Jump to content
doktoraider

Mode li lude, od hid

Recommended Posts

ko hoće nek prokomentira, a dovoljno je za pouku da se uzme u kakvom smo vremenu.

[b]Mode li lude, od hid
  • Upvote 1
  • Downvote 2

opet si se dokopao negdje predavanja saudijske uleme[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img][img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img][img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 4

ne fakat raidere bruka
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Hafizovic i Adnan Silajdzic su morali ici na Katolicku bogosloviju da tamo uce o Islamu :D ne bi ih zbog toga diskreditirao, ali ne bi ih smatrao alimima, oni su teolozi - kosa mi se dize na glavi od Silajdziceve retorike... a onog galamdziju Mujkija mozes taman u isti rang s Nasrudin Hodzom metnuti. Helem nejse, raideru slazem s s tobom dobrim dijelom, osim u dijelu sa nikabom :D on je suvisan, ne bih da ga moja hanuma ili kcerka nosi jer mislim da moze da unaprijedi Islam i sa hidzabom, bez njega, namirisana ili ne :D, posebno jer nikad spada u arapske predislamske obicaje, a nije pritvrdjen sunnet (koliko ja znam, a Allah zna najbolje) iskreno, bolje ba da je hauma namirisana... vruce je u nasim krajevima :D
  • Upvote 1

Evo jedno pitanje ozbiljno , kako muslimankama koje su skroz pokrivene onim crnim haljinama (hidzab je li ?) nije vruce ? To sam se uvijek pitao .

ja ipak mislim da je rijec o termalnoj izolaciji, ipak je ta odjeca za pustinje i pjescanih oluja xD

[quote name='Angel of Death' date='26 July 2010 - 23:34 ' timestamp='1280180088' post='385850']
Evo jedno pitanje ozbiljno , kako muslimankama koje su skroz pokrivene onim crnim haljinama (hidzab je li ?) nije vruce ? To sam se uvijek pitao .
[/quote]

imala sam priliku i onako biti obucena u "crnim haljinama" i hladnije je nego u nasem pamuku i sl. tkaninama...
  • Upvote 1

[quote name='Falcon' date='26 July 2010 - 17:02 ' timestamp='1280160169' post='385788']
Hafizovic i Adnan Silajdzic su morali ici na Katolicku bogosloviju da tamo uce o Islamu :D ne bi ih zbog toga diskreditirao, ali ne bi ih smatrao alimima, oni su teolozi - kosa mi se dize na glavi od Silajdziceve retorike... a onog galamdziju Mujkija mozes taman u isti rang s Nasrudin Hodzom metnuti. Helem nejse, raideru slazem s s tobom dobrim dijelom, osim u dijelu sa nikabom :D on je suvisan, ne bih da ga moja hanuma ili kcerka nosi jer mislim da moze da unaprijedi Islam i sa hidzabom, bez njega, namirisana ili ne :D, posebno jer nikad spada u arapske predislamske obicaje, a nije pritvrdjen sunnet (koliko ja znam, a Allah zna najbolje) iskreno, bolje ba da je hauma namirisana... vruce je u nasim krajevima :D
[/quote]

Od Ebu Muse el-E

Njabolje je kad se muskarci natakare o mahrami pricat i vaziti..

Prije nekoliko smo imali javnu tribinu.. Znaci zele po skolama zabraniti mahrame.. Turci pozvalki svjet u dzamiju a nigdje ni jedne zene da ona argumente daje..
Naso se hodza pricat o hidzabu i zeni u Islamu!!

Meni jos na kraju reko da sma previse pitala i da nedolazim vise ...

Pustite vi zene da dobrovoljno donose takve doluke, bez vasih pisanja, pjesmica i blagog natjerivanja!!

SLobodna odluka!!
  • Upvote 1
  • Downvote 2

[quote name='EcI PeCi PeC' date='27 July 2010 - 00:36 ' timestamp='1280187417' post='385867']
Njabolje je kad se muskarci natakare o mahrami pricat i vaziti..

Prije nekoliko smo imali javnu tribinu.. Znaci zele po skolama zabraniti mahrame.. Turci pozvalki svjet u dzamiju a nigdje ni jedne zene da ona argumente daje..
Naso se hodza pricat o hidzabu i zeni u Islamu!!

Meni jos na kraju reko da sma previse pitala i da nedolazim vise ...

Pustite vi zene da dobrovoljno donose takve doluke, bez vasih pisanja, pjesmica i blagog natjerivanja!!

SLobodna odluka!!
[/quote]

Potpis . Svaka zena ima svoju volju i svoje pravo da izabere ono sta ona zeli . Ako to zeli neka i ucini , ne smetaju meni takve odore , ali previse je jos konzervativaca kod nas zato . Ja samo postujem slobodnu volju .

em, moraću ti se obratiti Eci. Ja ne znam o kakvoj ti ovdje slobodnoj odluci priča
  • Upvote 1
  • Downvote 1

"prijatelju moj" .. nismo definitivno na istim relacijama. Postaje mi već te
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='doktoraider' date='27 July 2010 - 15:51 ' timestamp='1280238678' post='386044']
"prijatelju moj" .. nismo definitivno na istim relacijama. Postaje mi već te
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='doktoraider' date='27 July 2010 - 00:19 ' timestamp='1280182792' post='385862']
Od Ebu Muse el-E

[quote name='doktoraider' date='28 July 2010 - 12:10 ' timestamp='1280311856' post='386233']
za
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' date='28 July 2010 - 14:33 ' timestamp='1280320430' post='386256']
  • Upvote 1

Ja volim vidjeti pokrivenu zenu ali da joj se vidi lice, ne volim iskreno vidjeti one sto nose crninu i sto im se vide samo oci ...

Vertitas se prelijepo oblaci i bas joj lijepo stoji marama i mislim da se ona oblaci pravo kako treba u islamu, bar sam ja ucila da se zena tako treba pokriti a ne da pokriva lice ...

;)

Moram priznati da sam se nagledao svakakvih zena u maramama , ruznih i lijepih ( izvinite na realnosti) , ali Veritas odlicno stoji marama priznajem .

[quote name='doktoraider' date='30 July 2010 - 10:35 ' timestamp='1280478928' post='386614']
cilj hid

[quote name='šaban' date='30 July 2010 - 11:33 ' timestamp='1280482402' post='386617']
ali nije cilj ni da bude ružna ili ne daj bože odbojna ili što bi naš narod rekao rugafet[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img]
[/quote]

Božiji Poslanik, s.a.v.s.: Zaista, Allah voli kod svoga roba kada ide kod svoje braće da se uredi za njih i uljepša. (Makaremul-ahlak, 1/85/1)