Jump to content
Amren

Kritika-znamo li kritikovati?

Recommended Posts

Čini se kao da danas svi sve najbolje znaju i kad neko ne

rijetki su oni koji znaju dati kritiku, a da se neko ne uvrijedi ili shvati to kao napad...

u nekim slucajevima kriv je onaj koji kritikuje jer ne zna koristiti govorne sposobnosti tako da ukaze na to da zeli nekom pomoci da se poboljsa, to na kraju ispadne napad...

u nekim slucajevima je kriv onaj sto je kritikovan jer je preosjetljiv, tvrdoglav ili vec sta pa rijeci shvata kao napad, izljev ljubomore i ostalo.

ugl, ne valja kritikovati ljude ako nemas diplome za kritikovanje :D

Guest
vecina naroda kritikuje stalno a nezna primit kritiku. to nije ok.
kritika moze biti dobronamjerena. npr. kad nekom dajes konstruktivnu kritiku kao naprimjer savjet djetetu, radniku, bratu itd.

[quote name='Daisy' timestamp='1300549057' post='422633']
rijetki su oni koji znaju dati kritiku, a da se neko ne uvrijedi ili shvati to kao napad...

u nekim slucajevima kriv je onaj koji kritikuje jer ne zna koristiti govorne sposobnosti tako da ukaze na to da zeli nekom pomoci da se poboljsa, to na kraju ispadne napad...
[/quote]
E pa kad ja moram nekoliko puta reci da nisam nista lose mislio s tom kritikom samo tako da se ta osoba nebi uvrijedila, onda to na neki nacin izgubi onu bit.
Isto kao kada bi nakon ispricanog vica morao dodati i neko objasnjenje zasto bi trebalo biti smijesno .... To nije to. xD

ja znam kritikovati ... a sada dali kritikovani zna primiti kritiku ne mogu utjecati na to ...

Ne guram noss previse gdje mu nije mjesto, kritikujem samo ono sto s emene tiče, i pazim na ton kakvim ce kritika biti upucena, Upravo sto neko nezna primiti kritike gdje dolaze nepotrebni konflikti.

Čini se kao da danas svi sve najbolje znaju i kad neko ne

Pojedinci znaju o tudim zivotima bolje,nego o sopstveno.....Valjda zato sto nemaju sopstvenog, pa tako na neki nacin, postiskuju svoj u drugi plan, jer je tuzan i dosadan... :blind:

O da, jako dobro znam kritikovati, isto kao što dobro znam i pohvaliti .... 

Znam ja kritikovati, ali ljudi ne znaju primiti kritike.

A zanimljivo, kad ih se hvali svi rado prihvataju i nebitno ko hvali dobro im je... Ali kad se pocne kritikovati e onda belaj nastane..

Niko ne voli kritiku, al'  se mnogi trude da je nauče prihvatati, nositi si njima i sl. Nekad sam i ja znala planuti kod nekih kritika, ili se rastužiti (do srednje škole), al' godinama sam radila na sebi i danas je to drugačije. Znaju me i danas "pogoditi" ako dolaze od prave osobe, al' ne reagujem nego se sabiram, oduzimam, i nekad se na kraju čak i crvenim ... jer istina boli, a nekad zna biti i neugodna.  :girlsigh:

Ako me kritikuje neko koga postujem - prihvatam itekako, ako je neko od koga kocku secera iz ruke ne bih uzela onda samo zakolutam ocima. :)

Kritikujem ljude koji su mi bliski jer oni znaju moju namjer. Da li znam? Valjda, moji ljudi se nikad ne ljute. :)
  • Upvote 1

Sjetio sam se jednog starog vica:

Kada ti žena ujutro donese med sa orasima umjesto doručka, to je kritika.

Kada sam ujutro tražiš med i orahe, to je samokritika.

Kada ti punica servira med i orahe, to je kritizerstvo

Jok ne znam. Ali znam reci svoje misljenje o nekome ili necemu. A kad hocu znam ja istinu lijepo upakovati pa orahe i med u kolace stavim da se ne bi samokritikovali ida ne bih kritikovala. Edited by Hercegovka

mislim da svatko zna kritikovati,  da  se uz kritiku ponudi i rjesenje, e to znaju rijetki i njih postujem