Jump to content

Recommended Posts

Ne znam ima li ova tema vec, ako ima neka je moderatori spoje.

Zanima me kakve salate volite, kisele, svjeze, mijesane, koje povrce najcesce koristite za salatu...

Ja najcesce koristim krastavce, paradajz i salatu kao povrce mislim [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img].

Evo bas sam danas pravio salatu od krastavaca, znaci krastavce narezete na tanke trake po duzini i poredate po tanjiru, dodate metvice, korijandera i djumbira po njima.
Ah da i ocat po zelji, moj je balsamico bianco vinski ocat. Et toliko [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img]

ja volim onu sarenu salatu s kupusom i onim djindjamindjama :D malo krastavaca mrkva i mmm :D

Ja pojedem dnevno bocun oni mali krastavaca.

[quote name='VIZIOS' date='27 July 2010 - 15:47 ' timestamp='1280238474' post='386037']
[/quote]
fakat oni krastavci mali su zakon ja ih isto volim meza :D

[quote name='BeLaY' date='27 July 2010 - 15:49 ' timestamp='1280238543' post='386040']
fakat oni krastavci mali su zakon ja ih isto volim meza :D
[/quote]

Ama nema nista bolje, jos kad hr

ja uzivam kad dodje ljeto napraviti salatu paradajz, krastavci i luk :D to mi je fakat omiljena salata... uz to volim salatu mladi kupus i paradajz.. ili samo paradajz (nezasoljen) :D
uz to standardni zacini so, ulje, ocat..

mada, krompir salata je salata, volim naravno.. jela sam salatu od makarona super je odvalis se jeduci a jednostavna za napraviti (skuhani makaroni, tuna, kukuruz, kiseli krastavci, grasak,...)

francuske salate mi nikad dosta, imam osjecaj da bi je mogla jesti danima, al naravno ne onu samo sa majonezom, nego kombinacija majoneze i vrhnje :D

jel tko voli salatu od kuhani jaja?

[quote name='VIZIOS' date='27 July 2010 - 19:20 ' timestamp='1280247614' post='386101']
jel tko voli salatu od kuhani jaja?
[/quote]

Volim ja vala, sampinjoni, jaja, zelena salata, senfa, biber, so, majoneza, malo limunovog soka i milerama i to je to [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img], naravno, moze se dodati i oduzeti sastojaka po zelji onoga koji pravi salatu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img]

[quote name='VIZIOS' date='27 July 2010 - 15:47 ' timestamp='1280238474' post='386037']
[/quote]

De ti vidi da nisi trudan :icon_cheesygrin:

Volim i ja kisele krastavce al`jos vise frisak kupus posoljen i ocatom prelijes...ni od kiselog kupusa ne bjezim a nije mi krivo ni kad neko stavi pred mene zelenu salatu...ma na kraju volim ja sve :icon_cheesygrin:

[quote name='Daisy' date='27 July 2010 - 17:55 ' timestamp='1280246108' post='386077']
ja uzivam kad dodje ljeto napraviti salatu paradajz, krastavci i luk :D to mi je fakat omiljena salata... uz to volim salatu mladi kupus i paradajz.. ili samo paradajz (nezasoljen) :D
uz to standardni zacini so, ulje, ocat..

mada, krompir salata je salata, volim naravno.. jela sam [b]salatu od makarona[/b] super je odvalis se jeduci a jednostavna za napraviti (skuhani makaroni, tuna, kukuruz, kiseli krastavci, grasak,...)

francuske salate mi nikad dosta, imam osjecaj da bi je mogla jesti danima, al naravno ne onu samo sa majonezom, nego kombinacija majoneze i vrhnje :D
[/quote]

uh ova mi se salata zbetila u trudnoci,ali je prava ono sto jes jes..samo vise ne mogu...

osudjena na salatu s paradajzom,onu klasnicnu malo paradajza i posoli...kad se sjetim svih salata place mi se...a volim sve osim ove s makaronima,najbolji ocat je definitivno balsamico :)

izdrzi jos malo :al:

Volim salate i svakakve pravim. Nekad davno dok sam isla u skolu radila sam u jednoj kantini po nekoliko sate poslije skole. Kuhar bio neki svabo a covjek je stvarno volio svoj posao. Naucio me svakakvih salata praviti.
Moja "okolina" rodbina i prijatelji prave salate koje zovu po "salata ala Hercegovka" Jer ni ja ne znam imena tih salata.
Kad budem imala vremena stavljacu po koji recept.
  • Upvote 1

Jupi!!! :)

Volim salate ali mi ih je cesto mrsko praviti (lijena :D). DaVAj recepte da se pohvalim da makar nesto znam. :D

Evo jedna omiljena koju moji svi vole i cesto je pravim. Ovo je kod mene pretezno za 4 osobe.
Dvije case od dva deca couscous/kus kus. Jedan buljon od povrca i skuham kuskus sa buljonom u vodi. Uzmem malo leblebije mozes u konzervi ili sama skuhas. Kad se ohladi izmjesas i onda u to nasjeckas persuna, krastavaca i sitno isjeckas paradajz. I krastavci ako su isjeckani ljepse figura.
Iscjedis jedan limun, dodas maslinovog ulja i ako volis bijelog luka i ptelijes preko salate. Isto tako ako volis mozes crvenog luka staviti u salatu.
Potrudila sam se da napisem na bosanskom. Bijeli luk, leblebija, paradajz. Tako da i ostali znaju sta je sta.

Onaj mladi spinat skroz malih listova, integralni makaroni skuhani ohladjeni, paradajz, svjeza paprika, krastavac, kukuruz, grasak, celer ali ne onaj u glavici nego onaj svjezi/zeleni, ananas, isprzena i sitno isjeckana pileca prsa. Sve is
zmjesati. Pa ono malo sredis da figura. Preliv: ovdje ima neki jogurt sto se zove A38. Mislim da u zamjenu mozes onaj grcki/ turski jogurt ili dresing po zelji. Edited by Hercegovka
  • Upvote 1

Možete vi ... kod mene slanutak jedem samo ja, kus-kus samo sa gulašom prolazi ... i kad pravim takvog tipa salate pravim za dvije osobe, ja pojedem jednu porciju, jednu podjelim ukućanima koji radi mene pojedu po tih par zalogaja.

Salate sa svim svježim povrćem, kombinacija sira, kajmaka, pa salate sa krompirom i tjesteninom pravo vole, al'  

Kod nas narod nema naviku koristiti kukuruz u hrani (osim čitav skuhan ili pečen), tako ni slanutak, pa soja, bamija, kus-kus ... i to je ono što sam negdje pisala da je Krajina siromašna u izboru jela.

Mi jedemo svasta u salati od sirovog graska, grozdjica, ananasa, mrkve i sve svjeze povrce. Ali Ciklameta i ja sam to ovdje pocela jesti nije bilo ni kod nas prije. Ja nikad u zivotu bulgur i kus kus nisam vidjela dok nisam ovdje dosla. Edited by Hercegovka