Jump to content
ZeroStyle

Fikret Abdic

Recommended Posts

[quote name='Vento' timestamp='1316448653' post='440961']
Nema tu nikakve logike utemeljene na argumentima. Sve se svodi na ono: "Što je babi (ili u ovom slučaju: Babi) milo..." Za svoje argumente imam dokumente kao dokaz. Ti imaš samo teoriju izgrađenu proizvoljno tumačenim i upotrijebljenim činjenicama.

"Očigledne činjenice" ne vrijede ništa bez adekvatne potvrde da se radi o činjenicama, tj. tvrdnjama utemeljenim u realnoj stvarnosti.

Usput, ti živiš u SAD-u i znaš i sam da osuđivani seksualni prijestupnici bivaju upisani u registar, a njihov komšiluk obaviješten o njihovoj prošlosti. Svi nosimo teret svoje prošlosti, čak i kad smo izdržali propisanu kaznu, posebno ako su posljedice vidljive i nakon završetka te kazne. Najgora posljedica Abdićevih zlodjela - podjela Krajišnika - je i danas prisutna.
[/quote]

Pobjednik istoriju pise. Dovoljno receno oko dokumenata.... Ralana stvaronost je "IN THE EYES OF BEHOLDER" vjerujem da razumijes taj idiom.

Podjela Krajisnika je prusutna tu se slazem ali ta "zlodjela" nisu sva Abdiceva i to sam znas a za to ti ja mogu donijeti mnogo dokumanata a i zivih svjedoka i video snimaka.

Da ja zivim u SAD i nisam studirao zakon (finance i management sa studirao, besides the point) ali znam dosta nevinih koji su optuzeni i odlezali godine i godine u zatvoru nakon sto je nova DNK tehnologija dokazala da nisu krivi pa su pusteni. Isto tako mnogi su nasli nacina da izbjegnu lice pravde pa dosta ubica, silovatelja, i ostalih kriminalaca koji su nasli nacin da varaju sistem su slobodni. Sistem nije perfektan i mnogi ce naci rupe gdje mogu da izbjegnu lice pravde i nadju "black sheep" na kojoj ce sve kriminale i krivice da prebace. FA je taj BLACK SHEEP u nasem sistemu.

Da zavrzimo ovaj Nas "beskrajni" argumenat. Ja se slazem i potrvrdjujem da je FA odgovoran za zlocine NO ZB. Ja se slazem da je dijeli krivicu za medjumuslmanski sukob u Krajini ali nije jedini krivac.

[quote name='Clark Kent' timestamp='1316450349' post='440965']Pobjednik istoriju pise. Dovoljno receno oko dokumenata.... Ralana stvaronost je "[b]IN THE EYES OF BEHOLDER[/b]" vjerujem da razumijes taj idiom.[/quote]

Naprotiv, u oku posmatrača se krije [b]subjektivna[/b] istina.

[quote name='Vento' timestamp='1316451609' post='440971']

Naprotiv, u oku posmatrača se krije [b]subjektivna[/b] istina.
[/quote]

Tacno tako istina se krije a nepotpuna istina pa cak i laz su sadrzaji dokumenata u koje ti cvrsto vjerujes........

i ja sam cuo za tu zalbu u strasburgu. svi vicu zalba je podnesena. eto ako sudjenje nije bilo posteno valjda bi u sve te godine neko se sjetio tog slucaja i sudjenje ponovo pokrenuto. ja to fakat ne kontam. prema tome iako donekle simpatisem fikreta vjerujem u onu odluku sto ej donesena od suda hrvatske, sve dok se ne dokaze suprotno... znaci govori o strasburgu ne prolaze, jer tu nista nema..

[quote name='Banditozzzz' timestamp='1316521893' post='441017']
i ja sam cuo za tu zalbu u strasburgu. svi vicu zalba je podnesena. eto ako sudjenje nije bilo posteno valjda bi u sve te godine neko se sjetio tog slucaja i sudjenje ponovo pokrenuto. ja to fakat ne kontam. prema tome iako donekle simpatisem fikreta vjerujem u onu odluku sto ej donesena od suda hrvatske, sve dok se ne dokaze suprotno... znaci govori o strasburgu ne prolaze, jer tu nista nema..
[/quote]

Kao sto sam na mozda stotine puta rekao, kao bivsi pripadnik NO ZB znam da je bilo zlocina od strane NO ZB i FA je direktno odgovoran. Moje je misljenje da je on trebao da ide u Haag i da mu se pravilno sudi. Sudjenje u Hrvatskoj nije bilo pravilno u mom misljenju.

[quote name='Clark Kent' timestamp='1316522825' post='441021']

Kao sto sam na mozda stotine puta rekao, kao bivsi pripadnik NO ZB znam da je bilo zlocina od strane NO ZB i FA je direktno odgovoran. Moje je misljenje da je on trebao da ide u Haag i da mu se pravilno sudi. Sudjenje u Hrvatskoj nije bilo pravilno u mom misljenju.
[/quote]

Zasto nije ni Sulji Karajicu sudjeno u Haagu? Jesi se to zapitao?

[quote name='Banditozzzz' timestamp='1316526167' post='441025']

Zasto nije ni Sulji Karajicu sudjeno u Haagu? Jesi se to zapitao?
[/quote]

Zato kada je Suljo Karajic uhapsen (Oktobra 2007) Haag je zatvorio nova sudjenja za zlocine u Bivsoj Jugoslaviji i predlozio da se novim zlocincima (osim Karadzica i Mladica ) sudi u loklanim sudovima. Kada se FA predao Hrvatskim vlastima trazio je da ga salju u Haag ali Haag je rekao da protiv njega nema nista. Edited by Clark Kent

Asim Ferhatovic zvani HASE .. to je bio fudbaler , Nele je pjesme pjevo o njemu ...
Nedelja kad je otiso Hase

A za Fikreta Abdica nikad cuo nisam . Ko je taj ?

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1321539232' post='444363']
Postojil sansa da on otvori agrokomerc da zaposli kao nekad pola ili vise krajine???
[/quote]
Bog je kadar a cuda se desavaju. Jedino ima problem sto je u zatvoru.

Postojil sansa da on otvori agrokomerc da zaposli kao nekad pola ili vise krajine???
[/quote]
Postoji jedino sansa da umre prije nego dobije jos kakvu osudu Eci, Agrokomerc moze samo Steve Jobs ponovo otvoriti. On je mrtav ustvari .

[/quote]

Ne postoji nikakva sansa. Ako je postojala, unistena je od SDA nacionalista i ostalih Alijini ideopoklonika. Kojim slucajem da bi se to desilo vecina tih nacionalista i bivsih oficira 5 korpusa bi umrilo od srama jer bi im Babo pruzio prst i rekao "IN YOUR FACE".
Realnost je zalosna i Agrokomerc na zalost nikad nece biti ono sto je bio a Krajiski narod ce idalje da tone u siromastvo zahvaljujuci kretenima koji sebe nazivaju patriotama a samo u svoju licnu korist unistavaju ono sto je ostalo od Krajiskog bogatstva i ponosa....
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[/quote]

Ne postoji!

Jedan čovjek ne može to napraviti.
Da imamo normalnu politiku iza sebe do sad bi agrokomerc vec bio kupljen od nekog velikog igrača ili iz bih ili iz regije ili iz europe i zaposljavao bi ljude i radio.
  • Upvote 2

u ovoj drzavi ne postoje vise normalni uslovi za razvoj privrede, sve i jedan zakon, sve i jedna odluka visih i nizih novoa usmjerena je kontra privrede...
  • Upvote 2

Da ne bi bilo zabune, ja jesam da se Agrokomerc otvori ponovno ( sto je gotovo nemoguce ) ali nikad sa Fikretom , njegovom familijom ili bilo kim sto ima dodira sa njom na celu .
  • Downvote 2

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321622496' post='444431']
Da ne bi bilo zabune, ja jesam da se Agrokomerc otvori ponovno ( sto je gotovo nemoguce ) ali nikad sa Fikretom , njegovom familijom ili bilo kim sto ima dodira sa njom na celu .
[/quote]
Jao ko se nasao pricati! Ti znas toliko o F.A. koliko si nacuo od Bahtic, B. Nadarevic i slicnih!
Eto neka ga Bahtic pokrene koliko znam on je neki "ekspert" za ekonomiju ( citaj peljusenje drzave).
Agrokomerc nece se nikad ni pokrenuti bez Fikreta, ali ako vam je toliko stalo da se ne pokrene sto se tice mene neka se ne pokrene, meni ni u dzep niti iz dzepa!
Dok je bilo Fikreta hiljade ljudi su radili u Agrokomercu ili su prodavali krastavac, kesten, sljivu, pecurku a danas mozes da hladis jaja u debelom hladu, i da optuzujes autonomiju i Fikreta sto ne radi Agrokomerc, Medic i jos mnogobrojne firme sa podrucja krajine, da bi uspio naci dusi mira, tj. da bi nasao krivca za svoju agoniju, jer godine prolaze a perspektive ni na vidiku.

Prije rata na Cazinskoj opstini u "zloglasnom" sistemu 80% potrosnje elektricne energije trosilo se na industriju a 20% na domacinstva, a danas je obrnut slucaj, 80% su domacinstva a 20% industrija.. Jao kakvi nas patrioti vode kad nam je ovako dobro, halal im pita ona koju su oteli od usta sirotinje. Edited by barca
teske kvalifikacije

Ukoliko si pratio ( ocigledno nisi ) moje postove po forumu onda bi trebao da znas sta mislim o politicarima bilo koje partije u BiH . Kako jedan RATNI ZLOCINAC moze da vodi nesto tako veliko a stotine ljudi je ubijeno zbog njegovih para i bratstva sa srpskim agresorom ? On bi opet imao novac i sve ostalo, zar to nije pljuska u lice onima koji su branili ovu drzavu ? Pusti ti te SDA i ostale, ja dobro znam ko su . A isto tako znam kakvi su Kladuscani i sta misle o nama, ja bih prije otisao iz Bosne nego da radim za tog zlotvora i 'cetnika' . Jedan dan kad pojedini shvate da postoje vrijednije stvari od para onda ce se ohladiti s tom pricom oko Abdica i Agrokomerca kojih vise nikad nece biti . Edited by barca
vrijedjanje

realno gledajuci sansa ne postoji da se agrokomerc pokrene sa bilo kim na celu, zasto? Zato sto nema vise agrokomerca, pustos ostala.Mrzim kad se govori to je SDA pokrala SDP ili DNZ, ljudi shvatite sve te stranke su to zajedno radile, da nije bilo tako agrokomerc bi davno radio, zar ne

pošto je tema na istoriji da napisem nesto ...

osudjeni ratni zlocinac fikret abdic će biti najcrnja mrlja u istoriji krajine ...

KPJ koja mu je omogucila da napravi gigant agrokomerc pa mu namjesta aferu agrokomerc ...
narod cazinske krajine ga u toj aferi dize u nebesa ... sjecam se kakvo je veselje bilo kada je oslobodjen ...

on to narodu cazinske krajine vraca na taj nacin da je doveo legiju i ostale cetnike da ubijaju krajisnike , da siliju krajiske majke i kcerke ...

u istoriji ce ostati zapamcen kao ratni zlocinac ...
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1321775835' post='444487']

osudjeni ratni zlocinac fikret abdic će biti najcrnja mrlja u istoriji krajine ...

KPJ koja mu je omogucila da napravi gigant agrokomerc pa mu namjesta aferu agrokomerc ...
narod cazinske krajine ga u toj aferi dize u nebesa ... sjecam se kakvo je veselje bilo kada je oslobodjen ...

on to narodu cazinske krajine vraca na taj nacin da je doveo legiju i ostale cetnike da ubijaju krajisnike , da siliju krajiske majke i kcerke ...

[/quote]
O Agrokomercu nebi posto nema vajde jedno te isto ponavljati kao papagaj, ali de mi reci ko je streljavao, silovao, pljackao, i palio na teritoriji koju je prvo kontrolisala NO nakon "oslobodjenja" te teritorije i za period prije 11/94 tj. prije legije i kobca!? Imas li odgovor na ta pitanja?
Kakvo je "oslobodjenje" ako preko 80% ljudi pobjegne pred oslobodiocima? Edited by Skrgan

Ko o čemu mi balkanci o ratu... ostajemo uvijek u 45oj i 90oj i čekamo novi rat o kojem ćemo pričati..
  • Upvote 1

jes vala,ima pricih stvari ali i one iz proslosti su mnogo zla nanijele ili smo mi previse preponosni pa nikako da krenemo uz stepenice nego vazda nazad,,a Skrggane to je potaklo fikija da dovede krvnike da se osvete ili?

[quote name='lucky' timestamp='1321775835' post='444487']

[/quote]
Evo ovde je lucky postavio (vjerovatno nesvjesno) pravu sliku prosjecnog krajisnika/ce.
Dakle, mi smo bezuvjetno spremni vjerovati raznoraznim tipovima koji nesto malo ili nista ucine za nas, spremni smo mu dati svu mogucu podrsku u svakom smislu, bez da pri tom ukljucimo u sve to zdrav razum. Inace poznati smo kao ljudi koji ili vole ili mrze, kod nas je sve crno bijelo (to se moze vidjeti na najbizarnijim stvarima), spremni smo se okrenuti i najcrnjim ekstremizmima kako bi pokazali taj svoj inat koji nas obavezno vrlo skupo kosta.
Nije to samo slucaj sa FA, ima tu jos dosta licnosti koji su direktno ili indirektno imali, manje ili vise, uticaja na zbivanja na ovim prostorima. Umjesto da iskoristimo ono pozitivno sto su nam donijeli mi im dajemo kvalifikacije koje su dijametralno suprotne i krajnje ekstremne, a u stvari nismo ni svijesni da najvise stete nanosimo bas sebi.
  • Upvote 2

[quote name='barca' timestamp='1321830782' post='444538']
Evo ovde je lucky postavio (vjerovatno nesvjesno) pravu sliku prosjecnog krajisnika/ce.
Dakle, mi smo bezuvjetno spremni vjerovati raznoraznim tipovima koji nesto malo ili nista ucine za nas, spremni smo mu dati svu mogucu podrsku u svakom smislu, bez da pri tom ukljucimo u sve to zdrav razum. Inace poznati smo kao ljudi koji ili vole ili mrze, kod nas je sve crno bijelo (to se moze vidjeti na najbizarnijim stvarima), spremni smo se okrenuti i najcrnjim ekstremizmima kako bi pokazali taj svoj inat koji nas obavezno vrlo skupo kosta.
Nije to samo slucaj sa FA, ima tu jos dosta licnosti koji su direktno ili indirektno imali, manje ili vise, uticaja na zbivanja na ovim prostorima. Umjesto da iskoristimo ono pozitivno sto su nam donijeli mi im dajemo kvalifikacije koje su dijametralno suprotne i krajnje ekstremne, a u stvari nismo ni svijesni da najvise stete nanosimo bas sebi.
[/quote]

Bravo Barca bravo bravo bravo...britko u maniru barcelonine igre u najboljim danima:))

A baš si pogodio...mi krajisnici uvijek ocekujemo nesto od drzave, drzavnika, poglavara, ovih ili onih....vidi se to oduvijek, a za vrijeme ovog rata je bas isplivalo i danas se nastavlja u raznim grupama koje velicaju razno-razne vrhovne vodje...

Ma svaka ti cas na komentaru!

[quote]KPJ koja mu je omogucila da napravi gigant agrokomerc pa mu namjesta aferu agrokomerc ...
narod cazinske krajine ga u toj aferi dize u nebesa ... sjecam se kakvo je veselje bilo kada je oslobodjen ...[/quote]

Dobro, ovo je vrlo pojednostavljen prikaz afere i različitih struja unutar SKJ tog perioda. Realno, od naroda je jako teško očekivati da predvidi da će isti taj Abdić ni deceniju kasnije počiniti ratne zločine, i to pod vrhovnom komandom onih koji su ga poslali u zatvor (mislim na KOS koji je preko njega rušio probosanske komuniste u liku Hamdije i Hakije Pozderca).

Bilo je i kasnijih okupljanja naroda i klicanja Abdiću, samo što nije bio pod zastavom SKJ nego one druge troslovne partije. :P

[quote name='Incubus' timestamp='1321834930' post='444541']Bravo Barca bravo bravo bravo...britko u maniru barcelonine igre u najboljim danima:))
A baš si pogodio...mi krajisnici uvijek ocekujemo nesto od drzave, drzavnika, poglavara, ovih ili onih....vidi se to oduvijek, a za vrijeme ovog rata je bas isplivalo i danas se nastavlja u raznim grupama koje velicaju razno-razne vrhovne vodje...
Ma svaka ti cas na komentaru![/quote]

Možda je to vojničkog porijekla Krajišnika. Krajišnik je spartanskog duha, bori se do kraja, patrijarhalan je i sluša naredbe nadređenih bez pogovora. Krajišnik se ne suprotstavlja autoritetima osim ako to nije u službi nekog drugog autoriteta. Nije ni čudo da Krajišnik jako teško ili nikako završi u najvišim organima vlasti - to je rezervisano za Hercegovce, Sandžaklije, Sarajlije, Posavljake... Krajišnici su predodređeni za operativce na terenu, one koji obavljaju prljavi posao za Centralu. Krajišnici su Spartanci kojima se Grci dive samo dok guraju persijske kurire u bunar i svojim tijelima zaustavljaju neprijatelja koji strijelama zacrni nebo i koji sami sebi tepaju da su tvrdoglavi i ponosni iako su zapravo najvjernija garda režimu.
  • Upvote 1