Jump to content

Recommended Posts

Upravo otkljuco svog mezimca za bosanske kartice, al hoce mi srkati kredit kad ga stavim na ultru :D

Usput otkljucavam sve vrste androida, ove Ajfone prvo moram pojesti dobre cevape da to mogu dodirnuti u ruke i duplo skuplje naplacivam, jer ipak to je Ajfon :P na prostorima sam USK ako bi ko sta sverco il popravljo :D

da ne floodam, evo neki korisni informacija:
Gotovo pola pametnih telefona na svijetu pogoni Googleov operativni sustav, objavila je tvrtka Canalys. Drugoplasirani Apple puno zaostaje, ali i brzo rast
Googleova Android platforma zahvatila je 48% tržišta pametnih telefona u drugom kvartalu 2011. Android je preskočio Symbian u zadnjem kvartalu prošle godine. Širenje pametnih telefona nastavlja rasti rapidno širom svijeta - u 2. kvartalu ove godine prodano ih je 107.7 millijuna primjeraka.

:worshippy:

[b] [/b]

[quote]
[b] Virusi sve više napadaju pametne telefone[/b]
[color=#526EA6][size=2][b][left] 07.08.2011 Dženan Ružnić [/b][/size][/color][/left]
[right] [color=#000000]

[/color]
[/right]
[size=3][left]
[img]http://www.cazin.net/wp-content/uploads/2011/08/smartphone-300x195.jpg[/img]
Razlog je sve veći broj aplikacija koje se preuzimaju preko prodavnica
Zaraze “pametnih” telefona – “smartphonea” informatičkim virusima povećale su se na 400 u junu sa 80, koliko ih je registrovano januara ove godine, objavila je kompanija “Lookout security” koja razvija antivirusne programe za “Googleov” operativni sistem “Android”.
Razlog je sve veći broj aplikacija koje se preuzimaju preko prodavnica “App store” i “Android market”, prenijeli su danas francuski elektronski mediji.
Aplikacije su sredstvo kojim se virusi služe za napade.
[/quote][/size][/left]
[size=3][left]
[/size][/left]

Nemores virovati koliko ljudi daje svoje iphone u zamjenu za neki najnoviji android.
Obasut sam takvim porukama, mogu i screenshotove staviti :D

A ja sam ovdje fino govorio zamotajte u cenera i na kruznom nek bager predje preko ajFona (mozda ga netko posle uzme za zeljezo xD)
  • Upvote 2

Ne mogu virovati, procurile prve informacije o galaxy s3 modelu.
Vele da ce imati [b]samo[/b] quad-core procesor sa 2 GHz i 1,5Gb rama. a bit će podržano video snimanje 1080p na 60 sličica u sekundi.. 10mp i tako te sitnice uz naravno sladoled sendvic android OS :D

[quote name='scooby-doo' timestamp='1316532035' post='441037']
Ne mogu virovati, procurile prve informacije o galaxy s3 modelu.
Vele da ce imati [b]samo[/b] quad-core procesor sa 2 GHz i 1,5Gb rama. a bit će podržano video snimanje 1080p na 60 sličica u sekundi.. 10mp i tako te sitnice uz naravno sladoled sendvic android OS :D
[/quote]

uhhh drug sto me obradova, ako sletim lovu moj je, ma iphone 5 ga nece stici nikada :D

[quote name='rockstar' timestamp='1316598181' post='441084']

uhhh drug sto me obradova, ako sletim lovu moj je, ma iphone 5 ga nece stici nikada :D
[/quote]
A i galaxy dvica je toliko prodavan da su ove info pustali neoficielno tj kao procurilo iz Samsunga jer ga nesmiju jos oficialno najaviti posto bi onda pala prodaja
A moje misljenje kad spomenu ajFon 5, da se dobro trebaju namuciti da i ovu dvicu sustignu ;)

Ima li kakav program na Marketu da instalira obicnu tipkovnicu,onu ABC jer mi ova qerty nikako ne odgovara,u mene je I5700 Spica model.Pozz svima

[quote name='dado-bi' timestamp='1316614227' post='441099']
Ima li kakav program na Marketu da instalira obicnu tipkovnicu,onu ABC jer mi ova qerty nikako ne odgovara,u mene je I5700 Spica model.Pozz svima
[/quote]
Ako ti je original software u telefonu, ABC tastaturu vjerovatno mozes podesiti pod settings (podesenja)

[quote name='pirgo' timestamp='1316614972' post='441100']
Ako ti je original software u telefonu, ABC tastaturu vjerovatno mozes podesiti pod settings (podesenja)
[/quote]

Nemoze,probao sam.

S3 kao takav zvuci predobro, iako sam malo skeptican oko te kamere. Samo mi je ovo za quad-core na smartphoneu apsurdno, pa s quad-coreom se pogoni Crysis 2 na 1920x1200 na PC-u. Jel moguce da je Android bas toliko zahtjevan/neoptimiziran da se zbog tih 30fps-a vise (nepotrebnih) na videu da se mora takav procesor koristit? Volio bih da su se vise koncentrirali na kameru s tim resursima, a zadrzali dual-core, onda bar nebih imao dileme oko odabira sljedeceg smartphone-a jer bi S3 bi bio definitivno ultimate izbor. Edited by 3rror

ni 8 nije losa kamera u dvice, jedna jednina razlika je sto nema xenon blitz, ostalo nikve razlike ni kad se slika razvuce na ekran od npr n8 ili Satija. Samo eto jos to nije ultimate. a sve ostalo ce biti vrh kod trice :)
iako je moguce da stave xenon, jer o tome se nije pisalo detaljno.. Edited by scooby-doo

Au, dosta je veca razlika od toga izmedju n8 i s2 kamere vjeruj mi, i ne pricam o pixelima :) A daleko od toga da je losa, S2 cini mi se ima najbolju kameru od svih 8mpx smartphonea (bar dok ne izidje HTC-ov camera phone Titan).

Da ne pokrecem kao neki novu temu :)
Evo da malo popricamo o galaxy nexusu?!

Onako standardni telefon, izgleda usmjeren na ono sto trziste najvise koristi.
display je malo povelak cini mi se. Na kameri su malo stedjeli ali vjerovatno dovoljno za hd video i koju sliku...
rama i ghz ima i previse ali valjda je potrebno za ajskrim.

Najvise me zanima kako taj ajskrim izgleda, kakav je novi dizajn i jesu li sta promijenili u browseru.
Jer mi do sad ovi na androidu i ajfonu nisu bili nesto..

I naravno ovi gugl hejteri :P
Hajde o bugovima slobodno pisite jer me interesuje. Namjeravam ga kupiti ali prvo cu pustiti trziste da ga istestira (a bice onda malkice i jeftiniji :D )

[quote name='scooby-doo' timestamp='1319028408' post='442584']
Da ne pokrecem kao neki novu temu :)
Evo da malo popricamo o galaxy nexusu?!

[/quote]
bolje bi i tebi bilo da si otvorio novu temu ... razlog lakse naci kada sti zatreba u vezi galaxy nexsusa ...

[quote name='lucky' timestamp='1319088057' post='442611']
bolje bi i tebi bilo da si otvorio novu temu ... razlog lakse naci kada sti zatreba u vezi galaxy nexsusa ...
[/quote]
ima i toga hmm. ali mi nije jos pao pod ruke i ovo su samo spekulacije. kad ga dirnem otvaram temu :D
naravno moze bilo tko otvoriti temu ja cu se samo nadovezati...

Citao sam da ce mu cijena biti oko $800 sto je stvarno previse jer HD rezolucija ili ne, taj mobitel ne vrijedi toliko. Edited by 3rror

Galaxy s2 ovdje je bio za 0€ tj 30€ dvije godine normalne preplate gdje ti je doslovno sve dzaba.
Ali i mene zanima koliko je za suh novac jer ovaj mi s2 ugovor mora jos godinu dana drndati :)

nasluticu da ce se pred bozic tek moci jeftinije naruciti jer tad daju najbolje ponude. Pocetna cijena i s2 i sensationa je bila 500€, mislim da ce prime ici istim stopama...

Samsung na CES-u smeo ostatak proizvodjaca.. Apple-u ce zadnje uporiste ostati laptopi iako ga vec zaozbiljno Acer gura sa trona...
Ipak je to samo bila magla. Najzalije mi je ajFonovaca kad im se razbije njihov stakleni ljubimac :D

Znaci iPod touch i iPhone kaj staklo. Ima ako i nema previse uredjaja gdje sam u svojih poznanika vidio kako su im cikanli ekrani. Stvarno mi ih je zao :P

ahahahahhahahahahaha :D :) :lol2: :haha:

[url="http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6h5JSojJN3Y"]http://www.youtube.c...d&v=6h5JSojJN3Y[/url]

Pretpostavljaju da ce apple bacekanti tuzbu na ovaj video :) Edited by scooby-doo

[quote name='scooby-doo' timestamp='1322141182' post='444891']
ahahahahhahahahahaha :D :) :lol2: :haha:

[url="http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6h5JSojJN3Y"]http://www.youtube.c...d&v=6h5JSojJN3Y[/url]

Pretpostavljaju da ce apple bacekanti tuzbu na ovaj video :)
[/quote]

hahahahahah bas sam jutros pogledao preludo, ali istinito

Hahahah, predobar video :D

Btw. cijena otkljucanog 4S-a od 16 GB u Vip Hrvatska je 7600 kuna (2100 KM) a 64GB 8400 kuna (2276 KM). :fool:
Pitam se koliko ce neupucenih, a imucnih ljudi kupiti ovaj mobitel samo zato sto je to iPhone i zato sto je najskuplji? Puno vjerovatno, zalosno...

ovo je sigurno neka podmetacina, ja ne vjerujem u ovo pisanje da moze biti istinito ...

[sharedmedia=blog:entries:8141]