Jump to content
Sign in to follow this  
Finii

MODERNO ROPSTVO

Recommended Posts

[font="Arial"] Der Umsatzsteuer unterliegen die folgenden Umsätze:[/font]

[font="Arial"]1.[size="2"]die Lieferungen [b]und sonstigen Leistungen, die ein Unternehmer im Inland gegen Entgelt im Rahmen seines Unternehmens ausführt.[/b][/size][/font]
[font="Arial"] [size="2"][b]
[/b][/size][size="2"]Jasno pise, da se "Umsatzsteuer = porez na promet" placa i na "rad", tako da da ako izvrsavas "rad" moras na kraju mjeseca da platis porez na promet tj. kompletni prihod bude oporezovan sa 19%, a ako ti nikad nisi za to cuo onda je to tvoja sramota pogotovo kada se prosipas svojim poznavanjem ekonomskih struktura![/size] [/font]

[font="Arial"][size="2"][font="arial, verdana, tahoma, sans-serif"][size="3"][quote name='MirzaM' timestamp='1295471825' post='415609']
Ja: "Ja prvi put cujem da se porez placa na prihod. To je apsolutno netacno i ako imas izvor neki te konstatacije volio bi ga vidjet."

[/quote]
[/size][/font][/size][/font]
[font="Arial"][size="2"][font="arial, verdana, tahoma, sans-serif"][size="3"]Postavio sam ti tabelu samo treba je moci protumaciti..[/size][/font][/size][/font] Edited by Skrgan

"Die Lieferungen und sonstigen Leistungen, die ein Unternehmer im Inland gegen Entgelt im Rahmen seines Unternehmens ausf

[quote name='MirzaM' timestamp='1295471825' post='415609']

I onda ja kazem: "Promet nije isto sto i prihod. NIKAD se kompaniji nece oporezovati njezin PRIHOD. Porez na promet je porez koji PLACA krajnji KUPAC prilikom preuzimanja robe, i iskljucivo teret nosi kupac, te osim sto kompanija mora to uplatiti na drzavni racun, nema nikakvog ostalog tereta na taj promet.
[/quote]

Ako ja iskljucivo zaradjujem pare sa "radom" i ako placam 19% na kompletni prihod ostvaren radom, napravio sam promet identican prihodu!
Ili kako ti to vidis?

[quote name='MirzaM' timestamp='1295473927' post='415615']
"Die Lieferungen und sonstigen Leistungen, die ein Unternehmer im Inland gegen Entgelt im Rahmen seines Unternehmens ausf

Na zalost globalizacija je u punom jeku. Zavisi kako ko shvaca globalizaciju ali po meni najjednostavnije ju je definisati (moja definicija) "Vracanje novca koje bogate drzave kroz raznorazne pomoci, investicije, donatorska sredstva koje je plasirala siromasnim zemljama i zemljama u razvoju i sl. vraca iz siromasnih drzava u bogate ali pri tom to vracanje novca vise ne ide u opticaj nego na racune pojedinaca".

Ako pogledamo danas komplet sistem kapitalisticki i socijalisticki, vidimo da nikakav novac vise nema pokrica. Dolar npr. da bi se isprintao nekad je morao imati pokrice u zlatu a danas kad se svo zlato svijeta izvaze zna se da je vise novcanica dolara isprintano nego sto ima pokrica kad bi se svo zlato svijeta sakupilo. U zadnje vrijeme polako i obicni ljudi shvataju da je sve zapravo u ekonomiji oko zlata. Nije dzaba u islamu jos od vremena Muhamed a.s.-a nisab odmjeren prema zlatu i srebru a to se danas svakako moze vrlo lako dokazati.

Problem je sto su banke odavno znale za to, banke danas uzimaju hipoteke od ljudi i firmi plasiraju kredite po stopi kamatnoj od 5-10 % (kod nas) a iste te banke se zaduzuju (ovisi kako koja i gdje) npr. u Evropi kamata po kojoj banka nabavlja novac je (euribor) oko 0,5 % a zaradjuju 5-10 %. Malo ljudi zna da je npr. FED Banka (Federal reserve) gl. banka u Americi zapravo privatno vlasnistvo nekoliko ljudi (ja kazem masona) koji imaju pravo printati jednu novcanicu npr. od 100 dolara (a njih to printanje i izrada ne kosta sigurno vise od 5 dolara) i onda oni taj komadic isprintanog papira prodaju americkim bankama ili americkoj vladi po stopi (zavisi kako kada) po 0,8% kamate. A ove onda stancaju dalje i uzimaju hipoteke. Hipoteke ce se kasnije manje vise ako se nastavi ovakav sistem ekonomije sve pooduzimati od klijenata banaka i imacemo sistem modernog ropstva. Nekad je ropstvo bilo kandzija i udri a buducnosti ce se desiti malo drugacije. Banke globalno namjerno stvaraju klimu da je malo novca u opticaju iako svi znamo da je novca naprintano da se ni podjeliti ne moze. Ceka se trenutak dok svi ne budu svjesni da je novcanica samo obicni komad papira kao sto je toaletni papir i da krene u akciju porobljavanja. Ne treba se zavarati danasnjim temama kao kad npr. "banka ce uzeti i ne moze ona prodati hipoteku nikome" - to su samo prividne stvari. Ovakva recesija kakvu danas imamo davno bi izazvala svjetski rat da velike sile nemaju visokorazrona atomska naoruzanja pa se ide drugim nacinima a to je moderno porobljavanje.

Danas taj globalisticki svijet ima nekoliko neprijatelja i trenutno su mu problem tkz. "teroristicke organizacije" npr. Al Qaida, zemlje koje su duboko u zavadi sa vladama koje smatraju da imaju "nemoralni sistem ekonomije" npr. - Iran, Venecuela pozivaju svijet da je ova recesija prilika da se komplet ekonomija u svijetu zasnove na moralnim principima. Kako ce biti, nemam pojma :)
  • Upvote 1

[quote name='Skrgan' timestamp='1295474077' post='415616']
Ako ja iskljucivo zaradjujem pare sa "radom" i ako placam 19% na kompletni prihod ostvaren radom, napravio sam promet identican prihodu!
Ili kako ti to vidis?

Prevedi si sam ( ti si pismen i obrazovan) ili odnesi tekst prevodiocu..
[/quote]

Porez na promet, se covjece dragi placa tako sto se za poresku osnovicu uzme cijena PROIZVODA ILI USLUGE (tvog rada) KOJU SI TI OFORMIO, doda se iznos tako utvrđenog poreza na cijenu, KOJI U POTPUNOSTI PLATI KUPAC proizvoda i usluge, ZNACI TI NE SNOSIS NIKAKAV TERET OKO TOG POREZA. O cemu ti covjece ovdje pricas?

Ovih dana se u nama susjednoj R Hrvatskoj digla velika prasina oko jedne od metoda kako izvuci ogromna sredstva iz ruku gradjana i preduzeca. Radi se o valutnoj klauzuli prilikom podizanja kredita kod komercijalnih banaka (u pravilu svicarski franak).
Ovakav nacin porobljavanja je ocit primjer da su bankovni lobiji spremni krsiti i zakone i ustave pojedinih drzava kako bi ostvarile ekstra profit, a pri tom da nikom ne odgovaraju za pocinjeno. Ovde se radi da je potpuno nedopustivo da se u samostalnoj drzavi koja ima svoju monetu, kreditna zaduzenja vezu uz neku od stranih valuta za koju je banka sigurna da ce joj u kriznom vrenenu porasti vrijednost. Naravno, banke se u slucaju da se kreditno zaduzenje ne vraca naplacuju imovinom duznika, sto je za banke puno povoljnija varijanta zbog nacina vrsenja procjene nekretnina kod hipotekarnih kredita (1/3 vrijednost nekretnine = maksimalno kreditno zaduzenje).
Ovo je samo jedan od primjera koji je prisutan i kod nas, jedino sto se u BiH niko ne bavi ovim pitanjima.

Svima nam je dobro poznato da se nakon svake velike krize (recesije) desavao svjetski rat ili ratna dejstva vecih razmjera, kako bi se namirilo ono sto je izgubljeno u kriznom periodu. Ova kriza koja nas je sviju snasla je pri kraju, tako da je rat neizbjezan, jedino sto ce se ovaj rat voditi sa papirima, a glavni borci ce biti banke s jedne i stanovnistvo planete s druge strane.

[quote name='MirzaM' timestamp='1295475093' post='415620']
Porez na promet, se covjece dragi placa tako sto se za poresku osnovicu uzme cijena PROIZVODA ILI USLUGE (tvog rada) KOJU SI TI OFORMIO, doda se iznos tako utvrđenog poreza na cijenu, KOJI U POTPUNOSTI PLATI KUPAC proizvoda i usluge, ZNACI TI NE SNOSIS NIKAKAV TERET OKO TOG POREZA. [b]O cemu ti covjece ovdje pricas?[/b]
[/quote]

Zalosno da jos nisi shvatio..

[quote name='Kemal_S' timestamp='1295474794' post='415619']
Na zalost globalizacija je u punom jeku. Zavisi kako ko shvaca globalizaciju ali po meni najjednostavnije ju je definisati (moja definicija) "Vracanje novca koje bogate drzave kroz raznorazne pomoci, investicije, donatorska sredstva koje je plasirala siromasnim zemljama i zemljama u razvoju i sl. vraca iz siromasnih drzava u bogate ali pri tom to vracanje novca vise ne ide u opticaj nego na racune pojedinaca".

Ako pogledamo danas komplet sistem kapitalisticki i socijalisticki, vidimo da nikakav novac vise nema pokrica. Dolar npr. da bi se isprintao nekad je morao imati pokrice u zlatu a danas kad se svo zlato svijeta izvaze zna se da je vise novcanica dolara isprintano nego sto ima pokrica kad bi se svo zlato svijeta sakupilo. U zadnje vrijeme polako i obicni ljudi shvataju da je sve zapravo u ekonomiji oko zlata. Nije dzaba u islamu jos od vremena Muhamed a.s.-a nisab odmjeren prema zlatu i srebru a to se danas svakako moze vrlo lako dokazati.

Problem je sto su banke odavno znale za to, banke danas uzimaju hipoteke od ljudi i firmi plasiraju kredite po stopi kamatnoj od 5-10 % (kod nas) a iste te banke se zaduzuju (ovisi kako koja i gdje) npr. u Evropi kamata po kojoj banka nabavlja novac je (euribor) oko 0,5 % a zaradjuju 5-10 %. Malo ljudi zna da je npr. FED Banka (Federal reserve) gl. banka u Americi zapravo privatno vlasnistvo nekoliko ljudi (ja kazem masona) koji imaju pravo printati jednu novcanicu npr. od 100 dolara (a njih to printanje i izrada ne kosta sigurno vise od 5 dolara) i onda oni taj komadic isprintanog papira prodaju americkim bankama ili americkoj vladi po stopi (zavisi kako kada) po 0,8% kamate. A ove onda stancaju dalje i uzimaju hipoteke. Hipoteke ce se kasnije manje vise ako se nastavi ovakav sistem ekonomije sve pooduzimati od klijenata banaka i imacemo sistem modernog ropstva. Nekad je ropstvo bilo kandzija i udri a buducnosti ce se desiti malo drugacije. Banke globalno namjerno stvaraju klimu da je malo novca u opticaju iako svi znamo da je novca naprintano da se ni podjeliti ne moze. Ceka se trenutak dok svi ne budu svjesni da je novcanica samo obicni komad papira kao sto je toaletni papir i da krene u akciju porobljavanja. Ne treba se zavarati danasnjim temama kao kad npr. "banka ce uzeti i ne moze ona prodati hipoteku nikome" - to su samo prividne stvari. Ovakva recesija kakvu danas imamo davno bi izazvala svjetski rat da velike sile nemaju visokorazrona atomska naoruzanja pa se ide drugim nacinima a to je moderno porobljavanje.

Danas taj globalisticki svijet ima nekoliko neprijatelja i trenutno su mu problem tkz. "teroristicke organizacije" npr. Al Qaida, zemlje koje su duboko u zavadi sa vladama koje smatraju da imaju "nemoralni sistem ekonomije" npr. - Iran, Venecuela pozivaju svijet da je ova recesija prilika da se komplet ekonomija u svijetu zasnove na moralnim principima. Kako ce biti, nemam pojma :)
[/quote]

Sve super objasnjeno, samo kako to objasniti samoprozvanim "obrazovanim" parazitima kojima su vec izaprali mozak pa ne znaju sabrati 2+2!? Ali nije ni cudno da ce takva vrsta parazita se staviti u zastitu tih trulih sistema posto su naucili zivjeti sa "tudje grbace"!

[quote name='barca' timestamp='1295479082' post='415629']

[b]Ovo je samo jedan od primjera koji je prisutan i kod nas, jedino sto se u BiH niko ne bavi ovim pitanjima. [/b]

[/quote]

Kod nas ljudi vjeruju u istok ili u zapad i nikad se ne potrude sa sagledaju stvari kakve one ustvari jesu, pa tako da i jedni i drugi idealiziraju jednu od dvije ponudjene krajnosti i smatraju vrhuncem durstvenog uredjenja :(

[quote name='Vento' timestamp='1295454633' post='415574']
Kako ti se ovo uklapa u garanciju privatnog vlasni

NASTAVAK

2) http://www.youtube.com/watch?v=N05oXrtNDc0&feature=related

3) http://www.youtube.com/watch?v=5wTrf8Eq7lg&feature=related

NASTAVAK

4) http://www.youtube.com/watch?v=jeUcFYbSIsc&feature=related

5) http://www.youtube.com/watch?v=69P2tcp6xjo&feature=related

NASTAVAK

6) http://www.youtube.com/watch?v=8WzAJV-JqM8&feature=related

[b]@Skrgan:[/b] Ti brate ne prezentujes stvari onako kako su se desile.

[b]@Fini:[/b] Ti si izgleda raider sa novim nickom i novim pristupom istoj problematici (ti mislis da mi imamo problem i rada bi ga nam rijesio-pusti nsa da sami rijesimo svoje probleme)

[b]@MirzaM:[/b] Ja tebe ne razumijem, odakle ti snaga raspravljati se.

[b]@Lucky:[/b] Ti dosta dobro poznajes ekonomiju a sutis na ovoj temi, pustas da se svadjaju da naprave sto vise postova???

@barca i Vento: Nemislite li da @skrgan previse vrijedja @MirzaM zato sto je ovaj dobro naucio i pokusava mu objasniti neka temeljna nacela ekonomije.

@Vento: S obzirom na tvoju nacitanost srazmjerna kazna na ovom forumu bi ti bila Gvantanamo :D (procitaj ovo kao kompliment)

Ode ja raditi a vi udrite ako imate volje i vremena :P

[quote name='Finii' timestamp='1295498371' post='415640']...[/quote]

Mo

[quote name='pingvin' timestamp='1295506971' post='415643']
[b]@Skrgan:[/b] Ti brate ne prezentujes stvari onako kako su se desile.

@barca i Vento: Nemislite li da @skrgan previse vrijedja @MirzaM zato sto je ovaj dobro naucio i pokusava mu objasniti neka temeljna nacela ekonomije.

[/quote]

Kakve stvari? De mi pojasni da bi znao o cemu pricas!
Sto se tice MirzaM, meni se cini da je on mene poceo prvi vrijedjati, pa kad neko nece da sjase onda moram se valjda istim sretstvima i braniti..i ne znam sta to tebe zanima?

Jos nesto, mnogi znaju sve i ekonomski expert do experta a jadan kanton zadnji u drzavi, cudno pored toliko pametnih glava! Pojednici se sepure sa onim sto su im drugi turili u ruke i misle da to sto su doblili malo vise kontrole i odgovornosti od preodredjenih dokaziva njihove sposobnosti, a uistinu iz vlastite snage i vlastitim mozgom nisu postigli bas nista vec ulizivanjem i uvlacenjem u supke, pa onda dodju omalozavati ljude koji su imali **** da nesto pokrenu bez obzira na to kako su prosli makar su pokusali sto neki nece biti u stanju citavog svog zivota!

Skrgane, nastoj se malo bolje artikulisati i izbjegavati [i]ad hominem[/i] napade. Fokusiraj se na argumente koje iznosi

[quote name='Skrgan' timestamp='1295546181' post='415705']
Kakve stvari? De mi pojasni da bi znao o cemu pricas!
Sto se tice MirzaM, meni se cini da je on mene poceo prvi vrijedjati, pa kad neko nece da sjase onda moram se valjda istim sretstvima i braniti..i ne znam sta to tebe zanima?

Jos nesto, mnogi znaju sve i ekonomski expert do experta a jadan kanton zadnji u drzavi, cudno pored toliko pametnih glava! Pojednici se sepure sa onim sto su im drugi turili u ruke i misle da to sto su doblili malo vise kontrole i odgovornosti od preodredjenih dokaziva njihove sposobnosti, a uistinu iz vlastite snage i vlastitim mozgom nisu postigli bas nista vec ulizivanjem i uvlacenjem u supke, pa onda dodju omalozavati ljude koji su imali **** da nesto pokrenu bez obzira na to kako su prosli makar su pokusali sto neki nece biti u stanju citavog svog zivota!
[/quote]
Ja koliko vidim tebe jako boli sto nisi uspio i treba da te boli ali pokusaj promijeniti nacin razmisljanja kad je taj problem u pitanju, sagledaj sve prednosti i nedostatke propalog poslovanja, ispravi svoje greske i pokusaj ponovo.Svi ljudi grijese pa tako i ti.Jedini razlog svog poslovnog kraha si ti i ako se fokusiras na svoje greske i ispravis ih sigurno ces uspjeti ili ces uvidjeti da ti se ne isplati i neces voditi firmu u dubiozu.

PS.Nije dovoljno imati muda, treba tu jos mnogo stvari koje uticu na likvidnost firme.

[quote name='pingvin' timestamp='1295591073' post='415737']
Ja koliko vidim tebe jako boli sto nisi uspio i treba da te boli ali pokusaj promijeniti nacin razmisljanja kad je taj problem u pitanju, sagledaj sve prednosti i nedostatke propalog poslovanja, ispravi svoje greske i pokusaj ponovo.Svi ljudi grijese pa tako i ti.Jedini razlog svog poslovnog kraha si ti i ako se fokusiras na svoje greske i ispravis ih sigurno ces uspjeti ili ces uvidjeti da ti se ne isplati i neces voditi firmu u dubiozu.

PS.Nije dovoljno imati muda, treba tu jos mnogo stvari koje uticu na likvidnost firme.
[/quote]
Nista ne brni za neki dan mi istice stecaj pa ce Skrgan opet imati svoju firmu, ako ne ove godine iduce u svakom slucaju.. ali danas sam 6 godina stariji i neuporedivo iskusniji ako se radi o ovim stvarima, a isto sam tako odstanio vecinu negativnosti iz vlastotog zivota koje su me nekad dolazile glave!
Nije dovoljno imati muda ali je to prvi preduslov.. vazno je imati i "bubrege"!

Ali jedino sam htio objasniti, bez obzira koliko si sposoban i koliko imas volje, nekad je nemoguce ostvariti pojedine ciljeve, jer i okolina tj. situacija u kojoj smo zateceni igra veliku ulogu.. pa tako ni svi ljudi koji odu u stecaj nisu uvijek i iskljucivo to prouzrokovali vlastitim "losim poslovanjem", dovoljno je biti u drzavi u kojoj je tesko napraviti nesto a uz to veliku ulogu igra i nacin kojom to zelis ostvariti tj. posao kojim se zelis baviti! Edited by barca

[quote name='Skrgan' timestamp='1295497155' post='415638']
Sve super objasnjeno, samo kako to objasniti samoprozvanim "obrazovanim" parazitima kojima su vec izaprali mozak pa ne znaju sabrati 2+2!? Ali nije ni cudno da ce takva vrsta parazita se staviti u zastitu tih trulih sistema posto su naucili zivjeti sa "tudje grbace"!
[/quote]

Ovo je tesko objasniti vlastima a neko to vrlo dobro zna i koristi. Pogotovo lako je globalistima kontrolisati siromasne zemlje i zemlje u razvoju jer npr. pogledajmo samo nasu zemlju. Kod nas i dan danas mozes naci ljude da su na celnim pozicijama (zakonodavnoj vlasti) npr. u kantonalnoj Skupstini, cak i u Federalnom Parlamentu a da prije toga nisu imali ni jedan jedini dan radnog staza u privredi. (Pri privredi mislim na sve poslove koji placaju radnike ne iz budzeta nego iz svih ostalih djelatnosti).

Kako objasniti nasoj zakonodavnoj vlasti, tj. kako ocekivati od njih uslove da stranci ne dodju ovamo i operu svoj prljavi kapital i pri tome ne odgovaraju nego samo ostave zbunjene domace firme. Strategije buducnosti nase zemlje sa ovakvim sistemom nije stvaranje uslova za razvoj privredjivanja nego slanje inspekcija i cjedjenje! Bitno je koja si stranka, nije bitno tvoje snalazenje u globalizaciji... :(

[quote name='Skrgan' timestamp='1295620914' post='415768']
Nista ne brni za neki dan mi istice stecaj pa ce Skrgan opet imati svoju firmu, ako ne ove godine iduce u svakom slucaju.. ali danas sam 6 godina stariji i neuporedivo iskusniji ako se radi o ovim stvarima, a isto sam tako odstanio vecinu negativnosti iz vlastotog zivota koje su me nekad dolazile glave!
Nije dovoljno imati muda ali je to prvi preduslov.. vazno je imati i "bubrege"!

Ali jedino sam htio objasniti, bez obzira koliko si sposoban i koliko imas volje, nekad je nemoguce ostvariti pojedine ciljeve, jer i okolina tj. situacija u kojoj smo zateceni igra veliku ulogu.. pa tako ni svi ljudi koji odu u stecaj nisu uvijek i iskljucivo to prouzrokovali vlastitim "losim poslovanjem", dovoljno je biti u drzavi u kojoj je tesko napraviti nesto a uz to veliku ulogu igra i nacin kojom to zelis ostvariti tj. posao kojim se zelis baviti!
[/quote]
Vidis kako se moze lijepo razgovarati a vidim i dosta toga si naucio iz vlastitog primjera.

Sve u sve zelim ti puno srece sa novom firmom kao i to da hladne glave pristupas problemima.Nadji nekog racunovodju da ti vodi papire, oni su jako sposobni ljudi a znaju kako izbjeci neke obaveze jer se susrecu s tim svaki dan.Isplatnije ti je imati dobrog racunovodju nego bilo koji drugi kadar u firmi.

Sve najbolje jos jednom.

[quote name='pingvin' timestamp='1295506971' post='415643']

[b]@Lucky:[/b] Ti dosta dobro poznajes ekonomiju a sutis na ovoj temi, pustas da se svadjaju da naprave sto vise postova???

[/quote]

forum je mjesto za razmjenu misljenja ... i raspravljanje zbog razlicitih misljenja i nije svadja ...

a ako ima nekakvog krsenja pravila imaju moderatori koji ce napraviti potrebne radnje ...

a mislim da je i zanimljivo citati diskusiju covjeka s iskustvom (skrgan) i covjeka punog teorije MirzaM (cito sam negdje da priprema magistarski za sto mu zelim puno uspjeha ) ...
  • Upvote 1

Ekonomija je nazalost vrlo cesto meta teoreticara zavjere, posebno zbog velikog uticaja koji ima na ljudske

[quote name='MirzaM' timestamp='1295694852' post='415846']
Ekonomija je nazalost vrlo cesto meta teoreticara zavjere, posebno zbog velikog uticaja koji ima na ljudske

[quote name='pingvin' timestamp='1295678381' post='415828']
Vidis kako se moze lijepo razgovarati a vidim i dosta toga si naucio iz vlastitog primjera.

Sve u sve zelim ti puno srece sa novom firmom kao i to da hladne glave pristupas problemima.Nadji nekog racunovodju da ti vodi papire, oni su jako sposobni ljudi a znaju kako izbjeci neke obaveze jer se susrecu s tim svaki dan.Isplatnije ti je imati dobrog racunovodju nego bilo koji drugi kadar u firmi.

Sve najbolje jos jednom.
[/quote]
Naravno da mozemo lijepo razgovarati! Svako ko se trudi da lijepo razgovara samnom nikad nece dozivjeti da ga ja napadam ili da ga vrijedjam.. a svi koji zele da se neosnovano "profiliraju" na moj racun osudjeni su na propast, jer sam najgori protivnik kojeg covjek moze imati :P

To o racunovodji, to je "must be" i imao sam ja sve to samo sto sam bio zelene pameti.. pa dok sam dosao do nesto para oko mene se sakupila jato lesinara koji sam tada smatrao "prijateljima", tako da sam drugim stvarima poceo pridavati vecu vaznost od samoj poslovnog uspjeha, sto me je i doslo glave! Ali opet da ponovim, da je situacija bila veoma teska i da su mnogi u tim vremenima propadali bez da su to sami prouzrokovali.. mislim da u tome nema nista nerazumljivo, jer kada bi svi "uspjeli" koji nesto zapocnu vecina ljudi bi spadala u "vise slojeve drustva", ali ako vecina spada u vise slojeve onda svijet ne moze funkcionisati, jer oni slabiji uvijek na svojim ledjima nose one "vise", sto je u ovakvim ekonomskim sistemina neizbjezivo, tj. svaki poslovan covjek treba mase "slabih" koji ce izvrsavati fizicke poslove dok ce taj iz viseg sloja upotrebljavati svoj mozak kako da izvuce maksimum profita iz njihovog fizickog rada.. Nema bogatih bez siromasnih!

Al sta se Skrgane "kosi" mojim teorijama? Nadji i jednu jedinu stavku ili problem koji ti ja nisam mogo objasniti ili za koji ne postoji objasnjenje, ili koji sam ja namjerno preskocio...Bezveze iznosis lazi samo...Tvoji argumenti su samo bili "sazrijeces ti" "naucises", "shvatices jednom" "zasljepljen si" "ne znas da razmisljas", ili da to nisu finijevi argumenti "sav svijet zna istinu samo ti ne znas"?

Zanimljivo kako sam ja pored ovakvih vasih "nevjerovatnih" argumenata, "intelektualno neplodan" Edited by MirzaM

[quote name='MirzaM' timestamp='1295697951' post='415854']
Al sta se Skrgane "kosi" mojim teorijama? Nadji i jednu jedinu stavku ili problem koji ti ja nisam mogo objasniti ili za koji ne postoji objasnjenje, ili koji sam ja namjerno preskocio...Bezveze iznosis lazi samo...Tvoji argumenti su samo bili "sazrijeces ti" "naucises", "shvatices jednom" "zasljepljen si" "ne znas da razmisljas", ili da to nisu finijevi argumenti "sav svijet zna istinu samo ti ne znas"?

Zanimljivo kako sam ja pored ovakvih vasih "nevjerovatnih" argumenata, "intelektualno neplodan"
[/quote]

Upravo tako kako sam iznio, ti ne vidis dalje od nosa i postao si intelektualno nepolodan jer su ti popili mozak i napravili od tebe slijepca, tj. vidis samo jos ono sto si cuo od profesora i znas samo ono sto ti je profesor prodao kao istinu.. Za milione drugih pojava na ovom svijetu niti si kad cuo niti ces biti ih u stanju shvatiti jer si svojim izjavama dokazao da nisi u stanju da upotrijebis vlastiti mozak kako bi shatio ovozemaljske probleme, vec mislis onako kako ti drugi sugeriraju da mislis..
Kako fini rece od silne teorije u samo jednoj oblasti postao si intelektualno neplodan za sve ostale pojave, tvoje stanje je vrlo slicno "poluhipnozi".. nalazis se u svjesnom stanju samo sto nisi u stanju da svjesno zakljucujes!