Jump to content
profac

Android Top 10 aplikacije i igre

Recommended Posts

Koje Android aplikacije i igre koristite i koje preporucujete?

Evo ja cu prvi:

- Opera Mini (browser)
- GMail (mail)
- Advanced Task Killer (task killer)
- Yahoo Mail (mail)
- CamScanner (kamera kao skener)
- RealCalc (digitron)
- ConvertPad (konvertor svega i svaceg)
- Compass
- ASTRO (folder explorer)
- Bubble Buster (igra)

Astro je tu najkorisniji mogu reci, bar meni. jednostavno do sve jednog foldera, izbaci kopiraj sve ko svicarski sat cool.

A Facebook, Web browser, youtube. nesjecam se kad sam kakvu drugu akplikaciju trebo :)

ima i team wiever, super stvar radi na androidima i iPhone, pomaze mi kad sam bas bad ili mrzovoljan :D legnem na krevet, odvrnem muziku i saltam je preko telefona :)
Prvi mjesec sam igrao igrice i dosadilo mi to, isti je princip i na stvarnom compu sta sve koristim!!!

aplikacija se zove:

[b]wheres my droid[/b]

beton sta da kazem, vjerovatno ima i za iPhone ali evo ukratko, radi se o aplikaciji koja ti ukljuciva zvono kad izgubis tel, tako sto sa necijeg drugog broja posaljes tacno odredjene rijeci koje si prije toga namjestio. Takodjer te iste rijeci po tvojoj zelji mogu zakljucati tel dok se neunese odgovarajuci pass koji si predhodno namjestio. Kad ga netko ukrade, more ga obisiti na klin :)
iste te rijeci mogu ukljuciti GPS i mores na maps naci lokaciju svog mobitela. ko preko 007 filmova :)

moj tel je siguran, i to doslovno siguran da sigurniji nemore biti :)

Jesili gledao pod funkciju kako da se baterija unistava?

[quote name='scooby-doo' timestamp='1302204840' post='424232']
aplikacija se zove:

[b]wheres my droid[/b]

beton sta da kazem, vjerovatno ima i za iPhone ali evo ukratko, radi se o aplikaciji koja ti ukljuciva zvono kad izgubis tel, tako sto sa necijeg drugog broja posaljes tacno odredjene rijeci koje si prije toga namjestio. Takodjer te iste rijeci po tvojoj zelji mogu zakljucati tel dok se neunese odgovarajuci pass koji si predhodno namjestio. Kad ga netko ukrade, more ga obisiti na klin :)
iste te rijeci mogu ukljuciti GPS i mores na maps naci lokaciju svog mobitela. ko preko 007 filmova :)

[/quote]

Stvarno je super aplikacija, bas sam je skinuo prije neki dan.

i jos jedna cool aplikacija je TuneIn Radio.

nije to neka nova app ali kad imas HSPU i 7,2 mb i kad mores ko cojek u sred tramvaja Bog zna kojem gradu evrope, cuti velkaton :) sve lipo poredani po nazivima i klik te dijeli od valova radio ovog i onog. ide po kontinentima pa drzave pa kliknes Bosna pa onda velkaton i kad narodnjaci osnu po prasini :yahoo: jedino trosi bateriju brzo, slusanje mp3 sa memory dosta vise stedi bateriju

[quote name='scooby-doo' timestamp='1298496927' post='419654']
Astro je tu najkorisniji mogu reci, bar meni. jednostavno do sve jednog foldera, izbaci kopiraj sve ko svicarski sat cool.

A Facebook, Web browser, youtube. nesjecam se kad sam kakvu drugu akplikaciju trebo :)

ima i team wiever, super stvar radi na androidima i iPhone, pomaze mi kad sam bas bad ili mrzovoljan :D legnem na krevet, odvrnem muziku i saltam je preko telefona :)
Prvi mjesec sam igrao igrice i dosadilo mi to, isti je princip i na stvarnom compu sta sve koristim!!!
[/quote]

Ako ti nije problem molim da mi po

[quote name='grga' timestamp='1303279306' post='425261']
Ako ti nije problem molim da mi po

evo dobri applikacija za Android 2.3.4 na Nexus S-u

Moje top 10:

* BeejiveIM (Messenger)
* File Expert (File Browser)
* VPlayer PRO (Za gledati filmove)
* Opera Mobile (Jedini browser koji ne koci puno)
* Beautiful Widgets (Za vrijeme widget)
* IMDb (za filmove)
* Engadget (informacije)
* SkeetchBook Mobile (crtanje)
* twicca (Twitter Client, ok je, nazalost nema bolji na Androidu po mom ukusu)
* Nexus Torch (LED Flesh sijelica)
* Speedtest.net

Igre

* Impossible Game (ide normalno ali je usporeno. Nije ko na iPhoneu da ide bez problema, Testirano na Nexus S i HTC Desire S)
* Angry Birds (samo glupo sto ima reklama, nazalost ne radi kako treba sa 2.3.4, update uskoro pisu)
* Fruit Ninja (ok, grafika je puno losija nego na iPhoneu)

inace neba bas puno dobri igri. Jbg. Fragmentacija je problem

pozz

1. Opera (browser)
2. TuneIn Radio (internet radio)
3. APN widget (prekidač za paljenje i gašenje GPRS-a. Takav internet u BiH je skup)
4. WF&Clock widget (vrijeme i lijepi sat)
5. Ghost Commander (umrežavanje telefona sa racunarima, mapiranje djeljenih diskova na mreži i razmjena podataka wirelessom)
6. Kakao Talk (program za komunikaciju, slicno SMS-u, dobra ideja, registruje se broj telefona, i imas sve prijatelje iz imenika na chatu, koji su registrovani na ovaj servis)
7. Igo (navigacija, solidno radi, nema jos garmina za android)
8. QR Droid (bar code skener, i skener sličica na stranicama o androidu koje sadrže internet linkove u sebi)
9. Fring (komunikacija, logira se na vise servisa istovremeno)
10. SDMove (prebacivanje aplikacija sa telefona na SD karticu)

Ne igram se :)

dajte mi ime dobre navigacije za android i gdje ima za download ako je moguće,,,još k tome ako je moguće da je besplatna ili krekovana :D

to mi je za kolegu,,,ipak ja ostajem na nokiji :) i garminu
pozz

[quote name='udo' timestamp='1306598284' post='428925']
dajte mi ime dobre navigacije za android i gdje ima za download ako je moguće,,,još k tome ako je moguće da je besplatna ili krekovana :D

to mi je za kolegu,,,ipak ja ostajem na nokiji :) i garminu
pozz
[/quote]

Igo ti je jedino kvalitetno rjesenje, Koji uredjaj imas???

[quote name='pirgo' timestamp='1306752317' post='429043']
Igo ti je jedino kvalitetno rjesenje, Koji uredjaj imas???
[/quote]

hehe vidiš da piše da mi je za kolegu :)

a neki je huawei nešto tako pojma nemam

Google sky map (jednostavno, "prozor" za razgledanje neba.Interesantna aplikacija.)
Imdb (pregled novosti i trailer filmova isl)
Ringdroid (rezanje muzike ....)
Google translator
Compas
Unit converter (konverter za skoro sve .... novac, tezina, ovo, ono)
Gmail

To su neke od aplikacija koje koristim. Edited by denoM

Ja koristim Samsung tab Galaksy nisam vjeroovo dacu biti vako zadovoljan stim al sad neno sam leptop sobom po gradilistu,
Tab koristim za skjpy.Fb ,msn, tviterr naravno i radio slusam Tunel radio programu, INTERNET RADIO SLUSAM TUNEWIKI...IDE I MOJ RADIO NA OVOM http://www.radio-zemljotres.com/razno/streamrz.html
Android Market pa uglavnom popunjava ono stomije potrebno od aplikacija..
Navigacija je super cak ima i govorno usmjerjanje tokom voznje...(google maps na slovenskom)
  • Upvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1302204840' post='424232']
aplikacija se zove:

[b]wheres my droid[/b]

[/quote]

Haj zaključaj svoj, pa ga ostavi kod mene na par sati :)

[quote name='pirgo' timestamp='1309938561' post='432440']
Haj zaključaj svoj, pa ga ostavi kod mene na par sati :)
[/quote]
Ma cak ni sa obicnim google accauntom kad ga zakljucam. nemores nista :)
Imam Samsung box, otkljucava hrpu samsunga, ako se kome zapne a da nemere po carsiji nek se javi ;)

I naj cool aplikacija je applanet, ali procitajte prije upotrebe kakva je to aplikacija :D

[quote name='scooby-doo' timestamp='1309942067' post='432450']
Ma cak ni sa obicnim google accauntom kad ga zakljucam. nemores nista :)
Imam Samsung box, otkljucava hrpu samsunga, ako se kome zapne a da nemere po carsiji nek se javi ;)

I naj cool aplikacija je applanet, ali procitajte prije upotrebe kakva je to aplikacija :D
[/quote]

Ni kad mu ubacim novi ROM???

Google+ app razvaljuje, evo malo sam cackao i radi kaj sahat :D
puno sam se lakse snasao preko app na tel nego preko compa...

http://news.softpedia.com/news/SPB-Shell-3D-for-Android-Available-for-Download-192506.shtml

jel ko nabavjo SPB SHELL 3D jaka stvarcica

[quote name='_Ne_VoLiM_jAnUaR_' timestamp='1317836904' post='441906']
[url="http://news.softpedia.com/news/SPB-Shell-3D-for-Android-Available-for-Download-192506.shtml"]http://news.softpedi...ad-192506.shtml[/url]

jel ko nabavjo SPB SHELL 3D jaka stvarcica
[/quote]

Jest jedan moj kolega sebi instalirao. Gledao sam i bas je impresivno i nevjerovatno glatko radi.
Ja sam sebi na Nokiji skinuo ali treba serial key, a ne mogu naci :( A nedam im 15 eura za to :D Edited by 3rror

top aplikacija whatsapp, top igra Tample Run xD, pravno zarazna igra, inace testirao sam sigurno 1000 aplikacija do sada, za muziku poweramp, navigacija-navigon, video -MX video player, file explorer [font="Arial, Helvetica, sans-serif"][color="#001b27"][size=3]- ES File Explorer. Manje vise svi ovi programcici su slicni, samo je stvar licnog ukusa i potreba, dok god je besplatan dobar je, a i ovi sto se placaju lako se srede da su besplatni [/size][/color][/font][color=#001B27][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3] [/size][/font][/color][font="Arial, Helvetica, sans-serif"][color="#001b27"][size=3] :imsohappy:[/size][/color][/font]

[quote name='sanel87' timestamp='1339498414' post='458673']
top aplikacija whatsapp, top igra Tample Run xD, pravno zarazna igra, inace testirao sam sigurno 1000 aplikacija do sada, za muziku poweramp, navigacija-navigon, video -MX video player, file explorer [font=Arial, Helvetica, sans-serif][color=#001b27][size=3]- ES File Explorer. Manje vise svi ovi programcici su slicni, samo je stvar licnog ukusa i potreba, dok god je besplatan dobar je, a i ovi sto se placaju lako se srede da su besplatni [/size][/color][/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif][color=#001b27][size=3] :imsohappy:[/size][/color][/font]
[/quote]
jes tebi top aplikacija whatsapp kad se curom dopisivas i razmijenjivas slike :P sto jes jes najcool je za slike, dok si reko keks poslo si onom drugom sliku npr...

ColorNote ubitacna app, ima ih dosta slicni ali ja ovu koristim. Stvarno me je ona x puta spasila da ne zaboravim neke stvari :)
Öffi Stations, ko se vozi gradskim prevozom. Pokaziva koliko metara do stanice i kad dolazi...

Navigon ti je valjda onaj crackovani garmin 2012???