Jump to content
lucky

Ratni zločinac fikret abdić : predajte mi Agrokomerc

Recommended Posts

Ne mogu vjerovati samo kako neki mogu ikako pomisliti da bi ratni zlocinac koji je zavadio svoj narod i milion video dogadjaj imamo svi an youtube i oni koji nikada nisu vidjeli koje je planove imao babo i cetnicka elita mogu to pogledati,kako vas nije sramota,kakvu sansu da mu date opet,dobio je sansu i iznevjerio Krajisnike i sad bi mu opet dali sansu,kako njega samo nije sramota ikako traziti da bude opet neko i nesto a zna da ne vrjedi ni jednog novcica,
[url="http://youtu.be/fh_i6i8koJk"]http://youtu.be/fh_i6i8koJk[/url]

[url="http://youtu.be/RpUsRkWeoAc"]http://youtu.be/RpUsRkWeoAc[/url]

eto vama prave istine ko je vas babo,trgovac,i svama trgovao niti ga zanimate niti mu je stalo do agrokomerca.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Pa dobro onda sta vi posto ste tako PAMETNI onda predlazete u slucaju AGROKOMERCA???Hajde PAMETNJAKOVICI da vas cujem ali otvoreno i ne okolo teme.Ko da pokrene AGROKOMERC I NA KOJI NACIN??????Sta uraditi sa GIGANTOM i kljucnom polugom za oporavak ekonomskog razvoja Cazinske Krajine i sire?????Posto je proslo nekih 16-17 godina od rata pa naovamo?Po vasim komentarima sve je bitnije od radnika i posla.To je ono sto sam predhodno napisao LAKO JE HRZATI SA PUMIH JASALA a sta oni ljudi koji nerade vec 16. godina???Imateli odgovor na to pitanje da date tim ljudima ili bi oni trebali cekati da Tihic,Lagumdzija,Dodik,Covic i ostali SLJAM da im da posao i zaposlenje.Pa ti KROKODILI nemogu uspostaviti vlast toliko mjeseci a kamoli da otvore nesto ili pokrenu neku ekonomiju.Sa takvim sljamom BOSNA ce biti opasana bodljikavom zicom u ujedinjenoj Evropi tako da ce ljudi dolaziti do te zice d gledaju sta se zbiva i crnoj rupi.Gdje ima to da neko prima drzavnu platu a da ta drzava nema ni vlast niti funkcionise ja samo to pitam.To moze jedino kod nas.Ako Fikret nemoze u Agrokomerc sta onda uraditi sa Agrokomercom?????Imateli odgovor ili cete i dalje cekati na Kanton,Fderaciju ili Drzavu da vam ga pokrene.Nacekacete se onda.......
  • Downvote 3

Ima ovde dobrih i manje dobrih razmisljanja.Moje misljenje je da je ovde i zajednicki imenitelj "Krajiski stomak" ili ti "trbuh",u kojem se sad trenutno nalazi krajiski ponos.I doskorasnja vlsat igra na kartu napokreci AC,napunice krajisnici stomake pa necemo moci vladati s njima.Suprotna strana igra na kartu hajmo mi nahraniti ljude pa ce nam vjerovati i moci cemo vladati snjima.
Slazem se s @barca da je ovo smisljen i dugo cekan momenat da se povuce ovakav potez.
Momenat pred moguc izlazak iz zatvora,momenat kad su na vlasti dva najveca neprijatelja FA i to SDP(1987.) i SDA(1993.)(ovo je ujedno i odgovor @Grga zasto EAJ nije podrzala platformase)i momenat kad se krajiski narod od rata do danas nalazi u najvecoj krizi.
Ponuda je oblika "uzmi ili ostavi" u najtezim trenutcima za aktuelnu vlast i nebih im bio u kozi.
Mislim da ovo mora komentarisati aktualna i prosla vlast na kant.i fed. i (ne)poduzeti nesto.
  • Downvote 1

zar ratni zlocinac fikret nije "zastarjela tehnologija" ...

[quote name='lucky' timestamp='1315546323' post='440060']
zar ratni zlocinac fikret nije "zastarjela tehnologija" ...
[/quote]
Mislim da je zastarjelija tehnologija ovo beznadje u kojem se nalazimo.

[quote name='Vily' timestamp='1315513219' post='440039']
Momenat pred moguc izlazak iz zatvora,momenat kad su na vlasti dva najveca neprijatelja FA i to SDP(1987.) i SDA(1993.)(ovo je ujedno i odgovor @Grga zasto EAJ nije podrzala platformase)i momenat kad se krajiski narod od rata do danas nalazi u najvecoj krizi.
[/quote]
Za tvoju info ti želim reći da je onomad kada je Alijansa dolazila na vlast isti FA inzistirao u uspio u tome da se ista bezrezervno podrži i dovede na vlast u FBiH,a tada za razliku od ovog poteza Elvire Abdić podrška DNZ je donoslia ključnu prevagu u odnosima snaga...

[quote name='lucky' timestamp='1315458807' post='439930']
znaci vama ne smeta sto je on krajisnike gurno u bratoubilackiu rat ... radi svog ega ...

[b]pitam se kuda je nestao nas krajiski ponos [/b]... :(
[/quote]

Nije nestao, Lucky.....Nego se je samo trenutno preselio u Sarajevo kao i ona oprema i masine iz Agrokomerca koje su zavrsile u "Bosnalijeku". :D Neka se nama vrati nase pa ce i tako cuveni krajiski ponos da se vrati tamo gdje mu je i mjesto. Agrokomerc je 1990 osnovao svoju tvornicu za proizvodnju lijekova. Kupljena je najsuvremenija oprema i strojevi za nešto više od 20 milijuna tadašnjih njemačkih maraka. Ta oprema i strojevi dopremljeni su u Veliku Kladušu i montirani, ali su nakon rata nestali. Sumnja se kako ih danas u tu svrhu koristi sarajevski Bosnalijek. Neki smatraju da je jedan od glavnih razloga žurbe da se proda Vladin udio u Bosnalijeku upravo namjera da se zataška krađa Agrokomercovih strojeva. Imovina Agrokomerca samo u Hrvatskoj procjenjuje se na oko 700 milijuna eura. Osim toga, suvlasnik je osam hotela na jadranskoj obali (50,6 posto dubrovačkih Vrtova sunca, 33,4 posto hotela Belvedere). Kada imamo sve ovo u vidu, i ne cudi jos uvijek toliko interesovanje razlicitih aktera oko Agrokomerca. :D Edited by Punisher

[quote name='grga' timestamp='1315547829' post='440062']
Za tvoju info ti želim reći da je onomad kada je Alijansa dolazila na vlast isti FA inzistirao u uspio u tome da se ista bezrezervno podrži i dovede na vlast u FBiH,a tada za razliku od ovog poteza Elvire Abdić podrška DNZ je donoslia ključnu prevagu u odnosima snaga...
[/quote]
Slazem se ali vidi ko je tad bio na vlasti u R Hr.Polit.manevar kojim je mislio odobrovoljiti pok.Racana,a ono u Sl.Brodu desi sastanak lidera SDP-a BiH i R Hr.Ostalo znas.U alijansi nije bilo SDA.

Ali, da se ne bi zavaravali, nije ni za potcijeniti imovinu ovog preduzeca u samoj krajini. Podsjetimo se samo komplexa u Polju. Mesne industrije u Pjanicima.....i ta ko dalje. Ako tome pridodamo i one uzgajivacke kapacitete koji su neosteceni onda ce nam slika biti kompletnija. Sa druge strane, ukupne obaveze ovog preduzeca su godine 2007 iznosile nekih 115 miliona KM-ova. Po svim osnovama, dakle. Naravno da su te obaveze zbog nesavjesnog i kriminalnog djelovanja u zadnjih nekoliko godina i porasle, ali one ni priblizno ne dostizu ukupnu vrijednost agrokomercevih postrojenja, zemljista.....Sve su to znali i "oni" koji su do sada upravljali Agrokomercom. Zaduziti ga do maximale a dobiveni novac trositi u financiranje kampanje, raaznorazne malverzacije, licno bogacenje.......A sve su to nasi dragi Krajisnici ovih proteklih godina nijemo gledali ne cineci ama bas nista da se tome stane u kraj. Osim rijetkih, ruku na srce. Ali oni nisu mogli nista znacajno uraditi jer je Agrokomerc cijelo vrijeme bio u vlasnistvu Federacije BiH.
[img]http://www.euroinfo.ba/img/imagecache/agrokomerc_sae_bih_220104(2)-w-300.jpg[/img]

Evo i dokumenta oko kojeg se diže prašina
[url="https://rapidshare.com/files/3112843176/prijedlog_za_preuzimanje_i_obnovu_agrokomerca.pdf"]https://rapidshare.com/files/3112843176/prijedlog_za_preuzimanje_i_obnovu_agrokomerca.pdf[/url]

sve se je to uz volju vlasti nakon rata moglo vrlo jednostavno revitalizirati, vrlo jednostavno nije pretenciozno u ovom slucaju kada se uzme u obzir koliki novci su pristizali nakon samog zavrsetka rata koji nisu bili namjenskog karaktera i ne moze me niko ubjediti da bar 10% od tih para nije mogao biti preusmjeren u selektivnu revitalizaciju industrije BIH..
medjutim jasno je da vlasti od kraja rata na ovamo nisu imali interes da pokrenu bilo sta, jedini interes je bio provesti pljackasku privatizaciju i domoci se milionskih vrijednih nekretnina za male pare..

kad vratim film i skontam da su preduzeca poput agrokomerca unistena iskljucivo zbog politickih razloga, tj zelje SDA i njoj srodnih nacionalistickih partija iz druga dva nacionalna tora , da se narod obeznadi, obezvrijedi, da mu se sroza samopostovanje jer nema zaposlenja , kako bi oni mogli manipulirati s njim onako kako zele, strasiti ga sve ove godine njegovom nacionalnom ugrozenoscu, dodje mi da povratim tim prije sto su te politicke nacionalisticke vodje u cijelu pricu eksluzivno uvele i religijske institucije pa se krug po njih lijepo zatvorio i omogucio im da BIH srozaju po svim osnovama i dovedu nas na rang najzaostalijih zemalja svijeta.. Edited by snake
  • Upvote 4

[quote name='Punisher' timestamp='1315549965' post='440063']

Nije nestao, Lucky.....Nego se je samo trenutno preselio u Sarajevo kao i ona oprema i masine iz Agrokomerca koje su zavrsile u "Bosnalijeku". :D Neka se nama vrati nase pa ce i tako cuveni krajiski ponos da se vrati tamo gdje mu je i mjesto. Agrokomerc je 1990 osnovao svoju tvornicu za proizvodnju lijekova. Kupljena je najsuvremenija oprema i strojevi za nešto više od 20 milijuna tadašnjih njemačkih maraka. Ta oprema i strojevi dopremljeni su u Veliku Kladušu i montirani, ali su nakon rata nestali. Sumnja se kako ih danas u tu svrhu koristi sarajevski Bosnalijek. Neki smatraju da je jedan od glavnih razloga žurbe da se proda Vladin udio u Bosnalijeku upravo namjera da se zataška krađa Agrokomercovih strojeva. Imovina Agrokomerca samo u Hrvatskoj procjenjuje se na oko 700 milijuna eura. Osim toga, suvlasnik je osam hotela na jadranskoj obali (50,6 posto dubrovačkih Vrtova sunca, 33,4 posto hotela Belvedere). Kada imamo sve ovo u vidu, i ne cudi jos uvijek toliko interesovanje razlicitih aktera oko Agrokomerca. :D
[/quote]

u kladusi dva puta bili cetnici i bilo im glupo izgleda uzeti opremu vrijednu 20 miliona KM ... majke se cudim tim cetnicima na gluposti ...

kome se isplacuje dividenda od drustava u kojima Agrokomerc ima udio u vlasnistvu ???

Agrokomerc ce biti i ostati vruc kesten ... nikom ne odgovara da se pokrene ... DNZ da ga pokrene SDA ili sada SDP dok je na vlasti ... a ovima ne odgovara da DNZ porkene ...

istom DNZ je nudjeno ucesce u upravi drustva i direktorska funkcija ali su bjezali od toga ...

a dok iscitam dokumenat dat cu i svoj komentar na isti ...

Mozda nemam mnogo u ovoj Bosni , u ovoj mojoj Krajini ali cu uvijek imati svoj ponos . A onaj ko je spreman ici preko svog ponosa poslije svega sto je bilo za mene nije covjek ni mrve jedne . Ovdje se radi i komadu stoke koja ' nije' krala pare iz fondova , nije rusila spomenika vec poticala i vodila one koji su ubijali svoju bracu Krajisnike . On nije obicni kriminalac , on JE RATNI ZLOCINAC . Pricao sam s ljudima koji su bili u Korpusu i dan danas nemaju nista ali kazu da bi radije jeli blata nego njegovog kruha . Takve ljude cijenim i sa takvim se dicim . Mozes uzeti sve ali ponos nikada , jer za tog izdajicu bilo ciji ponos kao nagrada je dusevna satisfakcija u njegovom pokvarenom umu . Ovi i dalje mogu skupljati glasove po Kladusi i selima sa strana ali nema nikakve sanse da ce ikad biti APZB i najgore im je to sto to znaju , samo nece da sebi priznaju .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Mislim da je "Otpor" forumasa potput Luckiya, X mana tomahwaka u slucaju Povrataka Fikreta Abdica u tome sto kao bivsi borci 5 korpusa za ono sto su se borili nestaje i Najveci neprijatelj se vraca nazad. Isto tako mislim da se boje da ako se vrati i uspije ozivjetu Krajinu kao sto ju je ozivio 80ti i 90ti mnogi ce se kajati za nas krvavi bratoubilacki sukob i sami sebe ce udariti i glavu vicuci "eh sto nismo slusali Babu 1993e". Na zalost slusali ste one koji su doveli nasu zamlju na rub propasti i uradili su jednu veliku nulu za napredak Krajine. Ako je to zivot koji zelite za sebe, svoju dijecu, unucad i ostale generacije onda samo velicajte Aliju rahmetli i ostale naconaliste koji vas iskoristavaju i pljackaju. U najgorem ratnom stanju u BiH FA je uspio pokrenuti proizvodju i rad Agrokomerca i oba puta je to peti korpus rasturio i opljackao i nakon rata ovi ostali lopovi dokrajcali. Ovo je Krajini posljednja sansa za nesto dobro i za pozitivnu buducnost Krajisnika. Razmislite malo logicnije. Rata vise nema, hajde da zivimo i da objezbjedimo buducnost novih generacija a iskrenom dovom sijetimo se onih koji su zgubili zivote i stradali u tom nasem tragicnom sukobu bez obzira na kojoj su strani bili. Edited by Clark Kent
  • Upvote 2

Radje bi se ubio nego priupito sto nisam sluso ratnog zlocinca ...
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1315580408' post='440096']
Radje bi se ubio nego priupito sto nisam sluso ratnog zlocinca ...
[/quote]

OK ne moras se priupitati samo pogledaj oko sebe kako je "odlican" zivot i "super" ekonomsko stanje USKa i BiH.!!!!!!!!! :icon_eek: Edited by Clark Kent
  • Upvote 1
  • Downvote 1

ja sam tu i radim na tome da se popravi a ne kao neki da podrzavam ratnog zlocinca ...
  • Upvote 1

[quote name='Clark Kent' timestamp='1315580249' post='440095']
Mislim da je "Otpor" forumasa potput Luckiya, X mana tomahwaka u slucaju Povrataka Fikreta Abdica u tome sto kao bivsi borci 5 korpusa za ono sto su se borili nestaje i Najveci neprijatelj se vraca nazad. Isto tako mislim da se boje da ako se vrati i uspije ozivjetu Krajinu kao sto ju je ozivio 80ti i 90ti mnogi ce se kajati za nas krvavi bratoubilacki sukob i sami sebe ce udariti i glavu vicuci "eh sto nismo slusali Babu 1993e". Na zalost slusali ste one koji su doveli nasu zamlju na rub propasti i uradili su jednu veliku nulu za napredak Krajine. Ako je to zivot koji zelite za sebe, svoju dijecu, unucad i ostale generacije onda samo velicajte Aliju rahmetli i ostale naconaliste koji vas iskoristavaju i pljackaju. U najgorem ratnom stanju u BiH FA je uspio pokrenuti proizvodju i rad Agrokomerca i oba puta je to peti korpus rasturio i opljackao i nakon rata ovi ostali lopovi dokrajcali. Ovo je Krajini posljednja sansa za nesto dobro i za pozitivnu buducnost Krajisnika. Razmislite malo logicnije. Rata vise nema, hajde da zivimo i da objezbjedimo buducnost novih generacija a iskrenom dovom sijetimo se onih koji su zgubili zivote i stradali u tom nasem tragicnom sukobu bez obzira na kojoj su strani bili.
[/quote]

Ti ces nam pricati iz Amerike kakva ce nam biti zemlja , a ? Oni su se borili za ono sto je uvijek tu bilo i sto ce uvijek biti a to je Bosna . Taj tvoj prdonja ne moze vise sam ni u wc a za nesto vece od toga je nesposoban . Shvati da ako sam ja rodjen na bosanskoj zemlji da sam ja onda Bosanac , isto tako kao i Lucky , X man itd ... a ne nekakav autonomas koji se prodao za tops kojeg vise nema . Vecina ih nema veze sa Alijom i SDA , vecina Bosanaca ne voli Aliju i njegov Dayton ali sta je tu je . MI JESMO BOSANCI a ne nikakve autonomasi , zapadni - Bosanci jer toga nikad nije bilo niti ce biti a vi o tome mozete samo sanjati . Ja vam savjetujem da pokusate napraviti APZ - Amerika kad ste vec ovdje toliko zlocina cinili pa onda pobjegli toliko kilometara preko . Sto niste ostali i borili se za ono sto govorite da je vas i za ono sta vjerujete ? Cinjenica je jedina da ste se prodali za pare , da ste prodali svoju naciju , svoj ponos , svoj narod i da ste prosuli sve one godine koje su nasi ratovali protiv cetnika jeduci nista vise od blata . Oni se ne trebaju bojati da ce ikad nestati Bosne ali taj vas padavicar je ionako hodajuci tabut , kada izadje neka vam podjeli po paket topsa i vratite se nazad u rupe iz kojih ste izasli . Jer to rade samo misevi .

Samo da se razumijemo odmah da ja nisam clan nijedne partije , i da mrzim nacionaliste pa bili to ti ekstremni Alijini mudzahedini , Tudjmanove ustase ili Slobodanovi cetnici . Ja sam za uzajamni zivot , za jednu drzavu bez entiteta , sa svim priznatim vjerama i rigoriznim zakonima koji bi kaznjavali takve kao ti koji bi cijepali ovo malo sto imamo .

[quote name='lucky' timestamp='1315580841' post='440098']
ja sam tu i radim na tome da se popravi a ne kao neki da podrzavam ratnog zlocinca ...
[/quote]

Svaka cast. Radis SUPER posao.... koliko je ono nezaposlenih??? Da li ono bivsi borci demonstriraju za svoja prava??????

Samo ti radi, hajte onda pokrenute Agrokemerc i ostala produzeca, Radite vec 17 godina i rezultat je NULA
  • Upvote 2

Radi bolji posao od tebe koji si u Americi a trabunjas tu prazne price o nekakvom napretku 'vase' Bosne :)
  • Downvote 1

[quote name='Angel of Death' timestamp='1315581232' post='440099']

Ti ces nam pricati iz Amerike kakva ce nam biti zemlja , a ? Oni su se borili za ono sto je uvijek tu bilo i sto ce uvijek biti a to je Bosna . Taj tvoj prdonja ne moze vise sam ni u wc a za nesto vece od toga je nesposoban . Shvati da ako sam ja rodjen na bosanskoj zemlji da sam ja onda Bosanac , isto tako kao i Lucky , X man itd ... a ne nekakav autonomas koji se prodao za tops kojeg vise nema . Vecina ih nema veze sa Alijom i SDA , vecina Bosanaca ne voli Aliju i njegov Dayton ali sta je tu je . MI JESMO BOSANCI a ne nikakve autonomasi , zapadni - Bosanci jer toga nikad nije bilo niti ce biti a vi o tome mozete samo sanjati . Ja vam savjetujem da pokusate napraviti APZ - Amerika kad ste vec ovdje toliko zlocina cinili pa onda pobjegli toliko kilometara preko . Sto niste ostali i borili se za ono sto govorite da je vas i za ono sta vjerujete ? Cinjenica je jedina da ste se prodali za pare , da ste prodali svoju naciju , svoj ponos , svoj narod i da ste prosuli sve one godine koje su nasi ratovali protiv cetnika jeduci nista vise od blata . Oni se ne trebaju bojati da ce ikad nestati Bosne ali taj vas padavicar je ionako hodajuci tabut , kada izadje neka vam podjeli po paket topsa i vratite se nazad u rupe iz kojih ste izasli . Jer to rade samo misevi .

Samo da se razumijemo odmah da ja nisam clan nijedne partije , i da mrzim nacionaliste pa bili to ti ekstremni Alijini mudzahedini , Tudjmanove ustase ili Slobodanovi cetnici . Ja sam za uzajamni zivot , za jednu drzavu bez entiteta , sa svim priznatim vjerama i rigoriznim zakonima koji bi kaznjavali takve kao ti koji bi cijepali ovo malo sto imamo .
[/quote]

Angele

I ja sam Bosanac, rodjen u Bosni. Ova tema nije o Autonomiji vec je o povrtaku FA i pokretanja Agrokomerca. Tema je u tome da li FA ako se vrati moze da ozivi i spasi Krajinu od totalnog ekonomskog propasta. a ako vec mrzis nacionaliste sto im dozvoljavate da vladaju, pljackaju i unistavaju?????

Ne dozvoljavam im ja to vec seljacine koje glasaju za iste i mene to nije sramota reci . Ja necu da glasam nikad niti me moze ko na to da natjera da se razumijemo ti i ja . Da ja tu mogu promijeniti nesto prvo bih se sam postavio za apsolutnog vladara od vojske , SIPE pa nadalje . Prvo bih gradio ekspresno zatvore pa bih svu stoku zatvorio koja je krala , ubijala i sirila mrznju a strazari bi im bili naoruzani nasi RVI i ostali borci . Da ja imam takve apsolutisticke mogucnosti onda bih sve ovo promijenio i ovdje bi se pravile Adidas i Nike patike a ne nekakve Violete itd ... Ali nisam ja kriv sto ne mogu , ali stajem na stranu svog naroda . Jednim dijelom je narod shvatio na izborima da nije vise vrijeme za svadjanje i ostala sranja nacionalisticka pa se zbacili ove zelene na vlasti ali nisu unistili korjenje . Prvo treba sve ove zelene unistiti , pa onda autonomase pa fino poceti ispocetka sa jednom drzavom jednim narodom sa tri vjeroispovijesti , jednim predsjednikom za kojeg ce svi glasati . E to kada ja budem mogao uraditi onda cu biti najveci covjek na svijetu . Kamo li srece da to mogu tako , ja bih svim ljudima u Bosni utjerao strah u kosti tako da bi se prvo prije spavanja molili meni pa bogu svome jer mi smo takvi narodi da najbolje funkcionisemo kad nam neko uzme sve i udara preko ledja .

ovo je sramota da se podrzava ratni zlocinac koji je posijao mrznju izmedju svog naroda,koji je kad je narodu naseg kraja bilo najgore zabio noz u ledja,koji je otvarao logore i trpao tamo svoje dojucerasnje komsije,pa ljudi moji procitajte knjigu "svi zlocini Fikreta Abdica" da se upoznate.Ne trebamu dati granicu da predje a kamoli jos mu predati agrokomerc,ma mars u Srbiju pa tamo nek ti daju ono sto su ti obecali.izdajico roda svog
  • Upvote 1

Sterao se tepih nekada pred fikreta tukca međutim to njemu nije nista značilo pa je zajedno rame uz rame sa miloševićem krenuo tenkovima na one koji su mu tepih sterali,magarac se borio svim snagama za veliku srbiju pa bi mogli u srbiji da mu daju dio neke korporacije da upravlja,ovo su vaši snovi pusti o njegovu povratku,zapamtite da on nije u Bosni odgovarao za zlodjela za koja ga se tereti.
Neka samo dođe ima još tačaka optužnice za koje Hrvatska nije htjela da ga sudi a odgovoran je i po njima.
  • Upvote 3