Jump to content
Daisy

Kako prepoznati psihopatu?

Recommended Posts

A joj,sto procitah ovo.

Moram taktiku mijenjati :-)

Psihopate jesu inteligentne ali i ne dovoljno da ih se neotkrije u jednom odredjenom vremenu,jer sami sebe upecaju u zamku i tu je kraj igre...

Ovo je tacno.  Psihopate posjeduju nesto sto se zove "prividnim intelektom", znaci stvaraju svijet i sliku o sebi koja ce nama laicima dati utisak da se radi o nekome izvanredno pametnom, obrazovanom, svestranom itd.

Mi, obicni insani :), cesto nemamo potrebu da opovrgavamo njihove tvrdnje jer vecina nas polazi od one da "ako ja to ne bih uradio, zasto bi neko drugi".  Ljudi nisu sumnjicavi po prirodi, ljude zivot oboji i ucini sumnjicavim.

Psihopate, ili jos cesce sociopate, ipak vremenom postanu zrtve sopstvenog ega i spotaknu se. Ne od svoje lazi nego naprave jednu gresku i sami sruse svoju brizno izgradjenu kulu od karata. 

Ovo je tacno.  Psihopate posjeduju nesto sto se zove "prividnim intelektom", znaci stvaraju svijet i sliku o sebi koja ce nama laicima dati utisak da se radi o nekome izvanredno pametnom, obrazovanom, svestranom itd.

Mi, obicni insani :), cesto nemamo potrebu da opovrgavamo njihove tvrdnje jer vecina nas polazi od one da "ako ja to ne bih uradio, zasto bi neko drugi".  Ljudi nisu sumnjicavi po prirodi, ljude zivot oboji i ucini sumnjicavim.

Psihopate, ili jos cesce sociopate, ipak vremenom postanu zrtve sopstvenog ega i spotaknu se. Ne od svoje lazi nego naprave jednu gresku i sami sruse svoju brizno izgradjenu kulu od karata.  

Ovo je tacno!

Psihopate treba  sve na jedno mjesto naseliti... i  nek se druze svi zajedno...i zive u svom svijetu...:D

U ljudima uvijek tražim i gledam samo dobro i pozitivu ... al' uglavnom osjetim kad nešto nije kako treba - ne osuđujem nikog jer ima raznih okolnosti koje bilo koga od nas može dovesti do psiholoških problema.

Žao mi je samo ako osoba sa problemima na vrijeme ne potraži pomoć ili kad bliske osobe ne pokušaju nešto poduzeti prije nego dođe do štete širih razmjera. 

Čeznem za slobodnim vremenom da posložim kockice o određenim zapažanjima i informcijama kojima baratam. Ne što me nešto posebno odeđene osobe zanimaju, nego čisto radi sebe da "upoznam" neke nove profile psihopata ... 

Polako polako Narode !!!

Vi imate svi pogresan pogled jednog Psihopata-vi mislite da znate sta je jedan Psihopata,ali u istini ne znate.
Na to koju Sliku od jednog Psihopata imate to je u istini jedan psihicki invalidista,koji ima jednu
labilnost u svojoj individualnost.

Eh,hajmo analizirati psihopata
Psiho= unutrasnja duhovnost i emocije
Pat=Path=prenos

Psihopath=Psychopathie= osoba koja je u stanju prenosti ili prebaciti emocije jednoj drugoj osobi,kao i jedan
Telepatista koji moze komunicirati sa drugom osobom preko mozga.

vala remzudine tebi ako neko kaze prisjecak ti ces ga ubijediti da to bas i nije drvo za lozenje nego

pri...pored ...uz...

sjecak ...nesto sto je sjeceno ili nedostatan isjecak

a psihopata bas i nije goli prijevod nego kompleksna osoba sposbna iskoristiti sve za svoje dobro...

ne gledajuci koliko ce obezvrijediti , ugroziti, ostetiti ili nauditi drugome

• Upvote 1

Polako polako Narode !!!

Vi imate svi pogresan pogled jednog Psihopata-vi mislite da znate sta je jedan Psihopata,ali u istini ne znate.
Na to koju Sliku od jednog Psihopata imate to je u istini jedan psihicki invalidista,koji ima jednu
labilnost u svojoj individualnost.

Eh,hajmo analizirati psihopata
Psiho= unutrasnja duhovnost i emocije
Pat=Path=prenos

Psihopath=Psychopathie= osoba koja je u stanju prenosti ili prebaciti emocije jednoj drugoj osobi,kao i jedan
Telepatista koji moze komunicirati sa drugom osobom preko mozga.

Djes hecime, kako biznis? :D

Naklepa ti ovdje svakakvih nekakvih rijeci a smisla ni za lijeka.  De sledeci put makar malo bolje upakuj, poneki veznik izmedju i slicno. Vazi? :D

Ostajem pri svojoj definiciji, hvala lijepa na trudu. 

Psihopatu "namirisem", ne treba tu mnogo, samo malo istancanije culo zapazanja i odlicno pamcenje.

Psihopate treba  sve na jedno mjesto naseliti... i  nek se druze svi zajedno...i zive u svom svijetu... :D

Eh, koliko bi tu svjetova trebalo.... :) Jedan bi im bio tijesan.

Djes hecime, kako biznis? :D

Naklepa ti ovdje svakakvih nekakvih rijeci a smisla ni za lijeka.  De sledeci put makar malo bolje upakuj, poneki veznik izmedju i slicno. Vazi? :D

Ostajem pri svojoj definiciji, hvala lijepa na trudu. 

Psihopatu "namirisem", ne treba tu mnogo, samo malo istancanije culo zapazanja i odlicno pamcenje.

ne pravi se sad smotana-pa,imas li mozek za razmisljanje ! za zasto ga imas ???

Ja ako ga ikad otkrijem bice kasno.

za koga ?

ne pravi se sad smotana-pa,imas li mozek za razmisljanje ! za zasto ga imas ???

Kakve veze ima moj mozak sa manjkom povezanosti tvojih rijeci sa ikakvim smislom?

Svodis jednu siroku oblast na usku definiciju dvije grcke rijeci, lijepo ti hojla objasni tu vrstu banalizacije.

vala remzudine tebi ako neko kaze prisjecak ti ces ga ubijediti da to bas i nije drvo za lozenje nego

pri...pored ...uz...

sjecak ...nesto sto je sjeceno ili nedostatan isjecak

a psihopata bas i nije goli prijevod nego kompleksna osoba sposbna iskoristiti sve za svoje dobro...

ne gledajuci koliko ce obezvrijediti , ugroziti, ostetiti ili nauditi drugome

jesmo li krenli sa psihickom lekcijom ?

Jedna komplexna osoba,je jedna osoba kojoj njesto u zivotu nije dodatno i trenutno fali !

Najvise Ljudi 75% imaju komplex u ljubavi,i kompenziraju taj prazni prostor u zabavi

tako da bi to u ponasanju sakrivali da ne osjecaju drugi tu sramotu.

Ako jedna druga osoba pogodi taj osjetli zivac,onda komlexna osoba bude

neiskalkulativna.

Kako prepoznati komplexnu osobu ?

Kod Muskaraca,ako rade puno oko Kuce,Auta,idu pecati Ribe,piju Alkohol,trose Drogu ili po selu hodaju.

Kod Zenski,ako puno rade po Kuci i samo ciste,igraju permanentno sa Handijom ili idu po Butikama ko dzjoja Shoping

i trose bez misljenja puno para.

eh,otima nesto fali,-ako bi bili ispunjeni,bili bi sasvim normalni.- te osobe su opasniji od psihopatima.

Kakve veze ima moj mozak sa manjkom povezanosti tvojih rijeci sa ikakvim smislom?

Svodis jednu siroku oblast na usku definiciju dvije grcke rijeci, lijepo ti hojla objasni tu vrstu banalizacije.

vjerovatno imas svoje dane,kad mi gruhas takve kisele rijeci ?

za koga ?

Pa za mene za koga bi drugog. Ako mislite na one psihopate kao u filmovima sto ubijaju ljude.

dacika

puno trazis od remze....mislim da se ponasa kao robot ...cuje neku zanimljivu rijec i onda googletranslate....i dobijes sto dobijes

moj engleski je katastrofalan al  jos uvijek ne toliko koliko njegovi prijevodi......

a i najlakse je tako, pricas sto hoces, niko te ne razumije i nikad nemores promasit temu....

herka

filmski psihopate nisu ni blizu ovim kucnim....jes da su nerazumljivo agresivni i zeljni ubijanja.....ali su predvidljivi

ali ovi kucni su "fini" "skockani" ali ipak prave takve rane koje ne bi napravio nijedan noz...i jos k tomu puni brige za tvoje dobro

Ma ti su najmanje strasni Herka...

Remzudine znas li ti komunicirati k'o insan?

Insan !!!....hm,..to znaci da nisam stobom komunicirao kao insan ?

O.K,...de ti meni onda definiraj sta je Insan.?

Evo sta kaze Martha o Psihopatama : i nije ovo sve...

Psihopate igraju na naše sažaljenje 

”Da bi preduzeli nešto protiv psihopata, mi ih prvo moramo identifikovati. 

Nakon 25 godina slušanja onoga što su mi moji pacijenti pričali o psihopatama, kad me ljudi upitaju: “Kako mogu da znam kome smijem verovati?”, odgovor kojeg im dajem obično ih iznenađuje. Oni prirodno očekuju da ću im opisati neki detalj iz njihovog govora tela, ili neki tanani gest ili verbalne pretnje koje ih suptilno odaju. 

Za razliku od toga…ono što ih odaje nije ni jedna od tih stvari…nego najbolja indicija od svih stvari je – ONI IGRAJU NA SAŽALJENJE. Najpouzdaniji znak, najuniverzalnije ponašanje beskrupuloznih ljudi nije usmereno, kako bi to neko zamislio, na našu uplašenost. To je jedno perverzno obraćanje na našu saosećajnost. 

Dakle, oni se pozivaju na našu SAVEST. 

Oni znaju da je mi imamo a da je oni nemaju…i oni nemilosrdno koriste to znanje protiv nas!

Očigledno, kao što je nos na čovekovom licu, što je istovremeno teško za videti bez pomoći ogledala, ovo objašnjenje podrazumeva da će dobri ljudi dopustiti ovim patetičnim individuama da se izvuku čak i kad počine ubistvo, da tako kažemo, a odatle svaki psihopata koji želi da nastavi sa svojom igrom, šta god da se dešava, neprestano će igrati na ništa drugo do sažaljenje. 

Kad nekoga žalimo mi smo, bar u tom momentu, - bez odbrane... !

Sažaljenje je samo po sebi jedna od suštinski POZITIVNIH ljudskih osobina koje okupljaju ljude zajedno u grupe. 
Naša emocionalna ranjivost kad nekoga žalimo koristi se protiv nas od strane onih koji nemaju savesti. 

Žaljenje i saosećajnost su sile dobra kada su one kao naše reakcije usmerene na ljude koji ih zaslužuju i koji su doživeli neku nesreću. Ali kada se ova sentimentalnost jamči od nas od strane onih koji je ne zaslužuju, od strane onih ljudi koji se neprestano antisocijalno I antietično ponašaju, to je onda siguran znak da nešto nije u redu, to je jedan potencijalno koristan signal kojeg mi retko primećujemo. ...." 

[Martha Stout, Ph.D., The Sociopath Next Door]

Uzalud trubiš, nemaš pojma o psihopatama  :mail:

Ja sam psihopata, stalno nešto kukam i igram na sažaljenje 9cOVO4b.gif Da se hoće Cvekla sažaliti pa poslati teglu ajvara, da bar urodi plodom  :mail:

• Upvote 1

Dr Robert Hare je jedan od svjetskih eksperata za psihopatiju. Autor je knjige Without Conscience: 

Dr Robert Hare; Ček-lista za provjeru psihopatije

1. SLATKORJEČIVOST I POVRŠINSKI ŠARM – tendencija ka milozvučanosti i uglađenosti; privlačnost, šarmantnost; glatkost i tečnost govora. Šarm psihopate ni u kom slučaju ne sadrži u sebi tragove stida, samo-svjesnosti, niti on ispoljava strah od bilo čega. Psihopati nikad ne zastaje jezik u grlu. Oni su oslobodili sebe od društvenih pravila ponašanja kao npr. kod razgovora, odnosno, uzimanja riječi kad na njih dođe red.

2. GRANDIOZNA SAMOVRIJEDNOST – jedan uveliko naduvan pogled na svoje sposobnosti sa pretjeranim samopouzdanjem, jaka tvrdoglavost, samouvjerenost i hvalisanje. Psihopate su arogantni ljudi koji vjeruju da su superiorna ljudska bića.

3. POTREBA ZA STIMULACIJOM ili SKLONOST KA DOSADI – jedna prekomijerna potreba za novim, neobičnim, uzbudljivim iskustvima odnosno stimulacijama koje izazivaju uzbuđenje; vole da rizikuju tj. imaju sklonost ka upuštanju u riskantne radnje. Psihopate često imaju lošu samo-disciplinu kod potpunog izvođenja zadataka zato što im brzo postaje dosadno. Na primjer, nisu sposobni da obavljaju isti posao duže vremena, ili da obavljaju zadatke koje oni smatraju glupim ili rutinskim.

4. PATOLOŠKO LAGANJE – može biti umjereno ili pretjerano; u umjerenoj formi oni će biti lukavi, prepredeni, prevejani, tajanstveni i bistri; u eksteremnoj formi, oni će biti varalice, obmanljivi, podmukli, beskrupulozni, manipulativni i nepošteni.

5. VARANJE I MANIPULACIJA – koriste se obmanama, skloni su svakoj vrsti prevare ili obmanjivanja drugih kako bi stekli neku ličnu korist; za razliku od tačke #4, u stepenu u kome je eksploatacija, bezosjećajnost i nemilosrdnost zastupljena, što se odlikuje nedostatkom obzira za osjećanja i patnju njegovih ili tuđih žrtava.

6. NEDOSTATAK KAJANJA ILI OSJEĆAJA KRIVICE – nedostatak osjećanja ili obzira za gubitak, bol I patnju žrtava; tendencija ka ravnodušnosti, nepristrasnosti, hladnokrvnosti i potpuni nedostatak svake empatije. Oni to većinom ispoljavaju ohološću, prezirom ili omalovažavanjem svojih žrtava.

7. PLITKA OSJEĆANJA – emocionalno siromaštvo, ograničen opseg ili dubina osjećanja; ispoljavanje hladnoće uprkos izraženim znakovima društvenosti od strane drugih.

8. NEOSJETLJIVOST I NEDOSTATAK EMPATIJE – nedostatak osjećanja prema ljudim uopšte; hladni, prezrivi, bezobrazni, bezobzirni i netaktični.

9. PARAZITSKI ŽIVOTNI STIL – jedna namijerna, manipulativna, sebična i eksploatatorska finansijska zavisnost od drugih koja se odražava nedostatakom njihove motivisanosti, niskom samo-disciplinom i nesposobnošću da započnu ili ispune svoje obaveze.

10. LOŠA KONTROLA PONAŠANJA – izražavanje iritacije, dosade, nestrpljivosti, prijetnje, agresivnosti ili verbalno vrijeđanje drugih; nedovoljna kontrola ljutnje i temperamenta; ponašaju se prenagljeno.

11. PROMISKUITETNO SEKSUALNO PONAŠANJE – niz kratkih, površnih, mnogobrojninih seksualnih afera i nasumično biranje seksualnih partnera; održavanje nekoliko ljubavnih veza u isto vrijeme; stalna tendencija ka navođenju drugih na seksualne aktivnosti ili pričanje s ponosom o svojim osvajačkim uspjesima i seksualnim avanturama.

12. RANI PROBLEMI U PONAŠANJU – razne vrste ponašanja u periodu do 13 godina, uključujući laganje, varanje, vandalizam, nasilje nad slabijim, seksualne aktivnosti, podmetanje požara, drogiranje ljepkom, korištenje alkohola i bježanje od kuće.

13. NEDOSTATAK REALNIH DUGOROČNIH CILJEVA – nesposobnost ili stalni neuspjeh kod donošenja i izvođenja dugoročnih planova i ciljeva; nomadska egzistencija, besciljnost, nedostatak životnog smijera.

14. IMPULSIVNOST – ispoljavanje postupaka bez predumišljaja i nedostatak reflekcije i planiranja; nesposobnost odoljevanja iskušenjima, kontrolisanja nagona i frustracije; nedostak promišljenosti i uzimanja u obzir mogućih posljedica svojih postupaka; ludo odvažni, nepredvidljivi, nestalni i nesmotreni.

15. NEODGOVORNOST – nisu u stanju da ispunjavaju ili ispoštuju svoje obaveze, kao npr. kod plaćanja računa i vraćanja dugova; aljkavi su na poslu, često odsustvuju s posla; ne ispunjavaju na vrijeme ugovorene posove.

16. NESPOSOBNOST ZA PREUZIMANJE ODGOVORNOSTI ZA VLASTITE POSTUPKE – nesposobnost preuzimanja odgovornosti za vlastite postupke, kao rezultat nedostatka savjesti; nedostatak predanosti na poslu, antagonistička manipulacija, negiranje svoje odgovornosti i pokušavanje manipulacije drugih.

17. MNOGOBROJNE KRATKOTRAJNE BRAČNE VEZE – nisu u stanju da budu privrženi bilo kome ili čemu.

18. MALOLJETNIČKA DELIKVENCIJA – problemi u ponašanju u starosnom dobu između 13 i 18 godina; ispoljavaju kriminalne radnje ili neke druge antagonističke aspekte u smislu eksploatacije, agresivnosti, manipulacije, bezosjećajnosti, bezobzirne tvrdoglavosti.

19. OPOZIV USLOVNOG PUŠTANJA NA SLOBODU – opoziv uslovnog oslobađanja iz zatvora zbog nepromišljenosti, nepažnje ili neredovnog javljanja zakonskim organima.

20. KRIMINALNA VIŠESTRANOST – razne vrste kriminalnih radnji i prestupa, bez obzira na to da li je osoba bila uhapšena ili optužena za njih, osjećaj velikog ponosa kad nekažnjeno obave neke kriminalne radnje.

Ajvarcino ne kvari temu :punish:

Nesto sad ovo citam - nije ovim psihopatama lose...Ni savjesti, ni briga, ni obaveza... :senile:

• Upvote 1