Jump to content
_Gost1

Nedovoljno pismeni autori, sramno ali i glupo

Recommended Posts

[url="http://www.cazin.net/kolumna/ko-se-boji-mevlida-jos/"]http://www.cazin.net/kolumna/ko-se-boji-mevlida-jos/[/url]

"Kad će neki naoružani maloumnik, opskrbljen vjersko-političkim krilaticama, pokušati od Sarajeva napraviti Bejrut, u zemlji koja ima visok stepen tolerancije prema terorističkim grupama i postupcima, bilo je samo pitanje vremena." napisao je Faruk Ajdinovic.

Kad sam ovo procitao sokirao sam se iz vise razloga. Prvo, frazu "Od Sarajeva praviti Bejrut" je cuvena cetnicka ideologija koju je Radovan Karadzic rekao na onoj cuvenoj show debati, drugo i Karadzic je bio toliko glup a cudi me da se ovi djecaci sto ocito nista o historiji i geografiji Bejruta nisu citali ne znaju da Bejrut ne samo da ni blizu veze s vezom terorizam oko Bejruta nema nego je to grad koji jos zovu "Pariz istoka" jer je to mjesto puno diskoteka, kockarnica, mjesta za nocne provode i sl.

Sa svoja 22 univerziteta i visoke škole Bejrut je i glavni univerzitetski i kulturni centar u regiji, a ponovo i važan financijski centar Bliskog istoka, gdje je tokom 1950-ih i 1960-ih slovio kao "Pariz Orijenta". Tokom Libanonskog rata (1975-1990), grad je bio porušen i podijeljen na istočni i zapadni, tj. kršćanski i muslimanski dio.

Faruk, onaj sto je puco u Sarajevu je kreten a maloumnik nije on nego si ti jer nemas pojma o novinarstvu. Pocni citati geografiju i historiju jer to ti je nesto jako vazno ako se mislis baviti pisanjem. Kazu da je mali predznak Sudnjeg dana kada bude izlazilo mnogo Knjiga, pod tim se naravno misli da ce Knjige pisati ko god stigne a takvo je vrijeme doslo...
  • Upvote 3
  • Downvote 2

i opet mi skoci u oci... pa, jel ovo religijska stranica? Vidim Mahmutovic objasnjava i ko koga tekfiri, pa i objasnjava kako je neki Bilal nepismen i sl. Halo ljudi? Pa jel ova stranica tako spala da odredjuje jel neko vehabija, tekfirovac, terorista, neuk i sl?
Nabrajati bih mogao do sutra ali Bilal Bosnic nema veze sa ovim kretenom sto je pucao po Sarajevu, on je iz Buzima a ne iz Maoce. Napisa "zovu ga profesor jer je zavrsio neku skolu", pa "dite" jesil ti toliko pismen da ne znas ni koja je to skola? (ja ti mogu reci)

nisi nista pametan ako nekom u sali kazes da je vehabija (licno mislim da si glup ako tako nekom govoris) ali trudicu se da govorim opcenitim rijecnikom a ne licnim. Vehabija, vehabizam i sl. su jaako siroke teme, ako zelis nauciti o tome dodji kod mene u licnoj biblioteci imam o tome mnogo naslova na kojima ces nauciti kakvo je to zlo i kakvim zlo se poistovjecuje. Nasi ljudi s bradama nisu vehabije niti su sljedbenici ucenja Ibn Tejmijinog ucenika Muhamed ibn Vehaba a kamo srece da jesu, nebi se desavalo ni tekfirovanja uzaludnih, ni optuzivanja bez dokaza ni manipulacija da neko ispane pametan. Joj, naljuti me covjek prvi put ove godine :)
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Kemal_S' timestamp='1320101367' post='443267']

Faruk, onaj sto je puco u Sarajevu je kreten a maloumnik nije on nego si ti jer nemas pojma o novinarstvu. Pocni citati geografiju i historiju jer to ti je nesto jako vazno ako se mislis baviti pisanjem. Kazu da je mali predznak Sudnjeg dana kada bude izlazilo mnogo Knjiga, pod tim se naravno misli da ce Knjige pisati ko god stigne a takvo je vrijeme doslo...
[/quote]

Poštovani Kemale,

imas pravo da kritikujes necije pisanje al nemas nikakvo pravo da ikog vrijedjas ovdje na forumu i nazivaš maloumnikom.
Ako si musliman kojim se prestavljas slijedeći post koji napises na ovom forumu ce biti izvinjenje Faruku.
  • Upvote 4

po mom misljenju a to sma i rekao na temi o terorizmu u Bosni su krivi i mediji jer mnogo lose docaraju takva djela,znaze li vi koliko to djeluje na javnost,ne branim nikog pogotovo ovakve slucajeve ali i medijima treba malo zabraniti da upakivaju stvari onakve kakvima nisu...

Ovo o Ajdinu nebi se slozio, ali ovaj Mahmutovic "prdi na usta" dok ih otvori, da izvinete..

Lucky dok ti crtas Kemalu o vrijedjanju i pravilima, Nuno (koji ujedno sa 2 posta je vip member) casti spomenutog clana.
Ali Nuno ce vjerovatno neopazeno proci jer je pogadjao bih neka rodbina ili poznanik??? :D

Ponavljam jednom izreceno a to je da jedini Vento zadovoljava kriterije ljudske vrjednosti i osjecaj pravde da bude ovdje admin... I PC_hecim je ko cojek dobar, pomogao bi i pravedan je.
Ovaj forum je svakako previse u zimskom snu da bi ista bilo vrijedno sto mi ovdje pisemo...
  • Upvote 4

[quote name='lucky' timestamp='1320131793' post='443274']
Poštovani Kemale,

imas pravo da kritikujes necije pisanje al nemas nikakvo pravo da ikog vrijedjas ovdje na forumu i nazivaš maloumnikom.
Ako si musliman kojim se prestavljas slijedeći post koji napises na ovom forumu ce biti izvinjenje Faruku.
[/quote]

Ako taj tvoj, kao pikanterija, idejama odlikovan pisac moze reci, citiram "Kad će neki naoružani maloumnik, opskrbljen vjersko-političkim krilaticama, pokušati od Sarajeva napraviti Bejrut", dakle taj tvoj Faruk ako na javnoj stranici moze reci maloumnik, i jos pri tome Bejrut kojeg zovu Pariz istoka usporediti u Sarajevu. Zasto ja na forumu gdje su rasprave nebih to mogao reci? Ako bih se pojavio na tv-u, carsiji, oci u oci... uvijek bih to rekao.

Jesam li ili nisam li musliman nije tema ovog razgovora. I da, u pravu si, izvinit cu se. Izvinjavam se Allahu sto nisam dovoljno dobar musliman da me nagradi da u mom rodnom Cazinu zive iskreni ljudi nego me kaznio da u mojoj čaršiji žive i dunjalukom opicite fukare zeljne centra pažnje.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

[quote name='Kemal_S' timestamp='1320187749' post='443337']
Ako taj tvoj, kao pikanterija, idejama odlikovan pisac moze reci, citiram "Kad će neki naoružani maloumnik, opskrbljen vjersko-političkim krilaticama, pokušati od Sarajeva napraviti Bejrut", dakle taj tvoj Faruk ako na javnoj stranici moze reci maloumnik, i jos pri tome Bejrut kojeg zovu Pariz istoka usporediti u Sarajevu. Zasto ja na forumu gdje su rasprave nebih to mogao reci? Ako bih se pojavio na tv-u, carsiji, oci u oci... uvijek bih to rekao.

Jesam li ili nisam li musliman nije tema ovog razgovora. I da, u pravu si, izvinit cu se. Izvinjavam se Allahu sto nisam dovoljno dobar musliman da me nagradi da u mom rodnom Cazinu zive iskreni ljudi nego me kaznio da u mojoj čaršiji žive i dunjalukom opicite fukare zeljne centra pažnje.
[/quote]

Za razliku od tvog vrijedjanja , Faruk nikog nije vrijedjao ... on je uopsteno govorio o tipu ljudi koji su tipa mevludina jasarevica a po izjavama svi cin mevludina nazivaju teroristickim ... od njegovog cina se ogradjuju i ljudi iz Maoce ...

dok ti direktno vrijedjas imenom i prezimenom ...
Ja se isto izvinjavam Allahu dz. sto nisam dovoljno dobar musliman, da barem ljude iz mog Cazina obdari kulturnim izrazavanjem ...
  • Upvote 1

stvarno je neukusno konstantno nekoga nazivati glupakom , ali to je od keme standardan nacin izrazavanja, nekoliko puta je meni spominjao familiju, mater i sl na facebooku iako se radilo o obicnoj diskusiji, ali momcina je kratkog fitilja iako bi trebao biti saburljiv po defaultu- ali on to definitivno nije..
  • Upvote 2

Kemo, mudriji ljudi od mene su davno rekli da umijeću pisanja prethodi umijeće čitanja. Pitam se samo šta bi ti mudriji rekli za ljude poput tebe, tj. one koji ne čitaju ni ono što napišu (tačnije, kopiraju sa interneta):

[quote name='Kemal_S' timestamp='1320101367' post='443267']Kad sam ovo procitao sokirao sam se iz vise razloga. Prvo, frazu "Od Sarajeva praviti Bejrut" je cuvena cetnicka ideologija koju je Radovan Karadzic rekao na onoj cuvenoj show debati, drugo i Karadzic je bio toliko glup a cudi me da se ovi djecaci sto ocito nista o historiji i geografiji Bejruta nisu citali ne znaju da Bejrut ne samo da ni blizu veze s vezom terorizam oko Bejruta nema nego je to grad koji jos zovu "Pariz istoka" jer je to mjesto puno diskoteka, kockarnica, mjesta za nocne provode i sl.

Sa svoja 22 univerziteta i visoke škole Bejrut je i glavni univerzitetski i kulturni centar u regiji, a ponovo i važan financijski centar Bliskog istoka, gdje je tokom 1950-ih i 1960-ih slovio kao "Pariz Orijenta". Tokom Libanonskog rata (1975-1990), [b]grad je bio porušen i podijeljen na istočni i zapadni[/b], tj. [b]kršćanski i muslimanski dio[/b].[/quote]

Bejrut je kolokvijalno bio prepoznatljiv kao podijeljen i razrušen grad, grad koji je bio žrtva unutrašnjih sukoba kršćana i muslimana, ali i izraelske agresije. Mevlidov pucanj u američku ambasadu je bio pucanj u ime islamističkog ekstremizma. Da li se radilo o pojedinačnom pucnju ili rafalu, vrijeme će pokazati. Niko normalan - a Farko spada u normalne - ne želi da Sarajevo postane novi Bejrut.

Nažalost, neka stručnija lica od mene bi morala procijeniti ovo:

[quote]Jesam li ili nisam li musliman nije tema ovog razgovora. I da, u pravu si, izvinit cu se. Izvinjavam se Allahu sto nisam dovoljno dobar musliman da me nagradi da u mom rodnom Cazinu zive iskreni ljudi [b]nego me kaznio da u mojoj čaršiji žive i dunjalukom opicite fukare zeljne centra pažnje[/b].[/quote]

Da sam umro prije čitanja ovog teksta, ne bih znao da je Allah stvorio cazinsku čaršiju, štaviše čitav Dun'jaluk, pun "opičitih" (nepismeno, Kemo - ispravno bi bilo "opičenih"), samo da bi tebe kaznio. Louis XIV se ograničio na to da kaže: "Država - to sam ja!" dočim ti ideš korak dalje i kroz ovu boldovanu rečenicu uzvikuješ: "Dun'jaluk - to sam ja!"
  • Upvote 2

[quote name='Vento' timestamp='1320254047' post='443390']

Bejrut je kolokvijalno bio prepoznatljiv kao podijeljen i razrušen grad, grad koji je bio žrtva unutrašnjih sukoba kršćana i muslimana, ali i izraelske agresije. [b]Mevlidov pucanj u američku ambasadu je bio pucanj u ime islamističkog ekstremizma. [/b]Da li se radilo o pojedinačnom pucnju ili rafalu, vrijeme će pokazati. Niko normalan - a Farko spada u normalne - ne želi da Sarajevo postane novi Bejrut.

[/quote]

nije. koliko ja znam, ti ljudi sve rade U IME ALLAHA.

ako se varam neka me neko ispravi.
  • Upvote 1

ma ajde scooby i tebe je dosta ...:D ocito je da ti je krivo sto sam VIP member , mogao si to odmah reci :D lol... Ti da znas kako sam dosao do ovog VIP eeeee :D

Diploma jarane , DIPLOMAA ;D
  • Upvote 1
  • Downvote 2

[quote name='Vento' timestamp='1320254047' post='443390']
Kemo, mudriji ljudi od mene su davno rekli da umijeću pisanja prethodi umijeće čitanja. Pitam se samo šta bi ti mudriji rekli za ljude poput tebe, tj. one koji ne čitaju ni ono što napišu (tačnije, kopiraju sa interneta):

Bejrut je kolokvijalno bio prepoznatljiv kao podijeljen i razrušen grad, grad koji je bio žrtva unutrašnjih sukoba kršćana i muslimana, ali i izraelske agresije. Mevlidov pucanj u američku ambasadu je bio pucanj u ime islamističkog ekstremizma. Da li se radilo o pojedinačnom pucnju ili rafalu, vrijeme će pokazati. Niko normalan - a Farko spada u normalne - ne želi da Sarajevo postane novi Bejrut.

Nažalost, neka stručnija lica od mene bi morala procijeniti ovo:

Da sam umro prije čitanja ovog teksta, ne bih znao da je Allah stvorio cazinsku čaršiju, štaviše čitav Dun'jaluk, pun "opičitih" (nepismeno, Kemo - ispravno bi bilo "opičenih"), samo da bi tebe kaznio. Louis XIV se ograničio na to da kaže: "Država - to sam ja!" dočim ti ideš korak dalje i kroz ovu boldovanu rečenicu uzvikuješ: "Dun'jaluk - to sam ja!"
[/quote]

Sa mnom si se našao o Bejrutu raspravljati... :) čestitam ti na znanju, ali ipak mislim da bolje o tebe poznajem tematiku. Nije tema razgovora, pogotovo nećemo sa copy/paste argumentima ali ako si željan dj-a, muzike, kockarnica, alkohola i sl. onda odi u Bejrut i bolje ćeš proći nego u Parizu. Taj rat u Bejrutu je završio davno. Kao kad bi ti nekome na Sibiru sad rekao za Cazin a on ti reko da vi tamo još ratujete protiv autonomaša. Prema tome, ni ja ne želim da Sarajevo postane Bejrut ali bih svakako želio sve one civilizacijske i turističke atrakcije itekako donijeti Sarajevu.

Dunjaluk prepuštam tebi! Allah je stvorio čaršiju... biće čaršije i svega onoga što čaršija donosi...
  • Upvote 1

[quote name='snake' timestamp='1320238759' post='443374']
stvarno je neukusno konstantno nekoga nazivati glupakom , ali to je od keme standardan nacin izrazavanja, nekoliko puta je meni spominjao familiju, mater i sl na facebooku iako se radilo o obicnoj diskusiji, ali momcina je kratkog fitilja iako bi trebao biti saburljiv po defaultu- ali on to definitivno nije..
[/quote]

Kako se ti zoveš na facebooku? Daj mi kopiraj u kom smislu sam spominjao tvoju mater, familiju i sl. na facebooku?

Da te Allah nagradi što me podstičeš na strpljivost!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Nunu23' timestamp='1320362702' post='443563']
ma ajde scooby i tebe je dosta ... :D ocito je da ti je krivo sto sam VIP member , mogao si to odmah reci :D lol... Ti da znas kako sam dosao do ovog VIP eeeee :D

Diploma jarane , DIPLOMAA ;D
[/quote]
a jes ti neka funkcija,jos malo pa ces biti savjetnik Načelnika
  • Upvote 1

[quote name='Perviz' timestamp='1320610800' post='443692']
a jes ti neka funkcija,jos malo pa ces biti savjetnik Načelnika
[/quote]

Mene samo zanima kako se on preziva kad je odmah VIP clan. Mora da je nekome od admina drugo koljeno ;) Edited by AzraiLL

[quote name='AzraiLL' timestamp='1320674532' post='443735']
Mene samo zanima kako se on preziva kad je odmah VIP clan. Mora da je nekome od admina drugo koljeno ;)
[/quote]

Ajdinovic zet, imas li sta protiv :P :P :P

Pricajmo malo o ljudskosti :) Kemal jesi ti ikad cuo za pozitivnu kritiku?

Faruk ima 18 godina i osoba je koja za razliku od svojih vrsnjaka kojima je vazno samo napiti se i uhvatiti kakvo zensko, zeli da uznapreduje i izgradi se kao jedna kvalitetna licnost. Malo je takvih danas, kao sto si i sam rekao, nasa rodna carsija vrvi fukarama, zato treba cuvati i cijeniti pojedince kao sto je on, pomagati im na njihovom putu, za njegovu i nasu bolju buducnost.

da si svojom kritikom htio postici nesto dobro cisto sumnjam, ocito je to bio nacin da istreses svoje frustracije i pokazati svima da se ti "nadprosjecno" razumijes u historiju i geografiju, nadam se da si to postigao, i okani se toga, previse se prosipas, ...
  • Upvote 4

[quote name='scooby-doo' timestamp='1320680169' post='443742']
A stvarno volim kad jednim potezom iznenada dvije muhe stradaju!
[/quote]

???

[quote name='Daisy' timestamp='1320676841' post='443740']
[b]Ajdinovic zet, imas li sta protiv[/b] :P :P :P

Pricajmo malo o ljudskosti :) Kemal jesi ti ikad cuo za pozitivnu kritiku?

Faruk ima 18 godina i osoba je koja za razliku od svojih vrsnjaka kojima je vazno samo napiti se i uhvatiti kakvo zensko, zeli da uznapreduje i izgradi se kao jedna kvalitetna licnost. Malo je takvih danas, kao sto si i sam rekao, nasa rodna carsija vrvi fukarama, zato treba cuvati i cijeniti pojedince kao sto je on, pomagati im na njihovom putu, za njegovu i nasu bolju buducnost.

da si svojom kritikom htio postici nesto dobro cisto sumnjam, ocito je to bio nacin da istreses svoje frustracije i pokazati svima da se ti "nadprosjecno" [b]razumijes u historiju i geografiju[/b], nadam se da si to postigao, i okani se toga, previse se prosipas, ...
[/quote]
imam svasta protiv,sta'eeeee :D

zaboravila si i religiju :P

[quote name='Daisy' timestamp='1320682164' post='443744']
???
[/quote]

nemoj spamati :P

[quote name='scooby-doo' timestamp='1320689930' post='443759']
Ma ja vamo o mevlidu. Nista personalno Daisy
[/quote]

veli mi nemoj spammati, a sta ti upravo radis? :P nego, salim se za ajdinovic zeta, nemam pojma ko je nunu, ali ima nas ajdinovki jos neudanih nikad se ne zna :P

[quote name='Daisy' timestamp='1320703370' post='443780']
veli mi nemoj spammati, a sta ti upravo radis? :P nego, salim se za ajdinovic zeta, nemam pojma ko je nunu, [b]ali ima nas ajdinovki jos neudanih[/b] nikad se ne zna :P
[/quote]
kako je krenulo tako ces jos dugo i biti :)

[quote name='Daisy' timestamp='1320767699' post='443857']
s ponosom nosim djevojacko prezime :D
[/quote]
s ponosom ili silom prilika :) :)