Jump to content
PacificHurricane

Android OS ( open source )

Recommended Posts

oficialno je izasao android 2.2 za Motorolu droid. evo [url="http://androidforums.com/motorola-droid/140721-how-force-official-android-2-2-froyo-update-motrola-droid-frg01b-update-1-2-a.html"]extra cojek objasnio svaka cast![/url]
Nazalost ja imam verziju Motorola Mileston (GSM) znaci ima razlike za ove evropske Motorole. i da bi usao u "recovery" koristi se tipka za gasenje i tipka za cameru a ne tipka x kao na Droid modelima. Vele da moram cekati jos prokleta dva mjeseca na oficialnu verziju. Ako je netko dobio od kakve tetke iz amerike ovakav telefon, znaci moze imati 2.2 android ali ga mora manuelno instarilati, sve stoji u linku...
Ako se netko nesluzi dobro engleskim a ima Droid, nek pise na PP objasnicu mu na nasi, 100% radi!!!

Neoficijalno bih rekao par rijeci :icon_cheesygrin:
[b]Popisam se na motorolu, jebla ih i Bionic i Droid x i njihov prokleti najbolji procesor 1GHz dual core :am: ako treba iscupacu iz svog compa i ugraditi na novi tel :lol: [/b]
scooby fino kad proda ovu motorolu ( vec je u prodajem podforumu, i ona je jos predobra za bosanske mreze naredni 16 godina :) cijenu mogu do maximuma snizavati cijenu jer je vise nevooollliiimmmmmm, ako imate ponuda nadjite je u prodajem i ponudite ;-)
I prelazim na [b]Nexus s[/b], i necu onda zavisiti od nicije proklete firme koja stedi na kupovini novog androida jer Google nemora kupiti Google proizvod :icon_cheesygrin:
Eto toliko neoficijano da velim...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1294958718' post='414951']
oficialno je izasao android 2.2 za Motorolu droid. evo [url="http://androidforums.com/motorola-droid/140721-how-force-official-android-2-2-froyo-update-motrola-droid-frg01b-update-1-2-a.html"]extra cojek objasnio svaka cast![/url]
Nazalost ja imam verziju Motorola Mileston (GSM) znaci ima razlike za ove evropske Motorole. i da bi usao u "recovery" koristi se tipka za gasenje i tipka za cameru a ne tipka x kao na Droid modelima. Vele da moram cekati jos prokleta dva mjeseca na oficialnu verziju. Ako je netko dobio od kakve tetke iz amerike ovakav telefon, znaci moze imati 2.2 android ali ga mora manuelno instarilati, sve stoji u linku...
Ako se netko nesluzi dobro engleskim a ima Droid, nek pise na PP objasnicu mu na nasi, 100% radi!!!
[/quote]
Refresh

velis ti da iphone i ipad nije kompatibilan sa windowsom vec samo za mac. gdje si to citao? iphone i ipad mozes na sve i jednom racunaru koji ima windows prikaciti preko iTunesa.

poz

velim da je to istina sto si ti rekao, i ja nisam nista drukcije rekao nego ti. Ali velim da se prvo iTunes mora imati na compu ( koji nije 47kb nego puno Mb ) Ali velim jos jednom ovo svoje a to je na bilo koji comp kad prikopcas android tel, on ga ocita kao USB ili memory koju si turno u citac kartica, znaci automatski bez ikakvog drugog programa mores raditi copy/paste brisati ili neznam doticni sadrzaj sa telefona tj memory-a koji je u telefonu. ja sam o ovome pricao...

poz

da i mene nervira iTunes, izidje nova verzija daj update koji je preko 100 MB, al to je sitnica cak i za BiH i nash net ali najgore mi je to sto moras sta bilo do saljem na tel, sherovati pa sync, na wm i androidu radis kao po compu, copy paste, drag and drop, ko je navikao onda mu to nije minus, meni jest!!!

znam druze al se pise o iphonu ... znaci radi se o marci telefona koja nema cilj da ih svako nosi ...

[quote name='lucky' timestamp='1295118175' post='415143']
znam druze al se pise o iphonu ... znaci radi se o marci telefona koja nema cilj da ih svako nosi ...
[/quote]
A znaci tako, nenosi ga svatko, ali onaj tko ga nosi je netko :icon_cheesygrin:
Ja ga iz principa nebi vise nikad uzeo, a tebi da bude duga vika ;-)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1295136047' post='415168']
A znaci tako, nenosi ga svatko, ali onaj tko ga nosi je netko :icon_cheesygrin:
Ja ga iz principa nebi vise nikad uzeo, a tebi da bude duga vika ;-)
[/quote]

ha ha ha

ja sam samo iznio cinjenice ... zamisli tipa da vozi ferrarija a gleda kolika je cijena goriva ...
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1295118175' post='415143']
[/quote]

zato su i najveci korisnici iphona novih djeca kojim roditelji kupuju mobove, ne vazi vise ako si neki direktor da imas novi iphone, svako ga moze imati, pa kod nas ljudi nemaju za kafe a nosaju mob od 1000KM, tako da ga moze imati svatko, jos kad je bio BLACK FRIDAY u americi mogao si ga dobiti za super paru i onaj koji ima malu platu, jedino kod nas ovdje ljudi zakidaju na takvim mobovima :)

meni na androidu smeta sto toliko telefona ima koji nemaju jos najnoviju verziju 80% od njih radi na android 2.1 i tu nemas mogucnost da prebacis program npr na SD-karticu vec samo na internu memoriju. Tako da ne mogu puno programa stati na mob. Onda od tih 80% Android telefona nece biti update na verziju 2.2 ili 2.3 znaci koriste star software koji nece biti patchovan ako se pronadje rupa. Kao npr ona nenormalna greska sto ne salje SMS poruke na broj koji uneses vec na bilo koji u imeniku. Ako hoces Android Mobitel koji mozes cesto updateovati moras uzeti onaj od google nexus s ali i taj je po cijeni ko iPhone. Mislim da Android jos nije odrastao. Sto se tice iTunesa nema nista lakse syncovati iPhone sa novim slikama mp3 filmovima itd. i kad izadje update za iOS jednostavno kliknes update cekas 15min dok snimi i instalira i to je to. Dok kod Androida na Telefonima koji ne podrzavaju onaj Over the Air update moras instalirati milione nekih PCSuites i praviti onda update (ako ikako imas srece da ce izaci update, moras moliti Boga)

poz

Hajd redom cu :)
- Slazem se za Nexus s, to sam vec napisao nekoliko postova unazad
- vec od 8 mjeseca 2010 80% telefona je dobilo sa 2.1 na 2.2 i mora se manuelno unijeti kod neki, sto nije problem bar meni, iznimka se desila kod motorole Droid tj evropskog modela motorole i jos 2 druga tekefona. Valjda se premalo prodalo motoroli na evropskom trzistu i nije im bilo isplativo...
- za tacno duplo manje para sam ja svoju motorolu platio na osnovu 3gs-a tad ( da nenaglasavam da doskoro Aplle-ovi modeli nisu bili culi za blic i slicne stvari :icon_cheesygrin: ) od tad je izasla samo jedna verzija iPhone-a a motorola je izdala nekoliko novih serija od koji sam ja ostao bez daha sta sve imaju, da nespominjem HTC ili neke druge marke...
A radi se o tome da za svaki model neke marke telefona moraju doradjivati noviju seriju Androida, ja mogu ako hocu od neznam Motorole Droid 2 instalirati OS ali tad mi nebi radila Cam, ili od Droid X i tad mi nebi radile neke druge stvari.
- A i svi znaju za gubljenje signala ili bag-a kod sata gdje se mnogi nisu ujutro probudili na posao, ali ja ovo necu nabiti Aplleovcima na nos jer jednostavno nista na svijetu nemoze biti savrseno :)

[quote name='makcode' timestamp='1295457446' post='415575']
meni na androidu smeta sto toliko telefona ima koji nemaju jos najnoviju verziju 80% od njih radi na android 2.1 i tu nemas mogucnost da prebacis program npr na SD-karticu vec samo na internu memoriju. Tako da ne mogu puno programa stati na mob. Onda od tih 80% Android telefona nece biti update na verziju 2.2 ili 2.3 znaci koriste star software koji nece biti patchovan ako se pronadje rupa. Kao npr ona nenormalna greska sto ne salje SMS poruke na broj koji uneses vec na bilo koji u imeniku. Ako hoces Android Mobitel koji mozes cesto updateovati moras uzeti onaj od google nexus s ali i taj je po cijeni ko iPhone. Mislim da Android jos nije odrastao. Sto se tice iTunesa nema nista lakse syncovati iPhone sa novim slikama mp3 filmovima itd. i kad izadje update za iOS jednostavno kliknes update cekas 15min dok snimi i instalira i to je to. Dok kod Androida na Telefonima koji ne podrzavaju onaj Over the Air update moras instalirati milione nekih PCSuites i praviti onda update (ako ikako imas srece da ce izaci update, moras moliti Boga)

poz
[/quote]

ovo za prebacivanje na micro sd kod mene sasvim normalno radi, ne moras na internu memoriju prebacivati, i svi mi se programi instaliraju na micro sd i jos mi se nije desilo da kad saljes poruku ukucas broj i on posalje na bilo koji u imeniku, ne znam koji si mob sa android os imao priliku koristiti, ali ja ne koristim niti jedan od najvecih brendova nego Huawei koji je jos nov na polju mob, ali sve radi bezprijekorno, e sad da li ce biti update na 2.2 vjerujem da hoce ali kad ne znam Edited by rockstar

[quote name='rockstar' timestamp='1295475109' post='415621']
ovo za prebacivanje na micro sd kod mene sasvim normalno radi, ne moras na internu memoriju prebacivati, i svi mi se programi instaliraju na micro sd i jos mi se nije desilo da kad saljes poruku ukucas broj i on posalje na bilo koji u imeniku, ne znam koji si mob sa android os imao priliku koristiti, ali ja ne koristim niti jedan od najvecih brendova nego Huawei koji je jos nov na polju mob, ali sve radi bezprijekorno, e sad da li ce biti update na 2.2 vjerujem da hoce ali kad ne znam
[/quote]
E stari kucaj na netu ovako nesto "offcial android 2.2 for huawei xx download" mislim neznam koja je serije ali dajem ti za primjer samo, jer kao sto sam rekao mora se manuelno tj rucno unijeti 2.2 kod neki mobitela. Pa vidi dali ima 2.2 jer je vecina vec dobila koji su bili na 2.1. sigurno postoji i upustvo kako skinuti i instalirati ;-)

ahh da, pa kod mene nije nista na tel memoriji nego sve na sdcard-u a i programe mores skidati direktno ako hos preko neta ili preko android marketa... Edited by scooby-doo

Imam jedan problem, mislim dva ali jedan interesuje vas :)
Ponekad kad krenem na posao ili ovako ko nocas kad ugasim svjetlo pa nemogu zaspati uzmem tel pa jos i na njemu surfam dok ne zadrimam :icon_cheesygrin:

Nego ozbiljno sad, za Herr Muju ova tvoja [b]mobile thema[/b] na androidu steka, ili ti nju jos isprobavas ili radi dobro na iPhonu ali na androidu steka jer nefunkcionira dole ona opcila [b]switch to regular thema[/b] evo sad upravo pretisnem ali me vrati normalno opet na mobile verziju. ili nekad napravim refresh i ono odjednom vrati na normalnu web stranicu i tako se to mijenja bez logike, nekad neki clanak mi prikaze u mobile a nekad u web...
I onaj mobile je malo nepregledan, lakse je brete ovako razvuci prstima po ekranu i usmjeravam se na koji hocu clanak.

Ili stavi odma na vrh opciju za mijenjanje iz mobile u web...
Evo sad opet normalno otvara stranicu ko preko compa hmm?!

privatno pitanje, jel gore u Sbg ista jeftiniji red bul :icon_cheesygrin:

[quote name='scooby-doo' timestamp='1295478643' post='415628']
E stari kucaj na netu ovako nesto "offcial android 2.2 for huawei xx download" mislim neznam koja je serije ali dajem ti za primjer samo, jer kao sto sam rekao mora se manuelno tj rucno unijeti 2.2 kod neki mobitela. Pa vidi dali ima 2.2 jer je vecina vec dobila koji su bili na 2.1. sigurno postoji i upustvo kako skinuti i instalirati ;-)

ahh da, pa kod mene nije nista na tel memoriji nego sve na sdcard-u a i programe mores skidati direktno ako hos preko neta ili preko android marketa...
[/quote]

druze nema jos oficijelno od firme Huawei imaju neki custom romovi ali 2.1 koji bolje rade od 2.1 tvornickog ali jos se radi na 2.2 trebao bi uskoro izaci

pozz

Ovaj govorio sam ja, sad ce se svi lipo prilagodjavati njemu, mislim Google je daleko ispred bilo cega, jos kad ovaj Chrome OS uspostavi, i netrebadne vise nikakav sistem dizati, srusice i monarha Microsofta i definitivno postati besprijekoran :P
Ovaj evo [url="http://www.sarajevo-x.com/scitech/tehnologija/clanak/110131078"]čoječe link[/url] da skontate o cemu pricam.

A i vi ove sa cazinneta iApps mijenjajte u Android apps :icon_cheesygrin:

evo zanima me hoce li za modele poput sonyericsson htc samsung, motorola itd. biti patchovana ova greska..

http://www.engadget.com/2011/01/29/android-2-3-security-bug-shows-microsd-access-vulnerability/

tako kad se nadje neka greska ljudi koji nemaju neki googleov smartphone moraju se moliti Bogu da izadje patch za njihov model.

[quote name='makcode' timestamp='1296598243' post='417195']
evo zanima me hoce li za modele poput sonyericsson htc samsung, motorola itd. biti patchovana ova greska..
http://www.engadget.com/2011/01/29/android-2-3-security-bug-shows-microsd-access-vulnerability/
tako kad se nadje neka greska ljudi koji nemaju neki googleov smartphone moraju se moliti Bogu da izadje patch za njihov model.
[/quote]
Zanima i mene?
Podaci su jos nepovjerljivi i nitko iz google-a nije izasao da veli o tome znaci desilo se mozda u par telefona ( iskreno kineskim novinama vise nevjerujem, imaju nekoliko gluposti gdje su se drzavne televizije sramotile a kamoli taj kinez profesor sto rece ovo za android )

Ali bas nisi fer :) hajd otvori sebi temu tamo iOS pa da ti ja dodjem sa slicnim postovima :icon_cheesygrin:
Ko god hoce nek gugla [b]iPhone probleme[/b] na deutsch ili [b]iPhone problems[/b] na engleskom i otvorice se masa gluposti tačnih i netačni.
Ja cu faliti svog konja, ti svog, ali statistika je nesto drugo :)

Ja nisam blatio nikad Apple opcenito, samo imam primjerdbu jer su brend i time se cojek klasificira tipa da za neke njihov iPhone postaje eingentlich nadnaravno bice a ne tehnolosko pomagalo :)

gdje sam ja stavio kinezku stranicu?

ja pisem o jednom problemu kod android telefona. taj bug postoji i postoji jos jedan gori sto se tice slanje sms poruka na pogresne brojeve koji jos uvijek nije fixovan na drugim mobitelima

evo ti stranica na njemacki:

http://derstandard.at/1293369840879/Bug-Android-App-sendet-SMS-an-falsche-Empfaenger

http://www.talkandroid.com/28696-android-2-3-shows-security-bug-can-gain-access-to-microsd-cards/

http://www.androidear.com/news/android-2-3-bug-allows-hacker-to-view-microsd-card-contents-google-working-on-fix/?lang=de

ja ne kazem da se na iOSu ne nadju bugovi. ali kazem da tamo puno brze izadje FIX ili Patch nego kod Androida a i svaki iPhone model je podrzan sa updateima najmanje 3 godine. dok kod Androida izadje u najboljem slucaj 1 update (to sad ne govorim za Nexus telefone)

znaci uzmem sebi neku novu Motorolu ili Samsung za 600 eura i onda mi izadje samo jedan update i poslije tog updatea se nadje jedan ruzni bug i onda jbga.. znaci imam nov telefon sa starim softwareom. To je isto ko kad uzmes danas novi comp ali ti instaliraju Windows XP sa SP2 i nakon 3-4 mjeseca ti izadje SP3 iako ako je danas najnoviji Windows 7 i za njega izlazi SP1.

Sa iPhoneima taj problem ne postoji. Njega uzmes za haman iste pare, nov iPhone i u buducih 2-3 godine ne moras se brinuti za update. Ako se nadje koji bug ili greska, mozes biti 100% siguran da ce se to patchovati.

pozz

To sa porukama je bilo, digla se prasina i sredili su valjda, ali to je do odredjeni firmi dali ce platiti ful pristup adroidu ili ne. Cesto preko neta dodju neke zakrpe ( znam da to nije rijesenje jer malo tko zna sebi sam to srediti ) ali stas nije sve savrseno.

Mislio sam na ovog ciku [b]Xuxian Jiang[/b] on je neki prof informatike na sveucilistu i zasad je to samo trac za mircoSDcard. Radi to google sa update i nisu oni krivi nego je kriv Samsung ili Motorola itd znaci proizvodjaci telefona...

Ipak hvala tebi na du

tacno je da tu nije kriv google vec motorola samsung itd. ali to znaci da android nije preporucljiv za te smartphones jedino je preporucljiv za nexus 's' i nexus 'one' znaci googleovi dev mobiteli. to sa sms bugom i dalje postoji to mi je potvrdio jedan prijatelj, programer za neke aplikacije (wikitude..) za android os. jer oni koriste uvijek najzadnje modele sa najnovijom verzijom android osa.

znaci oko 90% mobitela sa androidom ostaju sa tim greskama nema za njih update i nece biti nikad sa oficijalne strane.

pozz

[quote name='makcode' timestamp='1296639645' post='417223']
tacno je da tu nije kriv google vec motorola samsung itd. ali to znaci da android nije preporucljiv za te smartphones jedino je preporucljiv za nexus 's' i nexus 'one' znaci googleovi dev mobiteli. to sa sms bugom i dalje postoji to mi je potvrdio jedan prijatelj, programer za neke aplikacije (wikitude..) za android os. jer oni koriste uvijek najzadnje modele sa najnovijom verzijom android osa.

znaci oko 90% mobitela sa androidom ostaju sa tim greskama nema za njih update i nece biti nikad sa oficijalne strane.

pozz
[/quote]

to ce se rijesiti, mislim mora se rijesiti jer su velike pare u pitanju. android je zasjeo na prvo mjesto po broju instalacija na smart phones. sigurno ce potrajati, ali nemaju drugog rjesenja nego da naprave ispravke za vec postojece verzije androida.

Android 3.0, blio je i vrijeme :)

http://www.sarajevo-x.com/scitech/tehnologija/clanak/110204061

Malo da osvjezim ovu temu, vidim bila se zahuktala pa stala :icon_cheesygrin: Imao sam prilike isprobavati dosta mobilnih OS-a, trenutno mi je vrh Android, do skoro je bio WinMobile (mali milion aplikacija, odlicni ROM-ovi ali neko iznad je dobro napiso, brzo dosadi :ap: )
Symbian mi se vec odavno gadi, uzasno spor i da ne nabrajam. Ni BlackBerry OS nije uopste los, podsjeca me na iPhone ali ozbiljnijeg izgleda i sa manje "cool" za*ebancija, al opet vam kazem prokleto brz :icon_eek: ubio se za poslovnjake
iPhone sam imao i opet bih ga uzeo ali samo ko drugi telefon, vise mi je igracka i trend i sminka i statusni simbol :P nego telefon. Sad trenutno najzanimljiviji mi je HTC Desire Z (bitnija mi je qwerty nego kamera)

ah da, scooby jesil prodao motorolu?? :angel: