Jump to content
snake

Vjeronauka ne ulazi u prosjek ocjena

Recommended Posts

Interesira me sta mislite o odluci kantonalnog ministra ( Sarajevo ) o tome da vjeronauka vise ne moze ulaziti u prosjek ocjena..
Licno ja mislim da je to u redu i da postoji mnogo vaznijih problema od toga da li se vjeronauka ocjenjuje ili ne, npr redovi pred javnim kuhinjama, otpusteni radnici , socijalni slucajevi, penzioneri i sl..

ali naravno tako ne misli Reis ef Ceric i njegove kolege iz ostalih konfesija, oni ovo vide kao atak na osnovna [b][u]egzistencijalna[/u][/b] prava vjernika..
fucka se njima sto imamo 500.000 nezaposlenih u drzavi.. Edited by snake
  • Upvote 1

Greska i to velika, i samo korak do ukidanja skroz vjeronauke u skolama, to ce biti druga velika greska...

Ja sam za to da vjeronauka bude prisutna u skolama i da ulazi u prosjek ocjena, ali da ucenici i roditelji imaju izbor ko ne zeli na vjeronauku, neka ne ide...jer uvijek ima oni koji ce rado ici na vjeronauku

Sto se tice nezaposlenosti, to i nije stvar islamske zajednice imamo nase drage politicare neka vode brigu o tome...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 2

[quote name='Amren' timestamp='1305273113' post='427589']
Greska i to velika, i samo korak do ukidanja skroz vjeronauke u skolama, to ce biti druga velika greska...

Ja sam za to da vjeronauka bude prisutna u skolama i da ulazi u prosjek ocjena, ali da ucenici i roditelji imaju izbor ko ne zeli na vjeronauku, neka ne ide...jer uvijek ima oni koji ce rado ici na vjeronauku

Sto se tice nezaposlenosti, to i nije stvar islamske zajednice imamo nase drage politicare neka vode brigu o tome...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]
Ako neki predmet nije obavezan onda ne moze ni ulaziti u prosjek ocjena.Ja mislim da je ovo pametna odluka jer smo mi sekularna drzava.

Vjeronauka u sklama DA ali to nije predmet od zivotnog znacaja onima koji pohadjaju nastavu i ne bi ga trebalo mjeriti.

S druge strane vjera je stvar pojedinca i tako se treba ponasati i prema vjeronauci.
  • Upvote 1

katastrofalna greska, ovakvim stvarima tonemo u beskonacne podjele naroda i narodnosti :)

sutra bi bio komunjara da nema ovakvi stvari :) ali dese se uvjek ovakvi slucajevi pa se prisjetim zasto i oni nisu bili The Best!!!!!!!!!!!!
ovakve stvari dovode do ratova, sad je to jos bezazleno ali podjele ce uci u krv narodu i eto ti za 50 godina prvi rat izmedju vjernika i nevjernika (i naravno kao jedan od najveci predznaka sudnjeg dana, i to je to dosao je kraj :D)
  • Upvote 3
  • Downvote 2

[quote name='scooby-doo' timestamp='1305274973' post='427600']
katastrofalna greska, ovakvim stvarima tonemo u beskonacne podjele naroda i narodnosti :)

sutra bi bio komunjara da nema ovakvi stvari :) ali dese se uvjek ovakvi slucajevi pa se prisjetim zasto i oni nisu bili The Best!!!!!!!!!!!!
ovakve stvari dovode do ratova, sad je to jos bezazleno ali podjele ce uci u krv narodu i eto ti za 50 godina prvi rat izmedju vjernika i nevjernika (i naravno kao jedan od najveci predznaka sudnjeg dana, i to je to dosao je kraj :D)
[/quote]
Vi nikako da skontate da u BiH zive i drugi narodi drugih vjera.Po ustavu imaju ista prava sto dovodi do zakljucka da u svim skolama gde ima i jedan ucenik druge vjere mora imati svoju vjeronauku pa bi u nekim skolama imali tri razlicite vjeronauke(isto se moze smatrati dijeljenjem).Zamisli jos kad bi se ta djeca pocela takmiciti ili ne daj BOze nagradjivati javno za rezultate iz vjeronauke dok druga djeca nemaju mogucnost jer njihova vjera nije zastupljena.

Mnogi su prespavali casove istorije,neki nisu ni imali prilike uciti kako je nastala Bosna i Hercegovina i koji narodi je cine, da su ti narodi ravnopravni i da im danasnji ustav to pravo stiti.

Bosna i Hercegovina nije nastala '92 kao sto neki misle, Bosna i Hercegovina je nastala puno ranije.

[quote name='pingvin' timestamp='1305276397' post='427605']
Vi nikako da skontate da u BiH zive i drugi narodi drugih vjera.Po ustavu imaju ista prava sto dovodi do zakljucka da u svim skolama gde ima i jedan ucenik druge vjere mora imati svoju vjeronauku pa bi u nekim skolama imali tri razlicite vjeronauke(isto se moze smatrati dijeljenjem).Zamisli jos kad bi se ta djeca pocela takmiciti ili ne daj BOze nagradjivati javno za rezultate iz vjeronauke dok druga djeca nemaju mogucnost jer njihova vjera nije zastupljena.

Mnogi su prespavali casove istorije,neki nisu ni imali prilike uciti kako je nastala Bosna i Hercegovina i koji narodi je cine, da su ti narodi ravnopravni i da im danasnji ustav to pravo stiti.

Bosna i Hercegovina nije nastala '92 kao sto neki misle, Bosna i Hercegovina je nastala puno ranije.
[/quote]
ja mislim da bi sva tri konstitutivna naroda u sve jednom dijelu Bosne, sve jednom selu ili zaseoku gdje ima neka skola, trebali imati svog ucitelja iz vjeronauke.

Evo kao Cazin i najveci postotak muslimana u BiH, ja kao selamdzija sto bi neki nazvali osobe koji se zalazu na jacanju i promoviranju umjerenosti, sloge itd itd i to preko vjerovanja u Svevisnjeg, evo za mene bi bilo normalno da u Stijenu ,jedno selo sa 99,9% muslimana, budu prisutni i ucitelji iz dvi ostale religije. Ja bi im prvi garantovao slobodu i mir...

Pazite mozete vi sad misliti da je to pozitivno, ali cisti kapitalizam nemoze biti ustrojstvo i ideologija tj pokretac savremenog svijeta. Ljudska prava se mijenjaju iz dana u dan, sutra ti taj neki u drzavi nekoj gdje je taj neki doticni ministra, radi svoje koristi, moze donijeti zakon o max platama, o porezu koliko god on pomisli, o neznam cemu i nitko ga nesprijecava da otme i zadnji komad kruha ispred tebe.
Ali u religijama je definisano, uglavnom ovim monoteistickim, da su ti svi braca i sestre, da sve trebas pomagati i zivjeti u miru i dobroti. Kod jednog kapitalca sto se zove Donald Trump to neigra nikakvu ulogu, i on ce ovakve odluke shvatiti kao mogucnost da vrati robovlasnisto iz prividnog danasnjeg u stvarno stanje.

Smrt komunizmu sloboda narodu :D
  • Upvote 1
  • Downvote 4

niko nije rekao da ce ukinuti vjeronauku, mislim da do toga nece i ne bi trebalo doci, svjesno je toga i ministartsvo koje je donijelo takvu odluku..
islamska zajednica sada poziva ministra suljagica na dijalog kao da je ona pozivala nekoga na dijalog kad se vjeronauka uvodila u skolstvo ili jos gore kad je preko arzije mahmutovic uvodila vjeronauku u djecija obdanista , ili branila djeda mraza i sl..

sto se tice nezaposlenosti islamske zajednice ja tu vidim veliku povezanost jer vlast koja je svih proteklih godina iza rata bila birana jednim dijelom , mozda i najvecim dijelom zahvaljujuci islamskoj zajednici je i glavni krivac ovolikoj stopi nezaposlenosti..
to sto neko gleda samo crno i bijelo, to je druga stvar.. Edited by snake

[quote name='snake' timestamp='1305277788' post='427611']
[b]niko nije rekao da ce ukinuti vjeronauku, mislim da do toga nece i ne bi trebalo doci, svjesno je toga i ministartsvo koje je donijelo takvu odluku.[/b].
islamska zajednica sada poziva ministra suljagica na dijalog kao da je ona pozivala nekoga na dijalog kad se vjeronauka uvodila u skolstvo ili jos gore kad je preko arzije mahmutovic uvodila vjeronauku u djecija obdanista , ili branila djeda mraza i sl..

sto se tice nezaposlenosti islamske zajednice ja tu vidim veliku povezanost jer vlast koja je svih proteklih godina iza rata bila birana jednim dijelom , mozda i najvecim dijelom zahvaljujuci islamskoj zajednici je i glavni krivac ovolikoj stopi nezaposlenosti..
to sto neko gleda samo crno i bijelo, to je druga stvar..
[/quote]
Nisu svjesni oni koji sa polurazumijevanjem citaju ovakve ili slicne recenice :D

[quote name='scooby-doo' timestamp='1305274973' post='427600']

[/quote]
Ako bog da, Mi smo spremni. A vi?
  • Upvote 1

Vjeronauka bi trebala biti fakultativna već u osnovnoj školi.

Ja se sjećam da je meni vjeronauka (po)kvarila prosjek ocjena u osnovnoj. xD

summa summarum, podržavam odluku ministra.

Kod vjeronauke postoje neki drugi problemi na koje je Suljagić ukazao oko programa i finansiranja ovog predmeta.

Neke stvari kojih se sjećam apsolutno nisu prikladne za školu - od promovisanja toga da smo Mi bolji od Drugih (bilo je tu i otvorenog iskazivanja mržnje spram pripadnika druge religije) do neukusnih komentara na račun kolega i kolegica koji ne pohađaju vjeronauku.

Uglavnom, pozdravljam ovaj potez.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Vento' timestamp='1305316696' post='427654']
Kod vjeronauke postoje neki drugi problemi na koje je Suljagić ukazao oko programa i finansiranja ovog predmeta.

Neke stvari kojih se sjećam apsolutno nisu prikladne za školu - od promovisanja toga da smo Mi bolji od Drugih (bilo je tu i otvorenog iskazivanja mržnje spram pripadnika druge religije) do neukusnih komentara na račun kolega i kolegica koji ne pohađaju vjeronauku.

Uglavnom, pozdravljam ovaj potez.
[/quote]

Crko bi ti da ne pozdravis :D

Polahko, nece mu to proci lahko.

Ocito nikad nisi isao na Islamsku kulturu i civilizaciju jer se ja sjecam drugacije :D Stavise, da nije bilo IKC ja bi bio garant vehabija :D
  • Upvote 2

Ma klikajte vi koliko god hocete minuse ljudi ali ovo je pogresno :D

Uzburkala se javnost sa ovakvim stvarima. a i ti marksisti, SSSerovci i ostali zagovaraju rat protiv monoteisticki religija vec stoljecima :)
Kazem vam da cu sutra stati rame uz rame sa krscaninom protiv ateista, to jedino moze biti 3 svjetski rat i nista drugo. To je trenutacno najveca podjela u covjecanstvu. a ove fore oko terorizma hmm jeftin krimi film iz Hollywooda :icon_cheesygrin:

Kad utihne americki san i bankrotira kapitalisticka amerika, zapamtite da ce biti The End :)

Naravno ja ovo nista nisam trebao napisati na jednu glupost/nesanicu naseg ministra koji kraj 666 drugi problema nadje bas ovaj rjesavati. Ali de stas ovo bi bila samo jos jedna obicna tema, ovako poprima jedinstven šmek :laugh:

p.s ovog ce ministra nasa braca sacekati negdje iza ugla :)
  • Upvote 2

slažem se da vjeronauka ne ulazi prosjek ocjena ...

al da bude predmet u skolama ...

kao predmet ostaje, tu nema spora, samo ne ulazi u prosjek..

tacno je ono sto vento kaze, u slucaju vjeronauke IZ se postavila tako da ona ima sva prava a drzava obaveze, izmedju ostalog IZ propisuje nastavni plan i program, djeluje potpuno samostalno u svakom segmentu osim u finansiranju nastave..

[quote name='Amren' timestamp='1305273113' post='427589']

[b]Sto se tice nezaposlenosti, to i nije stvar islamske zajednice imamo nase drage politicare neka vode brigu o tome...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img][/b]
[/quote]

u pravu si,a pogotovo kakve veze ima reis Cerić sa nezaposlenosti,za to su zaslužni naši političari,pa uključujući i tog ministra itd..tako da je totalno bezveze kriviti reisa za našu nezaposlenost,a itetkako je njegova dužnost da reaguje na ovakvo nešto....
  • Upvote 2

neki apsolutno ne znaju procitati izmedju redova, reis ne radi na birou za zaposljavanje niti je premijer federacije da direktno moze donositi odluke koje ce imati uticaj na rast ili pad zaposlenosti, ali moze u svojim hutbama ili javnim nastupima ukazivati na ovako nesto, a ne precutno odobravati ono sto radi vlast svih ovih godina..
trebao bi se pozabaviti ovakvim stvarima http://www.cazin.net/bih/u-fbih-vise-od-13-000-ljudi-hrani-se-u-javnim-kuhinjama/, to je prioritetnije od vjeronauke i njegove rezidencije Edited by snake

Moje misljenje,ne treba ukidati vjeronauku ali ocjenjivanje treba ukinuti,svaka drzava mislim da ima vjeronauku u skoli ali bs cu se raspitati ovdje koliko im je bitna i da li se ocjenjuje i da li ta ocjena je bitna za dobar uspjeh ucenika,,,,ne treba ukinuti taj predmet,

opet ponavljam[b][u] NEMA UKIDANJA[/u][/b] vjeronauke, ja prvi bih bio protiv toga..