Jump to content

Recommended Posts

Ma oni velkacki telefoni na barkanje :)

Hajde narode da podijelimo savjete, ko kakav ima (prednosti i nedostatke da kaze)
Ovi velkacki mobiteli su postali neizostavni dio danasnjice i nemores vidjeti dijete da ne belji i nesto nečačka po mobitelu, kakvo je va

Nesto mi se HTC cini cool, imaju dobru ponudu i telefoni su hem fini hem nabrijani. A dosli su od nidoklen preko noci reko bi i pravo je cool imati jedan takav.
Nekoristim HTC ali evo da kazem svoje misljenje...

Imal ko kakav, bil ko zelio imati neki od novi modela???

[b]Za mene[/b] je Nokia N8 najbolji smartphone trenutno - ima najbolju kameru ikad ugradjenu u mobitel i novi Symbian^3 OS koji nije idealan ali je prihvatljiv s obzirom da ga Nokia konstantno poboljsava s novim zakrpama i funkcijama i tako planira jos dugo vremena. iPhone 4 kao i obicno najbolje aplikacije i igre ali zaostaje s kamerom (5 mpx). Sony Ericsson takodjer moram reci da zaostaje, ova nova Xperia Arc koja je ovaj mjesec izisla po mom misljenju ne nudi velik napredak u odnosu na X10 ali eto ima lijep dizajn, noviji Android i istu kameru !? Gdje snimanje videa u 1080p? Za one kojima kamera (slike) nije najvaznija kod mobitela preporucujem novi Samsung Galaxy S II koji se ocekuje "u ovaj koji mjesec" da izadje. Video snimanje u 1080p, Dual-core 1Ghz procesor, Android OS i veliki 4.3" display sa 480x800 pixela rezolucijom cini ovaj mobitel trenutno najboljim. Sto se HTC-a tice moram priznati da njega nisam ni uzimao u obzir jer ih ne pratim bas tako da nisam upucen. Edited by 3rror

Evo malo najnoviji izvjestaja koliko ko ima udjela na svijetskom trzistu telefona.
Po meni da je pet minuta applea proslo i da je postao standardni proizvodjac telefona kao npr Sonyer. ili Motorola.
Jer tako kazu i statistike...
Zanimljivo je da se napokon Samsungu ukazala prilika da srusi sa trona Nokiju. Prateci analize telefona na trzistu kao npr Nexus s ili Galaxy s 2 (kao i stari model galaxy s) daleko su konkurentniji od bilo kojeg. Evo najavicu do kraja godine osvajanje trzista od strane Samsunga (mozda ne globalnog udjela, ali definitivno za ovu godinu nadmasice sve)

[img]http://www.racunalo.com/images/stories/2010b-komunikacije/gartner-mobiteli-201105-02.jpg[/img]
Ma one male nokije koje su prakticne i koriste je stariji ljudi, tu je ovih 107 miliona :D jer nisam zapazio toliko n8/e7 nokija...

Ahh da, tvrtka Sharp pomacinje tehnologiju za jedan ogroman stepen napred.
Naime izdace drugog mjeseca tel pod nazivom HIBRID AQUOIS, to je prvi preklopni smartphone, prvi tel sa 16mp camerom, drugi sa 3D tehnologijom + HD video zapis, micro HDMI sucelje (jos zvani MHI) i bluray snimac za povezivanje, digital TV tuner...
Na to sve moze 1 metar pod vodu :D

Mos zamisliti nekvu metalnu crnu plocicu za 20 godina (10x10cm) koja ce moci da nas teleportira, da gledamo seherzadu u 4D ili i petoj dimenziji gledati ezelov pogled kad se zamisli :icon_cheesygrin: i tako te stvarcice :D
  • Upvote 1

[quote name='Brotha From Anotha Motha' timestamp='1306272954' post='428604']
Moj kolega prije par dana dobio nokiu N8, same pohvale za telefon a kameru nemoj ni da spominjem :) telefon znaci zmaj
[/quote]
Evo ako tvoj kolega ne zna vec, a i ostali koji koriste Nokiu sa Symbian 3 operativnim sistemom (N8, C6-01, C7 i E7), Nokia je nedavno pustila akciju "Summer Gift" preko koje korisnici mogu besplatno skinuti velik broj popularnih HD igara sa Ovi Store-a koje se inace placaju. Tu su sve verzije popularnog Angry Birds-a, kao i Tom Clancy's H.A.W.X HD, Rally Master Pro, The Sims 3 HD, Assassins Creed HD, Spider-Man: Total Mayhem, Avatar, Worms HD, itd... Puna lista ovdje: http://thetekblogger.com/2011/05/14/nokia-summer-gift-of-games-for-symbian3-n8-c6-01-c7-e7/

Pozz ;)

evo i ja sam neki dan kupio SE x10, za sad sam zadovoljan, ima pun k aplikacija, igrica, al et ja sam malo nezaintersovan za market i to, skino sam samo spedtest :D

iPhone najbolji ! :)

Imala sam nexsus na par dana i ne svidja mi se nikako :D vratila se na iPhone... u svemu mi je bolji od drugi tel., 3 godine koristim i ne bi mijenjala ni za koji drugi :D

Android ce pobijediti samo zato sto je otvoren i sto nas vraca na pocetak, kada su nastali PC. Do tad je takodje bio Apple i drugi zatvoreni proizvodjaci. Svi znamo kakvih racunara trenutno ima najvise na nasim stolovima.
  • Upvote 1

[quote]Čini se kako su predviđanja analitičara bila i više nego točna. Prije otprilike godinu dana najavili su kako će prodaja Android smartphone uređaja preteći Apple iOS za dvije godine. No, pogriješili su samo u jednom - to se dogodilo već u prošlom kvartalu!

Ukupno gledajući, prodaja smartphone uređaja u prvom kvartalu 2011. godine gotovo je udvostručena u odnosu na isti kvartala 2010. godine, kada je prodano 54.505.600 uređaja. U prošlom kvartalu prodano ih je 100.769.400, dakle više od 100 milijuna pametnih mobilnih uređaja.

Ono što nas je iznenadilo je nevjerojatan rast prodaje mobilnih uređaja s Google Android operativnim sustavom. Kao što možete vidjeti u tabeli, trenutno drže 36% udjela u svjetskom tržištu s više od 36 milijuna prodanih primjeraka, odnosno broj prodanih uređaja narastao je za nevjerojatnih 594%! Symbian uređaja je na tržištu oko 27,4%, i brojčano su ponešto rasli, oko 15-ak posto. Solidno je rasla i brojka Apple iOS uređaja kako u postotku ukupnog tržišta (16,8%), odnosno brojčano oko 102% .

Tabela o trenutnim odnosima prodaje smartphone uređaja u svijetu je niže, pa je sami analizirajte i izvucite zaključke.[/quote]

Ovo je tekst uz predhodni tabelarni prikaz...
iOS je ipak ostao samo za odabranu elitu, dok android koriste svi ostali :P

ove sto koriste android trebalo bi pitati kada bi bili u mogucnosti sta bi koristili android ili iOS ? :icon_cheesygrin:
  • Upvote 1

Treba uvijek biti malo drugačiji, dakle android :)

[quote name='lucky' timestamp='1306473956' post='428812']
ove sto koriste android trebalo bi pitati kada bi bili u mogucnosti sta bi koristili android ili iOS ? :icon_cheesygrin:
[/quote]

hehe dobro pitanje :D ... ako ne znas sta je dobro znas sta je skupo :P

lucky jel tebe mozda mujo " zarazio " sa Apple ? Mnoge je pa zato ovo pitanje :D hehe

iPhone je prije svega sminka. Maksimalno pojednostavljen i prilagodjen korisnicima koji su "laici" od smartphone-a, posljedica toga je nedostatak mogucnosti personalizacije i kostumiziranja. Da ne spominjem ogroman minus toga sto je toliko zatvoren - nema bluetootha, micro usb i hdmi port. Kamera mu je takodjer ogroman minus - uvijek zaostaje za ostalim proizvodjacima, cak su se spustili tako nisko da koriste prljave trikove poput namjernog povecanja saturacije i kontrasta pri procesiranju uslikanih slika tako da boje izgledaju "zivo" i na taj nacin "uljepsavaju" slike koje u konacnici ustvari izgledaju nista drugo nego neprirodno.

S druge strane, plusevi su App store koji ima najveci broj kvalitetnih aplikacija i igara na trzistu, jako stabilan i brz OS, i naravno izgled i kvaliteta samog vanjskog dizajna mobitela.

Zakljucak je da kad se povrsno gleda, iPhone ce mnogima izgledati kao [i]ultimate[/i] mobitel, ali kad se malo dublje pogleda vidi se da nije sve tako zlatno, cak je daleko od toga :)
Za korisnike koji nisu zahtjevni iPhone bi mogao biti idealan zbog jednostavnosti i pouzdanosti. Iako smatram da ako se daje toliki novac za mobitel, onda itekako treba biti s njim zahtjevan i ocekivati najbolje pa i kad se u dubinu ide, ali to je samo moje subjetkivno misljenje :)

Sve u svemu, mislim da nema sumnje da je Android [i]mainstream [/i]buducnost, a ko bude htjeo biti "drugaciji" tu ce biti Nokijev MeeGo ;)

http://www.youtube.com/watch?v=nXoFlSYakuo&feature=player_embedded

:) Edited by 3rror
  • Downvote 1

@error

taj zadnji post je u tebe pravi apple bashing post. Ljudi traze sto jednostavnije koriscenje. to sto ima vise android mobitela je zbog toga sto na svakom drugom 80€ telefonu ima android neki stari 2.2 ili 2.1 cak 1.6 to je mainstream, i fragmentacija.

Android je otvoren.. Sta je onda sa Honeycombom? Zasto nema sourcecode? Pitanje je hoce li ga google ikad pustiti u javnost. Firma blizu mene koja preizvodi applikaciju "WikiTude" imaju najnovije Developper Android telefone koje jos nema ni na trzistu. Oni kazu da je Android Market najvece smece nepregledno i za programirati je dosta teze jer moraju paziti na sve verzije i na dosta razlicitih mobitela. Kazu da im je najdraze za iphone programirati jer je Developer suite xcode prava pregledna stvar.

Sto se tice bluetootha. Ja ne znam odkud ti ta informacija da iPhone nema Bluetooth? Naravno da ima, mozes prikljuciti slusalice, tastaturu ili shareovati internet konekciju i mnogo toga. Slanje datoteka preko Bluetootha je obsolet. (=nepotrebno, sporo, nije za to prividjeno) U vremenima gdje je HSDPA i 3G i Email na telefonu nije potrebno slanje datoteka preko Bluetootha. Kod "Engadget" do danas je iPhone 4 kamera na trecem mjestu po kvalitetu, Na flickr broj jedan po slanje slika. Na Nexus S ili HTC Desire S su slike gorzne ne valjaju nista.

Na evropskom i americkom trzistu jos nema uzeti ni jedan Android telefon da ima resoluciju kao iPhone. (Osim Meiso M9, ali to je samo u kini). Prije par sedmica je izasao Galaxy S II sa Super Amoled Plus displayom, i jos uvijek se ravna sa iPhoneom, po testovima je taj display dobar. Ali nije dovoljno svijetlo. Previse tamno. To je problem kod AMOLED displayova. Ali to je do ukusa.

Smijesno mi je svaki put kad izadje novi Android mobitel, pise da su izvadili novi "iPhone Killer". Svaki novi mob se uvijek mora ravnati sa iPhone u testovima itd.

Ja licno bi i volio da sto manje ljudi ne koriste iphone. Nek koriste Android to je ko na compu Windows.

Vidjet cemo poslije 6.6 na WWDC '11 kako ce drugi punovo kopirati iOS funkcije ili Design od iPhonea.

pozz

galaxy s 2 sam baš danas držao u rukama i šta da kažem, jednostavno je druga dimenzija za sve ostale telefone.
U biti je to mini Tab, mini comp kako god hoćete. Direkt prikopčavaš npr externi HDD i pregledaš ga preko galaxy-a, pretanak je i preogroman, jednostavno izgleda a ima 1,2 Ghz (dual naravno :))
i taj HDMI znači ogromno u gledanju ili prijenosu podataka
bluetoth je prošlost, ovdje jednostavno uštekaš na galaxy 2 bilo koji USB i radiš normalno copy/paste, brišeš pregledavaš...

Po meni je nokija N8 i Nexus s u klasi iPhonea 4. statistički je ovo i istina.
Ahh da E7 je bolja nokija od N8, jer N8 ima samo jednu jedinu bolju stvar a to je camera. a ekran, brzina, Qwerty koja odlično funkcionira (isprobavao) itd itd je u E7

A galaxy je prvi koji ima 21 Mb/s HSPU+ (iPhone i dalje na 7,2 Mb/s), prvi sa ovim najbržim procesorom u prodaji. isto je fullHD i snimanje i ekran tako da napokon ajfonovci nemaju čak ni jednu jedinu aplikaciju da kažu kako su bolji :D
Razgovora ima 1100 minuta, a ajfon samo 700, upload duplo brži od ajfona. i 8,1 kakva god bila kamera je za 3 miliona piksela bolja od ajfona :icon_cheesygrin:
I dajte ljudi ekran 4,3 zolla ama ajfon prema galaxy-u izgleda kao igračka.
i android 2.3.3 odlično ide na njega, i Samsung je zasad u najboljoj kooperaciji sa googleom tako da naredni mjeseci/godina će svi androidi praviti se da samsungu najbolje odgovara... (jeste istina za par telefona, ali to su neke jeftinije izvedbe i neke live marke i za očekivati je, već sve jedan skuplji/noviji HTC ili Samsung su dobro uštimani sa novim updateom)

A za honeycomb se ni meni nesvidja, i vode se cudne rasprave, i jos nema neki zvanicni informacija. Dali ce poslusati misljenje korisnika ili se privatizirati kao Apple. Nezna se jos...

p.s bio sam uštedio za nexus s, ali produžavam štednju jer definitivno galaxy s 2 mora biti u mojim rukama dan noć :laugh:

Evo dosao je WWDC i iOS 5, moze da zapocne masovno kopiranje iPhoneovih funkcija jer mislim stvarno nemam rijeci kakve su inovacije velike nove mogucnosti donijeli i to je nevjerovatno ... kao i uvijek Apple se nimalo ne ogranicava i nudi vise od ostalih.

Ovaj gore opis je naravno u potpunosti sarkazam, Apple je opet FAIL napravio s novim iOSom u smislu novih mogucnosti, ali have no fear jer tek ce oni to lijepo srediti "na oko", baciti na marketing i privuci mase i mase praznoglavih sminkera :)
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='3rror' timestamp='1307808538' post='430047']
Evo dosao je WWDC i iOS 5, moze da zapocne masovno kopiranje iPhoneovih funkcija jer mislim stvarno nemam rijeci kakve su inovacije velike nove mogucnosti donijeli i to je nevjerovatno ... kao i uvijek Apple se nimalo ne ogranicava i nudi vise od ostalih.

Ovaj gore opis je naravno u potpunosti sarkazam, Apple je opet FAIL napravio s novim iOSom u smislu novih mogucnosti, ali have no fear jer tek ce oni to lijepo srediti "na oko", baciti na marketing i privuci mase i mase praznoglavih sminkera... od cega iPhone i zivi i napreduje.
[/quote]

video sve govori ama Samsung Rocksss ma koliko mi sutali o tome :D

http://www.youtube.com/watch?v=vjPxNadNm8M&annotation_id=annotation_495861&feature=iv

[quote name='3rror' timestamp='1307808538' post='430047']

[b]Ovaj gore opis je naravno u potpunosti sarkazam, Apple je opet FAIL napravio s novim iOSom u smislu novih mogucnosti, ali have no fear jer tek ce oni to lijepo srediti "na oko", baciti na marketing i privuci mase i mase praznoglavih sminkera :)[/b]
[/quote]
Zbog tvog sarkasticnog pristupa novom iOS necu ti dati plus, ali evo nek i na ovoj strani narod procita uglavnom realno misljenje o doticnom OS-u :D

p.s boldao sam text iz vlastite predostroznosti prema istini :laugh:

http://blogs.reuters.com/mediafile/2011/06/14/tech-wrap-nokia-wins-big-in-patent-fight-with-apple/

Ko od koga kopira? :P

puhh tesko reci koji je najbolji. ja koristim iphone i naravno da cu reci da je najbolji? zasto? milion aplikacija, jednostavan za koristiti, itunes je fenomenalan za slusati muziku, email i internet browser su najbolji, od androida a od symbian i da ne spominjen (symbian je najlosiji operativni sistem poslije windows-a). koristio i testiro sam svaki operativni sistem, jer sam radio dugo na testiranju telefona..

sto rece ovaj da N8 ima najbolju kameru: moguce, sad nisam bas upucen koji trenutno ima najbolju kameru, ali znam da je sonyericsson satio imao dugo najbolju kameru na mobitelu.

trenutno cekam da mi posalju galaxy s 2. radio sam neko vrijeme sa nokia C7, najvece sranje koje sam u zadnjih godina probo. touchscreen za zaboraviti. ali to ce svako reci ko je imao iphone, jer sa iphone-a je tesko preci na neki drugi telefon.

HtC dobro radi. evo jucer citam da ce uskoro i samsung a i htc preci noku na trzistu smartphone u narednim godinama..... nokiju jos uvijek najvise oni kupuju koji se ne razumiju dobro. ja iso sa kolegom jednim (covjek od 40 godina). i pokazivam mu galaxy s i htc desire nakon sto je isprobo nokiu N8. i sta covjek uradi? bukvalno baci ova dva telefona i hoce nokiju:D

Recimo da idem kod prijatelja u vikendicu na nekoliko dana, ponesem Nokia N8 i do vikendice lagano dodjem pomocu [b]Ovi Maps - najbolje glasovne real-time navigacije na svijetu[/b]. Tamo cu uzivat u prirodi i uslikati par slika s [b]najboljom smartphone kamerom na svijetu koja ima 12mpx, carl zeiss optiku i najveci [i]image [/i]senzor [/b]ikad ugradjen u mobitel (veci nego i kod vecine digitalnih fotoaparata) i najbolji Xenon flash dosad. Jos sam na Nokiji ponio i nekoliko filmova (zajedno sa prijevodom/podnatpisima) u HD rezoluciji na 16GB interne flash memorije, ukljucujuci i one sa sve popularnijim MKV formatom kojeg podrzava N8. Ali za slucaj da ni to nije dovoljno ponio sam jos "nekoliko" filmova na[b] MicroSD [/b]kartici od 32GB da mi mogu stati i oni nakvalitetniji filmovi velikih velicina. N8 ima [b]HDMI port [/b]preko kojeg cemo prikljucit mobitel na njegov TV i uzivat u pravom kucnom kinu s filmom u [b]HD video rezoluciji sa Dolby Digital Plus 5.1 Surround[/b] zvukom (prvi mobitel koji to podrzava). Da sam slucajno isao na duze vrijeme negdje i nije mi dovoljna interna memorija plus microSD kartica, Nokia N8 ima i [b]microUSB port "USB-on-the-go"[/b] i kabal koji dodje uz njega preko kojeg mogu prikljucit bilo kakav USB stick ili cak Externi Hard Disk na N8. Ako nam i uz to sve bude dosadno, mogu uz pomoc HDMI kabla i Bluetootha od N8 dobiti pravu malu igracu konzolu ili laptop u nekom smislu kao sto mozete vidjeti na [url="http://www.youtube.com/watch?v=SmwE_U3NtOM"]ovom videu[/url]. Kad smo se izrostiljali i sve ispucali, jos mozemo otici malo na net i pored youtubea i na neke zabavne stranice poput killsometime.com gdje cemo pogledati neke[b] flash [/b]videoe ili poigrati neke [b]flash[/b] igrice. Ako slusati muziku direktno na mobitelu ili reproducirati neki video, Nokia N8 takodjer ima jako kvalitetan i glasan zvucnik.

iPhone 4 osim slabije kamere, slabije navigacije, slabijeg zvucnika i interne memorije,[b] nema nista od gore navedenih stvari.
[/b]
Symbian je inferiorniji u odnosu na Android i iOS, nema sumnje ali Symbian^3 je daleko napredovao u odnosu starije Symbiane, pogotovo s novim i dugo ocekivanim Symbian Anna OS-om koji ce izaci ovaj mjesec i donijeti velika poboljsanja i nove mogucnosti. Nokia je jos najavila i treci veliki update - Symbian Belle i ko zna sta nas jos ceka do 2016 godine - Nokia ce najmanje toliko jos podrzavati i raditi na Symbianu. Nedavno su izbacili i Qt SDK 1.1 tool koji developerima omogucuje da puno brze i lakse razvijaju najnaprednije i najmodernije aplikacije za Symbian - vec ima takvih i vide se znacajna poboljsanja u smislu brzine, glatkoce i ponajvise u GUI-u (graphic user interface). Tu je jos i Nokia Beta Labs, koji se jako trude i konstantno izbacuju originalne i inovativne nove aplikacije i mogucnosti za Symbian poput [url="http://www.youtube.com/watch?v=Efg8x4oHRRA"]ovoga[/url] i [url="http://www.youtube.com/watch?v=uYmcjI_iIno"]ovoga[/url], a s tim se samo zagrebali povrsinu od svega sto se nudi i sto nas ocekuje.

Tako da, iPhone 4 najbolji smartphone? Malo sutra.

Druga stvar, zanimljivo je sto si rekao da ljudi koji se manje razumiju uzimaju Nokije. Naprotiv, upravo suprotno je tacno, iPhone je dizajniran za opcu populaciju, za mase a svi znamo kakav je danasnji svijet, pun plitkih i povrsnih ljudi koji se ne razumiju u tehnologiju i sto je gore, ne zele se razumijeti. Naravno, ne znaci da svaki iPhone vlasnik spada u tu kategoriju, ali velika vecina da.

Jedan [i]reviewer[/i] je dobro rekao:

"....Pogue makes a good point: Android has come to represent a kind of hacker counterculture, whose members [b]dismiss the iPhone as closed, proprietary, and designed "for dummies" and sheep.[/b] I thought Pogue's review was well done, but I'll admit it. When I go to a tech conference[b] I expect to see most people carrying an iPhone. But when I spot an Android handset (which I do more and more)? A small part of my brain assumes that person is someone with superior technical skill, someone who values openness, and someone who is ahead of the curve.[/b]" Taj clanak je usporedjivao Andoriod i iOS pa se samo oni spominju, ali iste navedene karakteristike vrijede i za Symbian.

Pozz ;)
  • Upvote 2