Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Fikret Abdic

498 posts in this topic

Napisano

[quote name='Clark Kent' timestamp='1323116986' post='445704']Ne vidim nigdje da sam ja spomenuo tvoju stranacku pripadnost koja me ni najmanje ne interesuje. Samo znam da branis i velicas Rahmetli Aliju i bivsu Armiju BiH i ne vidim nista toliko lose u tome. Po nekom logicnom razmisljanju najverovatnije da su Srbi pocinili najvise zlocine ali ne znam da li postoji oficijalna brojka ili statistika koja potvrdjuje ko je najmanje zlocina pocinio. Ono sto je istina je da su Bosnjaci pocinili ratne zlocine nad srbima, hrvatima i muslimanima.....[/quote]

Koja ti statistika treba?

Ona o godinama zatvora izrečenim počiniocima ratnih zločina od strane Haškog tribunala te pred Sudom BiH? Tu su Srbi prešli hiljadarku (s tim da ima i onih osuđenih na doživotnu kaznu) dok Bošnjaci mislim imaju 10-ak puta manje.

Ona o broju civilnih žrtava rata? Po statistici koju osporavaju nacionalisti sa sve tri strane [url="http://www.idc.org.ba/"]( http://www.idc.org.ba/[/url] ), 83 posto civilnih žrtava čine Bošnjaci.
0

Napisano

[quote name='Vento' timestamp='1323125089' post='445712']
Koja ti statistika treba?

Ona o godinama zatvora izrečenim počiniocima ratnih zločina od strane Haškog tribunala te pred Sudom BiH? Tu su Srbi prešli hiljadarku (s tim da ima i onih osuđenih na doživotnu kaznu) dok Bošnjaci mislim imaju 10-ak puta manje.

Ona o broju civilnih žrtava rata? Po statistici koju osporavaju nacionalisti sa sve tri strane [url="http://www.idc.org.ba/"]( http://www.idc.org.ba/[/url] ), 83 posto civilnih žrtava čine Bošnjaci.
[/quote]

Na zalost te zrtve su bosnjacki civili nad kojim su zlocine pocinili vecinom VRS, onda HVO i da Armija BiH i NO ZB. Ja nigdje ne negiram da su najvece zrtve rata i da su najveci zlocini pocinjeni da Bosnjacima. Teba biti hrabar i priznati da je bivsa Armija BiH jedina ratna strana BiH Rata koja je radila zlocine nad sva tri naroda....
A ti Vento sam znas da su lideri sve gore navedene Vojske ili bili pod istragom za ratne zlocine(pa ih smrt spasila - Tudjman, Izetbegovic) ili su trenutno na sudu za ratne zlocine (Karadzic, Mladic) ili su vec osudjeni ratni zlocinci (Abdic, Kordic). Da ne sponjim Milosevica, rahmetli Rasima Delica, i ostale......
0

Napisano

pa ovdje po vama insan se nesmi ni braniti od koljaca odma ga napadnu da je vrsio zlocine,Armija BIH nije vrsila zlocine a ako jesu pojedinci,mi nemamo svi isti mozak pa da razlucimo u tom trenutu sta bi uradili ,svi drugacije i svi su drugacije i na sve je drugacije dijelovao i rat i momenti u kojima se nasao su za neke i dan danas traumaticni,kako nas nisu nazivali zlocincima kad su na nas bacali sve sto se moz e baciti na cazin bihac i pucali cime su htjeli pa se nismo ogli odbraniti nego bjezali po sklonistima,kad smo zarobilijihove haubice i ostalo naoruzanje tkli smo vas stim sto smo zarobili,zivotinja i kad je ranjena brani se..
0

Napisano

[quote name='Clark Kent' timestamp='1323178037' post='445758'][b]Teba biti hrabar i priznati da je bivsa Armija BiH jedina ratna strana BiH Rata koja je radila zlocine nad sva tri naroda[/b]....[/quote]

Čemu ovaj termin "bivša Armija BiH" koji koriste Karadžićevi mediji od 1992. do danas?

Ni ova tvrdnja koju si iznio nije tačna. Po Sarajevu su, recimo, od četničkih granata i snajperskih hitaca stradavali i Srbi i Hrvati i Bošnjaci. U istočnom Mostaru se dešavalo isto, s tim da su civile svih nacionalnosti ubijale i ustaše. U Bratuncu je pretučen i zaklan Srbin koji je štitio Bošnjake.

Kao što je vjerovatno da bi Izetbegović završio na optuženičkoj klupi, isto tako je sigurno da bi krivična djela za koja bi bio optužen (u odnosu na ona za koja je bio optužen Milošević i ona za koje bi optužen Tuđman) bila blaža.
0

Napisano

[quote name='Vento' timestamp='1323187114' post='445770']

Čemu ovaj termin "bivša Armija BiH" koji koriste Karadžićevi mediji od 1992. do danas?

Ni ova tvrdnja koju si iznio nije tačna. Po Sarajevu su, recimo, od četničkih granata i snajperskih hitaca stradavali i Srbi i Hrvati i Bošnjaci. U istočnom Mostaru se dešavalo isto, s tim da su civile svih nacionalnosti ubijale i ustaše. U Bratuncu je pretučen i zaklan Srbin koji je štitio Bošnjake.

Kao što je vjerovatno da bi Izetbegović završio na optuženičkoj klupi, isto tako je sigurno da bi krivična djela za koja bi bio optužen (u odnosu na ona za koja je bio optužen Milošević i ona za koje bi optužen Tuđman) bila blaža.
[/quote]

Da li trenutno postoji Armija BiH? Koliko ja znam imaju oruzane snage BiH i Vojska Federacije. Ako nesto vise ne postoji normalan termin je bivsa.
Vjerujem da je bilo srpskih civila koji su izgubili zivot od strane VRS, ili hrvatskih civila koji su izgubili zivot od HVO, Ali takvi sluacajvi su rijetki jer nije bilo medjusrpskog sukoba niti medjuhrvatskog sukoba. Bivsa Armija BiH je privodila i mucila muslimanske civile (bosnjake), Mucila i ubijale Ratne zarobljenike NO ZB (muslimane, Bosnjake), ratovala protiv srba, hrvata i muslimana. U tome je sveubohvatna poenta.....
0

Napisano

ti si jarane oso kroz kuruze,ratovali mi protiv,ili ratovali protiv nas svi pa i vi,ja n zam ko tebe placa da ovako nesto pises al mozda bi trebao gledati sta pises jer kad se ossvjestis od tog nekakvog zasljepsljenja bice te sramota citati ovo.
0

Napisano

Nije Karadzic rekao da ne idemo na referendum da ce biti rata nego je ustao sveti Petar i to rekao..
Armija BiH je i nakon rata postojala i ljudi i dan danas smiju reci u kojoj su jedinici bili, dok za primjer neki su morali cak kontinent promijeniti!!! :)
Da nije mozda Kladusa najduze u historiji grad pod opsadom??? Razumijes li ti ikako koje koga napao. Sta znaci doslovno 4 godine nemati nikakvog kontakta sa vanjskim svijetom. Sta znaci Srebrenica???

Izdajnici ste bili i tako ce i ostati. Zasto ici sa vama u dijalog kad ni nakon 15 godina nista promijenili niste, i dan danas zlocinacku tvorevinu gajite u srcima.!
Zasto raditi ista sa vama kad osporavate drzavu koju zovete domovinom, pasos koji imate..!

tzv "Babo" i svi njegovi sljedbenici su nepozeljni na ovim teritorijama, tako i ja mislim i svi ostali krajisnici. Zasto sutati i udovoljavati vama, smanjivati razlike kad vi to sami ne zelite. Znaci nema vas ni pod razno!

Bosna datira prije svih ostalih balkanski drzava, imamo najveci zajednicki postotak DNA sa starim slavenima. Imali kraljeve i tako te fazone. Kako prije 1000 godina tako i danas ako treba zivotom braniti ono gdje smo i sta smo!!!
0

Napisano

Scooby smiri se covjece previse si mlad za srcani udar :acute:

Ja potpuno razumijem ko je mene napao i neosporavam svoju domovinu. Za tvoju infomaciju ja smijem reci u kojoj sam jedinici bio u BIVSOJ Narodnoj Odbrani Zapadne Bosne. Isto tako ja nemam BiH Pasos vec Americki skojim bez vize mogu putovati u mnoge zemlje ukljucujuci BiH. Cisto sumnjam da sam nepozeljan u Krajini posto redovno posjecujem svoju kucu u Kladusi i rodbine i prijatelje od kojih su neki bili na jednoj "strani" a drugi na drugoj "strani" ali postujemo i uvijek smo postovali jedne druge i postujemo tudja misljenja. Isto tako mnogi moji prijatelji koji su bili u petom korpusu me redovno pozivaju da ih posjetim kad dodjem na odmor u BiH, neki su forumasi na Cazin Netu Zato tvoje tvrdnje da su Babine pristalice nepozeljne nisu bas 100% ispravne :blum:

Isto tako ja sam Rodjeni Bosanac kao i ti zato nemoras mi isnositi istorijske cinjenice o Bosni.....
0

Napisano

[quote name='scooby-doo' timestamp='1323204893' post='445793']
tzv "Babo" i svi njegovi sljedbenici su nepozeljni na ovim teritorijama, tako i ja mislim i svi ostali krajisnici.
[/quote]
Ako ima danas njegovih sljedbenika koji cekaju da se on vrati iz zatvora pa da bi osnivali nanovo nekvu APZP. Znaci nepozeljni i tacka!

Nepostoji vecina nit to mogu dobiti nikvim referendumom jer u sijedog starca haman pa niko ne gaji nadu. A za ovu malo skupinu idolopoklonika nema bujruma. Mislim da sam bio jasan!!!
0

Napisano

Hey isti ti "ideopoklonoci" kako ih nazivas i dan danas zive u Bosni i po citavom USka. Mozda nemaju kod tebe bujruma ali su tu......
0

Napisano

Ja bih samo volio znati sta je on to dobro uradio da ga ljudi toliko vole :S
0

Napisano

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1323208818' post='445803']
Ja bih samo volio znati sta je on to dobro uradio da ga ljudi toliko vole :S
[/quote]

Dobro pitanje. Odi u mijesta u opstini Velika Kladusa, odi na Skokove, u Pecigrad, Trzac, Sturlic pa raspitaj mijestane. Dobices i pluseve i minuse Fikreta Abdica.....
2

Napisano

Meni trebaju plusevi, minuse vec znam.
0

Napisano

Kratko receno sve do rata 92 bio je jedan od najvecih ekonomista i privrednika bivse juge..!
Agrokommerc je bio pojam na ovom djelu evrope!!!
0

Napisano

[quote name='scooby-doo' timestamp='1323210762' post='445810']
Kratko receno sve do rata 92 bio je jedan od najvecih ekonomista i privrednika bivse juge..!
Agrokommerc je bio pojam na ovom djelu evrope!!!
[/quote]

Pa vlasnik Agrokomerca je bila drzava, a ne on.
0

Napisano

Za registar i za ove babine da se zna:
Dva komada zemlje su mi tik pokraj hala i postrojenja agrokomerca, u selu kraj ta dva ukupno je 5 slicni gradjevina. Jos kao klinac u vremenu kad sam kuzio stvari i odrastao, ljeti kad se islo u njive po sijeno.
Znao sam satima sjediti gledati u te pohabane hale pa se okrenem i gledam kako rodbina rogulja i kupi sijeno. Ono gledas i ne mozes da vjerujes da se kupi sijeno a pred ocima te gradjevine truhnu.
Vremenom vezajuci tu "velicinu" pa poslije tu ideologiju tog sejtana za utjecajem i moci. Iako kao dijete tad, vjerovatno do smrti necu se pomiriti sudbinom da se rat desio..! Posljedice su neizbrisive za nasu generaciju :(
0

Napisano

[quote name='Clark Kent' timestamp='1323189975' post='445771']Da li trenutno postoji Armija BiH? Koliko ja znam imaju oruzane snage BiH i Vojska Federacije. Ako nesto vise ne postoji normalan termin je bivsa.
Vjerujem da je bilo srpskih civila koji su izgubili zivot od strane VRS, ili hrvatskih civila koji su izgubili zivot od HVO, Ali takvi sluacajvi su rijetki jer nije bilo medjusrpskog sukoba niti medjuhrvatskog sukoba. Bivsa Armija BiH je privodila i mucila muslimanske civile (bosnjake), Mucila i ubijale Ratne zarobljenike NO ZB (muslimane, Bosnjake), ratovala protiv srba, hrvata i muslimana. U tome je sveubohvatna poenta.....[/quote]

Postoje bošnjačka, hrvatska i srpska komponenta Oružanih snaga BiH. No, čudi me da ti VRS nije bivša baš kao ni HVO. Samo Armija BiH je bivša.

Opet kažem, nije tačno da i kod ostalih vojski nije bilo logoraša "prave" nacionalnosti. Bilo je i Hrvata koji su završavali u hrvatskim logorima, ali i Srba u srpskim (oni koji nisu htjeli učestvovati u progonu svojih komšija).
0

Napisano

[quote name='Vento' timestamp='1323265109' post='445847']
Postoje bošnjačka, hrvatska i srpska komponenta Oružanih snaga BiH. No, čudi me da ti VRS nije bivša baš kao ni HVO. Samo Armija BiH je bivša.

Opet kažem, nije tačno da i kod ostalih vojski nije bilo logoraša "prave" nacionalnosti. Bilo je i Hrvata koji su završavali u hrvatskim logorima, ali i Srba u srpskim (oni koji nisu htjeli učestvovati u progonu svojih komšija).
[/quote]

Opet gdje sam ja to negirao? Zatvarni su i privodjeni civili cija su dijeca bili u petom korpusu a oni mozda nesto pozitivno rekli za Autonomiju i Fikreta Abdica pa su dobili po ledjima ni krivi ni duzni. Na zalost ima dosta takvih slucajeva sto dovoljno govoro koliko je proklet nas rat bio.....

VRS and HVO su bivse kao i Armija BiH i NO ZB.....
0

Napisano

onda bi trebali kriviti i druga Titu jer u njeogovom sistemu nisi smio isto nista protiv drzave reci odma si dobio palicu preko ledja ,interesantno da samo krivite vi iz NO Alijinu politiku ili Dudakovicevu..
0

Napisano

[quote name='Clark Kent' timestamp='1323271360' post='445852']Opet gdje sam ja to negirao? Zatvarni su i privodjeni civili cija su dijeca bili u petom korpusu a oni mozda nesto pozitivno rekli za Autonomiju i Fikreta Abdica pa su dobili po ledjima ni krivi ni duzni. Na zalost ima dosta takvih slucajeva sto dovoljno govoro koliko je proklet nas rat bio.....
VRS and HVO su bivse kao i Armija BiH i NO ZB.....[/quote]

Gore si dvaput napisao da je Armija BiH jedina činila zločine nad pripadnicima sva tri naroda. Onda ti ja navedem primjere koji pokazuju da to nema veze sa istinom, a ti onda kažeš: "Gdje sam ja to negirao?"

Inače, Abdićeva paradržava je sarađivala sa ovim:

[quote]Stoga je sprovođenje političkog cilja stvaranja jedinstvene srpske teritorije u tim okolnostima nužno iziskivalo prisilno uklanjanje nesrpskog stanovništva sa teritorije SAO Krajine i RSK. Pretresno veće, stoga, zaključuje van razumne sumnje da je zajednički cilj UZP bio uspostavljanje etničke
srpske teritorije putem raseljavanja hrvatskog i drugog nesrpskog stanovništva, kao što je navedeno u tačkama 10 i 11 Optužnice.[/quote]

[quote] Pretresno veće, stoga, konstatuje da su u sprovođenju gorepomenutog zajedničkog kažnjivog cilja učestvovali, pored ostalih, Blagoje Adžić, Milan Babić, Radmilo Bogdanović, Veljko Kadijević, Radovan Karadžić, Slobodan Milošević, Ratko Mladić, Vojislav šešelj, Franko Simatović zvani Frenki, Jovica Stanišić i kapetan Dragan Vasiljković.[/quote]

Ovo je iz prvostepene presude Milanu Martiću, glavnom savezniku NO. Ovaj dio je potvrđen i u žalbenom postupku. Drugim riječima, tačno je da se NO borila za Krajinu, ali - "SAO Krajinu".
0

Napisano

BIvsa NO ze borila za svoje kuce i branila svoje famelije. Borbe su se vodile oko nasih kuce, ne u Kninu ili Slunju!!!
0

Napisano

[quote name='Banditozzzz' timestamp='1323077245' post='445681']
ja nigdje nisam reko da pravdam fikreta niti bilo koga, bio sam u ratu (kao dijete), ali pricam o onom sto sam vidio, znaci svojim ocima, ne pricam ono sto su neki govorili ono cula kazala....

fino sam ti naveo zlocine i pitao sam ko ce za to odgovarati? Ako nije klanjana dzenaza mom tecicu tako vjeruejm da nije ni drugim recimo 100 ljudi. kako je pred mojom kucom ubijen vojnik koji se predavo tako je i pred drugim kucama vjerujem, i tako su i druge zene (civili) vodjeni da kopaju mezare kao i moja majka, tako su isto i drugi momci kao i moj dajdza vodjeni na stari grad...

ko ce za to odgovarati? nisi mi rekao.

U prvoj autonomiji nije bilo srba, procitaj interview od Rifeta Dolica, link ces naci koju stranicu ispred [b]dje je napisao da bi tada od hitlera primio pomoc da se vrati svojoj kuci.[/b] Znaci isto tako su Hrvati ponudili pomoc Fikret bi tu pomoc ponudio...Vama su pomogalai Hrvati a i Arapi, koji su najveci problem sada u Bosni (vehabije). Isto tako je APZB bilo ljudi iz Bihaca, Cazina, Krupe, Sane i ostalih mjesta. Sve je to bilo izmjesano, [b]i meni je pravo tesko kad hocu da nekom objasnim ovdje u Austriji sta se kod nas zapravo desavalo.[/b]

Mene samo interesuje dali ce se ovi gori slucajevi sto sam napisao ikad procesuirati? Dali ce pocinioci ikad zavrsiti pred sudom?
--
sa posla pisem pa zurim...
[/quote]

[quote name='racing/7005/' timestamp='1323117914' post='445707']
[b]čitav usk bio je stjeran u jedan dio usk-a koji je bio u okruženju četnika, izlaza nigdje nije bilo. u tom okruženju su bili gradovi: cazin, bužim, bihać pa čini me da je bila i v. kladuša (dakle kladuščani i ostali su bili u svojim kućama) ;) . e sad dolazi fikret i pravi neku pobunu sa svojim pristalicama u tom okruženju, povlači se u kladušu da bi poslije napravio dogovor s četnicima (koji su nas sve držali u tom okruženju) da vrate njega i njegove pristalice njihovim kućama.[/b]

jesi probao tako austrijancima objasniti ;) ???????????

probaj, možda onda shvate ako ne mogu sada, pa se nećeš puno mučiti kao do sada da im objašnjavaš, ipak nisu oni došli iz svemira da ovo ne mogu shvatiti ;) .
[/quote]

[quote name='Clark Kent' timestamp='1323287576' post='445868']
[b]BIvsa NO ze borila za svoje kuce i branila svoje famelije. Borbe su se vodile oko nasih kuce, ne u Kninu ili Slunju!!![/b]
[/quote]

ipak ste se borili za sao krajinu ;) .
1

Napisano

[sup]SAO Krajina je osnovana jos 1991 imala je svoju vojsku, vladu.....Gdje to vi vidite da smo se borili za SAO Karjinu je neobjasnjivo!!!!!!!!!! Sta sad da ja provalim da se A BiH borlila za Federaciju BiH, ne BiH ili se borila za neku Dzemahiriju u sred Balkana!!!! :blind: [/sup]

[sup]Ali opet i ti i Vento imate dobre provale. Ugodno sam se nasmijao.... Hvala :rolleyes: [/sup]
-3

Napisano

[quote name='Clark Kent' timestamp='1323291045' post='445874']
[sup][b]SAO Krajina je osnovana jos 1991 imala je svoju vojsku, vladu.....[/b]Gdje to vi vidite da smo se borili za SAO Karjinu je neobjasnjivo!!!!!!!!!! Sta sad da ja provalim da se A BiH borlila za Federaciju BiH, ne BiH ili se borila za neku Dzemahiriju u sred Balkana!!!! :blind: [/sup]

[sup][b]Ali opet i ti i Vento imate dobre provale. Ugodno sam se nasmijao.... Hvala[/b] :rolleyes: [/sup]
[/quote]

[b]Republika Srpska Krajina[/b] (RSK) bila je [b]međunarodno nepriznata[/b] srpska [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Paradr%C5%BEava"]paradržava[/url] unutar [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska"]Hrvatske[/url]. [b]Osnovana je [/b][b][url="http://hr.wikipedia.org/wiki/1991"]1991[/url][/b][b]. od okupiranih dijelova Hrvatske,[/b] a većinu teritorija su Oružane snage Republike Hrvatske oslobodile tijekom [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/1995"]1995[/url], dok je ostatak područja u [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Baranja"]Baranji[/url], istočnoj [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Slavonija"]Slavoniji[/url] i zapadnom [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Srijem"]Srijemu[/url] mirno reintegriran u hrvatski pravni sustav [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/1998"]1998[/url].

[b]dakle, isto kao i sa NO-m i apzb, tj isti sistem i proces abdić preuzeo od braće srbo-četnika (agresora na BiH) ;) ;) ;) ;) .[/b]

[b]ima ona jedna poslovica, i to izgleda poprilično istinita: S KIM SI TAKAV SI ;) .[/b]
1

Napisano

[quote name='racing/7005/' timestamp='1323293454' post='445880']
[b]Republika Srpska Krajina[/b] (RSK) bila je [b]međunarodno nepriznata[/b] srpska [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Paradr%C5%BEava"]paradržava[/url] unutar [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska"]Hrvatske[/url]. [b]Osnovana je [/b][b][url="http://hr.wikipedia.org/wiki/1991"]1991[/url][/b][b]. od okupiranih dijelova Hrvatske,[/b] a većinu teritorija su Oružane snage Republike Hrvatske oslobodile tijekom [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/1995"]1995[/url], dok je ostatak područja u [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Baranja"]Baranji[/url], istočnoj [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Slavonija"]Slavoniji[/url] i zapadnom [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/Srijem"]Srijemu[/url] mirno reintegriran u hrvatski pravni sustav [url="http://hr.wikipedia.org/wiki/1998"]1998[/url].

[b]dakle, isto kao i sa NO-m i apzb, tj isti sistem i proces abdić preuzeo od braće srbo-četnika (agresora na BiH) ;) ;) ;) ;) .[/b]

[b]ima ona jedna poslovica, i to izgleda poprilično istinita: S KIM SI TAKAV SI ;) .[/b]
[/quote]

Cekaj malo pa sa kim su Bosnjaci u drzavi, Bosanski Srbi i Hrvati hmmmmm... S kim si Takav si, Bas Tako. Nemas ama bas nista da nam kazes.... ;)
1

• Trenutno Pregleda   0 članova

No registered users viewing this page.