Jump to content
_Gost

Drzava dolazi sebi !

Recommended Posts

Mnogi ste kao i ja primjetili u zadnjih mjesec dana mnoge akcije u vezi s hapsenjem kriminalaca po citavoj nasoj BiH od strane SIPE i Tuzilastava . Da li je Bosna napokon usla u te promjene i je li to konacno pocinje pad jedne kriminalizirane drzave u kojoj se sve moze postici uz kes ? Da li ce sada osvanuti nova zora za nasu drzavu i nas narod ili je i ovo samo cisto radi neke medijske paznje i opet ce sve po starom ?

SIPA ne radi samo unazad mjesec dana nego od prvog dana kako je formirana. Dvije svijetle tačke na
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Ciklama' timestamp='1292073409' post='411031']
[b]SIPA ne radi samo unazad mjesec dana nego od prvog dana kako je formirana.[/b] Dvije svijetle tačke na

[quote name='Angel of Death' timestamp='1292075890' post='411038']
Procitaj ponovo sta sam napisao ;) .
[/quote]

Pročitala sam dva-tri puta. :D

LJudi rade, i to je ono

Nadam se onda da si razumjela prvi put iz 3-4 citanja :icon_cheesygrin: .
Uglavnom drago mi je da uhvate bilo koga ko ima veze s kriminalom i slicnim stvarima jer ce biti bolje za nasu drzavu i buducnost nas , nase djece itd ...

[quote name='Angel of Death' timestamp='1292070953' post='411022']
Mnogi ste kao i ja primjetili u zadnjih mjesec dana mnoge akcije u vezi s hapsenjem kriminalaca po citavoj nasoj BiH od strane SIPE i Tuzilastava . Da li je Bosna napokon usla u te promjene i je li to konacno pocinje pad jedne kriminalizirane drzave u kojoj se sve moze postici uz kes ? Da li ce sada osvanuti nova zora za nasu drzavu i nas narod ili je i ovo samo cisto radi neke medijske paznje i opet ce sve po starom ?
[/quote]
Moguće da su do

[font="arial, sans-serif"]
[b][size="3"]FILOZOFIJA SLOBODE - Nacin razmisljanja za bolji svijet[/size][/b]
[/font][media]http://www.youtube.com/watch?v=naU8W2PVYlI[/media]

Ciklama dobro rece - SIPA radi od prvog dana i nije to hapsenje u samo mjesec dana - dobro mozda jest ovdje oko nas. Prvi put se oko toga digla prasina na USK.

80% ce ih biti pusteno uvjetno ili bez ikakve kazne!
  • Upvote 1

[quote name='BaroN' timestamp='1292111054' post='411091']
Ciklama dobro rece - SIPA radi od prvog dana i nije to hapsenje u samo mjesec dana - dobro mozda jest ovdje oko nas. Prvi put se oko toga digla prasina na USK.

[b]80% ce ih biti pusteno uvjetno ili bez ikakve kazne![/b]
[/quote]

To je ono najgore...u biti malo su ih plahanli, i sve ce biti kako je bilo...sto nije u redu...ako je kriv, osudi ga, pa taman da je moj rodjeni otac...

Da drzava ide na bolje, bilo je vrijeme...ali ima tu jos puno puno muke, truda i posla....

[quote name='Amren' timestamp='1292142746' post='411104']
To je ono najgore...u biti malo su ih plahanli, i sve ce biti kako je bilo...sto nije u redu...ako je kriv, osudi ga, pa taman da je moj rodjeni otac...

Da drzava ide na bolje, bilo je vrijeme...ali ima tu jos puno puno muke, truda i posla....
[/quote]

haj bar ima jedna pozitivna,nek znaju da nisu nedodirljivi

[quote name='BaroN' timestamp='1292111054' post='411091']
[b]
80% ce ih biti pusteno uvjetno ili bez ikakve kazne![/b]
[/quote]

Bogu plakati.
Svakako podrzavam akciju SIPE,mada cisto sumnjam da ce se bas vidjeti neke drasticne promjene.Kad je kod nas sta urodilo plodom?Ne bas tako cesto. :D
Jos ce Miljacke proteci dok se drzava dovede u red.

ja mislim da ce "Jutro dugih nozeva" na USK uroditi plodom ... i da ce krenuti se dalje u pozitivnom smislu ...

P.S. Mecolyna slazem se da ce puno jos miljacke proteci dok se drzava dovede u red ... al znas sta je tu za naglasiti ... to da se pocela dovoditi u red ...
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1292145821' post='411116']
ja mislim da ce "Jutro dugih nozeva" na USK uroditi plodom ... i da ce krenuti se dalje u pozitivnom smislu ...

P.S. Mecolyna slazem se da ce puno jos miljacke proteci dok se drzava dovede u red ... al znas sta je tu za naglasiti ...[b] to da se pocela dovoditi u red ...[/b]
[/quote]

To je svakako za pohvalu.Nek' se bar ista desava i ide na bolje. :D
Da sam ja SIPA,a nisam :kiffer: ,sve bih ja to po kratkom postupku,pa i caca da mi je . :D

[quote name='mecolynna' timestamp='1292146458' post='411118']
Da sam ja SIPA,a nisam :kiffer: ,sve bih ja to po kratkom postupku,pa i caca da mi je . :D
[/quote]

E ba

[quote name='grga' timestamp='1292152186' post='411126']
E ba

[quote name='mecolynna' timestamp='1292146458' post='411118']
To je svakako za pohvalu.Nek' se bar ista desava i ide na bolje. :D
[b]Da sam ja SIPA[/b],a nisam :kiffer: ,sve bih ja to po kratkom postupku,pa i caca da mi je . :D
[/quote]

Da si ti SIPA odradila bi svoj posao profesionalno, da zbog tvog "kratko postupka" ne pane ljaga na jednu takvu organizaciju. :cheekkiss:

Osumnjičen, pa optu
  • Upvote 1

[quote name='Perviz' timestamp='1292152592' post='411129']
jaj drug da je sad '93-'95 sta bi ih bilo po kratkom postupku hahhaha
[/quote]

Srećom nije 93-95..al jes haman pa 41-45 tako da sva

[quote name='grga' timestamp='1292156433' post='411141']
Srećom nije 93-95..al jes haman pa 41-45 tako da sva

[quote name='Perviz' timestamp='1292152592' post='411129']
jaj drug da je sad '93-'95 sta bi ih bilo po kratkom postupku hahhaha
[/quote]

Fala Bugu pa je to vrijeme proslo. Ovo sto danas imamo su ostavstine iz tog vremena i neki se nikako ne mogu privici da nema "kratkog postupka" i samovolje koja je u tom vremenu mnoge izdigla na povrsinu. (govorim generalno za drustvo u cjelini)

Dje su bili frajeri, dok su Ramiz Delalic Celo i Ismet Bajramovic Celo bili zivi ? A sto se tice toga da drzava dolazi sebi, istina treba pohvaliti akcije, ali glavni se ne diraju nikad i nikad nece pasti u ovoj drzavi - znaci sitni najebu uvijek

[quote name='TequilA' timestamp='1292183908' post='411235']
Dje su bili frajeri, dok su Ramiz Delalic Celo i Ismet Bajramovic Celo bili zivi ? A sto se tice toga da drzava dolazi sebi, istina treba pohvaliti akcije, ali glavni se ne diraju nikad i nikad nece pasti u ovoj drzavi - znaci sitni najebu uvijek
[/quote]Tko su ti ljudi i zasto ih hapse? Ako su sitni nebi ih trebalo dirati jer su pomalo zakidali, nisu oni na veliko. U Evropi ukrao ekser ili sleper isto je to kradja. Jel ta Sipa ima pendreke i marisuli lopove ili i oni kao i oni prosli gledaju kroz prste? Tko li su oni carapani? Nece to na dobro dok sei oni kriju...

Sve se svodi na novac i utjecaj(politicki) odnosno na spregu te dvije stvari. Ali jasno je da uvijek postoji neko na vi

Malo su previse reklama stavini na sebe al sta se moze, mozda bi bilo bolje da su sa 40 policajaca to uradili umjesto sa 400 i da su napravili akciju trazenje ubica itd jer osumnjicene koje su hapsini su komotno mogli pozvati telefonom il da jedan policajac sa nalogom dodje u kucu pregleda i odvede.

Al u svakom slucaju za 8 njih kojima je odredjen pritvor je trebalo saslusati i vise od 30 pa sad nek malo razmisle kud dalje

drzava ne dolazi sebi ni sa ovom akciom ni sa slucajem gasi ili celo
vec sa ustavnim rjesenjima, provodjenjem zakona, postivanjem presuda itd

koja drzava kad ni ona nije isp

Glavni državni tužilac BiH Milorad Barašin vec je duze vremena imao dovoljno dokaznog materijala da sprovede ovu istragu i uhiti pocinioce. Ocigledno da nije postojala politicka volja da se ova akcija odradi ranije. Nakon posljednjih izbora i smjene vlasti, stvorio se je prostor da se krene sa izvrsavanjem ovakvih slucajeva. Dobro se sjecam (a to traje vec podugo) napora koji su diplomirani kriminolozi do sada ulozili da bi se njihov slucaj konacno rijesio. Apelirali su na nezakonitosti prilikom zaposljavanja u kantonalnom MUP-u, upucivali zahtjeve odgovornim da se njihov slucaj adekvatno rijesi, pisali peticije, davali medijske intervjue.....ali tada nitko nije ni okom mrdnuo. Mora da je Barasinu netko rekao: Ili radi svoj posao, ili dovodimo drugog na tvoje mjesto. :D Samo, opet Krajinu izabrase za pokusnog kunica. Nisu oni poslali 400 policajaca, nego vise od 700. Pa zar su ocekivali da ce se narod suprostaviti ovim hapsenjima?! Izgleda da jesu. Cini mi se da ovdje ima i onog: Vidjela zaba da konje kuju....... :D Hajka koja se je digla oko Sanadera u Hrvatskoj je naseg drzavnog tuzioca natjerala da nesto i on uradi. Njegov kolega Mladen Bajić radi svoj posao i to vrlo dobro. Doduse, tek u zadnjih nekoliko mjeseci...ali covjek barem "hvata" krupne ribe. Nas je Barisa izvadio iz fioke najbezbolniji slucaj : "KASTEL" :D Neka mu bude, nama u krajini ce to donijeti samo dobra - ocisceni cemo biti (barem za djelic) do daljnjeg korupcije u policijskim strukturama. To nam u konacnici i ne moze skoditi. Naprotiv.

P.S. Bas se pripremam na dvotjedni odmor i pitao sam se hocu li imati interesantnih tema za razgovor. Kad ono: "KASTEL" se desi. :D Super. Biti ce zabavno u ovim dugim zimskim nocima, uz soljicu toplog napitka i uz pucketanje vatrice u kaminu. Jedino me brine potpuni nedostatak provjerenih informacija, jer nitko u Krajini ne zna pravu istinu. Niti im govori. Nema veze; i rekla-kazala ce dobro doci. :) Edited by Punisher