Fikret Abdic - Stranica 9 - Politika - Cazin.NET Forum

Skok do sadržaja

Slika
* * * - - 2 Glasovi

Fikret Abdic

• Please log in to reply
487 odgovora na ovoj temi

#161 PacificHurricane

PacificHurricane

Gospodar Zvijezdica

• +VIP MEMBER
  • 3246 Poruke
  • Spol:Muško
  • Interests:Global Interests
  • Ljubavni status:Vjenčani

Objavljeno 03 December 2011 - 22:41

Sve sto je bilo dospjelo je na sud, svi relevantni podaci su vec uvedeni u historijske teftere naseg rata..!
Eto bilo je na RS o Dudakovicu pa cemo da vidimo sta kaze organ pravde o tome..!
Uostalom vec vas je jedan clan izazvao da dokazete sta je bilo na pravnom putu jer je to jedini najispravniji put za dokazivanje istine.
A ovo rekla kazala ubjedjivajte vasu djecu pa da se podjele i mrznja nastave nastave bar jos 50 godina!!!
Da naglasim jos jednom: koaliranje sa neprijateljem znaci biti dijelom toga. U nasem slucaju velikosrpske agresije. Nema veze sto vi niste upali u banku sa pistoljem ali ste sjedili u autu kad se bjezalo od zakona. Na pravnom putu vi snosite jedan dio svih genocidni i zlocinacki poduhvata od strane agresora!!! Da pocnemo nabrajati sta se sve nama desilo???
  • 0
The opposition to war and violence.

Slika

#162 Amon Ra

Amon Ra

Humanae Libertas

• Članovi
  • 1071 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 00:49

Sve sto je bilo dospjelo je na sud, svi relevantni podaci su vec uvedeni u historijske teftere naseg rata..!
Eto bilo je na RS o Dudakovicu pa cemo da vidimo sta kaze organ pravde o tome..!
Uostalom vec vas je jedan clan izazvao da dokazete sta je bilo na pravnom putu jer je to jedini najispravniji put za dokazivanje istine.
A ovo rekla kazala ubjedjivajte vasu djecu pa da se podjele i mrznja nastave nastave bar jos 50 godina!!!
Da naglasim jos jednom: koaliranje sa neprijateljem znaci biti dijelom toga. U nasem slucaju velikosrpske agresije. Nema veze sto vi niste upali u banku sa pistoljem ali ste sjedili u autu kad se bjezalo od zakona. Na pravnom putu vi snosite jedan dio svih genocidni i zlocinacki poduhvata od strane agresora!!! Da pocnemo nabrajati sta se sve nama desilo???

Evo informisi se malo:
http://www.bhdani.co...28/t22803.shtml
  • 1

Nece ovo djeco na dobro poci

jer sve ide unatrag, zivimo u plemenima k'o Apaci

a gde cemo djeco i ja i vi, nama srce kuca za sve njih

probudi me ovo je neki ruzan san,

sto manje dijete znas, to si manje nesretan

CUVAJTE BRATSVO I JEDINSTVO KAO ZENICU OKA SVOGA !

Slika

#163 PacificHurricane

PacificHurricane

Gospodar Zvijezdica

• +VIP MEMBER
  • 3246 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 01:10

Ja ovdje nista ne osporavam, ako je bilo pljacke i ubistava od ljutih i razjarenih korpusovaca spram "izdajnika" kako vas oslovljavaju. Svak mora, kad se dokaze, biti zakonski procesuiran i pravomocno kaznjen! Za mene bi to bilo licno pozitivna stvar ako bi se dokazalo da je 5 korpus na kraju rata presao granice zakona. Svak pa da je moj rodjeni otac mora biti kaznjen ako je kriv jer to ce donijeti mir i prosperitet nasoj zemlji, koja je sad dno dna...

U medjuvremenu izbjegavate komentarisati ovaj pojam "izdajnici" i suradnju sa agresorom??? Izbjegavate komentarisanje desetine medjunarodno osudjenih zlocinaca. Isti ti zlocinci sa kojima ste cinili prvih 11 u postavi vs suverena Bosna!!!

Svi su glupi i nepravedni a vi imate pravo??? Dok vamo stoji pogadjacu 10 naprema 1 osudjenih. Mozda je omjer i veci jer Divljak, Ganic itd itd lagahno pobjedjivaju u pravnom putu istine!!!
  • 0

Slika

#164 racing/7005/

racing/7005/

BIKE_DoctorE

• Članovi
  • 1167 Poruke
  • Ljubavni status:Neću da kažem

Objavljeno 04 December 2011 - 01:24

Evo informisi se malo:
http://www.bhdani.co...28/t22803.shtml

ima li neko ovdje da potvrdi ovo boldano it ove rečenice ovog članka:

Sa oko 1.600 drugih zarobljenika, smješten je u hangare u bihaćkoj kasarni "Adil Bešić".

gdje su se ti hangari tačno nalazili u navedenoj kasarni, koliko ih je tačno bilo i kako su bili obilježeni i zvati????? ko je boravio i jedan dan u toj kasarni a i bilo kojoj drugoj, zna kako se tamo objekti obilježavaju i nazivaju, a pogotovo da li su ikako tamo postojali bilo kakvi hangari ;) .
  • 0

#165 Clark Kent

Clark Kent

Srednja Legenda

• Članovi
  • 558 Poruke
  • Interests:Religija, Naucna Fanatastika, Istorija, Politika,

Objavljeno 04 December 2011 - 01:44

Sa oko 1.600 drugih zarobljenika, smješten je u hangare u bihaćkoj kasarni "Adil Bešić".

gdje su se ti hangari tačno nalazili u navedenoj kasarni, koliko ih je tačno bilo i kako su bili obilježeni i zvati????? ko je boravio i jedan dan u toj kasarni a i bilo kojoj drugoj, zna kako se tamo objekti obilježavaju i nazivaju, a pogotovo da li su ikako tamo postojali bilo kakvi hangari ;)

Gago ce da ti potvrdi on je bio u hangarima. Moj brat je isto tako bio u hangarima I torturu sta je prezivio I vidio potvrdjuje razloge zasto se podizu optuzbe protiv Dudaka I kompanije.
  • 0

#166 Amon Ra

Amon Ra

Humanae Libertas

• Članovi
  • 1071 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 01:52

gdje su se ti hangari tačno nalazili u navedenoj kasarni, koliko ih je tačno bilo i kako su bili obilježeni i zvati????? ko je boravio i jedan dan u toj kasarni a i bilo kojoj drugoj, zna kako se tamo objekti obilježavaju i nazivaju, a pogotovo da li su ikako tamo postojali bilo kakvi hangari ;) .

Citat:
" Prema svedočenju preživelih srpskih logoraša, Kasarna „Adil Bešić" u Bihaću, poznatija po predratnom nazivu „27. juli", jedan je od najzloglasnijih logora pod kontrolom jedinica Petog korpusa bošnjačke Armije BiH. Logor je bio pravo mučilište, gde su logoraši tučeni do smrti i izlagani najrazličitijim vrstama torture i mučenja. Osim optuženog bezbednjaka Adila Ružnića, po surovosti su se, tvrde logoraši, posebno isticali Husein Kauković Kauk, zamenik upravnika logora i kasniji upravnik, Osman Budimlić šatirani, Hajro Hodžić Slovenac i Osman Hadžić. Logoraši svedoče da je logor često posećivao i general Atif Dudaković, jednom čak i u društvu generala Rasima Delića, koji je znao u kakvim su uslovima živeli logoraši i kakve su muke podnosili."

Tema "kasarna Adil Besic" trenutno je veoma aktuelna:
http://pressrs.ba/sr...rni OS BiH.html
http://www.nezavisne...acu-107051.html
http://www.fokus.ba/...kusu&Itemid=153

ima toga jos....
  • 0

Slika

#167 racing/7005/

racing/7005/

BIKE_DoctorE

• Članovi
  • 1167 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 02:06

Citat:
" Prema svedočenju preživelih srpskih logoraša, Kasarna „Adil Bešić" u Bihaću, poznatija po predratnom nazivu „27. juli", jedan je od najzloglasnijih logora pod kontrolom jedinica Petog korpusa bošnjačke Armije BiH. Logor je bio pravo mučilište, gde su logoraši tučeni do smrti i izlagani najrazličitijim vrstama torture i mučenja. Osim optuženog bezbednjaka Adila Ružnića, po surovosti su se, tvrde logoraši, posebno isticali Husein Kauković Kauk, zamenik upravnika logora i kasniji upravnik, Osman Budimlić šatirani, Hajro Hodžić Slovenac i Osman Hadžić. Logoraši svedoče da je logor često posećivao i general Atif Dudaković, jednom čak i u društvu generala Rasima Delića, koji je znao u kakvim su uslovima živeli logoraši i kakve su muke podnosili."

Tema "kasarna Adil Besic" trenutno je veoma aktuelna:
http://pressrs.ba/sr...rni+OS+BiH.html
http://www.nezavisne...acu-107051.html
http://www.fokus.ba/...kusu&Itemid=153

ima toga jos....

nisam tražio svjedočenje o tome šta se radilo u toj kasarni, to me ne interesuje, za to postoji sud utvrđiva zakonite/nezakonite radnje. tražio sam da mi neko potvrdi gdje su bili ti hamgari u toj kasarni, koliko ih je bilo, kako su obilježavani-nazivani.......itd.

ali evo što kaže Clark Kent, sačekat ćemo gagu da kaže, a vjerojatno ima još mnogo ovdje forumaša koji će kazati ono što me interesuje.

edit: a što se tiče tih linkova, ne zanimaju me, gdje ćeš bolan vjerovati svom najvećem neprijatelju i agresoru na svoju zemlju ;) .

Ova tema je uređena od racing/7005/: 04 December 2011 - 02:07

• 1

#168 Amon Ra

Amon Ra

Humanae Libertas

• Članovi
  • 1071 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 02:11

Ja ovdje nista ne osporavam, ako je bilo pljacke i ubistava od ljutih i razjarenih korpusovaca spram "izdajnika" kako vas oslovljavaju. Svak mora, kad se dokaze, biti zakonski procesuiran i pravomocno kaznjen! Za mene bi to bilo licno pozitivna stvar ako bi se dokazalo da je 5 korpus na kraju rata presao granice zakona. Svak pa da je moj rodjeni otac mora biti kaznjen ako je kriv jer to ce donijeti mir i prosperitet nasoj zemlji, koja je sad dno dna...

U medjuvremenu izbjegavate komentarisati ovaj pojam "izdajnici" i suradnju sa agresorom??? Izbjegavate komentarisanje desetine medjunarodno osudjenih zlocinaca. Isti ti zlocinci sa kojima ste cinili prvih 11 u postavi vs suverena Bosna!!!

Svi su glupi i nepravedni a vi imate pravo??? Dok vamo stoji pogadjacu 10 naprema 1 osudjenih. Mozda je omjer i veci jer Divljak, Ganic itd itd lagahno pobjedjivaju u pravnom putu istine!!!

"Izdajnici" cega ili koga? Ili u cijim ocima izdajnici?
U ocima zagorjelih Alijni bojovnika svakako, borili smo se protiv politickog ili bilo kakvog drugog utjecaja A.I. i njegove sranke SDA na krajinu, jer je bio poguban i valjalo se toga rjesavati cim prije to bolje.
Po uspostavi APZB uspostavljen je i mir sa drugim narodima BIH sto je za vas izdaja a za nas glas razuma! Ko je bio u pravu pokazali su dogadjaji koji su uslijedili a to je da je isti taj A.I. koji je poslao 5. korpus na krajisnike poslije u dejtonskom sporazumu krajem 95. potpisao istu stvar koju je F.A. potpisao krajem 93. samo sto je broj zrtvava udvostrucen. A.I. nije izdajnik svojim potpisom a F.A. jeste, ne kontam tu vasu logiku.. Fikret je dobio 50% glasova na prvim izborima i imao je vece pravo nego A.I. da pregovara i da se dogovara sa kim god da je htio.. nije nas problem sto je A.I. nasilno preuzeo vlast u svoje ruke, ustvari jeste nas problem ali nismo obavezani da postujemo njegovu vlast, posto ni on nije zakonski dosao do nje.

Krajiski mentalitet: Bolje da nas vode ljudi za koje nikada nismo culi dok nam se nije smracilo pred ocima i ljudi koji su za pomracenje odgovorni neko neki nas covjek u ovom slucaju F.A. iz Donje Vidovske. Svakako svako nam misli bolje nego nas covjek, nas covjek nas je htio sve poklati i istrijebiti.. dok se svi ostali bore za nasu dobrobit.

Zbog ovakvog nacina razmisljanja i jeste nam ovako dobro kako je sad.. uzivajte u blagodatima i plodovima svojih stremljenja i borbe, jer vi ste ih svakako zasluzili!
  • 0

Slika

#169 lucky

lucky

majstor za sve, od igle do lokomotive

• root admin
  • 11041 Poruke
  • Interests:Prazno

Objavljeno 04 December 2011 - 08:20

Nepobitiva cinjenica je da je 5. korpus cinio puno vise zlocina nad neistomisljenicima nego su to radile snage NO! Fikret nije nikad naredjivao zlocin a pogotovo ne pred kamerama za razliku od "nekih".. isto tako broj zlocina 5. korpusa je neuporedivo veci od broja zlocina ucinjeni od strane NO.
Mene bi u tvojoj kozi bilo sramota pricati o zlocinu i zlocincama.. ali vi igrate na karte dezinformacije od samih pocetaka i cist vam je obraz toliko koliko ubjedite glup narod u svoje teorije. Mozete uvjeravati koga hocete ali postoje mnogi ljudi koje nikada necete uvjeriti jer su ljudi vidjeli svojim ocima i nisu im potrebna vasa uvjeravanja.

koga treba biti sramota necu govoriti ... dovoljno je vidjeti da ratni zlocinac kojeg branis je osudjen za ratni zlocinac ... pa onda reci nekom da bi se sramio ... ja bih se da sam na tvom mjestu pazio sta pisem radi djece ... svi ih odgajamo da razlikuju sta je dobro sta lose ... a ti branis ratnog zlocinca ... kako da djetetu objasnimo to kontradiktornost ... na jednoj strani svim sliama branimo ratnog zlocinca a vamo im pricamo o tome kako se postaje dobra osoba ... ja bih se veoma zamislio ...
  • 0

"Vrijedis samo onoliko koliko vrijedi tvoja rijec"

John M. Templeton

#170 lucky

lucky

majstor za sve, od igle do lokomotive

• root admin
  • 11041 Poruke
  • Interests:Prazno

Objavljeno 04 December 2011 - 08:29

Ovdje se rasprava svodi otprilike na slijedeće:
Ono što nije bilo u Avazu, na Federalnoj televiziji i ono što nije procesuirano na sudu nije se ni dogodilo i to se znači ne treba ni osuđivati....
Poruka je svima koji traže da se kazni zločin,a pogotovo onima koji su zločin osjetili na svojoj koži ili bili mu svjedokom:za jedne da im se pričinilo ili da su fasovali od legalne vojske pa su samim tim i postupci i mogući zločini legalni i opravdani,a svjedocima je poruka:čiatajte Avaz i gledajte FTV kako bi znali šta je bilo,to što ste vi vidjeli je fatamorgana ili izmišljotina....

nisi u pravu ...

rasprava se vodi oko toga da jedne osobe brane ratnog zlocinca svim silama ... i da ako nesto nije rekao taj ratni zlocinac da se nije ni desilo ili ako nije radiovelkaton to objavio ...

ja pozivam svakog da podnese tuzbu protiv osoba koje su cinile ratne zocine ... a ne da unaprijed se pravdaju nekim pricama o sudstvu i tuzilastvu ... osudjivati sudstvo i tuzilastvo kada donese odluku koja nije u skladu s nasim misljenje i pisati o montiranim procesima a kada presuda bude u skladu s nasim misljenjem pisati da nisu mu mogli dokazati nista ...

OBAVIJEST ZA SVIJU : U montiranom procesu nije bitno imal dokaza ili nema, dokazi se naprave ...

osudjeni ratni zlocinac fikret abdic ima jos jedno slovo pod kojim se moze naci njegovo ime a to je I = IZDAJNIK + R= RATNI ZLOĆINAC
  • 0

"Vrijedis samo onoliko koliko vrijedi tvoja rijec"

John M. Templeton

#171 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke
  • Interests:radoznal brete

Objavljeno 04 December 2011 - 10:25

a gdje bi to trebalo drzati zatvorenike,voditi ih kucama,ma vi niste nase i vodili neke u hangare nego ste ih dokrajcivali na ilcu mjesta,ja sam rekao vama je jos sveta vodica kojom su vas poprskali u usima,a skrgane i mi zivimo i sad sa tim narodima sa kojima si se ti kumovao dok su klali tvoju naciju po citavoj Bosni,i imal ko od vas iz apzb odgovor koji sam postavio,kako bi nazivali vi vase vojnike koju su napustili polozaje ili otisli kod nas u 5 korpus,jesul to izdajnici ili?okorijeliji ste od cetnika sto se tice mrznje prema nama,mi balije kako ste nas nazivali mi ne mrzimo,mi samo volimo svoju Drzavu pa nema veze gdje i sad zivimo ali je volimo,a ne kao vi da je komadate kao i nasi ostali neprijatelji..i vidi se skrgane ko je pisao text ekavica pa od njih se i nadati,oni vas i danas koriste samo da bi osudili kojeg naseg generala..

Ova tema je uređena od x-men: 04 December 2011 - 10:29

• 1
zivot se zivi zivot se ne uci

#172 PacificHurricane

PacificHurricane

Gospodar Zvijezdica

• +VIP MEMBER
  • 3246 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 11:10

@skrgan znas sta, bosnjaci su malo glupi jer vole olako oprastati. Za mene Alija nikad nije trebao sjesti za dejton. Trebali smo zavrsiti ono sto je poceo agresor. Jer evo sad nam se kake po glavi a mi zbog glupog mehanizma ne mozemo nista..!

Znas zasto je Tudjman umro na miru, pa zbog oluje. Na kraju su i hrvati shvatili ko se bori na pravdi Boga i zakona.
A Karadzic, Mladic, Plavsic, Abdic nikako mi ne moze proci kroz glavu sta oni imaju zajednicko osim sto su suradjivali u ratu???

Eh moj brete kad ovdje ne mozemo osnovne cinjenice konstatirati a tek trebamo napraviti suzivot. Suzivot sa osobama koji nam zele da uzivamo u jadu i bijedi jer smo to zasluzili.
I da me takve osobe vode i kroje nam sudbinu??? F.A nije ovdje nikakav Gandi ili Mandela, znas zasto nije jer je ostavio i naucio svoje sljedbenike da mrze i zele zlo!!!
Zapamti da uvjek dobro pobjedi, savjet pazi se da neumres na pogresnoj strani jer treba Bogu na sud :D
  • 1

Slika

#173 PacificHurricane

PacificHurricane

Gospodar Zvijezdica

• +VIP MEMBER
  • 3246 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 11:20

I jopet i jopet i jopet vas svrstavaju u srbe. "Prema svedocenju preziveli srpski".
Izgleda vas nema ni u prici! Ovi vamo se srbi bar imale hoce ocistiti pa da svojoj djeci mogu pricati kako su svi krivi dok ste vi izdali i naciju i vjeru za nista. Za saku zlocinackog obecanja!!!
  • 2

Slika

#174 PacificHurricane

PacificHurricane

Gospodar Zvijezdica

• +VIP MEMBER
  • 3246 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 11:29

Ali sve smo mi krivi sami sebi sto vi postojite jos...
vas dva tri ovdi pa se nedate, plusirate se na bilo kakvu glupost i kad niste u pravu drzite se svoj zlog nijeta.!

A vidis nas, tenzije sa drugih temi i isti smo jedni drugima ko mi vama! Tu lezi zec sto ne znamo dobro prosuditi. Sto ne znamo otici u kladusu i podrzati svoju bracu i sestre da se rijesimo svih zlih nameta istomisljenika zlocinca pa da javne ustanove mogu kako treba funkcionirati
  • 0

Slika

#175 Amon Ra

Amon Ra

Humanae Libertas

• Članovi
  • 1071 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 13:01

koga treba biti sramota necu govoriti ... dovoljno je vidjeti da ratni zlocinac kojeg branis je osudjen za ratni zlocinac ... pa onda reci nekom da bi se sramio ... ja bih se da sam na tvom mjestu pazio sta pisem radi djece ... svi ih odgajamo da razlikuju sta je dobro sta lose ... a ti branis ratnog zlocinca ... kako da djetetu objasnimo to kontradiktornost ... na jednoj strani svim sliama branimo ratnog zlocinca a vamo im pricamo o tome kako se postaje dobra osoba ... ja bih se veoma zamislio ...

Mene nema zasto biti sramota! Ja se nisam izivljavao nad zarobljenicima niti nad civilima. Branim jednog "ratnog zlocinica" a vi branite mase ratnih zlocinaca! Treba li da nabrajam? Krenuvsi od Sulje, Suada, od Dudakovica koji naredjuje strijeljanje, od Delalica koji svojoj vojsci pred akcijom govori "ubij, zakolji, ako nemas cakiju onda zubima, i oni bi vas klali" itd. itd. mogao bi ti navesti jos mnogo primjera! A vi se uhvatili za to da je BIH i Hrvatska u vise montiranom nego pravednom procesu osudili F.A. za izginule civile i trubite iz dana u dan "ratni zlocinac" iako za vase zlocince postoje jasni dokazi, vama je F.A. veci zlocicnac od njih iako niste u stanju ni jednim snimkom ili bilo kakvim drugim dokumentom da dokazete da je F.A. naredio zlocin! Fikret je toliko ratni zlocinac koliko odgovornsti snosi za tudje postupke dok za vase "neosudjene" zlocince postiji milion direktnih dokaza, samo eto vi ste "pobjednici" ali samo nad nama i u tuzilastvu imate svoje ljude pa nikako ni da se podignu tuzbe! Objasni mi zasto bi se Dudakovic i ostali koje sam nabrojao bojali podizanja tuzbe da su cistog obraza, da su cistog obraza to bi im bila najbolja sansa da to dokazu svakom.. ali oni se boje ovih aktuelnih zbivanja ko ovca noza jer znaju da ako se podigne tuzba da im ne gine prdekana! Ja svoju djecu necu uciti laznoj istoriji, neka znaju istinu pa makar i oni bili u vasim ocima izdajnici, hvala bogu necete nikad imati utjecaja na njih. Drago mi je da me licemjeri poput vas smatraju izdajnikom, nedo bog da me svrstavate u isto to kolo pa da skupa sa vama mjenjam istoriju laznim cinjenicama i jos gore da kao vi jos pocnem vjerovati u to..

nisi u pravu ...

rasprava se vodi oko toga da jedne osobe brane ratnog zlocinca svim silama ... i da ako nesto nije rekao taj ratni zlocinac da se nije ni desilo ili ako nije radiovelkaton to objavio ...

ja pozivam svakog da podnese tuzbu protiv osoba koje su cinile ratne zocine ... a ne da unaprijed se pravdaju nekim pricama o sudstvu i tuzilastvu ... osudjivati sudstvo i tuzilastvo kada donese odluku koja nije u skladu s nasim misljenje i pisati o montiranim procesima a kada presuda bude u skladu s nasim misljenjem pisati da nisu mu mogli dokazati nista ...

OBAVIJEST ZA SVIJU : U montiranom procesu nije bitno imal dokaza ili nema, dokazi se naprave ...

osudjeni ratni zlocinac fikret abdic ima jos jedno slovo pod kojim se moze naci njegovo ime a to je I = IZDAJNIK + R= RATNI ZLOĆINAC

Opet ti! Koliko je ljudi iz NO osudjeno kao ratni zlocinici? Ja za druge slucajeve osim Cicme i F.A. ne znam, Cicmo je zasluzio i neka je osudjen trebao je dobiti puno vise u mojim ocima, a F.A. toliko kriv koliko politickog podkusurivanja je potrebno izmedju BiH i Hrvatske! Za vase skoro sve oficire postoje jasni dokazi samo je problem sto vi svoje zlocine ne priznajete i sto imate najvise ljudi u tuzilastvu, pa osporavate procesuiranje krvnika, argumentom ne moze se izjednacavati agresor i zrtva, kakva je zrtva onaj ko naredjuje zlocin?

a gdje bi to trebalo drzati zatvorenike,voditi ih kucama,ma vi niste nase i vodili neke u hangare nego ste ih dokrajcivali na ilcu mjesta,ja sam rekao vama je jos sveta vodica kojom su vas poprskali u usima,a skrgane i mi zivimo i sad sa tim narodima sa kojima si se ti kumovao dok su klali tvoju naciju po citavoj Bosni,i imal ko od vas iz apzb odgovor koji sam postavio,kako bi nazivali vi vase vojnike koju su napustili polozaje ili otisli kod nas u 5 korpus,jesul to izdajnici ili?okorijeliji ste od cetnika sto se tice mrznje prema nama,mi balije kako ste nas nazivali mi ne mrzimo,mi samo volimo svoju Drzavu pa nema veze gdje i sad zivimo ali je volimo,a ne kao vi da je komadate kao i nasi ostali neprijatelji..i vidi se skrgane ko je pisao text ekavica pa od njih se i nadati,oni vas i danas koriste samo da bi osudili kojeg naseg generala..

X-man, vidi se kako zivite sa tim narodima, jedni imaju svoju drzavu u drzavi i rade neumorno ma tome da vas se rijese dok drugi streme tome da postignu isti status ovih drugi tj. da se otrgnu bilo kakvom vasem utjecaju! A znas li zbog cega je tako? Zbog toga sto su za vas svi drugi ratni zlocinci samo vi nemate nikako ratnih zlocinaca po vasem, nema tu iskrenog suzivota dok vi stitite ljude koji su cinili zlocine nad druga dva naroda, a isto tako nema suzivota ni sa nama dok branite te sto sam naveo.. Jedini recept za pomirenje jeste osuda svih koji su krivi pa u bilo kojoj vojsvi da su bili zlocin nema kategorizacije i svaki je isti nema veze od koga dolazi, da li od napadnutog naroda ili onog koji napada, postoje pravila ratovanja i ko ih krsi ratni je zlocinac, samo eto vasi nisu, vasi su vrsili teoror nad glinenim golubivima a ne na ljudima od krvi i mesa.

@skrgan znas sta, bosnjaci su malo glupi jer vole olako oprastati. Za mene Alija nikad nije trebao sjesti za dejton. Trebali smo zavrsiti ono sto je poceo agresor. Jer evo sad nam se kake po glavi a mi zbog glupog mehanizma ne mozemo nista..!

Znas zasto je Tudjman umro na miru, pa zbog oluje. Na kraju su i hrvati shvatili ko se bori na pravdi Boga i zakona.
A Karadzic, Mladic, Plavsic, Abdic nikako mi ne moze proci kroz glavu sta oni imaju zajednicko osim sto su suradjivali u ratu???

Eh moj brete kad ovdje ne mozemo osnovne cinjenice konstatirati a tek trebamo napraviti suzivot. Suzivot sa osobama koji nam zele da uzivamo u jadu i bijedi jer smo to zasluzili.
I da me takve osobe vode i kroje nam sudbinu??? F.A nije ovdje nikakav Gandi ili Mandela, znas zasto nije jer je ostavio i naucio svoje sljedbenike da mrze i zele zlo!!!
Zapamti da uvjek dobro pobjedi, savjet pazi se da neumres na pogresnoj strani jer treba Bogu na sud :D

Bosnjaci su glupi zbog toga sto su dozvolili da ih vode pogresni ljudi.. da su nas od samih pocetaka vodili Adil Zulfikpasic i Fikret Abdic, sve bi bilo puno puno drugacije.. Adil je znao da se samo zdravom politikom moze spasiti muslimanski narod od pokolja dok je Fikretu A.I. bio pomutio um sve dok to nije osjetio na svojoj kozi, a da je onda bilo prekasno za mjenjanje kursa dokazalo se po osnivanju APZB, ali ja ga ne osudjujem za to, bolje ikad doci pameti nego nikad! Samo mi je zao Zulfikpasica jer bio je sasvim sigurno najpogodniji covjek da preuzme vodstvo muslimanskog naroda.
Zar da ja krivim sebe sto vam je tako kako jeste? Gore sam iznio cinjenice ko je kriv za ovakvo stanje a to ste sami sebi a jos to ne zelite da uvidite i priznate, pravite se slijepi, pa zbog toga zasto da vas za sazaljava`m? Da vas sazaljavam dok vi me nazivate izdajnikom, svako je svoje srece "schmied"..

I jopet i jopet i jopet vas svrstavaju u srbe. "Prema svedocenju preziveli srpski".
Izgleda vas nema ni u prici! Ovi vamo se srbi bar imale hoce ocistiti pa da svojoj djeci mogu pricati kako su svi krivi dok ste vi izdali i naciju i vjeru za nista. Za saku zlocinackog obecanja!!!

Ako moja nacija je na progrensom putu ne znaci da i ja moram to biti pa makar bio u ocima moje nacije izdajnik.. Ne za saku zlocinackog obecanja vec za trijezno razmisljanje! U BIH ne moze se voditi rat i izaci kao pobjednik, u BIH ili svi gube sukobom ili svi pobjedjivamo mirom i dobrim prijateljskim odnosima.. za vas su svi Srbi cetnici, za nji ste svi vi islamisti, a svi Hrvati ustase, pa nije ni cudno sto je ovakvo stanje kakvo jeste. Jedini komad teritorije u BIH na kojem nisu postojale takve kategorizacije je bila i ostala APZB, cije se vodstvo i ljudi zalagali za suzivot i prijateljstvo naroda, a vi ste to shvatili kao izdaju i bila je to, izdaja suludih ideja!

Ali sve smo mi krivi sami sebi sto vi postojite jos...
vas dva tri ovdi pa se nedate, plusirate se na bilo kakvu glupost i kad niste u pravu drzite se svoj zlog nijeta.!

A vidis nas, tenzije sa drugih temi i isti smo jedni drugima ko mi vama! Tu lezi zec sto ne znamo dobro prosuditi. Sto ne znamo otici u kladusu i podrzati svoju bracu i sestre da se rijesimo svih zlih nameta istomisljenika zlocinca pa da javne ustanove mogu kako treba funkcionirati

Ja bravo! Trebate se svi pokupiti i pravac Kladusa i postrijeljati svakog za koga se zna da nemisli kao vi i "mirna Bosna", rjesenje za sve vase probleme.. PRoblem lezi u vama i vasem neprijateljskom raspolozenju naspram svih koji ne misle kao vi, a ne u nama.. meni ne smeta ni Srbin ni Hrvat a ni Musliman, meni smetaju zlocinci i ljudi koji su odgovorni za ovo sto danas imamo, a nemamo nista!!!
  • 1

Slika

#176 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke
  • Interests:radoznal brete

Objavljeno 04 December 2011 - 13:08

pa i nisi u pravu,jer da ste kojim slucajem vi pobjedili nbi jos danas lapali ovo mao Bosne sto je ostalo,bili bi vi sretniji da sad dodik sjedi u bihacu u svojoj rezideciji jede a vi recimo sa vasom u cazinu ili koji je plan bio fikija,sta bi on dobio auzvrat koje gradove ili sela a ostalo bi pripalo cetnicima,zato molim te nemoj ubjedjivati nekog u nesto ko je svjesniji vise od vas koji i dan danas osudjujete nas jer niste uspjeli u svjim naumima,mene iskreno sad nije ni briga ali pokusaj autonomiju sa svojim pristalicama u njemackoj.
  • 1
zivot se zivi zivot se ne uci

#177 PacificHurricane

PacificHurricane

Gospodar Zvijezdica

• +VIP MEMBER
  • 3246 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 13:15

Jos F.A nije Bosna osudila, nego lijepa Nasa :)
Tek ce doci ovamo (iako sumnjam da smide) pa da zavrsi svoju karijeru gdje ga ceka 12 drotova!

Nista bolje ni ja nemislim o danasnjim politickim strankama iz bilo kojeg nacionalnog tabora! Ali de covjece ako je cijeli svijet priznao propust i genocid nad bosnjacima i Bosnom de i ti jednom pusti sebe samog da budes smirene duse.
Nadjite smiraj i priznajte sebi pa da svi zajedno krenemo ka boljem.
  • 0

Slika

#178 Amon Ra

Amon Ra

Humanae Libertas

• Članovi
  • 1071 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 13:36

Jos F.A nije Bosna osudila, nego lijepa Nasa :)
Tek ce doci ovamo (iako sumnjam da smide) pa da zavrsi svoju karijeru gdje ga ceka 12 drotova!

Nista bolje ni ja nemislim o danasnjim politickim strankama iz bilo kojeg nacionalnog tabora! Ali de covjece ako je cijeli svijet priznao propust i genocid nad bosnjacima i Bosnom de i ti jednom pusti sebe samog da budes smirene duse.
Nadjite smiraj i priznajte sebi pa da svi zajedno krenemo ka boljem.

Nebi me cudilo da osude covjeka koji je vec svoje odlezao po tome kakvu ste drzavu stvorili, dok mnogi zlocnci jos uvijek se nalaze na slobodi..
Nista ja ne poricem, naravno da se desio genocid i zlocin nad bosnjacina, ali de ti shvati jednom da nisu samo Bosnjaci zrtve rata, da je zrtava bilo na sve strane, negdje manje negdje vise.. Srpski zlocinci su skoro svi kaznjeni i osudjeni, F.A. je osudjen i skoro je odsjedio svoje, jedini koji ne pomisljaju da priznaju svoje greske ste vi.. kao sto rece svi drugi su zlocinci dok su vasi svi cisti kao suza, to i jeste ono sto koci proces pomirenja naroda i normalizacije stanja! Vi kontate: "bili smo napadnuti i sve sto su cinili pripadnici ARBIH nije zlocin vec odbrana!" Ako je za vas odbrana ubijanje civila i zarobljenika onda se ne trebate cuditi da tu zajednicu za koju se zalazete nece niko osim vas.. licemjerstvo i dvolicnost, stavovi koje imamo moraju vaziti za sve a ne imati jedne stavove za druge narode a jedne za vlastiti narod..
Morate priznati da koliko god je F.A. zlocinac vise je zlocinac Dudakovic i npr. Delalic jer za njih postoje snimci u kojima se vidi da naredjuju zlocin dok za F.A. ne postoje direktni dokazi da je naredio da se vrsi zlocin, onda izmedju vas i mene i slicnih meni nece postojati ovaj jazd, kad prekinete braniti vase zlocince doci ce do pomirenja sa svim narodima i zavadjenim stranama.
  • 0

Slika

#179 PacificHurricane

PacificHurricane

Gospodar Zvijezdica

• +VIP MEMBER
  • 3246 Poruke

Objavljeno 04 December 2011 - 13:53

E sad hajd fino unazad gdje kazem da bi bilo pozitivno da se dokaze (ako se dokaze) da i sa nase strane ima crni ovaca. Iako ne znaci da to agresora svodi na istu liniju kao zrtvu.
I jos desetine drugih recenica gdje sebi i drugima priznajem da ni nasi nisu zlatni, da je bilo gresaka.

A de ti sad malo sjedi pred spiglu i razmotri svoje tvrdnje:
- dok mnogi zlocnci jos uvijek se nalaze na slobodi.
- jedini koji ne pomisljaju da priznaju svoje greske ste vi.
- vise je zlocinac Dudakovic i npr. Delalic.

Znaci ti ovdje prijekim putem zastupas sud, osudjivas odredjene osobe kao da si ti visi ogran zakonodavne vlasti. Nasi i medjunarodni sudovi su "sprdacka" i svi njihovi dokazi nevaljali i pretpostavljam da je F.A osudjen jer je na pjesmu Baby od Justina Biebera klikno lajk :)
  • 0

Slika

#180 Zelka

Zelka

Nicinca

• +PREMIUM MEMBER
  • 1634 Poruke
  • Spol:Žensko

Objavljeno 04 December 2011 - 14:02

E sad hajd fino unazad gdje kazem da bi bilo pozitivno da se dokaze (ako se dokaze) da i sa nase strane ima crni ovaca. Iako ne znaci da to agresora svodi na istu liniju kao zrtvu.
I jos desetine drugih recenica gdje sebi i drugima priznajem da ni nasi nisu zlatni, da je bilo gresaka.

A de ti sad malo sjedi pred spiglu i razmotri svoje tvrdnje:
- dok mnogi zlocnci jos uvijek se nalaze na slobodi.
- jedini koji ne pomisljaju da priznaju svoje greske ste vi.
- vise je zlocinac Dudakovic i npr. Delalic.

Znaci ti ovdje prijekim putem zastupas sud, osudjivas odredjene osobe kao da si ti visi ogran zakonodavne vlasti. Nasi i medjunarodni sudovi su "sprdacka" i svi njihovi dokazi nevaljali i pretpostavljam da je F.A osudjen jer je na pjesmu Baby od Justina Biebera klikno lajk :)

vako van teme sta ti znas od svega ovoga ko i ja bio si ko moja Nani pisao u gace ko i ja sama pa se ovdje pravis pametnim i pozivas na neko ubijanje i ne znam ti sta jos i da cak sto "ste" ostavili zive pojedine ljude alo meraba ... nek se raspravljaju ovi koji su bili u tom ratu i borili se... omg tacno me glava nekad zaboli citajuci kakve stvari se pisu ... A cekaj u kuci mog oca su bili pripadnici petog korpusa bilo je sve unisteno pokradeno sta strina nije uspijela spasit ... srali su izvin ne u wc nego po kuci :D i sad oni svi posteni i dobri ja meraba ... svak nek odgovara sta je uradio pa lipo to bio moj otac! ali nek se raspravljaju oni koji su zato se borili a ne mi koji smo tako receno bili jos u pelenama!!!
  • 0

Enej & Nirvana & Amon

0 Korisnik(a) pregleda ovu Temu

0 Gosti i 0 Anonimnih korisnika