Jump to content

Recommended Posts

Ni ova nasa raja nije toliko nepismena nit zaostaje za bjelosvjetskim hackerima :icon_cheesygrin:
U zadnje vrijeme momci se obuli koliko vise fejs profila ukrasti, koliko vise mailova pa i stranica, cak i foruma :)

Ljudi su maznuli od leftora (inace najvece rekao bih BH firme za web izradu) viceve.
Ima i jedan doticni forum kodnog imena Ljus.. gdje mislim da je njihovo najvece svratiste. Par ih znam ovako preko neta jer smo razmjenjivali neke turtoriale, uglavnom su to neka srpcadija (da ih tako nazovem :D)

Oni se ne stide ni izlistati svoja dostignuca :laugh: ili jedan VS drugi itd (vjerovatno je tim momcima zivot propao, ili neki fakultativni neuspjeh, jer tko bi pametan dosadjivao se sa tim???)

A sta vi dragi forumasi znate o nasim hackerima???

Haj prvo nemoj vrijedjati jer ti momci su pametniji od 90% bosansko-hercegovackog stanovnistva.(barem ovi sto ih ja znam)
A ta raja sto ti se hvali oko toga,to nije ni ''H'' od hackera.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Srbi su vecinom, i nisam mislio u smislu iQ nego onako ko razuman covjek nebih dangubio mjesecima da nadjem rupu i srusim sta...
I Azrail ja neznam preko cega si se ti informisao sta su hakeri ali ja ti upravo objasnjavam da i oni identicno kao mi npr na forumu imaju kodna imena i potpisuju se na ostvarena djela..

Hajd recemo da je hacker i onaj koji zna u nekoj igraoni preko nekog cafe klijenta omoguciti sebi besplatno vrijeme, jer je nesto zasticeno hackovao. to je ujedno bila moja prva lekcija od te srpcadije sto sam naucio :D
Ovo za klijent je par klikova itd i nije visa matematika ali ja nikad nebi sam skontao :)

I nemoj iH ti vrijedjati, jer momci su dosta toga srusili i ukrali :D

[quote name='scooby-doo' timestamp='1311284400' post='434403']
Srbi su vecinom, i nisam mislio u smislu iQ nego onako ko razuman covjek nebih dangubio mjesecima da nadjem rupu i srusim sta...
I Azrail ja neznam preko cega si se ti informisao sta su hakeri ali ja ti upravo objasnjavam da i oni identicno kao mi npr na forumu imaju kodna imena i potpisuju se na ostvarena djela..

[b]Hajd recemo da je hacker i onaj koji zna u nekoj igraoni preko nekog cafe klijenta omoguciti sebi besplatno vrijeme, jer je nesto zasticeno hackovao.[/b] to je ujedno bila moja prva lekcija od te srpcadije sto sam naucio :D
Ovo za klijent je par klikova itd i nije visa matematika ali ja nikad nebi sam skontao :)

I nemoj iH ti vrijedjati, jer momci su dosta toga srusili i ukrali :D
[/quote]

Znaci ti sad kazes da sam i ja hacker jer sam ja to prije radio sa svojih 12 godina? :laugh:

I jesu li tebi oni pokazali sta su ukrali? Ili ti pokazali video kako probijaju u ikakvu ''vecu'' stranicu??? Ili screenshot ili nesto???

Takav narod sto se hvali,vecinom se hvali sa trudom i radom nekoga drugog.

Dite potpisu se na doticnu stranicu i ona vise ne funkcionira :)
Dok se ne uspije vratiti vlasnistvo. Potpiiiiiisuuuuuuuu razumis :D

[quote name='AzraiLL' timestamp='1311282974' post='434399']
Haj prvo nemoj vrijedjati jer ti momci su pametniji od 90% bosansko-hercegovackog stanovnistva.(barem ovi sto ih ja znam)
A ta raja sto ti se hvali oko toga,to nije ni ''H'' od hackera.
[/quote] to ti se kaže crackeri...;)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1311284400' post='434403']
Srbi su vecinom, i nisam mislio u smislu iQ nego onako ko [b]razuman covjek nebih dangubio mjesecima da nadjem rupu i srusim sta...[/b]

Hajd recemo [b]da je hacker i onaj koji zna u nekoj igraoni preko nekog cafe klijenta omoguciti sebi besplatno vrijeme, jer je nesto zasticeno hackovao[/b]. to je ujedno bila moja prva lekcija od te srpcadije sto sam naucio [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]
Ovo za klijent je par klikova itd i nije visa matematika ali ja nikad nebi sam skontao [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

I nemoj iH ti vrijedjati, jer momci su dosta toga srusili i ukrali [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]
[/quote]

Opet se suprotstavljas sam sebi :D

pravi haker nikad nece sebe odati po imenom haker... i kad sve bude i prodje ispcace dozivljaje...
haker biti je samo put a ne cilj... jer ako toga upno znas... ipak neznas sve ono novo.... sto prestavlja novi izazov...

neko voli izazive da nesto skonta i da nadje slabost... gotove kodove i tools moze da koristi i djete sa 7 godina...
ali nesto novo napravili ili skuziti lose tacke to je nesto sto preszavljava izaziv za hakere...

uglavnom danasnji hakeri idu na profesinalno skolovanje... za to i rade dosta za drzavu... i druge institucije...

znaci ucite svi sta i kako ali to ne kristite u lose namjere...
  • Upvote 1

[quote name='Lirux' timestamp='1321699071' post='444460']
pravi haker nikad nece sebe odati po imenom haker... i kad sve bude i prodje ispcace dozivljaje...
haker biti je samo put a ne cilj... jer ako toga upno znas... ipak neznas sve ono novo.... sto prestavlja novi izazov...

neko voli izazive da nesto skonta i da nadje slabost... gotove kodove i tools moze da koristi i djete sa 7 godina...
ali nesto novo napravili ili skuziti lose tacke to je nesto sto preszavljava izaziv za hakere...

uglavnom danasnji hakeri idu na profesinalno skolovanje... za to i rade dosta za drzavu... i druge institucije...

znaci ucite svi sta i kako ali to ne kristite u lose namjere...
[/quote]

POSTENO KAZANO :D
treba znati a ne treba zloupotrebljavati
a IZAZOV je ono sto pogoni
kad cujes da nesto ne moze tek je onda interesantno
sve sto covjek napravi nemoze biti savrseno (zasticeno) nikako
uvjek postoji rupa samo treba naci pravi put :D i razmisliti logicki izvan okvira
kod nas se svakoga i svasta naziva hacker-om
pojavom interneta kod nas sam se upoznao sa nazivom [b][font="Geneva, Arial, Helvetica, san-serif"][size="4"][color="#666666"]Phreaker[/color][/size][/font][/b]
i nekim ljudima koje bih mogao nazvati tim imenom i interesantno je da
da su nam svi ti anonimusi donijeli mnogo dobroga jer su mnoge velike kompanije
uputili na neke pogreske i popravili mnogi software i mnogi hardware da bi obicni
korisnik dobio vise od istog, a sve za "dz" a ti upadi, otimacine accounta i slicno je
obicni kriminal jer upuceni zloupotrebljavaju bas to na sta upucuju dobronamjerni
bas zato najvise virusa i crva se pojavi nakon sto neki software izda neki update,
service pack, patch i slicno..
[url="http://www.securityfocus.com/"]http://www.securityfocus.com/[/url]

Evo jedna fina prilika kako pomoci drugima?!
Znaci vec neko vrijeme ima se problem sa nod32 antivirusom i njegovom registracijom :D

E sad jedan solidan hacker bi napravio neki crack ili registry i spasio "nas sviju" muka updatea :P
p.s samo za primjer :)
  • Downvote 1

I razlika izmedju istinskog hackera i programera je sto ovaj drugi prima platu za to sto radi..
Moraju se poznavati programski jezici za bilo sto vise, ili ceraj vec gotove skripte da sta uradis...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1321714738' post='444468']
Evo jedna fina prilika kako pomoci drugima?!
Znaci vec neko vrijeme ima se problem sa nod32 antivirusom i njegovom registracijom :D

[b]E sad jedan solidan hacker bi napravio neki crack ili registry i spasio "nas sviju" muka updatea [/b] :P
p.s samo za primjer :)
[/quote]

zar to rade hackeri ???

ja mislio da tor ade crackeri ...

To radi serinca iz Lidjana po narudzbi gospodina libic rahmana posto njemu treba za jedan nadzorni odbor ali joj nije isplatio "avast" pa sad zena nece...

Hacker se bavi pozitivnim primjenama te sama njihova "hackerska kultura" im ne dozvoljava da one propuste koje otkriju iskoriste u negativne svrhe. Dok ovo sto si ti naveo je definitivno cracking, medjutim ako mislis da je to dobrotvorna svrha sto neko provali, sjeti se samo da je neko dok je "pravio" potrosio godine rada i da bi naravno svoj trud naplatio - naplatice on al' je to mali postotak s obzirom koliko je "crackovani" verzija sto ce logicno u ovim nasim balkanskim krajevima a i sire svi koristi.

[quote name='bull' timestamp='1321796346' post='444513']
Hacker se bavi pozitivnim primjenama te sama njihova "hackerska kultura" im ne dozvoljava da one propuste koje otkriju iskoriste u negativne svrhe. Dok ovo sto si ti naveo je definitivno cracking, medjutim ako mislis da je to dobrotvorna svrha sto neko provali, sjeti se samo da je neko dok je "pravio" potrosio godine rada i da bi naravno svoj trud naplatio - naplatice on al' je to mali postotak s obzirom koliko je "crackovani" verzija sto ce logicno u ovim nasim balkanskim krajevima a i sire svi koristi.
[/quote]

Evo ti scooby pravog pametnog odgovora....
Ti praktički kradeš nečiji trud, rad, znanje i kapital! Zamisli se malo prije nego jednostavno crackas neki prog slijedeci put...

A haj ti nasem cojku reci da ga kompletna instalacija windowsa offica i antivirusa kosta stotine eura?! :)
Iako se slazem da kazanim i znam koliko to steti programerima i firmama gdje i sam jednog dana moram naci posao u toj oblasti..

Za ovo godinu dana, od posljednjeg posta na ovoj temi, jedan cazinski haker je postao poznat na prostoru cijele bivše Jugoslavije, svojim akcijama obaranja webb stranica jedne tv-kuće, a njegova čestika povodom dana državnosti na stranici predsjednika RS je izazvala buru smijeha, čak i u Banjaluci.

Na žalost, nije bio baš oprezan, pa je i policija pokazala interes za ovu osobu. Šteta, bolje da je ostao anoniman (anonimus).

Eto ga iznad tebe Banjalučaninu :D

Pacifista Ljus... je bila odlično mjesto za okup raje, ja nisam navratio ima sigurno dvije godine ali smo znali napraviti sveopću zajebanciju tamo hahahaha :D Fakat ću se morati registrirati da vidim ima li još tamo stare raje i naših Cazinjana :D