Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

Ameriko čemeriko

Recommended Posts

[quote name='x-men' timestamp='1331273865' post='450839']
Ja mislim da od 90 mnogo vise se mrze muslimani i pocele su nekakve urote protiv tih tamo islamskih zemalja koje i nisu imale neki utjecaj po americi,iskoristili su njihovo bogatstvo za svoje potrebe sa izjavama kako zele tom narodu nekakvu americku demokratiju i da normalno zive,pa pola amerikanaca ne zivi dobro a drzava im ratuje na svim stranama svjeta jer zeli to,zapocinju rat iz nekih svojih razloga,sto ne napadnu vanzemaljce,pa ubijati insane na ovoj planeti koji imaju pravo da zive zar je to americka demokratija,ili bilo cija demokratija zapocinjati rat.
[/quote]
Ah... Kad su turci osvajali balkan i ubijali u ime Allaha milostivig samilosnog... Valjda bi mi to znali. Ah ne.. oni su nama rekli: "Meraba ljudi, evo mi donili islam, de te vi sad bujrum.", a mi smo odgovorili: "Meraba dostu, nema problema, samo ponesi". Ali necemo o tome... Jenkiji apsolutno nisu gori niti jedan djelic od bilo koje druge nacije. To sto citav svijet toliko mrzi Ameriku je samo ljubomora, a sad je i [i]mainstream. [/i]Djeca koja ni ne znaju naci Ameriku ni na karti psuje je i pljuju po svim amerikancima, jer ih je babo, provehabijskog, pogleda na svijet tome naucio.

Et' samo da objasnim, da mi imamo koga puno vise mrziti nego Ameriku (Tursku, Srbiju, Hrvatsku....) iako mrznja nema smisla. Trebamo se potruditi da budemo jaki kao Amerika, ili nekad davno Turska.

[quote name='Incubus' timestamp='1331502579' post='451060']
A ostalo je samo bila reakcija na scoobijevu nevjerovatnu mržnju i neslaganje s amerikom i većinom zapadnog svijeta dok i dalje obilno koristi sve blagodati tog istoga zapdnog svijeta i tog divnog kapitalizma koji se u najboljoj mjeri iskazao upravo na prostoru SAD-a (iako ga i njihova politika sere...pogotovo od 70ih, ali i prije toga) i koji je toliko dao svijetu. Jednostavno nikad nismo zivjeli bolje! Nikad prije! A za taj razvoj nije zasluzan serijat ili neki socijalo-islamizam sto ga scooby zagovara nego upravo kapitalizam!
[/quote]
Skubi je jednostavno licemjer sto se toga tice. Sad ce odg kako je upravo islam za to zasluzan i kako se negdje tamo u nekoj islamskoj zemlji dobro zivi, kako 0.03 posto stanovnistva posjeduje apslutno sve u toj zemlji i naravno opravdati to sto 99.97 umire doslovno od gladi.

Ja sam se vec davno oglasio i zauzeo negativan stav spram ovih "crnih seika", ta njihova glupiranja sa zlatnim wc soljama i ostala ovodunjalucka izivljavanja, to nije ni i od islama a Allah milostivi najbolje zna...

A ta vasa nevjernicka demagogija da jedan vjernik ne moze biti demokrata, da iracionalno sagledava svijet bla bla..
Kad budete citali u buducnosti moje tekstove, nek vas mrznja prema meni ne tjera da izvlacite misteriozne kontekste recenog. Nego plizz hajmo malo objektivni biti :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1331503914' post='451067']
Hani bre nemoj me tolko pljuvati :P
i nista ja obilno ne koristim. Ova drzava gdje zivim ne daje mi nista, jos ja njoj dajem.. to malo sto se snadjem je kapitalisticki sverc komerc :D deset prsta, bas sam prije tri dana cak i krampo, juce fala Bogu sistem odradio. Njesto mi lakse za tastaturom ali znam ja i na ploci redati cigle za zid :) upravo ta parola kapitalizma "snadji se kako znas, sve je moguce" je i najvece cudo savremenog doba..
I nepljujem ja toliko taj zapad. Samo ostro reagujem na propuste kao sto je npr vanjska politika amerikanaca.. ove cenzure na netu itd jer od njih sta god krene svi ostali moraju pratiti da bi bili cool ili budu natjerani vojno ili nekim monopolom...

Uglavnom volim i ja tebe :)
[/quote]

U nastavku objektivnosti...

Taj zakon će biti još jedan mali kotačić (ako ga ne poništi vrhovni sud) u uništavanju američkog sna i liberalnog kapitalizma jer daje još veće ovlasti vlastima što je zaista katastrofa. Iako smatram da ako neko protestira ispred neke banke i sprečava ulaz u banku da ga treba maknuti jer time ti prosvjednici zadiru u slobodu bankara. Isto tako protesti da se zatvori cesta i slično to isto treba spriječiti jer time neko sprečava slobodu drugih ljudi na kretanje. Ali slobodno protestiranje u parkovima, pred vladinim zgradama, ispred svoje kuće i slično apsolutno podržavam.

Što se tiče vanjske politike tu puše žestoko iako su i tu uvijek pod raznim pritiscima različitih kvazi-humanitarnih organizacija da se upliću u bilo kakve ratove i slično. Općenito mi se vanjska politika svijeta cijelog,a ne samo amerike ne sviđa. Zalažem se da se amerika vrati onoj svojoj politici neuplitanja koju je držala prije 1. svjetskog rata, pa i prije 2. ... iako se pokazalo baš kroz te ratove kako Europljani i ostatak svijeta (rusija, kina, japan, afrika....) rješavaju svoje probleme. Zapamtimo - nije amerika započela nijedan od dva svjetska rata!

Cenzura interneta - NE! Vlasnička prava i poštivanje copyrighta - DA! Nisam pročitao ACTU tako da ne mogu suditi o tome jer mi se nije dalo čitati ju .. pročitat ću kad nađem vremena.

Da nastavimo o objektivnosti :)
Oni zapravo pod plastom demokratije (kao ovo sa protestima, tako i sa ACTA-om itd) kod nekih stvarni propusta šuknu nam hiljade drugih stvari...
Stvarno svjesno i objektivno mogu reci da je americka politika izmislila licemjerstvo 20tog stoljeca. Znaci sve sto urade, narodu docaraju jedno dok imaju stotine tajnih planova. Dok narod skuzi vec je kasno ili psiholoski izmanipulisu iznenadne nuspojave..

A tek da pricam o nuspojava kapitalizma.. Koji vrag postaknjivati zensko da nagruha na sebe 20Kg silikona, promovirati duhan ili alkohol. Sta ima pozitivno mladic koji na sebi ima 1Kg piercing-a
Ekonomija i razvoj drustva nemaju apsolutno nikakve veze sa ovim glupostima...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1331507180' post='451080']
Da nastavimo o objektivnosti :)
Oni zapravo pod plastom demokratije (kao ovo sa protestima, tako i sa ACTA-om itd) kod nekih stvarni propusta šuknu nam hiljade drugih stvari...
Stvarno svjesno i objektivno mogu reci da je americka politika izmislila licemjerstvo 20tog stoljeca. Znaci sve sto urade, narodu docaraju jedno dok imaju stotine tajnih planova. Dok narod skuzi vec je kasno ili psiholoski izmanipulisu iznenadne nuspojave..

A tek da pricam o nuspojava kapitalizma.. Koji vrag postaknjivati zensko da nagruha na sebe 20Kg silikona, promovirati duhan ili alkohol. Sta ima pozitivno mladic koji na sebi ima 1Kg piercing-a
Ekonomija i razvoj drustva nemaju apsolutno nikakve veze sa ovim glupostima...
[/quote]

1) Jesi ti pročitao ACTU? Izgleda da ću ja baš morati da vidim gdje se krije tih hiljadu ostalih stvari koje će nam šuknuti.

2) Da se manipuliše narodom - manipuliše, ali ne samo u americi. To rade vlade u svim državama svijeta.

3) Ovo zadnje nema veze s kapitalizmom. I tu si baš "omašio ceo fudbal". Za piercing evo: [url="http://www.painfulpleasures.com/piercing_history.htm"]http://www.painfulpl...ing_history.htm[/url] ... što se tiče duhana i alkohola ljudi to konzumiraju otkako postoje. Vjerovao ti ili ne u muzeuju u Paderbornu u Njemačkoj ([url="http://www.hnf.de/"]http://www.hnf.de/[/url]) sam vidio repliku pločice koja je prvi pisani dokument u historiji čovječanstva - kamen s natipisima na Sumerskom jeziku koji sadrži upute za proizvodnju PIVA! Duhan su konzumirali još i indijanci prije dolaska bijelaca u ameriku. Ne vidim apsolutno kakve tu veze ima kapitalizam? Još su ameri imali prohobiciju i dobili najveci porast kriminala u historiji. A reklamiranje cigara je zabranjeno. Ali to su sve gluposti - treba ljudima dopustiti i piercing i silikone i duhan i alkohol i drogu i šta god hoće. Zašto bi se ljude ograničavalo u nečem? Ne vidim uopće tu problem.

Ekonomija ima veze sa svim. Ljudi imaju potrebe. Drugi ljudi zadovoljavaju te potrebe. Jedni zarade, drugi uzivaju u onome što su im ovi proizveli. Win-Win! Edited by Incubus

Ja nisam rekao da treba zabraniti ali ne treba ni podstaknjivati, sad su se sjetili prije par godina zabraniti reklamiranje cigara..
zasto krivim Ameriku??? Pa zato sto imaju sinonim "glavni na planeti", koga onda drugog kriviti nego koje najvise odgovoran..

Sami su se ispusili, srednja klasa i bogati su ko nebo i zemlja.. a onaj americki san o mirnoj cetvrti gdje u komsiluku vlada idila. To moze jos jedino hollywood docarati..

Hmm dosta je bilo objektivnosti, vracam se na staro: ko sta koga, scooby najgore o Americi :D

[quote name='scooby-doo' timestamp='1331509722' post='451084']
Ja nisam rekao da treba zabraniti ali ne treba ni podstaknjivati, sad su se sjetili prije par godina zabraniti reklamiranje cigara..
zasto krivim Ameriku??? Pa zato sto imaju sinonim "glavni na planeti", koga onda drugog kriviti nego koje najvise odgovoran..

Sami su se ispusili, srednja klasa i bogati su ko nebo i zemlja.. a onaj americki san o mirnoj cetvrti gdje u komsiluku vlada idila. To moze jos jedino hollywood docarati..

Hmm dosta je bilo objektivnosti, vracam se na staro: ko sta koga, scooby najgore o Americi :D
[/quote]

Nezaposlenost u SAD iznosi 8.3 % i pada već dugo.
Vjerovao ti isto to ili ne u americi ljudi i dalje žive jako jako kvalitetno, ali zaista neću više o tome jer ti imaš neku predodžbu svoju o americi baziranu ne znam na čemu pa onda ova rasprava nema smisla.

Ja citam ono sto zelim, pa sam procitao naravno samo kontroverzni dio.. :)
a takodjer nekad volim ostat neuk i nenacitan, budem ono sto jesam...

Ja i ti, dragi incubus, smo dva razlicita pojma.. ja smatram da sve ima svoja ogranicenja i zakone. Kako fizika, matematika, univerzum tako i covjek..
kad bi te doslovno shvatio "zasto bi se ljude ogranicavalo" kao sto narod danas uzima realnost zdravo za gotovo, onda bih ja sjeo u auto i vozio se dvesta na sat, pojeo 30 bureka i umro na tevsiji ko Dino Mehmeda Mujkic, silovo komsincu bla bla..
to sto je Dino pojeo 30 bureka nije lose jer je nekom donio pazar, a to sto je crko na tevsiji???

I ovako se samo dzaba uzrujam prije spavanja, sto se ne drogiram ko svi ostali normalni :D

[quote name='scooby-doo' timestamp='1331510918' post='451086']
Ja citam ono sto zelim, pa sam procitao naravno samo kontroverzni dio.. :)
a takodjer nekad volim ostat neuk i nenacitan, budem ono sto jesam...

Ja i ti, dragi incubus, smo dva razlicita pojma.. ja smatram da sve ima svoja ogranicenja i zakone. Kako fizika, matematika, univerzum tako i covjek..
kad bi te doslovno shvatio "zasto bi se ljude ogranicavalo" kao sto narod danas uzima realnost zdravo za gotovo, onda bih ja sjeo u auto i vozio se dvesta na sat, pojeo 30 bureka i umro na tevsiji ko Dino Mehmeda Mujkic, silovo komsincu bla bla..
to sto je Dino pojeo 30 bureka nije lose jer je nekom donio pazar, a to sto je crko na tevsiji???

I ovako se samo dzaba uzrujam prije spavanja, sto se ne drogiram ko svi ostali normalni :D
[/quote]

Ne nego ti miješaš kruške i jabuke.

1) Duhan, silikoni, alkohol štete samo osobi koja ih konzumira. Isto tako i 30 bureka.

2) 200 na sat na cesti šteti i drugim ljudima isto kao i silovanje komšinice.

Prvo bi trebao imati pravo konzumirati koliko god ti hoćeš i dokle imaš para za to.

Ovo drugo nikad ne bi smio i za to bi te trebali zatvoriti na puno godina zatvora zato što ugrožavaš druge! Ako ti sam sebi novcem sagradiš autocestu onda bom vozi se i 300 ako hoćeš :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1331511534' post='451087']
Jopet me nisi shvatio, jaz izmedju elite i radnika je prevelik.. o procentu nije rijec
[/quote]

A kako nastaje taj jaz? Ko ga stvara? Šta je elita?

Puno previše pojednostavljuješ stvari.

A evo i ovi iz occupy pokreta tvrde da im ponestaje para... do sada su dobili više od 700 000 dolara donacija, pa sad hoće još. Znači neko ih plaća da protestuju. Otkud taj novac dolazi?

Što se onim ženama u S. arabiji ne dozvoli da voze auta? Zato što je žena u S.arabiji samo rasplodna jedinica. Amerikanci loši?
God Bless America :)
P.S. dosadna čo'jeka sa ovim nickom k'u u onom američkom crtanom... Promijeni u Aladin :P
Mislim, skubine, kad već pišemo gluposti... Edited by Jiggy Bau

Ja ne znam sta cekate sa temama tipa "bliski istok aka pakao" pa cu da vam dodjem ostaviti comment na to sto zena ne vozi.. i za mene je to ruzno..

A ne moze, ne smije netko biti podrzavan da jede sve dok ne umre od debljine. Ne moze biti ohrabrivan netko sto zbog 1Kg mendjusa umre od iznenadne infekcije..

Treba nam zdravo osvjesteno drustvo, drustvo koje ce podrzavati moralne vrijednosti.. to zasigurno amerika nije...
Osmansko carstvo na izlazu karijere je bilo truhlo kao sad Amerika.. i nista bolje ne razmisljam o tim ekscentricnim turcima samo me trebate pitati a ne prozivati :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1331543475' post='451112']
Ja ne znam sta cekate sa temama tipa "bliski istok aka pakao" pa cu da vam dodjem ostaviti comment na to sto zena ne vozi.. i za mene je to ruzno..

A ne moze, ne smije netko biti podrzavan da jede sve dok ne umre od debljine. Ne moze biti ohrabrivan netko sto zbog 1Kg mendjusa umre od iznenadne infekcije..

Treba nam zdravo osvjesteno drustvo, drustvo koje ce podrzavati moralne vrijednosti.. to zasigurno amerika nije...
Osmansko carstvo na izlazu karijere je bilo truhlo kao sad Amerika.. i nista bolje ne razmisljam o tim ekscentricnim turcima samo me trebate pitati a ne prozivati :)
[/quote]

Ko ga podrzava??
Pa covjek sam ima mogucnost izbora. Slobodu. Neka jede dok ne umre od debljine a i neka umre od infekcije ako mu je piercing nesto super uber cool.

Ja tebe ne razumijem zasto nama treba osvjesteno drustvo? Kako na tebe utjece taj sto umire od debljine? Krade li on od tebe? Da li steti tvom zdravlju?
Moze se raspravljati o tome da kod nas i debeli od 150 kila i ja placamo obavezno zdravstveno osiguranje isto. To jest problem. Ali toga nema u americi (naravno neki taj sistem smatraju okrutnim kapitalistickim).

A i sto se tice morala ko odredjuje sta je moralno, a sta nije? Pa dok god ne stete na bilo koji nacin drugima neka ljudi rade sto im je volja.

Ne razumijem te...ti bi mijenjao te ljude po tome zato sto ti mislis da je to nemoralno.

[quote name='Incubus' timestamp='1331511827' post='451088']
Ne nego ti miješaš kruške i jabuke.

1)[b] Duhan, silikoni, alkohol štete samo osobi koja ih konzumira. Isto tako i 30 bureka.[/b]

2) 200 na sat na cesti šteti i drugim ljudima isto kao i silovanje komšinice.

Prvo bi trebao imati pravo konzumirati koliko god ti hoćeš i dokle imaš para za to.

Ovo drugo nikad ne bi smio i za to bi te trebali zatvoriti na puno godina zatvora zato što ugrožavaš druge! Ako ti sam sebi novcem sagradiš autocestu onda bom vozi se i 300 ako hoćeš :)

A kako nastaje taj jaz? Ko ga stvara? Šta je elita?

Puno previše pojednostavljuješ stvari.

A evo i ovi iz occupy pokreta tvrde da im ponestaje para... do sada su dobili više od 700 000 dolara donacija, pa sad hoće još. Znači neko ih plaća da protestuju. Otkud taj novac dolazi?
[/quote]
znam da si ovo radi reda nabrojao ali svi znamo nasilnicki instikt od alkohola hehe,tako da ne steti samo tebi nego i okolini hehe,jos nesto,sto amerika samo zapocinje ratove rjecima da su im svi prijetnja ito okomili se vise na taj Muslimanski svijet nego na ista drugo?ne samo amrika nego svi krstasi,i zasto amricka politika zeli sve tamo gdje ratuju i zapocinu ratove navodi razlog demokratija a jos za narednih milion godina tamo nece biti demokratije niti moze ikada biti slicno kao sto to zeli amricka politika,ne samo americka nego mnoge politike sto zele nekakvu demokratiju na bliskom istoku,kakvu su nama demokratiju doveli,pustili su da nas mrcvare pa jos nas okruzili neprijateljima kao ovce u toru.. Edited by x-men
  • Upvote 2

[url="http://www.dnevniavaz.ba/globus/svijet/84564-svjedoci-tvrde-pokolj-u-kandaharu-nije-pocinio-jedan-vojnik-bila-je-cijela-grupa-pijanih-krvoloka.html"]http://www.dnevniavaz.ba/globus/svijet/84564-svjedoci-tvrde-pokolj-u-kandaharu-nije-pocinio-jedan-vojnik-bila-je-cijela-grupa-pijanih-krvoloka.html[/url]

kraj svih interesa sto vode, reci cu da jednim dijelom stvarno i spase odredjeni dio. Ali taj pozitivni dio njihove okupacije je u znatno manjem procentu od onog negativnog...!

[quote name='superhik' timestamp='1331279676' post='450847']da nam nije bilo amerike ne bismo imali embargo a vjerovatno bi danas slobodnije mogli šetati šeher banjalukom.....
iako pokušavaš perfidno odmaći od teme, karakteristika svih internetskih zaštitnika sveopćeg masonstva.....tema je u svakom slučaju nešto što se može komparirati sa većinom režima iz arapskog svijeta koji su nedavno srušeni....[/quote]

Nijedan arapski režim nikad nije imao ni približnu demokratiju, o slobodi vjeroispovijesti da ne pričamo, kakav postoji u SAD-u tako da nikakva komparacija nije moguća.

neki dan sam procito clanak kako americke vlasti domene .com i .net mogu a i vec su radili gasiti kada god hoce i bez nekog veliko objasnjenja ... nema veze u kojoj je zemlji registrovana firma koja koristi neku od navedenih domena ...

Hajd sto izmisljaju neprijatelje medijskim manipulacijama, nego i u borbi ljudi potrosili hiljade metaka pucajuci u sumu bez da vide neprijatelja ili da znaju na koga pucaju (zamislite da je tamo neko dijete bilo???)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uZ2SWWDt8Wg#!

[quote name='lucky' timestamp='1331705602' post='451266']
neki dan sam procito clanak kako americke vlasti domene .com i .net mogu a i vec su radili gasiti kada god hoce i bez nekog veliko objasnjenja ... nema veze u kojoj je zemlji registrovana firma koja koristi neku od navedenih domena ...
[/quote]

Ovo nisam vidio, a mislim da je vazno objasniti.

Da ne ulazim u cijelu strukturu DNS-a (koga zanima ima wikipedija) sve .com .net i neke druge domene imaju svoj root kod Verisigna koji je kompanija registriana i posluje u americi i mora poslovati po americkim zakonima. Ako americki sud presudi da neka stranica (npr. za kockanje) ne postuje americke zakone i na nekoj je od tih domena moze izdati sudski nalog verisignu da ukine tu domenu tj. ucini nedostupnom.

Rjesenje je da nesposobni ostatak svijeta pocne razvijati svoju infrastrukturu malo bolje.
  • Upvote 2

rjesenje je super, samo kad se neka zemlja nenadno razvije, dodju ameri i razruse to sve, jer im se slucajno ne svidja takvo drzavno uredjenje :)
znaci rjesenje je trenutacno u snovima i oblacima...
  • Upvote 2

[quote name='scooby-doo' timestamp='1332171117' post='451694']
rjesenje je super, samo kad se neka zemlja nenadno razvije, dodju ameri i razruse to sve, jer im se slucajno ne svidja takvo drzavno uredjenje :)
[/quote]

O čemu ti to pričaš? Koja se to država nenadano razvila, a da su ameri došli i razrušili sve?
  • Upvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1332171117' post='451694']
[/quote]
Pa Njmačka, V. Britanija i Francuska su razvijene i sumnjam da bi ih Amerika razrušila. To je ipak nesposobnost ostatka svijeta.

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1332175237' post='451699']
Pa Njmačka, V. Britanija i Francuska su razvijene i sumnjam da bi ih Amerika razrušila. To je ipak nesposobnost ostatka svijeta.
[/quote]

Ma neće napasti ni Iran. Čisto sumnjam. To bi za mene bila baš katastrofa! To bi zaista bilo neoprostivo. Vjerujem da će se i Sirija mirno riješiti.

Irak je bila velika greška. Afganistan nije, ali vrijeme je da se maknu i iz afganistana.

Libijski narod dokazuje da su kreteni (pouzdane privatne informacije govore da su sad tamo sva plemena naoruzana i svako malo imaju svoj privatni rat) ... jebiga...

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1332175237' post='451699']
[/quote]

Pa sto bi ih dirali kad su im to saveznici.Isto je bilo i sa Gadafijem, dok im je odgovarao podrzavali su ga, cim je prestao da radi nesto sto nije Americi odgovaralo vidio si sta se desilo.