budi covjek ito je jedini nacin nakoji mogu stobom komunicirati. Isto tako ti ne zelim nametati svoja politicka stajalista i opredjeljenja. Za tebe je Jugoslavija bila sugava. Za mene je danasnja Hrvatska u kojoj zivim obicna suga jer se u njoj krse osnovna ljudska prava. Ako neznas pitaj nekog Bosnjaka ,Srbina ili Roma kako mu je zivjeti udanasnjoj Hrvatskoj pod HDZ-eom,ali vjerujem da nije bolje ni u Srbiji ni u Bosni.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,361