Jump to content
Clark Gable

Zivot je prekratak da se dva puta covjek istinski zaljubi

Recommended Posts

Zivot je prekratak da se dva puta covjek istinski zaljubi ?

da/ne, zasto, kako.. Edited by x-men

hmmm iz kojeg rukava ovo iztrese..

pesimisti mozda tako misle.. zaljubiti se je lako,, voljeti je ipak malo teze.. i naljepsa i nasladja ej ona ljubav koja raste i polako se razvija..

Ne pise nigdje ni da se mora insan dva puta zaljubiti ali moze se osjetiti vise zadovoljstva bar tijelesnog ako ne onog dusevnog.neko se mozda nikad ni neosjeti to volenje.bilo ne bilo pokusavas sebi sam ispuniti unutrasnji mir,ako ne ide ispunjavas ga tijelesno isto ti dodje kad ostaris.[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/ap.gif[/img],,,ne mislim uopste da moram voliti bitno je zivjeti a smisao sami izmisljamo...

Biti zaljubljen neznaci nuzno i voljeti. Biti zaljubljen je odredjeno stanje, voljeti je cin. Stanje podnosimo, za cin se odlucujemo. . .

[quote name='Clark Gable' date='23 May 2010 - 02:58 ' timestamp='1274576286' post='375666']Život je prekratak da se dva puta covjek istinski zaljubi ?
da/ne, zasto, kako..[/quote]

Mislim da nije, samo... Ima taj "ljubavni talog" koji ostane na dnu srca nakon tog prvog istinskog zaljubljivanja, a koji se jako teško ispire ili pak ostane za sva vremena, "kvareći" ukus svakog narednog zaljubljivanja.

Otud se ljudima čini da je istinsko zaljubljivanje moguće samo jednom.
  • Upvote 1

[quote name='Vento' date='23 May 2010 - 13:58 ' timestamp='1274615921' post='375686']
Mislim da nije, samo... Ima taj "ljubavni talog" koji ostane na dnu srca nakon tog prvog istinskog zaljubljivanja, a koji se jako te
  • Upvote 2

ja se zaljubim petsest puta u roku od 10 minuta ... zivot je dugacak kada se popuni ... :P

[quote name='lucky' date='23 May 2010 - 19:31 ' timestamp='1274635917' post='375736']
ja se zaljubim petsest puta u roku od 10 minuta ... zivot je dugacak kada se popuni ... :P
[/quote]

ma znamo svi da je ona tvoja od riblje corbe, volim volim volim zene :D samo se on zaljubi 5-6 puta u roku od 3 minuta :D naravno da je zivot dugacak, i kad pomislis sta si sve uradio i postigao u zivotu i nije tako kratak kako ljudi uvijek govore

[quote name='nikka' date='23 May 2010 - 08:57 ' timestamp='1274601449' post='375672']
Biti zaljubljen neznaci nuzno i voljeti. Biti zaljubljen je odredjeno stanje, voljeti je cin. Stanje podnosimo, za cin se odlucujemo. . .
[/quote]

ma mozemo mi do sutra izvlaciti iz kontektsa..

prvo se zaljubis, pa zavolis, nemas ti tu sta birati, pusti ljude koji su sjedili i od dosade smisljali "poznate" recenice, ti sigurno nisu morali razmisljati o tome kako ce zaraditi za kutiju aure ekstra ili gorivo da dodju kuci :icon_cheesygrin:

al hajd dobro, nek ti bude, et trebao sam staviti zavolis, svejedno je,

[quote name='Clark Gable' date='23 May 2010 - 19:52 ' timestamp='1274637165' post='375743']
ma mozemo mi do sutra izvlaciti iz kontektsa..

prvo se zaljubis, pa zavolis, nemas ti tu sta birati, pusti ljude koji su sjedili i od dosade smisljali "poznate" recenice, ti sigurno nisu morali razmisljati o tome kako ce zaraditi za kutiju aure ekstra ili gorivo da dodju kuci :icon_cheesygrin:

al hajd dobro, nek ti bude, et trebao sam staviti zavolis, svejedno je,
[/quote]

sorry gable al ja se slazem sa nikkom sto se ovog tice, ljubav je druga stvar, ja sam se jednom raspravljala sa profesorom jer je on postavio pitanje da li je ljubav izmedju Romea i Julie bila istinita, i onda sam ja rekla da to nije ljubav kao prvo, to je zaljubljenost, hir, zaludjenost, ljubav je nesto sto dolazi sa vremnom, i, po meni je to, miks osjecanja za koje treba vrijeme da se rode, jer vecinu tog miksa cini navika, a navika nastaje sa vremenom.

kad bi na ovu temu gledali kao Zivot je prekratak da bi covjek dva puta voljeo, onda bi to bila druga stvar :D

[quote name='Daisy' date='23 May 2010 - 18:58 ' timestamp='1274637532' post='375746']
sorry gable al ja se slazem sa nikkom sto se ovog tice, ljubav je druga stvar, ja sam se jednom raspravljala sa profesorom jer je on postavio pitanje da li je ljubav izmedju Romea i Julie bila istinita, i onda sam ja rekla da to nije ljubav kao prvo, to je zaljubljenost, hir, zaludjenost, ljubav je nesto sto dolazi sa vremnom, i, po meni je to, miks osjecanja za koje treba vrijeme da se rode, jer vecinu tog miksa cini navika, a navika nastaje sa vremenom.

kad bi na ovu temu gledali kao Zivot je prekratak da bi covjek dva puta voljeo, onda bi to bila druga stvar :D
[/quote]

ok, slazem se, rekoh, stzvaio sam zaljubio umjesto zavolio..

kako god, definitvno ne biras koga ces zavoljeti!

a sad mozete odgovarati kao da pise ZAVOLIO :icon_cheesygrin:

Sad sam malo zbunjen - nikka ka

Stojim pri stavu da je zaljubljenost stanje, moze da bude kratkotrajno, ali moze i da predje u ljubav. . . ali kad zapravo shvatamo da nekoga volimo i da je to bas ljubav. . . Kazu da je ljubav slijepa, i da zbog toga ima izostreno culo dodira. . .kako bilo, nismo svi isti i ne pristupamo svi jednako ljubavi. . . :rolleyes:

Mozete do sutra nabrajati poznate izreke i da nista pametno ne kazete.Ljubav je to,ako se ne prica iz srca,onda se ni ne voli.

Zavisi sve od covjeka,i netko moze samo jednom da iskreno voli,a netko vi
  • Upvote 1

[quote name='Malina' date='23 May 2010 - 22:36 ' timestamp='1274646966' post='375780']Mozete do sutra nabrajati poznate izreke i da nista pametno ne kazete.Ljubav je to,ako se ne prica iz srca,onda se ni ne voli.[/quote]

Tačno, zato sam i izbjegavao definicije. ;)

[quote name='Vento' date='23 May 2010 - 20:43 ' timestamp='1274647395' post='375783']
Tačno, zato sam i izbjegavao definicije. ;)
[/quote]
Eto tko zna, zna. :) blago onoj koju ti volis onda. :)

[quote name='Malina' date='23 May 2010 - 22:48 ' timestamp='1274647703' post='375786']
Eto tko zna, zna. :) blago onoj koju ti volis onda. :)
[/quote]

ej ima jedna dobra izreka vezana za ljubav "ko bude proucavao ljubav ostace vjecni student" :D nesto mi je to jos iz ranih skolskih dana ostalo u sjecanju, jer se u potpunosti slazem sa tom konstatacijom. to je nesto o cemu se moze raspravljati i raspravljati ali nikad se ne moze doci do zakljucka sa kojim bi svi bili zadovoljni jer svako ima drugacije misljenje o tome :D

evo vec kad smo tu da stavim jednu pricu koje se isto sjecam da sam cula u skolskim klupama i to, vjerovali ili ne; na casu vjeronauke :D

Jednom davno, svi ljudski osjećaji i sve ljudske kvalitete
na

Ma ljubav dok traje, to je mocna snaga koja nas pokrece. . . zato se treba boriti za nju :rolleyes:

Na ovo pitanje bi najbolje odgovorili :glumci,pjevači,manekenke ... oni se u toku jedne godine uspiju udati, o
  • Upvote 1

[quote name='ljubičica' date='24 May 2010 - 09:33 ' timestamp='1274693607' post='375838']
Na ovo pitanje bi najbolje odgovorili :glumci,pjevači,manekenke ... oni se u toku jedne godine uspiju udati, o

Zaljubljeni su slijepi pa se pipaju.... :P

ja se bogami isto nebi slozio da je zivot prekaratak da se covjek zaljubi vise puta, ja se cesto zaljubim ali brzo i odljubim kad vidim da to nije to....

i ja se drzim one zaljubim se 5-6 puta u roku od 3 minuta jer volim zene :)))))