Jump to content

Recommended Posts

Sta ocekujete od ovog sistema. Citam da ce biti dosta touch orijentisan. Valjda ce isto raditi i na desktop i na tablet racunarima...na torrentima ima nekoliko BETA verzija ali su sve fejk xD

Evo i jedan zanimljiv link http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/windows-8-everything-you-need-to-know-701764 Edited by sanel87

da, dosta sam citao o njemu i najvise ce liciti na phone os, imaju dobrih rjesenja, touch je daleko prednost i svjezina u windowsima, nek bude kao seven i bicemo svi zadovoljno a vjerujem da ce ga graficki josh dotjerati, jedna mana bar kod nas a to je ime, ali nista nije zvanicno posto ce se vjerovatno i ono mijenjati ali neces smiti reci koji imas windows, ako kazes osam onda ce te neko pronosat na necemu ; :icon_cheesygrin:
  • Upvote 2

hehehe dobra fora za 8 :)

Ma ova verzija ce biti super. Meni se sviđaju mnoge inovacije:

[color=#ff0000][b]Start Ekran[/b][/color]
kao što smo vidjeli Windows ostaje u svojim granicama interfejsa
ali sa mnogo unaprijeđenja i dodataka. Jedno od tih dodataka je i "start ekran" kojeg vidimo
na prezentacijama. Sviđa mi se start ekran prvenstveno jer će biti podesiv i brz za upotrebu.

[b][color=#ff0000]3D sučelje[/color][/b]
Druga stvar me fascinirala jer će Win 8 koristiti totalno novu tehnologiju za forme (prozore)
tako da ćemo sad imati 3d desktop sučelje. Eh sad koliko će to utjecati na naše grafičke
i otežavati im rad pri igranju jer će se Win 8 koristiti sa GPU-om i DirectX 10-kom

[b][color=#ff0000]Dodatne ugrađene aplikacije[/color][/b]
Eh hoće li po obećanom biti brdo novih aplikacija to bi bilo super (mada će ih ostale kompanije
tužiti za monopol :triniti: )
Ali naveli su kao i prepoznavanje glasa, lica, govorne naredbe....

Ima li netko dodatnih informacija ... ??? :codemafia:
  • Upvote 1

meni se svidja ovo sto su napravili detaljnije copy paste opcije, imacemo puni pregled sta kopiramo, sta zamjenjujemo novim, par copy operacija u jednom prozoru te je moguce neku zaustaviti, tj pauzirati da bi se neka brze zavrsila, te onda istu pustiti da zavrsi bez gubitka sadrzaja, to mi je bash extra...negdje sam citao da ce raditi vremenski prelaz takodjer, moguce se je vratiti na neki datum u par klikova, do sad treba restart i tak, sad ce biti u real vremenu...nego pogledajte ovo oko copy paste
[url="http://www.winrumors.com/microsoft-details-new-windows-8-file-copy-and-move-ui-video/"]http://www.winrumors...-move-ui-video/ [/url]

na dnu je video, extraaa Edited by PC_DoctorE
  • Upvote 1

ovo mi se zbilja svidja, brzi boot, ajd vidjecemo...

[media='']http://www.youtube.com/watch?v=9ia3zBs42cc&feature=player_embedded[/media]

Je li ko isprobao [url="http://www.bug.hr/vijesti/besplatni-windows-8/110945.aspx"]Windows 8 preview[/url]?

ja sam bio stavio da mi se skida i puklo na 2gb..pff :D bit ce testirano danas sutra pa javim na sta lici :)

S obzirom da se radi o pre beta verziji dobro funkcionise, koliko ce sve od najave ostati svjedoci smo iz najava u proslim windows verzijama.
Dal ce Microsoft uspijeti da napravi Dekstop - Touch sucelje za siroku upotrebu na nama je da vidimio.
Instalacija je protekla brzo i bez problema i moze se pored Win 7 ili drugog OS instalirati (Dual Boot).
I Stabilno radi.

po meni nista bitno za desktop mashine, za touch screen bice extra, dok one sve fore gube smisao sa klikanjem misom, ima tu josh dosta za razvijati, puno toga su samo otezali, jedina novina i sto je vrlo pozitivno, copy-paste prozor sad prikuplja sve transfere u jedan i moguce ih je stopirati i nastavljati, ma koliko usb bio brz opet kada prebacivamo neki film a vamo nam zapelo za nesto sitno samo klik pauza i rahat!!!

mene ce vise muciti svi ti novopeceni majstori dizanja sistema kojeg ce izroditi win8 :) (ili cak hardwerski) jer kako znam da sa svakim novim windowsom potraznja narucioca bude veca, i onda mi ti novopeceni kradu komad kruha :D Edited by scooby-doo

druze uvijek se kvalitet prepozna, istina i da sedmicu svak moze dignuti, te se installiraju i driveri, ali ko imalo zna da takav os ne radi ni blizu kao sa referentnim driverima koje opet ne zna svak naci, bilo kako bilo nafaku ne moze niko otet :-)

[quote name='PC_DoctorE ' timestamp='1316463136' post='440988']
druze uvijek se kvalitet prepozna, istina i da sedmicu svak moze dignuti, te se installiraju i driveri, ali ko imalo zna da takav os ne radi ni blizu kao sa referentnim driverima koje opet ne zna svak naci, bilo kako bilo nafaku ne moze niko otet :-)
[/quote]
Ma na hardwer sam vise poceo ulagati vremena, ali sve ostaje samo na iskustvu i koliko si ih vise sastavio i rastavio :)
Jer kad ti pod ruke dodje ista mashina lakse se dishe :D

Sad dali ce sa win8 dignuti te softwerske kriterije (da toliko ne kaska za hardwerom, pitanje je?!)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=E4YFfrfdKlQ&feature=player_embedded[/video]

Windows 8 je pred kraju, pisu da ce ga poceti dilati svojim poslovnim partnerima..
Win8 prvenstveno sluzi za touchscreen racunare i tablete.. Dali ce izdati i neku mini verziju za mobace jer im ovaj windows mobile i nije nesto in!!!
A narocito sto mene zanima dali cu moci laganini dignuti taj Win8 na neki buduci mobac koji ce performansama zadovoljavati za podizanje takvog sistema

kolika trebam donaplatiti ako ja imam win7 licenciran za licencu win8 ?

[quote name='lucky' timestamp='1339775625' post='459019']
kolika trebam donaplatiti ako ja imam win7 licenciran za licencu win8 ?
[/quote]
kako ja znam da toga nema. Potrazi na oficijalnom forumu!?

cekaj ja kupio prosle godine licenciran win7 i sada izlazi novi zar nebi bilo logicno da ga mogu napraviti update sa donaplatom za licencu ?

[quote name='lucky' timestamp='1339776393' post='459022']
cekaj ja kupio prosle godine licenciran win7 i sada izlazi novi zar nebi bilo logicno da ga mogu napraviti update sa donaplatom za licencu ?
[/quote]
Bilo bi logicno ali kao sto sam rekao, ne vjerujem da ce biti niti sam do sad cuo da to ima..
Imam hrpu kodova i windowsa koji su dolazili uz nove laptope ali nikad nijedan nisam kupio nit mi to treba xD

Oni ne staju sa win7, dolazice i dalje update itd. Kao sto nisu ni sa xp stali... naravno samo moje misljenje, potrazi na microsoft forumu imal sta o tome...

Jos nigdje nije izaslo nista sluzbeno oko kupovine licence. Procjena vrijednosti OS-a je od 100$ - 200$ (zavisi od paketa).

A kada bi isao po svojoj logici, rekao bih da od toga nema nista.

Rijetko izlaze nove verzije Windowsa, Windows 8 ce naravno biti za velik' procenat drugaciji ... Ali ima jos vremena, mozda i stave tu mogucnost, ko ce znati?

Uostalom, zar mora biti 'originalna' licenca? Ja nikada u zivotu nisam nista placao u vezi tih operativnih sistema i evo, sve radi kako treba. :D

Lakine,gledaj u tu sedmicu kaj oko u glavi. :D Kan' se 8-ice brete. Na'mpasce ti moje rijeci. :D

ma ne koristim ja windows nikako ... ja koristim liona ... slijedeci mjesec izalzi nova verzija i ja za 19 dolara donaplate je imam ... pa pitam jel tako i za windows ...

windows ko i do sad skines sa pirata i koristis :D

[quote name='picasso' timestamp='1340646559' post='460199']
[/quote]

Ja ga brete ne b' vise kad bi mi ga ko plac'o. :D Kad sve potrala nisam. :kiffer:
  • Upvote 1

[quote name='mecolynna' timestamp='1340647450' post='460201']
Ja ga brete ne b' vise kad bi mi ga ko plac'o. :D Kad sve potrala nisam. :kiffer:
[/quote]

potpisujem ... xD

[quote name='picasso' timestamp='1340646559' post='460199']
[/quote]
Ako ces ici tako, mislim da ne postoji komercijalni program koji nije crackovan..