Jump to content
la_bella_mafia

Kolaci/torte

Recommended Posts

[quote name='ki113r' post='166676' date='Jun 18 2007, 18:35']Evo jos jedan sto volim da jedem :D (samo cu stavljati recepte onih kolaca sto volim da jedem, a to je sve) :D .

[img]http://img128.imageshack.us/img128/9215/kokosovsanlp3.jpg[/img][/quote]

nego kritike na recept iako nigdje na netu nisam mogla naci bolje objasnjenje znaci svugdje isti recept je za one koji nisu dugo u poslu tj za kolace, ne pise na kojoj temp treba da se pece ni koliko dugo ni koja dimenzija :D i limunov sok? jeli sad citav limun il kaskica? ja sam stavila dvije ona cajne :D

nego za one koji nisu sigurni kad pecu kolace tj kore samo ubodete cackalicu ako izlazi suha gotovo vadi iz rerne :D

dalje krema cuj 10 zumanjaka i jedan puding u 3dl mlijeka :huh:

a u sam puding ide pola litre bom ja napravila od pola bas fin fil bio a jedan napravila s 3dl (greska u koracima) aa pa ne bi mogao da se podjeli a kamoli da se pozna u kolacu..

i da cim ga nabacite u mlijeko mjesajte da vam ne zagori :D

Cure, evo jedan turbo super ukusan kolac :D

Napravite standardni biskvit za torte, 3 jaja, 9 kasika ulja, brasna i secera, bez mlijeka ;) Pola praska za pecivo i ispecete..
Kad se ohladi narezete nektarine na takne kriske jedna do druge po biskvitu, dok ne prekrijete sve.. Mogu i breskve, samo neka budu dobro zrele i mekane, sta god da odaberete.. Preko voca stavite kremu od vanilije i ukrasite slagom kad se ohladi, i onda bom ruckate, njam njam...

Jednostavno, fino, brzo ;)

hm ev jedan laki laki...

[img]http://i88.photobucket.com/albums/k163/sabina24/smajli%20i%20staff/speis024.gif[/img]

kazu da se zove santa barbara :lol:

4 jaja

4 kasike brasna

4 kasike secera

1/2 praska za pecivo

bom to sve smuckate i pecete.

pradlazem malo vise brasna da bude nako deblja jer je moja meni ispala puno tanka.

3 pudinga od vanilije

9 dcl mlijeka

3 dcl kafe

2 vanilna secera

250 gr secera

250 gr putera

puding skuhati u mlijeku secer mozete dodati na kraju i puter normalno

kafu skuhat predlazem onu na automat jer nema puno zavrzlama jer obicnu morate iscjediti i dodati u nju 2 vanilna secera, s tim natopiti biskvit staviti pola kreme ([u]zaboravi[/u]) i u ostatak kafe umakati [u]petiti keks[/u] i redati po filu kad sve prekrijete onda ostatak fila i bom gotovo...

neki super jednostavni vocni kolac

230 gr putra
2 solje secera ( ko manje sladji voli bom nek prepoli :D )
2 solje brasna
prasak za pecivo
4 jaja
2 banane :D
malo zamrznutog sumskog voca
malo mlijeka

puter dugo sa mikserom mutiti dok neomeksa, jedno po jedno jaje dodavati i dalje mutiti. kad se to dobro sjedini dodati secer i postepeno brasno dodavati. kad se dobro umuti po potrebi milijeka malo dodati ili ne dodati.

malo dublju tepsiju sa putrem premazanu pripremiti, masu u to saliti banane na kriske izrezati i po masi poredati prekotoga sumsko voce.

na laganoj vatri ili struji :D peci...

voce ce se stopiti sa tjestom...

ukusno a jednostavno

Evo jedan rolat, prejak je :)

4 zumanjka
250g brasna
250g secera
1,5 dl vode
1,5 dl ulja
1/2 praska za pecivo
4 bjelanka

Izmiksati i podijeliti na dva dijela, te peci u rebrastom kalupu.
[u]
FIL[/u]

4 dl mlijeka
2 pudinga od vanilije
2 zumanjka
4 dag secera

Ohladjenom filu dodati margarin i malo secera. Tijesto rezati na rebra i slagati zuto na crno, a izmedju premazivati filom dok se ne potrosi, Kolac sav premazati filom i preliti glazurom od cokolade.

[u]GLAZURA[/u]

2 cokolade
malo margarina
malo kakaa
malo vode

(ovo malo hehe, orijentisete se po svom osjecaju, kasiku- dvije ..koliko smatrate da je potrebno :))

Gotov kolac reuzati koso, bude sooper :ay:

brojel se oni kolaci koje nako smislis :icon_biggrin:

ev neki...

uzmes bom 3jaja i 150gr secera i smuckas ih i onda dodas prasak za pecivo brasna od oka :unsure: ulja 1dl i 100gr otopljene cokolade (more i kakao) i podjelis masu u dvije kore...
koru najbolje staviti na papir da se ne zalijepi ( ko jedna meni) [img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img] i kad ih ispeces podjelis na pola svaku po duzini...

fil ja sam pravila od slag kremi a moze oi od pudinga... vanilija i cokolada tako da izgleda lipo

i et namazes izmedju bijeli crni fil i namalterises okolo i odozgo i dobijes njesto ovako :

[quote name='Hugolina' post='191251' date='Nov 5 2007, 17:57']Evo jedan rolat, prejak je :)

4 zumanjka
250g brasna
250g secera
1,5 dl vode
1,5 dl ulja
1/2 praska za pecivo
4 bjelanka

Izmiksati i podijeliti na dva dijela, te peci u rebrastom kalupu.
[u]
FIL[/u]

4 dl mlijeka
2 pudinga od vanilije
2 zumanjka
4 dag secera

Ohladjenom filu dodati margarin i malo secera. Tijesto rezati na rebra i slagati zuto na crno, a izmedju premazivati filom dok se ne potrosi, Kolac sav premazati filom i preliti glazurom od cokolade.

[u]GLAZURA[/u]

2 cokolade
malo margarina
malo kakaa
malo vode

(ovo malo hehe, orijentisete se po svom osjecaju, kasiku- dvije ..koliko smatrate da je potrebno :) )

Gotov kolac reuzati koso, bude sooper :ay:[/quote]

imas li more bit sliku :D

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='191550' date='Nov 6 2007, 21:17']brojel se oni kolaci koje nako smislis :icon_biggrin:

ev neki...

uzmes bom 3jaja i 150gr secera i smuckas ih i onda dodas prasak za pecivo brasna od oka :unsure: ulja 1dl i 100gr otopljene cokolade (more i kakao) i podjelis masu u dvije kore...
koru najbolje staviti na papir da se ne zalijepi ( ko jedna meni) [img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img] i kad ih ispeces podjelis na pola svaku po duzini...

fil ja sam pravila od slag kremi a moze oi od pudinga... vanilija i cokolada tako da izgleda lipo

i et namazes izmedju bijeli crni fil i namalterises okolo i odozgo i dobijes njesto ovako :[/quote]

:drool: :drool: :eat: :eat:

[img]http://www.coolinarika.com/repository/images/_variations/a/f/afedb28f6aedbc3b88b194f59c3ab13b_content_medium.jpg[/img]Voćni kolač na bakin način

Preljev od vrhnja i mje

[b]SNijEZNA TORTA[/b]

Za ovu tortu nije nam potreban snijeg :D

Potrebno je: 4

ev jedan moj proslo vikedni kolac zapravo torta :)

[b]za kore

7jaja
7 kasika secera
10 kasika oraha mljevenih
2 kasike prezli i pola kaskice pecilnog praska

ovo je za jednu koru za jos jednu isto sve tako da dobijet 4 :)

[/b]mozete odmah podjelit za 4 kore a mozete ispeci u dvije i svaku podjelit na dvije

prije filovanja poprskati kore kafom crnom al dosta poprskat :)

[b]fil

380gr putera
300gr secera u prahu
100gr mljevenih oraha i 400gr przenog i mljevenog ljesnjaka

[/b]puter i secer umutiti i dodati u 3 kesice umucenog slaga od kafe po upustvu na vrecici u to jos dodat orahe i ljesnjak

s ovim filom filovat unutra i vani

ko kaze da mora bit okrugla :)

[b]
[/b]

Američki brownies: Slaveći kraljicu kolača, čokoladu, ovaj tradicionalni američki kolač jednostavne izvedbe danas se razlikuje po osebujnim dodacima kao

[b]SVILENA TORTA [/b]

8 jaja odvojeno mutiti.
U čvrsto umućen bjelanjak dodati 3 ka

[quote name='_MORRISON_' post='202138' date='Dec 19 2007, 20:56'][b]SVILENA TORTA [/b]

8 jaja odvojeno mutiti.
U čvrsto umućen bjelanjak dodati 3 ka

[quote name='unknown' post='202179' date='Dec 20 2007, 06:22']prvi put cujem za taku tortu "Svilena torta" :D

imas li mozda kakvu sliku? ;)[/quote]

Nemam sliku al to u mene mama cesto pravi, kad sljedeci put napravi uslikat cu pa cu staviti...

[color="#006400"]Hello,

posto ce mi mami jos malo rodjendan, zelim joj napraviti tortu,
ali fakat ne znam kakvu.

Pa eto ako vi imate kakav dobar recept...
pucajteeee :D [/color]

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='191550' date='Nov 6 2007, 21:17']brojel se oni kolaci koje nako smislis :icon_biggrin:

ev neki...

koru najbolje staviti na papir da se ne zalijepi ( ko jedna meni) [img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img] i kad ih ispeces podjelis na pola svaku po duzini...[/quote]

ev jedan brzinski...nisam imala svih sastojaka za neki novi kolac pa sam smuckala ovaj brzinski :D

isti recept kao gore s tim da sam dodala jaje vise i 0,05dl ulja umutila bez kakaa i izlila u tevsiju pola tijesta u ostalu polovicu dodala kasiku dvije kakaa i ispekla je..

za fil sam uzela dva pudinga od cokolade s komadicima narandze i dva pudinga od vanilije s komadicima jagoda..

bijela kora crni fil pa crna kora i bijeli fil :D jasno mogu i cisti pudinzi :)

[i]Ev ga recept za jedan mega sooper rolat, smeka pravo..[/i] Broj 9 je vazan :D 9 jaja, 9 kasika sekera, 9 kasika ulja, 9 kasika brasna, pola praska za pecivo, 1 vanilin secer.Izmutite bjelanjca u cvrstu pjenu,posebno zumanjca, onda spojite i dodate sve ostale sastojke, dobro izmutite, namazete pleh cijeli sa margarinom.Nemojte peci na najjacoj temp.Kad je gotovo, pokriti krpom(cistom):Dnek otpusti par minuta. Odvojiti biskvit od pleha, stavit ga na krpu, premazat pekmezom od sljiva (moze bilo koji),urolati jos vruce (nije ona krpa dzabe ispod bila) :D

KRUH SA GROZDZICAMA ...

POTREBNO:
1kg brasna
1/2 l mlijeka
8dag masla/margarina
1 kiselo vrhnje(kupovno mala doza)
pola kasice soli
6 kasika secera
5 dag kvasca (svijezeg)
30 dag grozdzica (moze i vise ovisno od ukusa)

PRIPREMA:
Kvasac nadrobimo u posudicu, dodamo malo secera i brasna, dospemo mlako mlijeko i na toplom pustimo da odstoji. Preostalo mlijeko skupa sa secerom, maslom i soli prokuhamo i ostavimo da se ohladi. Kad se ohladi saspemo na brasno, dodamo kiselo vrhnje i promjesamo. Medju mjesanjem dodamo vec prije pripremljeni kvasac i sve skupa dobro promjesamo. Kad je tijesto vec dobro promjesano dodamo grozdzice i stavimo da tijesto 3 puta nadodje u hermeticno zatvorenoj posudi na toplom mjestu ( ja stavim na radiator :D). Takvo tijesto stavimo u dobro namastitu tepsiju ili model i pecemo cca.1h na 200 stepenji.

meni je dobar veoma ... kad se ispece mozete ga posuti secerom u prahu :)

+ tko voli moze dodat malo ruma u mlijeko za miris

prijatno :P