Jump to content

Recommended Posts

Ove informacije koje kruze za Nexus 5, ovo ako je ovako, ni Mi3 a Galaxy 4 pogotovo, ne mogu mu pera odbiti.. Cekam jos oficijalni info, pa bi se moglo koji mjesec i pricekati, prodati materino zlato ako treba al uzeti mobac :P

Ovo vec sve ide ka natjecanju u hardveru, a korisnike su malo i zaboravili :)

Ovo vec sve ide ka natjecanju u hardveru, a korisnike su malo i zaboravili :)

Korisnici kojima je previše komplikovano jednostavno kupe iPhone, kao i do sada.

Evo ga za Mi-3 jedan dobar clanak od mog dobrog prijatelja iz stranke :D

http://www.racunalo.com/xiaomi-mi-3-nasljednik-mi-2-i-ponovo-brzi-samsung-galaxy-s4-i-iphone-5s-smartphonea/

Zgodna pozadina, isto "drvo" kao što ima vrat gitare. Rosewood.

O cemu ti ? Kakve veze hardver ima sa jednostavnoscu softvera? Pogotovo kad je rijec o androidu..

Bolji hardver omogucuje bolji i komplikovaniji softver, vise mogucnosti da se "igras"tehnikom i otvaras vlastita rjesenja, sto je u potpunosti omoguceno u androidu ( kao jednom od open source os).
Ko nece da se zeza sa tehnikom, ili nema sklonosti ka istoj, a hoce da bude u trendu, kupi sebi iPhone. To sam mislio.

A ko nema kumpira i rodakve, taj ne cini proljece i sam u nju upada.

Ko puno spava, ne misli zlo drugima! I ciji je smartphone quadcore tome zava vjerovatno ima troje djece a ne cetvoro kao sto narod misli.. Edited by PacificHurricane

Stigo i meni napokon nexus 4. Trebao je jos prije mjesec dana ali sam izveo neke trikove pa me je skoro dzabe izasao :D Jedino me to muci sa baterijom i mjenjanjem. Valjda se moze promijeniti kad ga skroz otvorim. Ostalo je manje vise cista desetka!

Ali treba uzeti u obzir to bezicno punjenje zbog cega su i zastitili bateriju.. Neki govore da je OLED bolji od IPS-a ali obje firme su pod istim istrazivackim timom dosle do obje tehnologije.. Pure Google se osjeti vec na prvi pogled, radi ko doksa :D

Razlika od starog nexusa je solidna. Zvuk se dosta bolje cuje jer je to kod starog nexusa bio mozda najveci promasaj... Ne dodju slusalice, ili mi je neko slusalice u trgovini mazno od radnika :)

U nexusa 4 ne radi mikrofon dobro. citao sam forume i izgleda je to skoro kod polovine proizvedenih.. jedni pisu da je do updatea da ce ispraviti, drugi da je hardwer.. Hvala Bogu pa imam racun i firma gdje sam kupio daje bez problema novi. posto mi se desilo sa nekim drugim stvarima da ne radi i tu ljudi bez rijeci uzmu pokvareno i dadnu novo :)

Prijedlog ako bi ko uzimao nexus preko ebaya ili na crno, da to ne cini po zivu glavu :D

Ne moze covjek vjerovati.. odem ti ja u subotu i zamijenim nexus, dobijem novi u kojeg radi mikrofon. i koji je na prvi pogled bio super.. sve dok se nije baterija ispraznila na 0% i sad samo hoce raditi na kabal direkt.. Sutra ode po treci, pa ima ona narodna poslovica treca sreca  :sungum:

Ti mora da si neki mazohista.
Kod jednog može da bude fabrička greška, ako bi i drugi bio takav, vratio bih ga i tražio pare nazad, ne bi ga moje oči više gledale.
Kod kvalitetnih stvari je striktna kontrola i uvijek se zna koliko ppm (parts per million) je moguće da bude greška. Da isti čovjek dobije takva dva primjerka je više nego izuzetan peh, to je već alarmantno.

Ti mora da si neki mazohista.
Kod jednog može da bude fabrička greška, ako bi i drugi bio takav, vratio bih ga i tražio pare nazad, ne bi ga moje oči više gledale.
Kod kvalitetnih stvari je striktna kontrola i uvijek se zna koliko ppm (parts per million) je moguće da bude greška. Da isti čovjek dobije takva dva primjerka je više nego izuzetan peh, to je već alarmantno.

stvarno nema smisla napisati ovo gore boldano!!!

Desilo se pa desilo, sta ja sad tu mogu. i dalje sam gugl fan. a posto su oba kvara hardwerske prirode, sto znaci da je LG kriv a ne Google...

Mazohista, onaj ko voli da se pati (uopšte), a ne ono što si ti mislio.:)
Očekujem novi izvještaj, v3.0 čim dobiješ novu mašinu.

Mazohista, onaj ko voli da se pati (uopšte), a ne ono što si ti mislio. :)
Očekujem novi izvještaj, v3.0 čim dobiješ novu mašinu.

Pa iz cega si ti izvukao poentu da se ja volim patiti, i da uzivam u tome??? Ali hajd sad nevazno to, bilo i proslo!!!

Ja sam samo vjerni android fan, naravno "pura gugla" je Nexus model  :bisan:

i do cega dolazimo sada ... da je android dobar samo za google telefone a da ove druge zajebava i da moze reci da je to "rasprostranjeni" softwer ... :mail:

Oba problema su tvornicka greska a ne npr sa updateom.. Evo ciko mi je u saturnu i pokazao da su ih prodali 200 komada i samo su tri bila tvornicki pokvareni. Zatim sam ja prije 5 dana dosao i iz "bureta" izvukao sa pokvarenim mikrofonom, pa prije 3 dana sa pokvarenom baterijom.. Sad sam uzeo iz sredine jedan :D

i do cega dolazimo sada ... da je android dobar samo za google telefone a da ove druge zajebava i da moze reci da je to "rasprostranjeni" softwer ... :mail:

Prije se može reći obrnuto. Ja sam probao i koristio isključivo android, više godina, više različitih modela u svim klasama, više različitih proizvođača i nikad nisam imao nikakvih problema. Pacific ima samo nenormalan peh, a možda ovaj novi Nexus i nije ono što je obećano...

Kad sam se ponovno pojavio sa pokvaritim mobacom, lik koji radi na tehnickom dijelu me gledao kao da mu se ukazala sveta Marija :) .. Onda je izvadio svoj nexus i rekao da njega vec pola godine super sluzi i da su kvarovi skoro pa nemoguce! Ali meni iskljucivo treba nexus zbog SDK, iako sam bio uiscelio u ovaj novi HTC One xD Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Prije se može reći obrnuto. Ja sam probao i koristio isključivo android, više godina, više različitih modela u svim klasama, više različitih proizvođača i nikad nisam imao nikakvih problema. Pacific ima samo nenormalan peh, a možda ovaj novi Nexus i nije ono što je obećano...

ja nisam govorio da je Pacificov problem do androida ... vec da android dobar samo za google telefone ... odi sada kupi nek novi telefon samsunga ili nekog drugog tipa pa ces vidjeti koliko ih ima zadnju verziju androida ... 

Ne igra ulogu, koja je verzija androida, ja gledam koliko mu je brz procesor, kolika mu je memorija i koje priključke ima. Iphone (čiji si vjerovatno fan) ima svoje dobre stvari, ali i ograničenja. Sviđa mi se koncept Àpple tv i njena jednostavnost, ali preferiram android verziju, jer kao i Pacific, volim da se igram tehnikom i nalazim vlastita rješenja.
Ako ti se sviđa IOS, postoji samo jedan telefon koji možeš koristiti, ako voliš android, imaš skoro beskonačnu mogućnost izbora i možeš da izabereš model koji odgovara baš tvojim potrebama, po karakteristikama i cijeni. Sve je stvar ukusa, a što se tiče toga šta je bolje, sve je to u pet deka. Najbolje je uvijek ono šta je najnovije, dok ne dođe još novije.

I sad onaj tehnicki dio, IPS display je odlican. Ima ga nexus 4, galaxy s4 i jos par novijih telefona.. Kontrast na suncu je odlican, za razliku od starog OLED-a ... Kamera je dooosta bolja od prijasnje verzije.. I ono najvaznije, brz je kaj zmaj :D .. 1.5 snapdragon quad, 2gb rama i adreno graficki cip smiksano u nexusu daju odlicnu fluidnost i brzinu!