Jump to content
bull

Grupa vehabija dijelila letke u Cazinu

Recommended Posts

[quote name='scooby-doo' timestamp='1326227999' post='447397']
Mislim da i ove novine malo zezaju trenutacno stanje, ali opet iza njih stoji ta kapitalisticka pokretacka ruka koja ih cera da budu licemjerni, promoviraju najgluposti itd..

pustite vi na miru vjere, idemo mi laganini srusiti kapitalizam pa da narod uziva u blagodatima naseg sopstvenog razuma i napretka
[/quote]

Kapitalizam pusta slobodu da svako prica ono što god hoće i to je divota :) Dok god ne ugrozavas druge to je najbolji sistem na svijetu.
Da.... baš mi treba šerijat ili diktatura crkve kao u srednjem vijeku :blind:

[quote name='Incubus' timestamp='1326231354' post='447402']
Kapitalizam pusta slobodu da svako prica ono što god hoće i to je divota :) Dok god ne ugrozavas druge to je najbolji sistem na svijetu.
[/quote]
šerijat je ionaku tu, samo malo njih to vidi....

[quote name='superhik' timestamp='1326232158' post='447403']
šerijat je ionaku tu, samo malo njih to vidi....
[/quote]
Hajmo na Preminger, i to po šerijatu :)
I da nas dragi Allah nagradi :)
  • Downvote 3

[quote name='Incubus' timestamp='1326231354' post='447402']
[/quote]
ja govorim o socijalizmu, gdje bi nestale klasifikacije drustva. gdje bi se i dalje imale sve slobode ali bez pretendiranja da sve mora poceti i zavrsiti se sa parama u necijem dzepu....
  • Downvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1326235395' post='447409']
ja govorim o socijalizmu, gdje bi nestale klasifikacije drustva. gdje bi se i dalje imale sve slobode ali bez pretendiranja da sve mora poceti i zavrsiti se sa parama u necijem dzepu....
[/quote]

Ok.
Valjda shvaćaš da je jedini način da društvo opstane stvaranje - stvaranje energije i hrane ako se odreknemo svega ostalog.

E sad u tom tvom društvu kako bi ti "natjerao" sve sudionike da rade na stvaranju. I šta bi s onima kojima se ne da raditi? Dao bi im isto kao i onima koji bi crnčili cijeli dan? Zašto bi u tom tvom društvu iko išta radio ili ne daj bože stvarao ili inovirao nešto kad od toga nema ništa?

Opet ti predlažem da pročitaš ovaj strip zaista je kratak i poučan:

http://posterous.com/getfile/files.posterous.com/crankycoder/Z0Xcl0heF3e9Dc0hlnBjC2gZTe6oTyxEf4LL4zb25D6bWeqUY44zNSGv2oNj/how-an-economy-grows.pdf

ma da, Titu je zlatna ribica ispunila sve ono sto je bila Yuga...
Kapitalizam mora ici van i tacka.
Socijalizam je svakako preteca, savremenija verzija koja ima sve prednosti plus je popravila klasne podjele... :)
Cak bi se i braca mogla uklopiti u socijalizam da nesmetano ispoljavaju svoja religijska uvjerenja!

[quote name='scooby-doo' timestamp='1326237271' post='447416']
ma da, Titu je zlatna ribica ispunila sve ono sto je bila Yuga...
Kapitalizam mora ici van i tacka.
Socijalizam je svakako preteca, savremenija verzija koja ima sve prednosti plus je popravila klasne podjele... :)
Cak bi se i braca mogla uklopiti u socijalizam da nesmetano ispoljavaju svoja religijska uvjerenja!
[/quote]

[url="http://pescanik.net/2012/01/sta-da-se-radi/"]http://pescanik.net/2012/01/sta-da-se-radi/[/url]

Evo ti moje misljenje napisano fino da ja sad tu ne pametujem. Pročitaj detaljno šta čovjek kaže pa odgovori.

Zar ISLAM dozvoljava isticanje u bilo cemu?
Zar nije svakom covjeku dato da sam odluci svojim razumom?
Zar nam islamska literatura a i video zapisi nisu svima dostupni?
Zar nije vjernik i prakticar svatko za sebe?
Nema mi smisla da bilo ko djeleci letke i cd-e promovise vjeru.
Pa nije to prodaja, ili jeste?
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1326238815' post='447417']
[url="http://pescanik.net/2012/01/sta-da-se-radi/"]http://pescanik.net/...sta-da-se-radi/[/url]

Evo ti moje misljenje napisano fino da ja sad tu ne pametujem. Pročitaj detaljno šta čovjek kaže pa odgovori.
[/quote]
Zivot je (slozila bi se vecina i vjernika i naucnika) podjeljen u dijelove.. pa kao i sve ostalo ima nekakav prividni pocetak i kraj, sastavljen je od svega i svacega..
Sad ovaj pisac prestavlja svoj jedan dio, svoje trenutacno shvatanje i kao sto i sam navodi. Krajnost ne postoji (bar nije u dosegu ljudskih moci) stoga sve evoluira.
Piscu fali malo duhovnosti (jer i to je dio covjeka).
S pravom se ima strasiti o nekim drugim ekonomskim i drustvenim poredcima ali takodjer nesmije sputavati ili obezvrijedjavati razvijanju nekih revolucionarnih ideja.
I sam priznajem da sam se nasao u ovoj "trecoj strani" ali ne kao vecina, nego sad svjesno tvrdim da cu pokusati za svog zivota okusati sve razlicitosti dunjaluka (ako je to moguce da jedno zivo bice iskusi) da bih nadam se u izmaku postojanja formulirao jednu globalu..

Jednostavno oni kojima je dobro, oni sputavaju razvitak, ali kao sto je i cini mi se spomenuo civilizacija ce ici svojim tokom (po meni Bozjom voljom ili naucno svojom evolucijom)
I ljudske potrebe se nikad (manje vise) ne mijenjaju (ne tako brzo da bi jedan ljudski zivot mogao zamijetiti 0,1% promjene) stoga se moraju jasno definisati te potrebe a ne pogresno tumaciti sloboda i liberalizam. jer pederi npr nemaju nikakvo ni drustveno niti naucno uporiste da postoje. primjera je pregrst gdje je kapitalizam podcinio konzumentsko potrosacko drustvo radi svog (pojedinca) razvoja

stoga taj demokratski kapitalizam uvjek ce teziti ka pojedincu, sto je u osnovi pogresno jer jedinka (zivo bice) zavisi od cjeline, zavisi od drugog/ih zivih bica.
nama demokratskim socijalistima je teze jer mi imamo duplo vise posla za prouciti (i duhovnu i materijalnu stranu).
To je samo jedan primjer gdje kapitalizam ne moze biti i liberalan jer ne priznaje duhovnu stranu, ne priznaje ono kad svi zasutimo u dubini naseg razmisljanja i osjetimo da ima nesto unutra, da doslovno pricamo sami sobom (nemojte misliti da sam poludio :D )

Neki novi sistem mora biti spoj svih nauka sa regulisanim religijskim znacajkama sto u ovom slucaju sadasnjost nije :)

[quote name='superhik' timestamp='1326229532' post='447400']
ali zanimljivo da niko ne spominje letke koje jehovini već godinama dijele po cazinu...

da se bar ovaj portal udostoji o tome napraviti vijest, ali zavisi ko im plati da šta objave....
[/quote]

sekte jehovci kod nas sanse nemaju... a i njima bi to zabranila...
[quote name='devilwoman' timestamp='1326240396' post='447418']
[/quote]

Bas tako..

Sloboda. slobodna duse, slobodno disanje. bez omca i namecanja misljenja..

Ja zudim za tim.. I volila bi kad tad da nasi Bosnjaci u dusevnu slobodu osjete... Edited by EcI PeCi PeC

Po pitanju ovog bi se moglo razglabati danima, ali jedino bitno što treba reći u svemu ovom jeste da danas živimo u takvom društvu da je sve dopušteno što ne ugrožava tuđa prava i integritet drugih osoba (fizički, vjerski, kulturni i svaki drugi) i time ne predstavlja njihovu povredu.
Dakle, dopušteno je ugrožavanje sve dok to ugrožavanje ne predstavlja povredu.

Ovo što su ovi likovi učinili možda ugrožava moja vjerska uvjerenja, bolje rečeno predstavlja klicu nečega što bi ih moglo ugroziti, ali ih oni nisu ugrozili i povrijedili, što znači da im ja to ne osporavam.
Ne vidim ja ništa loše u ovome ako se tome pametno pristupi. To njihovo letkarenje i slični postupci čovjeka mogu zainteresirati da pokuša sam sebi pronaći odgovor na mnogobrojna pitanja i time obogati svoje znanje, tj. da pokuša saznati tko su oni, tko sam ja, šta je ispravno a šta ne. Tako da ja lično u ovome ne vidim nikakvu opasnost za moju vjeru, samo mi je podstrek da je bolje upoznam i još uz to vidim tko su oni.

Također, monoge naše sugrađane živcira kada ih vide po naši džamijama. Meni to ne smeta, kao niti to kada on stoji pored mene na džumi i kada različito klanja nego ja. Za mene je vjera strogo lični i pojedinačni odnos čovjek-Bog a nikako kolektivni "sport". Sve dok oni ne zadiru u taj moj odnos, oni meni ne smetaju.

E,sada, ako je itko trebao i treba ozbiljnije poduzimati mjere po pitanju "mog" i njihovog viđenja vjere u Boga, onda je to IZ BiH. Valjda njih bira većina građana islamske vjeroispovjesti na ovim prostorima i time su oni obavezni prema nama i prema Bogu, da na sve moguće načine ljudima "dočaraju" šta je to naše vjerovanje i time nas učvrstiti u tome kako nam ovi ne bi mogli prodavati svoju spiku, i time ne bi bilo nikakve opasnosti po ovaj "naš" islam.
Ako je itko kriv za ovakvo stanje vjere kod nas, to je upravo IZ BiH, mada to ne islključuje i našu pojedinačnu odgovornost.

Sad kada bih ja naveo kako je ona kriva, vi se ne bi složili sa mnom. Ali, nismo mi drva, bar ne ja, pa da se slažemo.
Znate, bilo je lijepo dobivati ogromne svote novca od zemalja u kojima je taj pokret sasvim normalna pojava, pa čak i državna religija, a sve u cilju kako bi se taj pokret i ovdje razvio. Isto tako, to je jedan od razloga zašto smo mi u ratu krvarili, jer ovdje su se prelamali interesi i zapada i istoka, a sve uz i preko naših vjerskih i svjetovnih vladara. Dakle, novac pokreće svijet, a bogme i ratove, kako direktno tako i indirektno. Edited by Legionar

[quote name='scooby-doo' timestamp='1326241870' post='447420']
stoga taj demokratski kapitalizam uvjek ce teziti ka pojedincu, sto je u osnovi pogresno jer jedinka (zivo bice) zavisi od cjeline, zavisi od drugog/ih zivih bica.
nama demokratskim socijalistima je teze jer mi imamo duplo vise posla za prouciti (i duhovnu i materijalnu stranu).
To je samo jedan primjer gdje kapitalizam ne moze biti i liberalan jer ne priznaje duhovnu stranu, ne priznaje ono kad svi zasutimo u dubini naseg razmisljanja i osjetimo da ima nesto unutra, da doslovno pricamo sami sobom (nemojte misliti da sam poludio :D )

Neki novi sistem mora biti spoj svih nauka sa regulisanim religijskim znacajkama sto u ovom slucaju sadasnjost nije :)
[/quote]

Kako to mislis da kapitalizam ne priznaje duhovnu stranu? A pogotovo liberalizam?

Pa upravo liberalizam daje ljudima slobodu da razmisljaju o cemu god hoce i da snivaju sto god hoce.

Uostalom liberlizam je dobro dokumentovan pravac iako ga vecina (velika) pogresno tumaci.

Radujem se da citam o tvom sistemu, ali moras napisati barem stranicu konkretnog teksta barem kao uvod.

[quote name='Incubus' timestamp='1326287709' post='447444']
Kako to mislis da kapitalizam ne priznaje duhovnu stranu? A pogotovo liberalizam?

Pa upravo liberalizam daje ljudima slobodu da razmisljaju o cemu god hoce i da snivaju sto god hoce.

Uostalom liberlizam je dobro dokumentovan pravac iako ga vecina (velika) pogresno tumaci.

Radujem se da citam o tvom sistemu, ali moras napisati barem stranicu konkretnog teksta barem kao uvod.
[/quote]
pogresno me shvatas, ja govorim o liberalnom kapitalizmu/demokratskom kapitalizmu koji jede kulturu i nauku. Koji je kriv za sav ovaj kulturocid, gdje su kapitalcima i korporacijama jedan tinejdzer samo puka brojka kojeg kroz reklame i beskorisne proizvode unistavaju..
Sloboda i liberalizam se upravo podcinjavaju od strane vlasti, stoga mislim da bi se postojeci sistem morao redefinisati ili nanovo osmisliti..

Ova zaostrenost izmedju nacija i sistema steti samo obicnom covjeku dok pojedinci uzivaju 100% dunjaluk..!

Nista nemam protiv ovih letaka i religija ili podsekti u religiji ali ih ovaj sistem tjera da budu ekstremni..

Sloboda medija se zloupotrebljava (islabofobija itd itd)
Ja takodjer kao i ti zelim potpuni liberalizam bez ikakvog monopola

[quote name='scooby-doo' timestamp='1326294608' post='447449']
pogresno me shvatas, ja govorim o liberalnom kapitalizmu/demokratskom kapitalizmu koji jede kulturu i nauku. Koji je kriv za sav ovaj kulturocid, gdje su kapitalcima i korporacijama jedan tinejdzer samo puka brojka kojeg kroz reklame i beskorisne proizvode unistavaju..
Sloboda i liberalizam se upravo podcinjavaju od strane vlasti, stoga mislim da bi se postojeci sistem morao redefinisati ili nanovo osmisliti..

Ova zaostrenost izmedju nacija i sistema steti samo obicnom covjeku dok pojedinci uzivaju 100% dunjaluk..!

Nista nemam protiv ovih letaka i religija ili podsekti u religiji ali ih ovaj sistem tjera da budu ekstremni..

Sloboda medija se zloupotrebljava (islabofobija itd itd)
Ja takodjer kao i ti zelim potpuni liberalizam bez ikakvog monopola
[/quote]

Ali nešto što je za tebe kulturocid za nekog drugog ne mora biti. Ono što je za tebe beskorisno za nekog drugog je vrhunski proizvod.
Ljudi moraju biti pušteni na miru da žive svoj život!

[quote name='Incubus' timestamp='1326295644' post='447450']
Ali nešto što je za tebe kulturocid za nekog drugog ne mora biti. Ono što je za tebe beskorisno za nekog drugog je vrhunski proizvod.
Ljudi moraju biti pušteni na miru da žive svoj život!
[/quote]
Sloboda nije da stetis svoje zdravlje, gdje su te mainstream potakle na to (radi profita) to je zloupotreba!
Svakako ovo nije tema za ovakve rasprave, nastavicemo u bliskoj buducnosti na kakvoj drugoj temi :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1326296301' post='447451']
Sloboda nije da stetis svoje zdravlje, gdje su te mainstream potakle na to (radi profita) to je zloupotreba!
Svakako ovo nije tema za ovakve rasprave, nastavicemo u bliskoj buducnosti na kakvoj drugoj temi :)
[/quote]

O itekako jest sloboda! Neko će jesti jabuku, neko čips. Neko će pušiti cigaru za cigarom, neko će otići na trčanje...to su LJUDI sa svim svojim zeljama, potrebama, stavovima, navikama... ekonomija i jest zadovoljavanje ljudskih potreba!
Sloboda je i da štetiš svom zdravlju ako hoćeš! Samo sloboda nije da ja plaćam zdravstveno za nekog ko šteti svom zdravlju a to imamo danas!

[quote name='superhik' timestamp='1326179477' post='447346']kvalitetu neka ocijene oni koji prime letak.....
zanimljivo je da na ovom portalu nikad nismo imali vijest tipa ''jehovini svjedoci u cazinu'' ili slično.....
a znamo da je ovo najobjektivniji medij u širem okruženju.... :sarcastichand:[/quote]

Kvalitetu sam ocijenio na osnovu sadržaja koji je podastrijet na internetu. :) Nisam nimalo iznenađen, svi dobro poznati sadržaji vehabizma (zatucanost = check, mržnja spram pripadnika drugih religija = check, promovisanje politike izolacionizma među muslimanima = check) su tu.

Jehovini svjedoci, koliko se ja sjećam, nisu dijelili letke u kojima degradiraju vjerske praznike muslimana, a i nemaju običaj promovisati kalašnjikove i slične bogougodne alate.

Ipak, što reče lucky, ipak je sve to reklamiranje proizvoda. Ko hoće da kupi - neka kupuje, ali neka čita i sitna slova. :)

[quote name='Vento' timestamp='1326313043' post='447463']
Kvalitetu sam ocijenio na osnovu sadržaja koji je podastrijet na internetu. :) Nisam nimalo iznenađen, svi dobro poznati sadržaji vehabizma (zatucanost = check, mržnja spram pripadnika drugih religija = check, promovisanje politike izolacionizma među muslimanima = check) su tu.

Jehovini svjedoci, koliko se ja sjećam, nisu dijelili letke u kojima degradiraju vjerske praznike muslimana, a i nemaju običaj promovisati kalašnjikove i slične bogougodne alate.

Ipak, što reče lucky, ipak je sve to reklamiranje proizvoda. Ko hoće da kupi - neka kupuje, ali neka čita i sitna slova. :)
[/quote]
Mozes li mi navesti primjer zatucanosti koji je naveden u tom letku?

[/quote]
Dozvoljava u lijepom ponasanju, znanju, dobrocinstvu prema roditeljima, komsiji rodbini i sl.
Jeste dato je, no vjera se treba siriti a glupog bosnju osvijestiti.
Jesu dostupni su, no na hiljade je sadrzaja a dosta je razilazenja i pogresnih informacija i propisa - svaka grupa misli da je njihovo ispravno pa s tim zeli svojim argumentima i dokazima dokazati ispravnost.
Sa tom pricom drzi vjeru za sebe ste stvarno dosadili i ti i oni koji podrzavaju isto. Evo ti par dokaza koji ce ti biti dovoljni o sirenju vjere i pobijanju vaseg "drzi vjeru za sebe"

[font=verdana,geneva]''On vam propisuje u vjeri isto ono što je propisano Nuhu i ono što objavljujemo tebi, i ono što smo naredili Ibrahimu i Musau i Isau: ‘Pravu vjeru ispovijedajte i u tome se ne podvajajte!’" (Eš-šura, 13). [/font]

[font=verdana,geneva]''I neka te oni nikako ne odvrate od Allahovih riječi, kada ti se objave, i pozivaj Gospodaru svome i nikako ne budi od onih koji druge Njemu smatraju ravnim!'' (El-Kasas, 87);[/font]
[font=verdana,geneva]''I neka među vama bude onih koji će na dobro pozivati i tražiti da se čini dobro, a od zla odvraćati – oni će šta žele postići. I ne budite kao oni koji su se razjedinili i u mišljenju podvojili kada su im već jasni dokazi došli – njih čeka patnja velika'' (Ali Imran, 104-105);[/font]

[font=verdana,geneva]''A ko govori ljepše od onoga koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: ‘Ja sam doista musliman!’" (Fussilet, 33).[/font]

[font=verdana,geneva]U oba Sahiha zabilježena je predaja od Abdullaha b. Abbasa, r.a., da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, poslao Muaza, r.a., u Jemen i naredio mu da ljude pozove u islam, i u klanjanje namaza i davanje zekata.[/font]

[font=verdana,geneva]Od Sehla b. Sa'da, r.a., prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, na dan Hajbera rekao Aliji b. Ebi Talibu, r.a.: ''Kreni polahko sve dok ne dođeš na njihovo područje. Zatim ih pozovi u islam i obavijesti ih o Allahovim propisima koje su dužni izvršavati, jer tako mi Allaha, da Allah preko tebe uputi jednoga čovjeka bolje ti je nego da imaš najskupocjenije (crvene) deve.'' (Buhari)[/font]

[font=verdana,geneva]Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: "Vjera je savjet! Rekoše: ''Savjet o kome, Božiji Poslaniče?'' Reče: ''Savjet o Allahu, Njegovoj Knjizi, Njegovom Poslaniku, vođama [/font]
[font=verdana,geneva]muslimana, i o ostalom muslimanskom puku!" (Muslim, br. 55, Knjiga o vjerovanju, poglavlje ''U Džennet neće ući niko osim vjernika''.)[/font]

[font=verdana,geneva]Od Ebu Hurejre, r.a., prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: ''Ko bude pozivao na Pravi put, takav će imati nagradu svih onih koji mu se budu odazvali i na tom putu istine ga slijedili, s tim da od njihove nagrade ništa neće biti oduzeto, a onaj ko bude pozivao u zabludu, takav će imati grijeh svih onih koji ga u toj zabludi budu slijedili, s tim da se od njihovog grijeha isto tako ništa neće oduzeti.'' Bilježi ga Muslim. ( Muslim, br. 2674, Knjiga o znanju, poglavlje ''Ko u islam uvede neki lijep običaj''.)[/font]

Muslimanu i muslimanki dokaza dosta i previse.

Ako nisu tjerali nikoga i navaljivali da se uzme nema nista lose u tome, ko zeli nek uzme, ko ne zeli nek odbije i stvar rijesena. :)
  • Upvote 4

Zar ISLAM dozvoljava isticanje u bilo cemu? [/quote]

naravno da dozvoljava, ovisi o čemu se radi

[quote]
Zar nije svakom covjeku dato da sam odluci svojim razumom? [/quote]

svakako....

[quote]

Zar nam islamska literatura a i video zapisi nisu svima dostupni?[/quote]

manje-više jest.....ovisno što želiš čitati ili gledati....

[quote]
Zar nije vjernik i prakticar svatko za sebe?[/quote]

naravno, niko ne odgovara za dugog, svako svoj teret nosi....ali vjera i praksa su isto tako i javna stvar, ne možeš ići u džamiju a da te baš niko ne vidi....
[quote]
[/quote]

kako nema smisla, ako neko ima potrebu da se tako izražava, naravno u granicama normalnog ponašanja da nekom ponudi da uzme ili kupi neki sadržaj....

Pa ljudi moji moramo postati tolerantniji.
Svako ima pravo na slobodu govora, propagiranja svojih ideja itd itd... dok god ne ugrozava druge. Tako da i vehabije i jehovini svjedoci cak i mi zlocesti libertarijanci (ako nadjem jos kojeg u cazinu:P) imaju pravo dijeliti svoje letke, a ljudi imaju pravo primiti ih ili ne. Nema prisile, nema problema.

Dajte da malo smirimo tenzije i pocnemo normalno funkcionriati.
  • Upvote 1

[quote name='bull' timestamp='1326327768' post='447481']
Mozes li mi navesti primjer zatucanosti koji je naveden u tom letku?
[/quote]

Znači, imam prijatelja, prijateljicu, rodicu ili rođaka koji nisu muslimani - ne smijem im čestitati blagdan niti ih posjetiti ako me pozovu. Ovo: "...muslimanu je haram i drugima davati priliku da osjećaju zadovoljstvo u tom nevjerstvu..." je dobar primjer zatucanosti, uskogrudosti i paranoje.

Tu je i ovaj dio koji u ovom kontekstu znači da je svaki nemusliman neprijatelj muslimana. "...jer to je licemjerstvo u vjeri, [b]a nevjernicima daje samopouzdanje i razlog da se ponose svojom vjerom[/b]. Allah dž.š. muslimane uzdiže kroz njihovu vjeru, daje im postojanost i [b]pomaže im protiv neprijatelja[/b]."

No, kao što rekoh, dokle god ovi letkaši ne budu osnivale patrole za sprečavanje čestitanja Božića, Uskrsa, Vaskrsa, Hanuke, Pesaha, Roš Hašane i drugih praznika nemuslimanima, neka dijele šta hoće. Ako prekrše odredbu KZ-a o raspirivanju mržnje na vjerskoj osnovi, policija i pravosuđe će se pobrinuti za njih i to je to. :)
  • Upvote 1

Izrazila sam svoje licno misljenje, nema mi to smisla, ali naravno, svi mogu raditi sta hoce dok ne ugrozavaju nikog. Mi imamo knjigu, Kur'an, ne trebaju nam cd-ei na kojima je prikazan lik sejtana koji govori kako ce nam biti kad umremo. Da li neko zna kako izgleda sejtan? Razumjela bih da oni dijele nesto sto upucuje na citanje Kur'ana, ali necu da prihvatim njihovu interpretaciju istog, ja imam svoj mozak a znam i citati.