Jump to content

Recommended Posts

Pa i svi privatnici za popravak i otkljicavanje telefona, ako je dzaba, koriste se "ne tako legalnim" softwerima za otkljucavanje.. A ako nema rjesenja u "ne tako legalnim" nacinima. Tek tad te ogule za kod kojeg su kupili od proizvodjaca tog telefona preko IMEI.. Birin, Josan ili koje sad vec aktuelan dole! Turci ovuda po AT. Sto je dovelo do te situacije da su "ne tako legalni" nacini postali prihvatljiva stvar i ne kaznjavaju ih Edited by PacificHurricane

i iOS je besplatan za krajnje korisnike ...  

ja evo te molim da stavis statistiku koja kaze na koliko se telefona koji koriste android koriste zadnju verziju androida ... u procentima ... 

nas forum i stranica su na serveru na kom je  linux a ne placamo licencu ... a za sve ostalo plaćamo licencu ... 

al smijesan mi je naziv humanitarni cracker ... 

To su ovi danasnji Robini Hudi.

Sad citam ponovo nesto od prethodnih postova, i mene su sad nasmijali crackeri humanitarci.

Crackeri humanitarci su kao oni koji otkriju nacin kako nekome uci u kucu i onda to objave da i svi ostali znaju kako jadnog covjeka opljackati. Jako humanitarno nema sta.

Crackeri humanitarci su kao oni koji otkriju nacin kako nekome uci u kucu i onda to objave da i svi ostali znaju kako jadnog covjeka opljackati. Jako humanitarno nema sta.

Da, ali nam je mentalitet takav da mi to pravdamo jer je taj covjek bogat.

Dakle, ja amerikanizaniran.

A odakle ce sve krenuti. Ostatak svijeta je inertan i zakrzljao.

Otkljucavanje telefona nebi trebalo biti nesto nelegalno. To ste svi uradili nekoliko puta?! Hajd nek mi koji kaze da nije dobio kakav telefon od tetke iz Njemacke pa ga onda otkodirao.. To sto ga firma zakljuca bez nekog logicnog objasnjenja. Jer ti po ugovoru moras placati npr 2 godine preplatu. A to sta ces ti raditi sa tim telefonom, je cisto tvoja stvar! Neki su se dole po kantonu obogatili na tom otkljucavanju. A otkljucavali su ga u vecini slucajeva preko softwera od "humanitarni" crackera. Znaci nek ode dole neko birinom ili fileku i nek mu kaze da je smijesan! :)

Otkljucavanje telefona nebi trebalo biti nesto nelegalno. To ste svi uradili nekoliko puta?! Hajd nek mi koji kaze da nije dobio kakav telefon od tetke iz Njemacke pa ga onda otkodirao.. To sto ga firma zakljuca bez nekog logicnog objasnjenja. Jer ti po ugovoru moras placati npr 2 godine preplatu. A to sta ces ti raditi sa tim telefonom, je cisto tvoja stvar! Neki su se dole po kantonu obogatili na tom otkljucavanju. A otkljucavali su ga u vecini slucajeva preko softwera od "humanitarni" crackera. Znaci nek ode dole neko birinom ili fileku i nek mu kaze da je smijesan! :)

Nisam ja. Fakat nikad, nemam nikog vani.

Ni jedan telefon nije bio zakljucan.

Otključavanje telefona i nije nelegalno, jer nije riječ o iznajmljivanju, nego o kupovini. Bez obzira šta firme govorile. Smiješ sa svojim telefonom da radiš šta hoćeš, jedino moraš da ga platiš, onako kako ugovor glasi.

Kako je nekad bilo otkljucavanje, tako je danas upgrade na noviji software.. Ako samsung npr nema sluha i volje da ti malo obnovi telefon, onda to mozes i sam rucno uraditi. I tu naravno nije nista krivicno. Ali eto posto se firme protive samovolji da ti kao vlasnik radis sta hoces od mobaca. Ja sam naglasio "ne tako" legalni.. I xda forum nije npr thepiratebay i on ne krsi vjerovatno nikakve zakone! Sto vise i licno najvece firme pregledavaju i sponzoriraju xda! I instaliranje najnovijeg ili nekog privatno odradjenog updatea je ok posto je android open source..

Dzigine imaces priliku, bar ako su ti zivotni planovi ostali isti... I vracamo se na ono isto, to je samo dobra volja nekog "humanitarca" hocel ti pomoci da mozes svoj mobitel i dalje koristiti kako ti pozelis, ili ces ostati osudjen na samo jednu firmu i ugovor te firme!

Da, i time dolazimo do same suštine fenomena zašto mnogi preferiraju android.

Dzigine imaces priliku, bar ako su ti zivotni planovi ostali isti... I vracamo se na ono isto, to je samo dobra volja nekog "humanitarca" hocel ti pomoci da mozes svoj mobitel i dalje koristiti kako ti pozelis, ili ces ostati osudjen na samo jednu firmu i ugovor te firme

Kako je nekad bilo otkljucavanje, tako je danas upgrade na noviji software.. Ako samsung npr nema sluha i volje da ti malo obnovi telefon, onda to mozes i sam rucno uraditi. I tu naravno nije nista krivicno. Ali eto posto se firme protive samovolji da ti kao vlasnik radis sta hoces od mobaca. Ja sam naglasio "ne tako" legalni.. I xda forum nije npr thepiratebay i on ne krsi vjerovatno nikakve zakone! Sto vise i licno najvece firme pregledavaju i sponzoriraju xda! I instaliranje najnovijeg ili nekog privatno odradjenog updatea je ok posto je android open source..

Dzigine imaces priliku, bar ako su ti zivotni planovi ostali isti... I vracamo se na ono isto, to je samo dobra volja nekog "humanitarca" hocel ti pomoci da mozes svoj mobitel i dalje koristiti kako ti pozelis, ili ces ostati osudjen na samo jednu firmu i ugovor te firme!

Upgradeovo sam ja mnogo androida i a jedan i na drugi nacin. Ne svidja mi se ni jedan. Nije jos ni jedan napravio kako ja hocu, a to je da se restarta svaki dan-dva po svom ceifu. Google je kao sa Chrome, kada se odvojio tim developera za Chromium koji je trebao biti kodno ime za Chrome, pa sad kompletan browser koji google samo kopira, prefarba logo i integrise spijunske alate... i naravno vijesti... Goggleova nova verzija Chromea cipa. Ali to je kopija Chromiuma, prefarban logo samo sa mnogo spyware i cega jos.

Android je isto na linuxovom kernulu 2.6, a od ICS-a na 3.x kernelu.

Jedva cekam vise taj ubuntu da odjebem taj andorid, ne svidja mi se ni sekunde sta Google radi ni kako radi sa androidom.

Ali wevo ubuntu for android... samo jos neki hendic jaci da nabavim... hasta la dvista

[media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iv1Z7bf4jXY[/media]

isto to i SRW Iron radi, samo se on reklamira tako da nema tih svih glupsti koji ima Chrome, iako ta 3 browsera naizgled potpuno identicna, Googleov je najgori. Isto je i sa androidom. Za svoj telefon ne mogu naci custom ROM ni CM koji pase, ni na kojem radi sve kako treba kad ih instaliras.

I ja sam podrzao ovu ideju sa ubuntu.. Ali stvarno nemam vremena da sjedem i galaxy nexus pretvorim u ubuntu jer ovih dana imam vazniji stvari.. Ono kako ja znam, kad budes kupovao novi mobac. neka to bude galaxy nexus, jer na njemu su testirali ubuntu i on je prvi telefon, a mozda i jedini zasad na kojem taj ubuntu fukcionira 100%

I ja sam podrzao ovu ideju sa ubuntu.. Ali stvarno nemam vremena da sjedem i galaxy nexus pretvorim u ubuntu jer ovih dana imam vazniji stvari.. Ono kako ja znam, kad budes kupovao novi mobac. neka to bude galaxy nexus, jer na njemu su testirali ubuntu i on je prvi telefon, a mozda i jedini zasad na kojem taj ubuntu fukcionira 100%

Primoran sam pricekati jos. Vidjecu kako ce stvari izgledati do tad.

nikada nisam otkljucavo telefon ... 

ti ga kupujes po ugovoru zato da bi ga dobio jeftinije u momentu kupovine i kako bi ga onda "otkljuco" i prodao za skuplje pare ... a ugovor prema oeprateru ko sisa ... 

imal statistika koliko iphona koristi zadnju verziju iOS-a a koliko neku drugu stariju verziju iOS-a ? 

nikada nisam otkljucavo telefon ... 

ti ga kupujes po ugovoru zato da bi ga dobio jeftinije u momentu kupovine i kako bi ga onda "otkljuco" i prodao za skuplje pare ... a ugovor prema oeprateru ko sisa ... 

imal statistika koliko iphona koristi zadnju verziju iOS-a a koliko neku drugu stariju verziju iOS-a ? 

Svercom se ne bavim ima dugi niz godina. Nexus s sam npr uzeo iz Beca, Galaxy Nexus narucio preko ebaya iz Japana a ovaj zadnji kupio u jednoj IT firmi. Sve tri su bili tvornicki otkljucani.. Ali jesam ove druge koje sam dobio preko ugovora, otkljucao i prodao.. Sta cu ja sad kad mi ga vec daju za 0€ uz ugovor???

To bi ti trebao znati, meni su cak i strahu prelivali ali ja se jos jezim od dodira iPhonea a kamoli da citam sta o njemu xD

Ne smis se bojati znanja skubine, samo ti procitaj. Mozda i predjes na iPhone onda.

:D :P

kakav sam ja propust napravio sa mini 2 ? 

Pa taj sto ti nece biti updateovan i azuriran da radi ko svajcarski sat :) zato ti pise u clanku da drugi put uzmes nexus!