Jump to content
Sign in to follow this  
Finii

MIT O TERORIZMU I 9/11

Recommended Posts

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1299542819' post='421167']
Ako vi tvrdite da su Amerikanci srusili WTC i ubili toliko svojih gradjana, jeste li mozda pomislili koliko je to licemjerno od vas. Ja se od vas ne bih iznenadio da kazete da smo mi sami sebi napravili genocid u Srebrenici, mada cete prije reci da su genocid u Srebrenici napravili Amerikanci koliko ih mrzite bez razloga.
[/quote]

Reci da neko ubija svoje gradjane je stvarno licemjerno.. kako neko moze reci da su Staljin, Sadam, danas Gadafi i sl. ubijali svoje gradjane, pa to stvarno nije normalno sto neki ljudi tvrde! Edited by Skrgan
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='rockstar' timestamp='1299544438' post='421170'][b]najbolje da svako bude u svom ubjedjenju pa cije bude ispravno[/b]...
P.S.
samo jedna mala digresija, afganistan unisten, irak unisten, [b]hiljade i hiljade iracana ubijeno od strane americke vojske[/b], hiljade i hiljade ljudi invalida, stotine hiljada ljudi raseljeno iz svojih domova, stotine hiljada gladno, da da sami su to sebi napravili :(, i jos nesto kad su izvrsili invaziju na irak onda ameri kazu izvinite mi smo pogrijesili vi nemate hemijsko oruzje, a kad su se okrenuli iza sebe u iraku je ostala pustos kao sto je i dan danas, sravljeno sa zemljom, znam neki ce reci pa i oni uzvracaju i bore se, pa sta smo mi trebali u ratu pustiti da nas cetnici pokolju, a ne braniti se od okupatora
P.S. 2
dodao si me kao prijatelja, a nisam s tobom nikad u zivotu dvije rijeci progovorio :(, da ljudi ne misle kako smo friends, bice da saljes uokolo pozivnice za prijateljstvo bez razloga, zeljan prijatelja :D
necu vise u OFF, kao sto sam rekao svako ima pravo biti u svom ubjedjenju pa neka i bude, [b]vrijeme ce pokazati za sto je WTC i ostali teroristicki napadi bili paravan[/b]!!![/quote]

1) Zbog stava kao

[quote name='scooby-doo' timestamp='1299543985' post='421168']
n[b]aravno da je nisam dozivio, ali sam pozorno slusao starije ljude, mnogo stariji ljudi dok su pricali, i zakljucivsi oslanajuci se na logiku da je njih nekolicina pred kraj zivota, znaci na kraju krajeva kad su sve prosli, sve prozivjeli, sve iz tog vremena vidjeli i naucili[/b]. da se svi na kraju osvrcu koliko je jedan zivot vrijedan i koliko ljubav i mir znace... Stoga sam sa neosporivim dokazima pristupio vlastitom zivotu. Nekad me svijet zaokupira i sva ta nacionalisticka pokvarena zagovaranja koja citam kroz desetine knjiga i clanaka, utjecu cesto i na mene ali uspijem oduprem se i slijedim svoje ciljeve :)

i ovo je vezano sto sam rekao, jer ti talibani to rade u reversu, znaci njihova logika im kaze da imaju osnove da to rade. SAD je dosta rezima podrzavala koji su zakuhavali stvari i na kraju stvarno na kraju i carava macka vidi da se bliski istok desio cjelokupno zbog nafte. uvjek i na kraju krajeva se svodi na moc i novac...

Ja samo velim sta bi drukcije osvjestena americka populacija popusila za opravdanje za rat, nego ono nezamislivo. Ja nisam rekao americki narod, niti Amerika kao drzava, nego neka nazvacemo ih tajna drustva dirigiraju nekim stvarima. Do tog zakljucka da je ovo zavjera dosao sam iz saznanja sta se unazad stotinu godina desavalo, sta se tog septembra i specificno tog dana 9 radilo. sta se 5 godina posle radilo. i nemoj mene trpati u isti kos sa ostalim forumasima :D jer ja ovdje valjda imam jedinstveno vlastito misljenje, a vi se corvajte zasebno :)

p.s i to sto si spomenuo kako se muslimani ekstremisti raznose, pa u tom sam svrstao evo naveo sam primjer zadnjih 100 godina desavanja i spoznaje o tim desavanjima!!!

Ako bi da ti krenem objasnjavati, uzeo bih 1900 i osmanlije i trebalo bi mi nekoliko dana da ispisem kratku historiju :) sad jesmo li mi to zasluzili da se tako ponasaju prema muslimanima zadnjih 100 godina, hmm to jos sracunavam, javicu ti kad dodjem do vjerodostojnog zakljucka :)
[/quote]
haha xD

[quote name='Vento' timestamp='1299602669' post='421259']
1) Zbog stava kao

[quote name='rockstar' timestamp='1299604729' post='421270']ovim putem te molim da prestanes pisati kako ja negiram genocid u Srebrenici, molim te okani se toga, to ne bih radio i da mi pistolj na glavu prislone!!! :nono: [/quote]

Neće

[quote name='rockstar' timestamp='1299604729' post='421270']
[b]ovim putem te molim da prestanes pisati kako ja negiram genocid u Srebrenici, molim te okani se toga, to ne bih radio i da mi pistolj na glavu prislone!!! :nono:
[/b]
...haj makar se u necem slazemo :D
[/quote]
Lazes, bi onda negirao.

[quote name='Vento' timestamp='1299605731' post='421274']
Nećeš ti negirati Srebrenicu, ali samo zato što su tamo ubijeni Bošnjaci. Da se kojim slučajem desilo obrnuto, da su Bošnjaci ubili 8.000 Srba, koristio bi argumente koje danas koriste srpski nacionalisti. Princip vam je isti, sve su ostalo nijanse.
[/quote]

A de sta's, princip im je isti... Edited by Jiggy Bau

[quote name='scooby-doo' timestamp='1299545257' post='421172']
Slazem se da je vrijeme cesto pokazalo drugaciju sliku, ali da i tu nema zataskavanja govori hiljade nesporazuma u nauci, znaci gdje stvarno samo razum i logika imaju mjesta, desava se da neki zazmire i nezele reci na ocit primjer da je to tako...

Zasto spominjem nauku da neki budni moderator nebi slucajno prijetio kakvim promasenim pisanjem :D pa jer upravo neki teoreticari zavjere dokazivaju pomocu fizike kako padaju tornjevi, neke sitnice oko Pentagona dje i sa dva razreda osnovne cojek nemore vidjeti nikakav boing da je proletio :)

Ovo od @Jiggy Bau, pa vidis mi bosanci smo uspjeli se ujediniti i vidjelo se il ce se zatrati do zadnjeg ili cemo pobijediti, zatim je Srebrenica dosla na vidjelo, i da Srebrenicu jesu uradili nasi ljudi, ali oni ljudi koji vodjeni mrznjom stoinama godina zele unistiti vlastiti narod, vlastite rodjake i komsije, vlastiti jezik i historiju. Ako se tko sjeca stotina clanaka gdje pise: [b]bosanski srbi[/b]. Posto ja smatram da je svaki bosanac kako se kod zvao ili klasificirao, dio moje drzave, ovo su uradili nasi ljudi da se tako izrazim...

Pa kad jednom Gaza i svi zahu

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1299606597' post='421275']
Lazes, bi onda negirao.

A de sta's, princip im je isti...
[/quote]

ameru pripazi svoj rjecnik! i zivi americki san :D

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1299607214' post='421276']
Pavo me strah ljudi k'o sto si ti :S

Znaci, svi ubijamo svoje građane, evo, scooy-doo zakljuci da smo mi sami napravili genocid u Srebrenici.
[/quote]
Ja ovo nekontam, nisi dovoljno elokventan (neki spominju cesto taj izraz na ovom forumu :)) da bi se mene strasio, ovo je smijesno, zapravo meni je smijesno tvoje ismijavanje mene :) nista bom u ljudskim pravima ti je zagarantovano pravo govora tako bom nisam ja kriv zbog tvoje nacitanosti i razumjevanja opcenito. Velim nemojte se licno okricati nekom clanu i glupim postom (gdje nabijate postove) mene negirati.
To je stvarno jadno kad na jedan kompletan post odgovoris u tri rijeci bez ikakvih cinjenica, ikvog produbljenja teme ili njenog rijesenja sa tvoje strane...

Svi koji zive u RS i pravoslavne vjeroispovjesti su, oni su za mene Bosnjaci, drzavljani Bosne. I upravo ja cinim korak dva ispred da ublazim ove razlike, ja kao osvjestena nacitana licnost koja u svim segmentima u stvarno zivotu se trudi uraditi pozitivne stvari za drustvo i okolinu, a svoju naciju i religiju. Mah blamiram se ovdje ulaziti u diskusiju sa nekim iz nizeg ranga shvatanja...

Bas sam iskazao postivanje razlicitih misljenja, i ovako slobodno vrijeme utratim dzaba ovdje, i onda me ovakve licnosti odbijaju sa ovog foruma :(

u svemu ovome po pojedincima dođe da su amerikanci evlije.

pazi, u svakom ratu do sada unazad 100-njak godina amerikanci bili napadnuti od tamo neke live zemlje, i svaki put se amerikanci branili na zemlji prozvanih (gdje su naravno opusto
  • Upvote 2

[quote name='racing/7005/' timestamp='1299697422' post='421404']u svemu ovome po pojedincima dođe da su amerikanci evlije.
pazi, u svakom ratu do sada unazad 100-njak godina amerikanci bili napadnuti od tamo neke live zemlje, i svaki put se amerikanci branili na zemlji prozvanih (gdje su naravno opusto

ja samo znam ameri ako nekom zele nametnuti nesto bio nevin ili ne on je gotov,nadju odma da si silovao nekog ako ne mogu na druge nacine,...

[quote name='x-men' timestamp='1299775080' post='421588']ja samo znam ameri ako nekom zele nametnuti nesto bio nevin ili ne on je gotov,nadju odma da si silovao nekog ako ne mogu na druge nacine,...[/quote]

Ako misli

Nebrane svi bradate ubice, neki samo hoce dokazati da su amerikanci, jevreji i englezi licemjerni, podmukli i zli. I zbog toga su dosli na vrh piramide vladanja i moci. To njihovo ponasanje, lobiranje i cinjenje njima obavezni stvari pod svaku cijenu pa i cijenu jednog zivota ili cijele nacije... Ovaj neki samo hoce ovo dokazati :)

Postoje druge teme i price o muslimanima koji ekstremno shvacaju vjeru Islam, ali to je za te druge teme a ne za ovo...
12mil ima pogleda snimka aviona kako udaraju zgradu i kako zgrade padaju, a 20mil ima snimka gdje kroz tih nekoliko minuta policajci, vatrogasci itd itd govore kako se desavaju secundary eksplozije itd itd. i jos nekoliko miliona pogleda ima snimka u kojoj mnogi arhitekti govore o simetricnom padanju tornjeva i usporedbe ostalih zgrada koje su demoliranjem padale...

To samo neki hoce dokazati :D

[quote name='scooby-doo' timestamp='1299778991' post='421592']
[b]Nebrane svi bradate ubice, neki samo hoce dokazati da su amerikanci, jevreji i englezi licemjerni, podmukli i zli. I zbog toga su dosli na vrh piramide vladanja i moci.[/b] To njihovo ponasanje, lobiranje i cinjenje njima obavezni stvari pod svaku cijenu pa i cijenu jednog zivota ili cijele nacije... Ovaj neki samo hoce ovo dokazati :)

Postoje druge teme i price o muslimanima koji ekstremno shvacaju vjeru Islam, ali to je za te druge teme a ne za ovo...
12mil ima pogleda snimka aviona kako udaraju zgradu i kako zgrade padaju, a 20mil ima snimka gdje kroz tih nekoliko minuta policajci, vatrogasci itd itd govore kako se desavaju secundary eksplozije itd itd.[b] i jos nekoliko miliona pogleda ima snimka u kojoj mnogi arhitekti govore o simetricnom padanju tornjeva i usporedbe ostalih zgrada koje su demoliranjem padale... [/b]

To samo neki hoce dokazati :D
[/quote]
ja sam čekao da on dođe do ovog zaključka (do

[quote name='scooby-doo' timestamp='1299778991' post='421592']Nebrane svi bradate ubice, neki samo hoce dokazati da su [b]amerikanci, jevreji i englezi licemjerni, podmukli i zli[/b]. I zbog toga su dosli na vrh piramide vladanja i moci. To njihovo ponasanje, lobiranje i cinjenje njima obavezni stvari pod svaku cijenu pa i cijenu jednog zivota ili cijele nacije... Ovaj neki samo hoce ovo dokazati :)
12mil ima pogleda snimka aviona kako udaraju zgradu i kako zgrade padaju, a 20mil ima snimka gdje kroz tih nekoliko minuta policajci, vatrogasci itd itd govore kako se desavaju secundary eksplozije itd itd. i jos nekoliko miliona pogleda ima snimka u kojoj mnogi arhitekti govore o simetricnom padanju tornjeva i usporedbe ostalih zgrada koje su demoliranjem padale...
To samo neki hoce dokazati :D[/quote]

Pazi, ne sporim ti dobru namjeru, imam dojam da se vodi
  • Upvote 1

Mislio sam i ja na vladajucu elitu, nemoj misliti da sam skroz generalizirao i rekao da su njihove citave populacije licemjerne i zle. Jer oni sami sebi cine to da raslojavaju stanovnistvo. Uradili su to da jedan beskucnik koji je na ulici osjeca se veoma pozitivno i misli da je on kriv jer je na ulici. Naravno da jeste on ali zbog toga sto mu je netko podmetnuo taki sistem.

Znaci radi se sve do sistema i njegove odrzivosti. Jer padom nekog sisitema gube svi, to nisu svjesni oni protestanti, kao ni ja cesto ali nemoze se ovako dovjeka. Primjer je tehnologija koja nemari ni za kim nego se eksplitno usavrsava i male su nuspojave. Stoga bih srdacno preporucio ateistima da pocnu vjerovati u operativne sisteme :D nije zajebancija ali OS i unapredjivanje jednog OS je na nekoj bezgrijesnoj bazi gdje se jednim win 7 okoristi i veliko i malo, sve sto hoda...

Primjer namjenu ovog foruma nesmatram pozitivnim za okolinu, zasto??? pa jer evo vi izvucete rijec dvi, recenicu iz redova i idete u beskraj, evo tema se bezveze produbljuje i nema nikakvu svrhu za krajnji izhod dali je ili ne zavjera oko 9/11
Meni moze ovaj forum sluziti samo za informacije koje nisam znao, znaci ciste betonske cinjenice ono tipa kuca u Ogresevica je plava i fasada je skupo stojala :D
Mozete iskoristiti da rijecima prenosite pozitivne osjecaje ili pozitivna razmisljanja na bilo sta.

I bilo bi pozitivno kad bi se stvorila dva bloka i ovakvim temama, znaci oni koju su jasno za ili protiv. Primjer zasto sam ja protiv tj zasto mislim da je zavjera, pa kao sto sam nekoliko puta spomenuo uzevsi historiju od poznavanja rijeci amerika, izrael, jevreji, muslimani, Irak, Iran itd itd. i sabiranjem toga sa ovim recemo relevantnim informacijama oko 9/11 onda dobijem tu neku sliku o zavjeri, naravno pomalo potrijepljenu dokazima razni teoreticara zavjere (mozda sutra to bude istina koce znati :))

I sad ovdje nas par razmijenjuje teske cinjenice i konstatacije, teska misljenja i shvatanja, i onda netko uleti sa postom tipa [b]hahah[/b] i zato bi ja volio da sam se rodio u narednom stoljecu :icon_cheesygrin:
Prije 50 godina pismenost je bila 1/4 sad je neznam tri cetvrtine. i pod pismenost podrazumijevam bonton, odgoj, ponasanje, osjecaji ka dobrom i pozitivnom itd itd. Znaci tek se to treba usavrsiti da bih se popeli na neki novi level svijesti.

Zasad ova je tema za mene opricana, izdiskutirana. Mozda u Historiji netko izmedju nas i vas popusti i prizna i dodje se do istine, maybe velim :)

nego hajmo sad malo o ovoj fejsbuk revoluciji, dali je istina da su je pokrenuli ljudi iz Googlea, zasto se sve jedna vlada u svijetu pribojava obicni smrtnika??? hajd nek neko otvori temu da moremo dangubiti na njoj...

Ahh da @Vento merhaba i tebi :)

Amerikanci su najveca govna . Dolaze kao oslobadjati zemlje a sve napadaju zbog svoje koriti . Kao sad su dosli osloboditi Libiju od Gadafija , jesu **** . Dosli su ljudi po malo nafte jer im je neki Cave-man iz Afganistana naprasio cmarove .

[quote name='Vento' timestamp='1299778478' post='421591']
Ako misli

http://www.cazin.net/svijet/njemacki-strucnjak-radioaktivnim-oruzjem-amerikanci-su-napadali-balkan-isto-rade-i-u-libiji/

[quote name='Vento' timestamp='1298476712' post='419599']
Ma možeš imati u potpisu šta hoćeš, vidi se kakav odnos spram nevinih žrtava imaš ako su druge vjere.

Kakve veze ima "Put za Guantanamo" sa onim što se desilo prije Guantanama, dakle, masovnom ubistvu građana New Yorka od strane Al Qaide? Logika ti je apsolutno ista kao i u tekstu koji sam citirao.
[/quote]

da li guantanamo opravdavaš onim što se desilu 9/11? Edited by superhik

ja generaliziram samo kad su u pitanju selamdzije ( opisnu kategoriju sam dao u nekom od proslih postova na temi religije )..
svako drugo generaliziranje je kako kaze drug vento nepotrebno i stvara bespotrebni antagonizam i ksenofobiju..
  • Downvote 1

[quote name='superhik' timestamp='1301641397' post='423713']da li guantanamo opravdava

[b]10. Microsoft

[quote name='x-men' timestamp='1301833853' post='423899']Nadalje, nakon događaja 11. rujna otkrivena je jo