Jump to content
Amren

Zdrava i njegovana kosa

Recommended Posts

[quote name='mecolynna' date='23 September 2010 - 09:35 ' timestamp='1285230903' post='397886']
Ne peglaj kosu. :icon_cheesygrin:
"Gliss Kur" sprej ti je dobra zastita od toplote.
[/quote]

a hej mora se nekad i ispeglati :D ... jes da je mora ravna al predjem ja ovako nekad kad mi je cejf :D

[quote name='selma90' date='23 September 2010 - 10:47 ' timestamp='1285231669' post='397890']
a hej mora se nekad i ispeglati :D ... jes da je mora ravna al predjem ja ovako nekad kad mi je cejf :D
[/quote]

Ja svoju kosu nikad ne peglam,ali pegla mi je brat :D ,veli :"De da ja tebi napravim frizuru." :D Tako da njega pustim da oceifi. :icon_cheesygrin:
U mene kosa nekad ravna,nekad i lokne imam,zavisno sve kako i kad je cesljam i susim li je fenom il' ne. :D
Probala sam "kinu" da stavljam jer je dosta zdravija od farbi,ali nece nikako da mi se primi. :angry:

[quote name='mecolynna' date='23 September 2010 - 10:07 ' timestamp='1285232832' post='397893']
Ja svoju kosu nikad ne peglam,ali pegla mi je brat :D ,veli :"De da ja tebi napravim frizuru." :D Tako da njega pustim da oceifi. :icon_cheesygrin:
U mene kosa nekad ravna,nekad i lokne imam,zavisno sve kako i kad je cesljam i susim li je fenom il' ne. :D
Probala sam "kinu" da stavljam jer je dosta zdravija od farbi,ali nece nikako da mi se primi. :angry:
[/quote]

hehe ja se ne farbam ali znam da je kina bolja od farbe jer znam ih dosta sto je koriste, ne unistava puno kosu ... bas cudno sto nece da se primi :)

[quote name='mecolynna' date='23 September 2010 - 10:35 ' timestamp='1285230903' post='397886']
Ne peglaj kosu. :icon_cheesygrin:
"Gliss Kur" sprej ti je dobra zastita od toplote.
[/quote]
A nekad moras [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img] ne peglam je uvijek, ali svejedno trebam neku zastitu od toplote....probat cu sprej, pa da vidimo kako ce ici...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

[quote name='Malina' date='23 September 2010 - 16:55 ' timestamp='1285253743' post='397943']
Ja sam danas vidjela kako Amren ima lijepu kosu. :)
[/quote]

Hvala, nema izrastka...ali ti imas ljepsu i vidi se da je njegovana...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
  • Upvote 1

eee jeste se ikad dali ne strucnoj osobi?

dug period je bila kosa crvena,predivna eeehhh uglavnom ponudila se rodica da mi "izvuce" crne pramenove nakon sto se ona ofarba.. rezultat haj nije bilo toooliko ruzno al nije ni bilo fino,plus sto sam se nacekala da ti crni pramenovi "isceznu" jer ih boja nije prekrivala..uglavnom dosadilo men to sve i odlucim se prefarabati al crveno ko crno nis na njega se ne prima kako treba,udarim smedju koja na kraju zavrsi opet nekako crveno...uglavnom mene to sve naljuti,haj dok peres daj regenerator ovo ono ako ne uzmes od farbe kosa ko vuna,i pustim je da izraste u prirodnu boju...jeste period al zato sad uzivam operi,umotaj u peskir,osusi se dobro i to je to ne susim godinama fenom,peglam je ponekad radi cejfa,ne koristim regeneratore... i uzivam.

sisam je po potrebi uglavnom je to kad naraste pa mi postane teska,al sad ce da raste malo :)

prije sam koristila dove sampon,nemam pojma vec 5-6mj ga nema na trzistu vise,pa sam presla na onaj peri i bjezi (wash and go) dugo sam koristila pantene i prestala,pa sam se nakon nestanka dova vratila,al nije mi odgovarao.

uglavnom ne bih se farabala sad,mada ponekad kad vidim kako su fine boje i gledam juce boja trajna koja se nanosi kao pjena na kosu..ono kul zesce povuce me,al meraka kad se opere kosa eeee to se ne da tako lako :)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' timestamp='1288809970' post='404142']
[b]eee jeste se ikad dali ne strucnoj osobi?
[/b]
dug period je bila kosa crvena,predivna eeehhh uglavnom ponudila se rodica da mi "izvuce" crne pramenove nakon sto se ona ofarba.. rezultat haj nije bilo toooliko ruzno al nije ni bilo fino,plus sto sam se nacekala da ti crni pramenovi "isceznu" jer ih boja nije prekrivala..uglavnom dosadilo men to sve i odlucim se prefarabati al crveno ko crno nis na njega se ne prima kako treba,udarim smedju koja na kraju zavrsi opet nekako crveno...uglavnom mene to sve naljuti,haj dok peres daj regenerator ovo ono ako ne uzmes od farbe kosa ko vuna,i pustim je da izraste u prirodnu boju...jeste period al zato sad uzivam operi,umotaj u peskir,osusi se dobro i to je to ne susim godinama fenom,peglam je ponekad radi cejfa,ne koristim regeneratore... i uzivam.

sisam je po potrebi uglavnom je to kad naraste pa mi postane teska,al sad ce da raste malo :)

prije sam koristila dove sampon,nemam pojma vec 5-6mj ga nema na trzistu vise,pa sam presla na onaj peri i bjezi (wash and go) dugo sam koristila pantene i prestala,pa sam se nakon nestanka dova vratila,al nije mi odgovarao.

uglavnom ne bih se farabala sad,mada ponekad kad vidim kako su fine boje i gledam juce boja trajna koja se nanosi kao pjena na kosu..ono kul zesce povuce me,al meraka kad se opere kosa eeee to se ne da tako lako :)
[/quote]

Jesam, jednom...i nikad vise....:) Iskreno vise covjek ne znam kome da prepusti brigu o kosi, mislim sto se tice sisanja i bojanja...:)

Meni se je desilo prije dva mjeseca, osisala me tako kao da se je igrala na mojoj glavi....kad sam dosla kuci vidim nije u redu....ja opet odem pred kraj radnog vremena i nisam je pustila na miru dok nije uradila svoj posao kako valja...

Sve mi se cini da bi samo posteno naplatile, a kako to sve skupa izgleda, briga njih...

hehehe ja se sama sisam gotovo uvijek! :) makaze u ruke i sam svoj majstor :D

Obicno me @Malina sisala, ali posto smo sad daleko, bolje da se sama unakazim nego da me strucna osoba unakazi :D (sto obicno i bude, kad god odem u frizerski nikad ne izadjem iz njega sa zeljenom frizurom)

[quote name='Daisy' timestamp='1289580004' post='405227']
hehehe ja se sama sisam gotovo uvijek! :) makaze u ruke i sam svoj majstor :D

Obicno me @Malina sisala, ali posto smo sad daleko, [b]bolje da se sama unakazim nego da me strucna osoba unakazi[/b] :D (sto obicno i bude, kad god odem u frizerski nikad ne izadjem iz njega sa zeljenom frizurom)
[/quote]

Nekad ovako razmisljam, ali nemam hrabrosti....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img]

@Malina vire lje cu ja probati taj regenerator, da vidimo sta ce biti....:D

I kad ces mene sisati? Platila bi....:D

Ja se jednom okinala i nikad vise, takodjer i ofarbala :D Ali preko kine, zivo rasulo bilo, jedva sam to istrijebila, i nista vise ne zelim te vrste nanositi na kosu.
Sad sam se natovarila na lorealov 5 sampon i regenerator i dobri su, onda kad pocne ona promjena godisnjeg doba pa pocne opadati od RECEPTA uzmem serum i s njim navalim i ok bude.

Ah sto sam primila jedan savjet, koristan, od mame nasih forumasa ne_znam_ko_sam i vente, da kad isperemo kosu sa mineralnom vodom da je na kraju operemo, bude tako lijepa kosa :)
  • Upvote 1

[quote name='veritas' timestamp='1289779463' post='405476']
Ja se jednom okinala i nikad vise, takodjer i ofarbala :D Ali preko kine, zivo rasulo bilo, jedva sam to istrijebila, i nista vise ne zelim te vrste nanositi na kosu.
Sad sam se natovarila na lorealov 5 sampon i regenerator i dobri su, onda kad pocne ona promjena godisnjeg doba pa pocne opadati od RECEPTA uzmem serum i s njim navalim i ok bude.

Ah sto sam primila jedan savjet, koristan, od mame nasih forumasa ne_znam_ko_sam i vente, da kad isperemo kosu sa mineralnom vodom da je na kraju operemo, bude tako lijepa kosa :)
[/quote]

moja ti verka operi kosu kisnicom pas' vidjeti, kakav wash n' go, kakvo sto :P

[quote name='Amren' timestamp='1289585693' post='405250']
Nekad ovako razmisljam, ali nemam hrabrosti....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img]

@Malina vire lje cu ja probati taj regenerator, da vidimo sta ce biti....:D

I kad ces mene sisati? Platila bi....:D
[/quote]
Ma za moju nadra
  • Upvote 1

[quote name='Orion' timestamp='1289811559' post='405496']
moja ti verka operi kosu kisnicom pas' vidjeti, kakav wash n' go, kakvo sto :P
[/quote]

HAni dok je nakupim :P

A wash n' go ne valja nista :P

[quote name='Malina' timestamp='1289816810' post='405506']
Ma za moju nadra

[quote name='Amren' timestamp='1289992886' post='405716']
E onda tvoja najdraza plavusa ubrzo ce trebati sisanje...:D samo ako mi se budes igrala po glavi, naci cu te, bilo gdje da se sakrijes....:D

Kupila regenerator, probala, pase vidjet cu jos koji put kako ce to sve skupa izgledati...ali kosa je definitvno svilenkastija, nego obicno....:)
[/quote]

Onaj od jaja ?

Ja bih probala to, al kakav je miris i sl. Jer u mene kosa pod maramom na sta ce to liciti ako ima neki miris :huh:

[quote name='veritas' timestamp='1290020088' post='405759']
Onaj od jaja ?

Ja bih probala to, al kakav je miris i sl. Jer u mene kosa pod maramom na sta ce to liciti ako ima neki miris :huh:
[/quote]
Pa ako ti je kosa pod maramom... zasto njega uopste... zezam se :P

Onaj od jaja ?

[/quote]
Nije neki poseban miris,u meni se vi

Onaj od jaja ?

[/quote]

Pokusaj, nije neki ekstra miris, ali uopste nije los...:D

Ne moras uzeti od jaja, ima od brusnice i ne znam ni ja (nisam sve pregledala):D....ali stvarno je dobar...:)

Kako se farbam (pramenovi) i haman pa redovno feniram, apsolutno sam zadovoljna stanjem kose.

Mada, priznajem, od kako sam se riješila cigareta i s kosom imam daleko manje problema.

Masku treba stavljati na kosu, bilo da je prirodne boje, ili sa pramenovima, farbom, na sve duzine..Maska hrani kosu i neophodna je svim duzinama i bojama..Kosa koja je"nahranjena" je ljepsa, zdravija, sjajnija, (laksa za rascesljati, ako je duga)..

Kosu treba njegovati kao i kozu..a njeguje se adekvatnim izborom sampona i maske..

Meni je drago da je još uvijek imam. :)

Najgore mi je kad vidim muškarce sa "Robin Hood" frizurom (uzimaš od bogatih sa strane i daješ siromašnim, da prikriješ ćelu na tjemenu). Bolje ošišati i ono malo jada, mislim da ću radije tako uraditi ako (kada) dođe vrijeme.

• Upvote 1