Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Dzmrdz

Sta Znaci Slovo U?

Recommended Posts

Guest Dzmrdz

Naso sam nesto slucajno...neznam ni ja kako...nisam ni ja bas procito da bih mogo dati komentar..al kad budem im vremena probacu...stavio sam ovo u istoriju jer je ovo ja se nadam iza nas...i da nam se ne ponovi...iako ima veze sa politikom i religijom..na prvi pogled..(Nisam bas sve procito)..da ne duzim..htio sam ovo samo poslati Kemalu...pa reko da ne budem sebican da vidim sta i drugi misle o tome...da jos jednom napomenem da nisam procito sve...al kolko sam skonto...ocekujem neke komentare..dok ja ne pregledam..

evo link Slovo U

eto selam i pozdrav..

dobar link uopste, kad budem imo vise vremena nebi bilo lose pregledati sve pomalo ;)

Naso sam nesto slucajno...neznam ni ja kako...nisam ni ja bas procito da bih mogo dati komentar..al kad budem im vremena probacu...stavio sam ovo u istoriju jer je ovo ja se nadam iza nas...i da nam se ne ponovi...iako ima veze sa politikom i religijom..na prvi pogled..(Nisam bas sve procito)..da ne duzim..htio sam ovo samo poslati Kemalu...pa reko da ne budem sebican da vidim sta i drugi misle o tome...da jos jednom napomenem da nisam procito sve...al kolko sam skonto...ocekujem neke komentare..dok ja ne pregledam..

evo link Slovo U

eto selam i pozdrav..

<{POST_SNAPBACK}>

Bila je 13. SS muslimanska divizija u Hitlerovoj njemackoj vojsci. Tu diviziju su sacinjavali samo muslimani. Hitler je sa ovim zelio pokazati muslimanima da ne vodi rat protiv njih. Zahvaljujuci ovoj diviziji, Hitler je u arapskom vecinski islamskom svijetu dobio poene. Svi koji su bili u 13. SS diviziji su govorili kako mogu bez problema obavljati sve islamske duznosti. To je i privuklo mnoge muslimane Hitleru. Pripisuju im zlobnici da su bili zlocinacka jedinica. Nisu to bili zlocinci, jedino nije bilo dobro sto su se borili za Hitlera.

Oni su na jugu Francuske sredinom II svjetskog rata imali obuku i onda odatle su slati na ratista za Hitlera. Bili su i u istocnoj Bosni ali nisu nidje cinili zlocine kao sto srbi to plasiraju.

Pricao mi je sin jednog covjeka sto je bio u 13. diziziji da kad je npr. dzuma namaz, niko od oficira nemuslimana u njemackoj vojsci se nije ni usudio da mu brani otici u dzamiju.

4V.jpg

Guest Dzmrdz

Znaci li to da ta jedinica koja sebe smatra nekom vrsta muslimana...daje sebi za pravo da podrzi jednog odnajvecih zlocinaca svih vremena i da se pravi da oni ratuju na pravoj strani..i redovno obavljaju namaz..poste..al eto slucajno i ubijalju..opravdavajuci to kao nekom vrstom dzihada??Masakr je sigurno preuvelican..al necemo reci da ga nije ni bilo..ja bih volio da sam u krivu sto se tice ovoga...al neznam kako to moze da nebude osudjeno od najvise islamske zajednice u Bosni..a moglo bi se reci i da je podstaknuto...Stvarno ne vidim ni jedan razlog zasto su se te jedinice prikljucile Hitleru..mozda zbog nekih svojih ubjedjenja sto se tice jevreja...i Hitlerove mrznje prema njima...pa su protumacili pogresno neke stvari iz Kur`ana..

Selam

Handzar divizija je bila takode jedna od zlocinacki orgnizacija i nema tu nikakve sumnje. Imam ja komsiju jos je ziv bio je u Handzar diviziji
i covjek mi je dosta toga ispricao, bilo je dosta i hrvata, ali najvise bosnjaka i albanaca. Kaze da su jednom tako u nekom selu dok su marsirali isli i albanci ugledali neke seljake gdje znju zito oni su odma poklali te seljake i to je on vidio svojim ocima i nemoj sad te guracke kako nisu oni cinili zlocine.

Handzar divizija je bila takode jedna od zlocinacki orgnizacija i nema tu nikakve sumnje.

Handzar divizija nije bila zlocinacka organizacija. Historijska istrazivanja novijeg datuma to pokazuju.

Dosao Svabo poslije Drugog svjetskog rata u Bosnu da nade pokojnog babu i pita Hasu:

- "Znate li mozda gdje je pokopan Hans Kruger, znate bio je u SS diviziji ? Dobro bih platio za ovakvu informaciju, kako bih oca mogao pokopati u domovini"

Haso:

- "Ne znam jarane, ovdje ti je ginulo i hajvana i insana... ko ce to znati."

Slusa Mujo to preko plota i zove Svabu.

Mujo:

- "Me*scini da znam, jel ono bio plav, visok?"

Svabo:

- "Ja, ja natuirlich."

Odvede ga mujo do jedne sljive, pocese kopati i stvarno, nadose posmrtne ostake. Svabo isplati Muji 10.000 maraka i ode sav sretan.

Pita Haso Muju:

- "Sta ti je bolan Mujo, sto prodade daidzu, rahmetli Omera."

Mujo:

- "Ko ga jebe, svakako je vazda govorio: Da mi se samo dokopat Njemacke.

Guest Dzmrdz
Nisam reko da je dobar sto im je pustio da klanjaju. Kazao sam da je ovim Hitler zelio privuci muslimane u svoju vojsku i u tome je poprilicno uspio, cini mi se!

A, oni koji su bili istinski muslimani nisu cinili zlocine.

<{POST_SNAPBACK}>

To mi nekako dodje ko ono "Nisam ga klao..samo sam ga drzo!!"..??

Ta je divizija bila u sklopu NACISTI

Bas suprotno. Imamo mnogo razloga. Evropa je napravljena na antifasizmu, a mi smo njen dio i dva puta smo ga pobijedili. Cak prisiljeni da se borimo za Hitlera rekli smo ne... i u sigurnoj smrti iskazali nas protest. To je razlog, po meni dobar.

Sigurna smrt? Pa kako su se onda priklju

Handzar divizija nije bila zlocinacka organizacija. Historijska istrazivanja novijeg datuma to pokazuju.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol::lol::lol::lol: kako su dobra ova istrazivanja novijeg datuma kod nas na Balkanu pa tako dobijemo da je Drazo Mihajlovic antifasista kao i Francetic i Budak i niz drugih. :lol:
Kad su napravili pobunu Diviziju su poslali u BiH vidis kako svabo pametan bio sto da kolju po Francuskoj kad mogu svoje u BiH.

Narvno uvijek je lakse povezivati jednu historijsku istinu sa drugom i na taj je nacin diskreditirati. Da u svojoj kuci imas i ijednu knjigu napisanu poslije 1991 i pada rezima s kojim si zadojen i da uopce prihvatis cinjenicu da nisu samo ruze cvjetale u vrijeme diktatorskog rezima u Jugoslaviji, shvatio bi da je diskreditacija Bosnjaka i njihovo prikazivanje kao koljaca i izjednacavanje sa cetnicima i ustasama u cilju tog rezima. Zasto? Jer su muslimani na samom pocetku odbacili takvu politiku Sarajesvki, Mostarskim, Banjaluckim i ostalim proglasima... nisi znao da je Gestapo u Sarajevu tadasnjem Reisu donio imena partizana za pogubljenje, studenata, i trazio da on potpise taj spisak, a on je samo dopisao svoje ime na listu za odstrel. To nisi znao. Handzar divizija je jos jedan dokaz da su Bosnjaci u WW2 bili cisti od ludosti cijelg svijeta i da nisu prigrlili te doktrine jer i nisu dio zapada, jer su prozeti cistotom Islama.

Guest Dzmrdz

I ovdje pocelo sa "ogradjivanjem"...isto ko Srebrenica samo se strane okrenule...samo mi nemoj reci da su i oni bili oslobodioci Bosne...ko skorasnji Skorpioni...volio bih da cujem za te podvige Handzar divizije...za koga su se borili i sta su to dobro donjeli..??

Eto mene bas zanima ta "junastva" Handzar divizije?Ttako ce biti za 100g pa ce govoriti kako je autonomija imala za cilj da ocuva BiH a ne da je dijeli i kako su pomagali 5 korpusu. Jelde Handzar divizija oslobadala BiH ko sto su Skorpioni 92-95 "oslobadali" BiH. ja i priznam da sam jos u starom rezimu imam u svakoj sobi titovu sliku i necu je skinuti dok sam ziv, do nej stoje slike rahmetli Izeta Nanica,Ive Andrica i Krleze.
Meni nesto kazes a ti si zadojen previse tim svojim vjerskim fanatizmom.

Ponovite lekciju iz historije moja gospodo. I molim vas ne povezivajte Handzar diviziju sa neccim desetim sto nema veze s tim. Napominjem, jedina pobuna u nacistickoj vojsci podignuta je od strane te divizije koju su do 60% cinili Bosnjaci prislino u nju odvedeni... 40% Hrvati. Kolege, jos jednom napominjem cini se da kod vas preovladava kompleks malog Muje iz bivse Juge... ma ja sam za sve kriv, ja sam veci cetnik od cetnika drugarice uciteljice.

Guest Dzmrdz
Ponovite lekciju iz historije moja gospodo. I molim vas ne povezivajte Handzar diviziju sa neccim desetim sto nema veze s tim. Napominjem, jedina pobuna u nacistickoj vojsci podignuta je od strane te divizije koju su do 60% cinili Bosnjaci prislino u nju odvedeni... 40% Hrvati. Kolege, jos jednom napominjem cini se da kod vas preovladava kompleks malog Muje iz bivse Juge... ma ja sam za sve kriv, ja sam veci cetnik od cetnika drugarice uciteljice.

<{POST_SNAPBACK}>

Cekamo da nas ti prosvjetlis sa "junastvima"...zanima nas dal znas nekog iz Handzar divizije...

Hajde prosvijetli me tim "dobrim" djelima handzar divizije ti znas izgleda bolje od ovog covjeka koji je bio u toj diviziji. Naravno da mi je poznato da su digli ustanak, ali jesi pratio poslije gdje je ta divizija zavrsila i sta je radila. sta bi mi sad trebali da ih slavimo zbog tog ustanka i da im zaboravima sve pokolje koje su ucinili. Vec sam ti naveo jedan primjer covjeka koji mi je komsija bio je u handzar diviziji, ispod pazuha nosi krvnu grupu ko svi clanovi te divizije i pricao je sta se radilo.

Znaci mi cemo ici americkim nacinom kao sto su oni posthumno dodijelili medalju Drazi Mihajlovicu sto je spasio 500 pilota i ispada da je on sad jedan od najveci antifasista na ovim prostorima. Tako cemo i mi nasoj Handzar diviziji.

Kako upotrevljavas izraz nasoj kad si ionako spreman vjerovati prije u to da su tvoji, tvoj narod i komsije, djedovi spremni na takav gnusan zlocin nego da su podigli pobunu, mnogi izginuli u suludom pokusaju da kazu ne fasizmu i nacizmu koji je ionako daleko od njihovog poimanja covjeka i zivota... Divizija je nakon toga promijenila sastav ali ostala pod tim imenom sa sacicom hajvana, vecinom ustasa tj. Hrvata, sastav do tad je bio 60% Bosnjaka i 40%Hrvata a nakon toga se promijenio... Toliko od mene...

17. septembar 2005.
Godisnjica pobune u Villefrance de Rourgue, Francuska: 16-17 Septembar 1943-2005
HANDZAR DIVIZIJA - ISTINE I LAZI

"Historija 13. SS Hand

Aveyron se nalazi sjeveroistočno od Midi-Pirineja. Ne tako daleko od njega je Villefrance-de-Rouergue, grad u kojem je Andre Sulpice proveo 15 godina radeči na jednoj jedinoj statui. Danas je ovo mjesto od 12,000 stanovnika mirna mala kasaba sa lijepim zemljopisom. Neshto dalje, otkričete da je Villefrance-de-Rouergue, mjesto nekadashnjih vitezova Templara, gotičkih utvrda, grad starih kuča, vune I srebra iz okolnih rudnika, sa neizbjezhnom katoličkom katedralom u centru, koji nikada nije izgubio svoju

Guest Dzmrdz

...ja sam ocekivo i tvoje misljenje na kraju...mislim... njihova borba je bila za..??

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,361