Jump to content
Daisy

Da li je moguće ne razmisljati?

Recommended Posts

Ja tvrdim da nije moguce da ljudi ne razmisljaju, mozak uvijek procesuira neke podatke i uvijek radi, za njega nema prvog maja biggrin.gif

ugl, naisla sam na par ljudi koji kazu da je moguce jednostavno iskljuciti se, iskljuciti mozak, ali ja licno to nisam nikad uspjela..

koje je vase misljenje o tome? da li vi stvarno ne razmisljate, ili mislite da je taj neki trenutak "ne razmisljanja" prelazak u neku dublju podsvjest, ili sta vec?!

MALO zbunjujuca tema biggrin.gif ali me bas zanima biggrin.gif

Mozak je uvijek u fuknkcij Ne postoji trenutak kada se ne razmislja, pa i dok se uspavljujemo ulazimimo u san... spavamo..sto znaci mozak je motor koji je konstantno u funksciji razmisljanja..eh sad mi smo ti ,koji ga usmjeravamo , o cemu da razmislja, ali opet uz njegovu pomoc...

pa sad meni nije jasno pitanje......misliti ili razmisljati....ja mogu da ne razmisljam ....mada vjerojatno nesto mislim....ali ako to nema neki produkt onda to nije razmisljanje...tako da je moguce ne razmisljati.....mislim da sam nanovo zapleo temu...pa junaci hajd da vas cujem

Svjesno, nesvjesno, podsvjesno stanje...

Da, uspjeva mi po potrebi da "pustim mozak na pašu", da ne mislim i ne razmišljam, nakon par minuta neaktivnosti zaspem. Na isti način kao što se kompjuter "uspava"nakon određenog vremena, koje je programirano. Ja ne mogu da programiram to vrijeme na sebi, ali obično ne traje dugo dok se ne "ugasim".

postoji razlika izmedju razmisljanja i brige

moguce je razmisljati i biti zadovoljan zbog toga

briga je negativna verzija razmisljanja orijentirana na ocekivanje negativnih dogadjaja u buducnosti