Jump to content
selma90

U zemlji krvi i meda

Recommended Posts

... oni koji su gledali kako im se cini film, da li je dobar ? Koja je vasa ocjena ? :)

[quote name='selma90' timestamp='1329724197' post='449574']
... oni koji su gledali kako im se cini film, da li je dobar ? Koja je vasa ocjena ? :)
[/quote]

Ja sam gledao.

Film je mucan za gledati tj. nije film da odes u kino uzmes kokice i gledas. U kino dvorani se osjecao muk i teska atmosfera za vrijeme filma zbog zaiste explicitnih scena tj. golog prikazavinja zlocina i stradanja. Neke zene su cini mi se i otisle prije kraja predstave (p.s. ja gledao u hrvatskoj)
Film treba pogledati da se zna sta se na ovim prostorima dogadjalo iako se meni cini da se angelina malo pogubila sto se tice radnje (ali da ne bih kvario dozivljaj gledanja necu spominjati konkretne stvari).

Naravno, rat u bih je bio jos puno komplikovaniji nego je prikazan, ali ovakvu pricu je trebalo ispricati, a zbog angeline (iako bi neki drugi redatelj mozda napravio bolji posao) i njene popularnosti film ce ipak ostaviti veci utisak i vise ce ga ljudi pogledati.

Film U zemlji krvi i meda se ne moze nikako ocjenjivati s "dobar" "los" ili tamo nesto trece...ovaj film se pogleda i znas da nesto takvo ne mozes ocijeniti...

Jucer je bila puna sala ljudi i nikog ama bas nikog ovaj film nije ostavio ravnodusim, cijelo vrijeme se mogao cuti jecaj, plac...reakcije ljudi dovovoljno govore...iskreno ja sam plakala neke scene su strasne, i onda se covjek zamisli da je to u stvarnosti 1000 puta bilo gore i da je to dio nase proslosti...

Ja ga preporucujem svima, i da se pripreme na ono sto ce vidjeti, ja nisam bila spremna....i dobro da je ovaj film snimljen i prikazan neka svijet vidi kakvi su se svi zlocini radili nad muslimanima

Ja nisam jos gledao ali sam se iznenadio kad sam vidio da je na svim Youtube trailerima na STRANIM kanalima nenormalno los omjer lajkova/dislajkova.
Ili je film jako los ili se odjednom prosirila po cijelom svijetu prica da je ovaj film anti-srpska propaganda i da su svi povjerovali u to?

film je jako los, da budem iskren kao kriticar filma, to je vise dokumentarac nego film. Sa gledista historijske vaznosti ima tezinu a sa umjetnicko komercijalne strane hmm istina je :)

Film je vrlo vrlo loš. Odnosno, da ga ne blatim toliko, film je prema meni uspio jer je Angelinin. Ništa više do prosječnog holivudskog filma sa malo slabijim glumcima koji se baš i ne uklapaju u svoje uloge.

Mene nije oduševio niti će me ovakvo nešto prosječno što smo mogli vidjeti u svakom ratnom filmu ikad oduševiti.

To je, s druge strane, samo moje mišljenje a o ukusima se ne treba raspravljati.

Shvatam da ima i onih koji su plakali. Ne probudi nam emocije svima ista stvar :) Edited by BaroN
  • Upvote 1

slazem se sa scoobom, mi cemo ga gledati jer je to nasa proslost, ali ostatak svijeta ne razumije tezinu filma

Totalno los Film.Mozda mi je los posto sam gledao Englesku verziju odnosno kad nasi glumci pricaju na Engleskom.Kazu da je film snimljen i na nasem Bosanskom pa ako jeste onda ko nije pogledo neka gleda Bosansku verziju jer Engleska verzija je uzas i totalni promasaj.Nesvidja mi se u filmu sto se skoro cjeli film glavni likovi guze odnosno kao da nije rat.Ja sam mislio da je to film koji prikazuje svu pogubnost nasega rata ali otislo se predaleko odnosno vise mi lici na neki Americki film i njihove price.Mislim da su nasi Filmovi puno bolji od ovoga filma odnosno nasi redatelji su puno bolji od Americkih.Jedino dobro u filmu je to sto je prikazana istina o zlocinima koje su cinile Srpske formacije a tema filma je uzasna i cist promasaj.....
  • Upvote 1

kako se to kod nas voli reci: "film nema ono nesto" ili nema emociju bez obzira na sve scene. slazem se da je redateljica potrosila prevelik dio filma na sex scene kako bi pokazala koliko su glavni likovi zaljubljeni.... izuzetno cjenim zelju redateljice da svijetu pokaze sta se desilo ovim ljudima... ocekivao sam da ce se vise fokusirati na to kako medjunarodna zajednica pustila sva stradanja i pomno pratila rasplet bez da sprijeci stradanja... danis tanovic je to mnogo bolje uradio, takodjer remake ima svoje posebno mjesto, a UZKM negdje 10 mjesto. mislim da ce film biti gledan zbog popularnosti angeline kao sto je bio gledan u HR
  • Upvote 1

.... ko nije pogledo neka gleda Bosansku verziju jer Engleska verzija je uzas i totalni promasaj.....

Istog sam mišljenja. Bilo mi je neprirodno gledati i slušati naše glumce kako govore (ne baš dobar) engleski. Ako su htjeli da se govori engleski, trebali su uzeti jednu standardnu ekipu iz Holivuda, a ako su već uzeli naše glumce, morali su onda da govore bosanski/srpski/hrvatski, ili kako već svako od njih svoj jezik zove.

Isto tako slažem se sa NO.1, da se ovakav film ne može ocjenjivati sa dobar ili loš, to bi bilo neukusno, isto kao da nekog pitaš "kako ti je bilo u ratu". O tome niko ne želi da priča.