Jump to content
Daisy

Pesimist-Optimist

Recommended Posts

Optimist definitivno. Mogu dozivjeti svasta ali i u najgorim stvarima vidim nesto dobro i tjesi me cinjenica da je sutra novi dan i krecem sve ispocetka :)

Sestra moja je pesimista teski, kad pricamo ovako nesto ako mi kaze sta zeli uvijek mora dodati ali nece to biti nikad, ako sutra negdje mora ici odmah vice aj vidjet ces vremena ruznog, peče kolace odmah misli da ce joj izgoriti :icon_cheesygrin: i mati moja, veci pesimista od nje ne hoda zemljom. U svemu vidi negativnu stranu za razliku od mene, ja uvijek kazem da se sve desava sa razlogom i kad mi se sve u pepeo pretvori ja uspijem vatru naloziti opet :icon_cheesygrin:
  • Upvote 1

ja sam isto Optimista ja što znam zabrljati nezna nitko. ali sto loca kaze novi dan nova nafaka, malo u kafanicu opustis se :D

P.S. čaša je puna :D

[quote name='BeLaY' date='17 July 2010 - 17:52 ' timestamp='1279381925' post='384052']
ja sam isto Optimista ja

u ratu sam bio optimista i miru sam jos veci optimista,ne tjesim se nisacim jer znam da mora postojati izlaz iz svake situacije,nevolim pesimiste ,takve osobe losutjecu same na sebe i na okolinu i to su panicari,

Uvijek sam realna; ni optimist ni pesimist.. =)
  • Upvote 1

optimista uvijek bila i ostala....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

na zivot gledam bas kroz "roza naocale"........sve mi je ruzicasto.....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]
  • Upvote 1

vajk optimista.. mozda zato sto me zaboli briga dje,ko,sta,s kim,protiv koga.. samo nek je meni dobro i ja sretna :angel:
a vajk mi je dobro :lol: ne trazim puno i ne patim za nekim stvarima i zato sam vajk :^^: :^^: :^^: :^^:

pa inace sam pola/pola,a ako gledamo prema ča

Vjeciti optimist :D

sta ih znam pesimista pa mi se zale, sve im je crno :D ali brzo ja to rijesim, dok ne uvjerim u suprotno ne odustajem :D

[quote name='selma90' date='18 July 2010 - 22:28 ' timestamp='1279484932' post='384184']
Vjeciti optimist :D

sta ih znam pesimista pa mi se zale, sve im je crno :D ali brzo ja to rijesim, dok ne uvjerim u suprotno ne odustajem :D
[/quote]

evo ti plus :D nastavi ne odustajati :D

a sta radite sa pesimistima oko sebe, koji uvijek kukaju i jedino od njih mozes cuti lose misli, kukanja i ostalo... da li ih razuvjeravate?
  • Upvote 2
  • Downvote 2

[quote name='Daisy' date='18 July 2010 - 23:00 ' timestamp='1279486827' post='384190']
evo ti plus :D nastavi ne odustajati :D

a sta radite sa pesimistima oko sebe, koji uvijek kukaju i jedino od njih mozes cuti lose misli, kukanja i ostalo... da li ih razuvjeravate?
[/quote]

Moj tata je pesimista. Npr. buraz izlazi na ispit , tata mene zove , da mi ka

u mene je to kako-kad,sve je do raspolozenja,kad sam neraspolozena uhh,sve mi je crno,ko da ce svjet propasti samo najgore stvari prolaze kroz glavu,,,a ovako kad sam dobro raspolozena sve mi ide i ja sam cool (tad gledam kroz roze naočale),hehe...

Kod mene isto zavisi od trenutne situacije,ponekad mi se čini da nema izlaza,ali ja ni tad ne odustajem.
Ne predajem se i vjerujem u bolje dane...Tako da sam optimista.A i kad imam neki pesimističan stav tu su moje prijateljice i momak da me nasmiju i uvjere kako će sve bti bolje. :)

Pesimistama poku

[quote name='Loca' date='17 July 2010 - 16:40 ' timestamp='1279381205' post='384045']
[b]Sestra moja je pesimista teski, kad pricamo ovako nesto ako mi kaze sta zeli uvijek mora dodati ali nece to biti nikad, ako sutra negdje mora ici odmah vice aj vidjet ces vremena ruznog, peče kolace odmah misli da ce joj izgoriti[/b] :icon_cheesygrin: i mati moja, veci pesimista od nje ne hoda zemljom. U svemu vidi negativnu stranu za razliku od mene, ja uvijek kazem da se sve desava sa razlogom i kad mi se sve u pepeo pretvori ja uspijem vatru naloziti opet :icon_cheesygrin:
[/quote]

FYI, nikad mi nista nije izgorjelo. B)
Pesimista, sta ja mogu. Takvu me rodi ta mati koja je gora od mene. :D
Mozda sebi jednostavno govorim da ce se desiti ono najgore i na taj nacin smanjim ocekivanja i onda ako se desi necu biti toliko razocarana jer sam vec ocekivala najgore a ako se desi nesto bolje bit cu pet puta vise sretnija jer nisam to ocekivala uopste, hah.
Ipak nisam stalno takva, prije bih rekla da sam realna i da uzimam u obzir svaku mogucu opciju, ne mislim ja samo na najgore. Ali optimista nikad nisam bila. I mozda im se i divim na neki nacin, voljela bih da mogu tako iz svega izvuci nesto najbolje, ali ja ako i izvucem nekad opet cu dodati i ono sto je lose ili jos gore. -_-

[quote name='Frozen' date='28 July 2010 - 13:10 ' timestamp='1280319049' post='386249']
FYI, nikad mi nista nije izgorjelo. B)
Pesimista, sta ja mogu. Takvu me rodi ta mati koja je gora od mene. :D
Mozda sebi jednostavno govorim da ce se desiti ono najgore i na taj nacin smanjim ocekivanja i onda ako se desi necu biti toliko razocarana jer sam vec ocekivala najgore a ako se desi nesto bolje bit cu pet puta vise sretnija jer nisam to ocekivala uopste, hah.
Ipak nisam stalno takva, prije bih rekla da sam realna[b] i da uzimam u obzir svaku mogucu opciju,[/b] ne mislim ja samo na najgore. Ali optimista nikad nisam bila. I mozda im se i divim na neki nacin, [b]voljela bih da mogu tako iz svega izvuci nesto najbolje, ali ja ako i izvucem nekad opet cu dodati i ono sto je lose ili jos gore. [/b] -_-
[/quote]
Jesam neodlucna? Ma nisam. A mozda jesam. Sta ti mislis ? hahahaha :P

Kako ova tvoja Vaga u podznaku dolazi do izrazaja :D

[quote name='Loca' date='28 July 2010 - 15:58 ' timestamp='1280329082' post='386294']
Jesam neodlucna? Ma nisam. A mozda jesam. Sta ti mislis ? hahahaha :P

Kako ova tvoja Vaga u podznaku dolazi do izrazaja :D
[/quote]
Ma mani se podznaka, strastvena skorpija ipak je jaca. :rolleyes:
I bas nisam neodlucna vec samo analiziram sve, vazem dosta i kompliciram. :lol:

Guest

nekad ti sam neznas sta mislis pa neznas jesili optimista, realista il pesimista :scared: