Jump to content
Amel Meca Družanović

Ateisti,... sta su oni, i zbog cega su to?

Recommended Posts

[quote name='scooby-doo' timestamp='1305471833' post='427817']Jel tebe briga sta ja mislim???
Ako si pametniji evo ti prilike da ispises tone recenica kako je tacno i ispravno... Ja neznam sto se ti i jos vas par ponasa kao dijete, i te neke djecije svadje pocinjete??? Evo vidis kako je @Vento rekao fino kako sam fulao i mirna Bosna.
Nego da se vratimo na temu, e jes mi San Francisko dole nize Kljuca prema Petrovcu a ne u Americi :D
[b]Da bi neko bio peder morao prvo napustati bilo koju monoteisticku vjeru u kojoj je bio, eto vidis ti ateisti su tako pametni i napredni da toliko liberalni da im nesmeta jeb... se sa istim spolom???[/b]
Posto sam ujedno i moderator ovdi:
[color="#FF0000"]Molim clanove da nerade off topic, takodjer verbalno nenapadaju ostale clanove[/color][/quote]

Po zakonima Bosne i Hercegovine, zabranjena je diskriminacija i na osnovu seksualne orijentacije. Ovo boldovano nije tačno - imaš sveštenika i sveštenica koji su homoseksualne orijentacije.

[quote name='Vento' timestamp='1306514061' post='428856']
Po zakonima Bosne i Hercegovine, zabranjena je diskriminacija i na osnovu seksualne orijentacije. Ovo boldovano nije tačno - imaš sveštenika i sveštenica koji su homoseksualne orijentacije.
[/quote]

jest da ih ima ali i jest da su sami osnovali takvu religijsku zajednicu - crkvu ili kako je već zovu... :icon_cheesygrin:

uvijek jeftine folove prodaješ...potrudi se malo bolje... :pleasantry:

[quote name='Vento' timestamp='1306514061' post='428856']
[/quote]
Znas valjda da se papa zalaze za ukidanje abortusa, i tog pederluka.
A sto kaze superhik, po bilom svitu sastanu se dva cojka i naprave svoju crkvu.

Neda mi se traziti ali znam da sam citao da postoji nekoliko stotina razliciti crkvi.
Manje vise svima je orijentir Vatikan, ali po njihovim zeljama izbace sta im se nesvidja...

I dalje sam uvjeren, i dalje televizije i hollywood hoce spojiti ateiste (one najvise osvjestene, i najpametnije kako se preko TV dobija slika) sa pederlukom. Jer za zapadne drzave pederluk znaci osvjestenost. Sloboda da radis sta hos.
A ista slika se produziva da kad se prave neki dokumentarci za pedere, da se sve uzimaju poslovni i pismeni ljudi, pa da ti pederi neizgledaju zaostalo nego da nam stvore sliku kako je to novi stupanj evolucije covjeka i drustva...
I posle se pita mati i otac otkud im sin peder?! Hmm otkud ne...

Ja se uvjek vracam samo na jedno, nema veze koja vjera, ali postoji visa sila ma kako je god ko nazivao. Stoga ateisti po meni nemaju svrhu niti osnovu postojanja!!!
Samo se okrenes oko sebe i bio sa najmanjim iQ na svijetu ili najvecim. Skontaces da ovo sve oko nas nije moglo slucajno nastati.

[quote]Bolji ljudi nego dostaa vjernika.. TO su ateisti...[/quote]

Onda znas puno ateista, a vrlo malo vjernika... :angel:

cesto se bune ljudi oko ateizmia i nihilizma .. ateisti ne prizanju Boga .
Nihilizam [font=sans-serif][size=2] je pogled na svijet, a pogotovo ljudsku egzistenciju, bez ikakve svrhe, značenja, ili razumljive istine. To je teorija koja promovira stanje u kojem se ne vjeruje ni u šta, ili u kome ne postoje ciljevi. Termin se nekorektno koristi da bi se okarakterizirale one ličnosti koje ne dijele sa drugima neku određenu vjeru ili određeni skup apsolutnih vrijednosti.[/size][/font]

Da su svi ljudi u ex.yugi bili ateisti nebi bilo rata.I jednostavno se drzim ove "a man without religion is like a fish without bike"
  • Upvote 2
  • Downvote 1

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1314649300' post='438791']Da su svi ljudi u ex.yugi bili ateisti nebi bilo rata.I jednostavno se drzim ove "a man without religion is like a fish without bike"[/quote]

Zvuči kao vrlo jednostavan recept za mir, ali nije to baš tako. I u onom i u ovom ratu su i dobre stvari i loše stvari činili i vjernici i ateisti. Po popisu iz 1991.godine, samo 21 posto Srba se izjasnio kao pravoslavnim vjernicima pa je u ime velikosrpskog projekta počinjen genocid.

Da su svi ljudi u ex-Yu bili ateisti, našao bi se već neki razlog za sukob (nacionalna podijeljenost pomiješana sa ekonomskim interesima oligarha).
  • Upvote 1

Da dodam ovo ---->>> [url="http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/fizicari-dokazali-svemir-je-ipak-nastao-iz-nicega/"]http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/fizicari-dokazali-svemir-je-ipak-nastao-iz-nicega/[/url] <<<----

Zbog navoda otprije da nije ništa moglo nastati iz ničega.

[quote name='Antinacionalista' timestamp='1322238683' post='445012']
Da dodam ovo ---->>> [url="http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/fizicari-dokazali-svemir-je-ipak-nastao-iz-nicega/"]http://www.rtl.hr/vi...stao-iz-nicega/[/url] <<<----

[/quote]

hahahahahahahaaaaaaaaaaa

[quote name='superhik' timestamp='1306684087' post='428970']
jest da ih ima ali i jest da su sami osnovali takvu religijsku zajednicu - crkvu ili kako je već zovu... :icon_cheesygrin:

uvijek jeftine folove prodaješ...potrudi se malo bolje... :pleasantry:
[/quote]

ima inaj hodža iz okolice Travnika,kako se ono zove njegova organizacija

[quote name='Antinacionalista' timestamp='1322238683' post='445012']
Da dodam ovo ---->>> [url="http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/fizicari-dokazali-svemir-je-ipak-nastao-iz-nicega/"]http://www.rtl.hr/vi...stao-iz-nicega/[/url] <<<----

[/quote]

ne znam al ja ovdje sam o nekoj teoriji samo vidio da pise ... i od pretpostavke ...

[quote name='lucky' timestamp='1322391107' post='445112']
ne znam al ja ovdje sam o nekoj teoriji samo vidio da pise ... i od pretpostavke ...
[/quote]

Jebiga...cijeli clanak kosta 30ak dolara cini mi se:)...trebalo bi ga pročitati da se vidi šta tačno piše, ali sad treba dati 30 dolara :D