Kruzni tok - - Politika - Cazin.NET Forum

Skok do sadržaja

Slika
- - - - -

Kruzni tok -

cazin kruzni tok

• Please log in to reply
349 odgovora na ovoj temi

#1 lucky

lucky

majstor za sve, od igle do lokomotive

• root admin
  • 10978 Poruke
  • Spol:Muško
  • Interests:Prazno
  • Ljubavni status:Vjenčani

Objavljeno 26 December 2011 - 20:01

http://www.cazin.net...a-u-cazinu.html

kakvo je vase misljenje o dogadjanjima oko kruznog toka ?
  • 0

"Vrijedis samo onoliko koliko vrijedi tvoja rijec"

John M. Templeton

#2 Jiggy Bau

Jiggy Bau

Elb Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 2224 Poruke
  • Ljubavni status:U vezi

Objavljeno 26 December 2011 - 21:04

Mislim da bi ga trebalo zavrsiti :)
  • 0
Humanitarianism is the expression of stupidity and cowardice.

#3 šaban

šaban

Elb Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 2858 Poruke
  • Ljubavni status:Slobodan/na

Objavljeno 26 December 2011 - 21:46

Mislim da bi ga trebalo zavrsiti :)

završit će se kad se digne snig..... :mail:
  • 0

#4 pingvin

pingvin

Meni u plavu solju, jes cula!!!!

• +PREMIUM MEMBER
  • 3618 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 07:42

Prvo bi zamjerio pokretacu teme zasto je nesto infrastrukturnog karaktera stavio u forum POLITIKA :D

Drugo, sinoc cujem da jedno vece rada rasvjete na trgu kosta 1700 KM u sta, logicki, ne mogu da vjerujem pa molim sve one koji imaju vise informacija da ih napisu.
  • 0
[center][size=3][font="Impact"]"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misli

#5 šaban

šaban

Elb Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 2858 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 08:01

Prvo bi zamjerio pokretacu teme zasto je nesto infrastrukturnog karaktera stavio u forum POLITIKA :D

Drugo, sinoc cujem da jedno vece rada rasvjete na trgu kosta 1700 KM u sta, logicki, ne mogu da vjerujem pa molim sve one koji imaju vise informacija da ih napisu.

LED svjetiljke pa da koštaju toliko, ma hajte ljudi..... :codemafia:
  • 0

#6 grga

grga

Hobbit Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 1539 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 08:48

Izgleda da smo i na lokalnom nivou upali u tipičnu Bošnjačku zamku. SVE SE OPRAšTA OSIM USPJEHA
  • 1

#7 pingvin

pingvin

Meni u plavu solju, jes cula!!!!

• +PREMIUM MEMBER
  • 3618 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 08:50

LED svjetiljke pa da koštaju toliko, ma hajte ljudi..... :codemafia:

Ne znam ja strukturu rasvjete ali mi tolika cifra čudno zvuci, zato i pitam u nadi da mi neko demantuje ovo.Bilo sta sto kosta preko 1000 km po danu a ne doprinosi je meni preskupo :D
  • 0
[center][size=3][font="Impact"]"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misli

#8 snake

snake

smrt fasizmu

• +VIP MEMBER
  • 8232 Poruke
  • Interests:bushido

Objavljeno 27 December 2011 - 11:46

ostvarilo se ono sto smo mi neki predvidjali, a to je da nam ovakav projekat u ovolikom kapacitetu nije trebao, samo je produbio finansijsku dubiozu i poremetio i onako poremecene drustvene odnose..
  • 0
http://www.facebook....86145341455409/

"Your spirit is your true shield."
Morihei Ueshiba

#9 pijavica

pijavica

Stariji majstor

• Članovi
  • 109 Poruke
  • Spol:Žensko

Objavljeno 27 December 2011 - 11:51

S obzirom na dosadašnje postupke KSF-a kao investitora u suradnji sa načelnikom pokazuje se u pravom smislu riječi čestitost i dobra namjera istih najprije načelnika općine, jer isti nije dozvolio da ih izvođač radova uvuče u svoje igre koje su mogle prolaziti tokom prijašnjih projekata elektrometala.

Lako je bilo dobivati projekte koji su pretplaćeni i unaprijed zagarantovani, a kad se je došlo do momenta da se počne živjeti od projekata koji su lokalnog karaktera i u kojima nema ama baš nikakve zarade i još k tome "njihovom" greškom svjesno se prelazi u kontra ofanzivu i prebacivanjem projekta u dnevnopolitičke igre u kojima se izvođač radova baš ne snalazi najbolje ili misli da se snalazi.

Ipak je načelnik previše pošten i čestiti čovjek pa na ucjene cige i ekipe nije odgvorio na način koji prliči istim.
  • 1

#10 Incubus

Incubus

Gospodar Zvijezdica

• +PREMIUM MEMBER
  • 7334 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 12:15

*
POPULARNA PORUKA!

S obzirom na dosadašnje postupke KSF-a kao investitora u suradnji sa načelnikom pokazuje se u pravom smislu riječi čestitost i dobra namjera istih najprije načelnika općine, jer isti nije dozvolio da ih izvođač radova uvuče u svoje igre koje su mogle prolaziti tokom prijašnjih projekata elektrometala.

Lako je bilo dobivati projekte koji su pretplaćeni i unaprijed zagarantovani, a kad se je došlo do momenta da se počne živjeti od projekata koji su lokalnog karaktera i u kojima nema ama baš nikakve zarade i još k tome "njihovom" greškom svjesno se prelazi u kontra ofanzivu i prebacivanjem projekta u dnevnopolitičke igre u kojima se izvođač radova baš ne snalazi najbolje ili misli da se snalazi.

Ipak je načelnik previše pošten i čestiti čovjek pa na ucjene cige i ekipe nije odgvorio na način koji prliči istim.

Jednostavno moram reagirati iako mozda zbog osobnih razloga ne bih trebao.

Većina poslova, a pogotovo oni najkrupniji koje je Elektrometal radio do sada su bili financirani od strane stranih investitora (prije svega humanitarnih organizacija stranih država prilikom rekonstrukcije i Europske Unije) i ti sad tvrdiš da je cigo tako zajeban igrač da je uspio namještati tendere i raditi malverzacije njemcima, austrijancima, svedjanima, britancima i ostalima ali sad je naišao na mudrog i velikog ogreševića i zato posao stoji? A svašta...
  • 8
-------------------------------------------------------
Hope, it is the quintessential human delusion, simultaneously the source of your greatest strength, and your greatest weakness.

#11 snake

snake

smrt fasizmu

• +VIP MEMBER
  • 8232 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 12:26

ma to je dobro poznata doktrina asda i njihovih d...lizaca, svi su drugi kriminalci, a samo su oni olicenje postenja na planeti...
  • 1

Morihei Ueshiba

#12 šaban

šaban

Elb Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 2858 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 14:51

Većina poslova, a pogotovo oni najkrupniji koje je Elektrometal radio do sada su bili financirani od strane stranih investitora (prije svega humanitarnih organizacija stranih država prilikom rekonstrukcije i Europske Unije) i ti sad tvrdiš da je cigo tako zajeban igrač da je uspio namještati tendere i raditi malverzacije njemcima, austrijancima, svedjanima, britancima i ostalima ali sad je naišao na mudrog i velikog ogreševića i zato posao stoji? A svašta...

misliš da ti stranci ne vole ''proviziju'' za posao.... :mail:

ostvarilo se ono sto smo mi neki predvidjali, a to je da nam ovakav projekat u ovolikom kapacitetu nije trebao, samo je produbio finansijsku dubiozu i poremetio i onako poremecene drustvene odnose..

glup post do kraja...nemoj zamjeriti... :mail:

oet teorije kako projekat nije trebao, a s druge strane godinama kljucate kako čaršija propada kako je ruglo i dr....

što se tiče odnosa, kako misliš da su poremećeni....??? pojasni ako možeš....
  • 2

#13 Incubus

Incubus

Gospodar Zvijezdica

• +PREMIUM MEMBER
  • 7334 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 14:59

Ukoliko si ikad gledao te natječaje ili se prijavljivao za iste znao bi da tu ipak postoji određena transparentnost.

I što se tiče elektrometala ipak sam više upućen nego ti tako da znam da su se veliki poslovi dobijali, ali i gubili (pa i za 20 feninga) potpuno transparentno.
Ispade cigo toliko moćan da zajebava i strance i toliko pun para da daje takve provizije da pobjedjuje na natječajima 10 puta veće i bogatije firme iz bosne i europe. Halal mu pita nisam ni ja znao da je tako zajeban igrač! Mozda da ga pitamo da nam kupi i ulaznicu u EU kad je tako moćan?

A ogrešević je s druge strane veliki borac za pravdu! I njemu halal pita!

Elektrometal je pogrešno procijenio posao kruznog toka i zato će biti na gubitku.
Ali nije isto biti na gubitku 200-300 hiljada zbog vlastitih pogrešaka i kad te reketare komunalni fond, nadzor i općina pa da budeš na gubitku duplo toliko. Znaš ti to šabane itekako dobro!
  • 0
Hope, it is the quintessential human delusion, simultaneously the source of your greatest strength, and your greatest weakness.

#14 šaban

šaban

Elb Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 2858 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 15:13

Ukoliko si ikad gledao te natječaje ili se prijavljivao za iste znao bi da tu ipak postoji određena transparentnost.

I što se tiče elektrometala ipak sam više upućen nego ti tako da znam da su se veliki poslovi dobijali, ali i gubili (pa i za 20 feninga) potpuno transparentno.
Ispade cigo toliko moćan da zajebava i strance i toliko pun para da daje takve provizije da pobjedjuje na natječajima 10 puta veće i bogatije firme iz bosne i europe. Halal mu pita nisam ni ja znao da je tako zajeban igrač! Mozda da ga pitamo da nam kupi i ulaznicu u EU kad je tako moćan?

A ogrešević je s druge strane veliki borac za pravdu! I njemu halal pita!

Elektrometal je pogrešno procijenio posao kruznog toka i zato će biti na gubitku.
Ali nije isto biti na gubitku 200-300 hiljada zbog vlastitih pogrešaka i kad te reketare komunalni fond, nadzor i općina pa da budeš na gubitku duplo toliko. Znaš ti to šabane itekako dobro!

vidim da si odmah zauzeo jasan stav na čijoj ćeš strani biti u ovoj raspravi, mada nisam uopće sumnjao koju ćeš stranu zauzeti... :mail:

možeš li objasniti ovaj pojam ''reketare''...???

a kad je cigo tako pošten de mi reci što pola poslova koje je on izvodio završava na sudu....evo npr. objasni mi situaciju sa poslom na pošti u bihaću??
  • 1

#15 Incubus

Incubus

Gospodar Zvijezdica

• +PREMIUM MEMBER
  • 7334 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 15:22

vidim da si odmah zauzeo jasan stav na čijoj ćeš strani biti u ovoj raspravi, mada nisam uopće sumnjao koju ćeš stranu zauzeti... :mail:

možeš li objasniti ovaj pojam ''reketare''...???

a kad je cigo tako pošten de mi reci što pola poslova koje je on izvodio završava na sudu....evo npr. objasni mi situaciju sa poslom na pošti u bihaću??

Pa zauzimam stranu za koju smatram da je u ovom slučaju u pravu. Iako sam rekao da zbog osobnih razloga možda ne bih smio komentirati ovu temu ipak nisam mogao prećutati onakav post od forumaša pijavice.

Ja ti neću objašnjavati situaciju s poštom u bihaću jer za to nemam pravo (ako će ti htjeti detalje izložiti kao što su ovi papiri oko kružnog toka koji su na netu to ćeš morati pitati zaposlenike elektrometala koji imaju pravo objavljivati privatnu dokumentaciju). Ja ću ti samo reći da je situacija s poštom jednostavna - ljudi nisu plaćali i zato je na sudu i ako ti neko nekad pokaže dokumentaciju vidjet ćeš da je elektrometal u potpunosti u pravu u tom slučaju.

A što se tiče "reketarenja" znaš jako dobro što sam mislio. To nije za ovaj forum. Kad jednom dođem u tu tvoju švicarsku mogu ti objasniti privatno.
  • 0

#16 šaban

šaban

Elb Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 2858 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 15:30

Pa zauzimam stranu za koju smatram da je u ovom slučaju u pravu. Iako sam rekao da zbog osobnih razloga možda ne bih smio komentirati ovu temu ipak nisam mogao prećutati onakav post od forumaša pijavice.

Ja ti neću objašnjavati situaciju s poštom u bihaću jer za to nemam pravo (ako će ti htjeti detalje izložiti kao što su ovi papiri oko kružnog toka koji su na netu to ćeš morati pitati zaposlenike elektrometala koji imaju pravo objavljivati privatnu dokumentaciju). Ja ću ti samo reći da je situacija s poštom jednostavna - ljudi nisu plaćali i zato je na sudu i ako ti neko nekad pokaže dokumentaciju vidjet ćeš da je elektrometal u potpunosti u pravu u tom slučaju.

A što se tiče "reketarenja" znaš jako dobro što sam mislio. To nije za ovaj forum. Kad jednom dođem u tu tvoju švicarsku mogu ti objasniti privatno.

na temelju iznesenog od strane elektrometala ti zauzimaš poziciju, zašto bar nii dočekao da i druga strana iznese svoje argumente pa da onda zauzmeš stav...

ali hajde znamo da bi stav vjerovatno bio nepromijenjen.....nemojmo se lagati u brk... :buba:

kako ti za reketarenje reče da nije za foruma, tako ću i ja za sada reći da bihaćka pošta nije za forumske priče, mada znaš o čemu govorim.....nije problem bio u plaćanju već u vezama (jako dobrim) između elektrometala, nadzora i projektanta.....

ali o tome drugom prilikom.....
  • 0

#17 snake

snake

smrt fasizmu

• +VIP MEMBER
  • 8232 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 15:31

glup post do kraja...nemoj zamjeriti... :mail:

oet teorije kako projekat nije trebao, a s druge strane godinama kljucate kako čaršija propada kako je ruglo i dr....

što se tiče odnosa, kako misliš da su poremećeni....??? pojasni ako možeš....

haram bilo..
projekat nije uopste potreban sada u ovom momentu kada se kriza produbljuje, kada se budzet ni za 2010 nije realizirao u potpunosti kako je bio planiran, cisto sumnjam da je sa budzetom 2011 drugacije, to se ne moze ni saznati kada zvanicne informacije se ni dan danas ne mogu saznati na web stranici opstine cazin..
to je sve opstinska vlast znala ali svjesno je isla u zaduzivanje vodjena interesima priblizavanja izbora ..
sto se tice odnosa koji su poremeceni, pa poremeceni su izmedju vas i izvodjaca radova :)
  • 1

Morihei Ueshiba

#18 šaban

šaban

Elb Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 2858 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 15:38

haram bilo..
projekat nije uopste potreban sada u ovom momentu kada se kriza produbljuje, kada se budzet ni za 2010 nije realizirao u potpunosti kako je bio planiran, cisto sumnjam da je sa budzetom 2011 drugacije, to se ne moze ni saznati kada zvanicne informacije se ni dan danas ne mogu saznati na web stranici opstine cazin..
to je sve opstinska vlast znala ali svjesno je isla u zaduzivanje vodjena interesima priblizavanja izbora ..
sto se tice odnosa koji su poremeceni, pa poremeceni su izmedju vas i izvodjaca radova :)

halal ti kruh.... :mail:

imaš svoje vjećnike neka ti daju informaciju o budžetu....

uvijek su izbori u pitanju, da nije njih pitanje je bi li iko išta radio na kugli zemaljskoj.....

nemam ja poremećene odnose sa izvođačem, izvini....
  • 0

#19 pijavica

pijavica

Stariji majstor

• Članovi
  • 109 Poruke
  • Spol:Žensko

Objavljeno 27 December 2011 - 15:54

Poslove je dobijala firma SCT-BA i u svemu je bilo gazde Zidara koji je jedno vrijeme bio u pritvoru baš zbog mita i korupcije.

Tj. elektrometal nikad nije ni dobio poslove tipa mnogih graničnih prijelaza zato te molim da pišeš transparentno.
  • 1

#20 barca

barca

......

• +VIP MEMBER
  • 1702 Poruke

Objavljeno 27 December 2011 - 18:10

Poslove je dobijala firma SCT-BA i u svemu je bilo gazde Zidara koji je jedno vrijeme bio u pritvoru baš zbog mita i korupcije.

Tj. elektrometal nikad nije ni dobio poslove tipa mnogih graničnih prijelaza zato te molim da pišeš transparentno.

Ovo su teske kvalifikacija, a da ne pisem da su potpuno netacne.
  • -1

Also tagged with one or more of these keywords: cazin, kruzni tok

0 Korisnik(a) pregleda ovu Temu

0 Gosti i 0 Anonimnih korisnika