Jump to content
Esad Melkic

Izgradnja Kraiške kuće

Recommended Posts

Gdje se nalazi ovo ?
p.s Sretno!

[quote name='TequilA' timestamp='1315518059' post='440050']
Gdje se nalazi ovo ?
p.s Sretno!
[/quote]

U Golubovićima Mz Todorovo

Svaka cast Esade! lijepo je vidjeti da neko na konkretan nacin zeli zastiti kulturu i tradiciju naroda sa ovih prostora. tesko da ce se naci neko ko zna nesto o tim kucama na ovome forumu, ali mi je drago da si podjelio to sa nama. posalji nam jos koju sliku kako budu radovi odmicali i reci nam kako ce unutrasnjost biti uradjena hoce li biti isto autenticno krajski?
mozda da se posavjetujes sa profesorima historije na ovim prostorima. uvjeren sam da nijzaija maslak direktor bihackog muzeja zna dosta o tome ili recimo sa starijim ljudima koji znaju tacno kako se koji detalj izradjivao.
  • Upvote 2

[quote name='picasso' timestamp='1315824397' post='440340']Svaka cast Esade! lijepo je vidjeti da neko na konkretan nacin zeli zastiti kulturu i tradiciju naroda sa ovih prostora. tesko da ce se naci neko ko zna nesto o tim kucama na ovome forumu, ali mi je drago da si podjelio to sa nama. posalji nam jos koju sliku kako budu radovi odmicali i reci nam kako ce unutrasnjost biti uradjena hoce li biti isto autenticno krajski? mozda da se posavjetujes sa profesorima historije na ovim prostorima. uvjeren sam da nijzaija maslak direktor bihackog muzeja zna dosta o tome ili recimo sa starijim ljudima koji znaju tacno kako se koji detalj izradjivao.[/quote]

Slazem se da bi Nijazija Maslak 100% pomogao oko toga :)

Svaka cast, nadam se da ce biti jos slika ;) Edited by selma90

[quote name='selma90' timestamp='1315845582' post='440353']

Slazem se da bi Nijazija Maslak 100% pomogao oko toga, ubit ce ga pricom ali ce i pomoci sigurno :D

Svaka cast, nadam se da ce biti jos slika ;)
[/quote]
Slike dajem polahko u galeriju a moze sedoći i pogledati volim poslušati sugestije radi se sve po starome biće ulipita zemljom a šeper je obavezan, Za Go.Maslak volio bi se sastati sanjim sve me zanima o kraiškoj kući.
L/P Esad

[quote name='Esad Melkic' timestamp='1315855629' post='440373']
Slike dajem polahko u galeriju a moze sedoći i pogledati volim poslušati sugestije radi se sve po starome biće ulipita zemljom a šeper je obavezan, Za Go.Maslak volio bi se sastati sanjim sve me zanima o kraiškoj kući.
L/P Esad
[/quote]

pa mogla bi vam nabaviti broj telefona ako zelite pa da se dogovorite ili ako vam nije tesko odete do koledza u Bihac, mogu vam provjeriti kojim danom je tamo i popricate s njim :)

a i u Cazinu sigurno ima profesora koji znaju dosta informacija ;)

Ne znam da li je ova kuca pravo krajiska :D znam samo da je stara .. koliko znam krajiske kuce su malo drukcije ali evo stavit cu sliku :

[url="http://imageshack.us/photo/my-images/847/fotokx.jpg/"]http://imageshack.us/photo/my-images/847/fotokx.jpg/[/url]

ta kuca je u Bihacu, u mom komsiluku i sad me pravo sramota sto ne znam da li je i to krajiska kuca ali eto nisam se nikad raspitivala jer sam je ja sama tako reci svrstala u krajiske kuce :D

ja imam jednog komsiju u stijeni koji ima pravi mali muzej starina, pa kad zavrsis kucu prosetaj do stijene tj starog grada, covjek je tu odmah uz zidine ima kucu pa ti mozda da ili proda koji zanimljiv starinski predmet, razmijenite se za istustva itd..
pozz

[quote name='Esad Melkic' timestamp='1315512004' post='440037']
Započeo sam sa izgradnjom Kraiške kuće pa da vidim imali ovdje onih što se još sjećaju kako je to izgledalo da malo komentarišemo ili da pitaju svoje didove
[/quote]

gledajući sad ovu započetu kuću sa slike, sjetih se da ima ista ili skoro ista i još uvijek useljiva i prilično namještena (ključ u ruke :) ) u donjoj koprivni ;) .

vlasništvo oca, njegove braće i sestre od moga kuma ;) .

evo malo vise informacija o samoj gradnji i gosp. Esadu ...

[sharedmedia=blog:entries:4807]

[b] Za one koji mogu ptariti RTV USK sutra toj.25-09 u 16i30-emisija o kraiškoj kući koga zanima neka pogleda.
L/P [url="http://www.facebook.com/esad.melkic"]Esad Melkic[/url][/b]

Započeo sam sa izgradnjom Kraiške kuće pa da vidim imali ovdje onih što se još sjećaju kako je to izgledalo da malo komentarišemo ili da pitaju svoje didove
[/quote]

kako ide ? dokle ste dosli sa radovima ?

[quote name='lucky' timestamp='1318535202' post='442300']
kako ide ? dokle ste dosli sa radovima ?
[/quote]
Dobro ide zajednom
Izlipio sam vanjske zidove
tako da mogu polahko i zimus nešto raditi

super cestitam i da je sto prije zavrsite ...

Obaviještavam sve svoje prijatelje daće 28.11.2011 (u petak) biti na televiziji BH1 emisija o mojoj šEPERUšI U 16i30h
  • Upvote 1

[quote name='Esad Melkic' timestamp='1319735073' post='443087']
Obaviještavam sve svoje prijatelje daće 28.11.2011 (u petak) biti na televiziji BH1 emisija o mojoj šEPERUšI U 16i30h
[/quote]

super, sretno vam ... kako idu radovi ? imate li novih slika da vidimo i mi kako napredujete ? :)

[quote name='Esad Melkic' timestamp='1319735073' post='443087']
[/quote]

cestitam ... jel gotova ?
  • Downvote 1

[/quote]

Kome smeta Kraiška kuća,

Neko je pokušo da zapali krišku kuću, ali nerazumje , ali misli da sam uzeo nešto njegovo , neka se slobodno javi i reče štaje njegovo izravnati ćemo račune, neka nedira Kraišku ljepoticu jer ja samo pokušavam nešto otrgati zaboravu da i mlade generacije vide u čemu se je nekada živjelo.
Požar na Kraižkoj kući