Jump to content
Sign in to follow this  
Dobar_Los_Zao

VN Monaca - Monte Carlo

Recommended Posts

Slijedi najspektakularnija utrka sezone, koja sto samom konfiguracijom staze tako i sa desavanjima oko staze. Svi svjetski jet-set eri se sjure u Monte Carlo , vecina nema pojma od Formule 1 , cilj je biti viđen ali to je sastavni dio spektakla koji nudi Monaco.

[img]http://www.f1badger.com/wp-content/uploads/2009/05/monaco-round-6.jpg[/img]

Prvi slobodni trening:

[img]http://img15.imageshack.us/img15/6027/20100514090255.png[/img]

Alonso je izgleda pronasao najbolji setup za Monte Carlo , najbrzi i na drugog slobodnom treningu:

[img]http://img195.imageshack.us/img195/3177/20100514105309.png[/img]

Mocna kvalifikacije, Weber nezadrzim. Vettel bi se vec polako trebao zapitati da li mu je forma u padu ili je Weber poludio.. :)

Alonso se razbi jutros pa starta zadnji, tesko da moze dobodova. Dobra voznja za Kubicu i plasman na drugo mjesto. Massa bi sa 4., mjesta uz dobar start mogao do dobrog rezultata.

mislim da ce start sa zadnjeg mjesta od strane Alonsa sutrasnju utrku uciniti zanimljivom ... predvidjam da ce utrku zavrsiti bolje plasiran od Masse ...

da, mislim da ce se Alonso sutra ponovo slupati ali ce prije toga da pokaze svoju voznju, definitivno je bio najbrzi i sad ovako da mu se nesh desi, na videu stvarno naivno je sletio, puno ima rizicniji mijesta za sletiti, stvarno bezze

[media]http://www.youtube.com/watch?v=WqSMHQVX8ec&feature=player_embedded[/media]

Ma tesko da Alonso moze nesto sa zadnjeg mjesta. Jedino ako mu vozaci izadju u susret pa skuze da je evidentno brzi i pustaju ali teskooo.. Ondje si osudjen da kruzis i nadas se da da ce se neko slupati... i ako se ti neslupas... na konju si , ne na propetom al na nekom konju jesi heheeh :)

sikana poslije tunela je dobro mjesto za preticanje ... a brzina koju je Alonso pokazao garantuje da ce biti preticanja ...

Nije Alonso hamilton pa da mu ljudi prepustaju ... :P

Alonso ce sutra da ostvari sva preticanja na izlazima iz zavoja, ima dosta mjesta za koja neznamo, jedino prvih 10 je problem jer su oni slabiji ili bolji vise manje jedni od drugih ni manje ni vise od 5-10 %, a ovi sa zadnjeg reda su stvarno imali problema na kocenju a tek na izlazu iz zavoja, te ce Alonso rjesavati do ulaska u boxove a kad se uspije primaknuti ovima brzim onda kojeg skine i kroz box, bice bar bod koji vidjeecete!!!

ja bi se smio kladiti da ce u drugom krugu biti vec u bodovima ... :P

Eh lucky , PC_Doctore i ja vozimo pareleno F1-Bosnia ligu koja je 95% preslikavanje Formule 1 sto se voznje tice sto i on moze potvrditi. Vjeruj u Monacu preteći nekog je naučna fantastika. Tunel je kraci nego sto izgleda, vidjecemo sutra ali ne ocekujem vise od 2 pretjecanja na stazi. Mozda bude nesto vise kroz bokseve, jedino kisa moze unijeti show u Monte Carlu.

dobar race kako dosadan zna biti, ocekivao sam pravo dobru voznju od Alonso i pokazao se, da ga nije di grasi zadrzavao uspio bi uci u box i izici ispred Hamiltona a onda moguce da bi uspio se Massa vratiti iza njega, i ovo je nesto sto nisam ocekivao od njega, josh da nije onako zadnji zavoj bezze ushao onda bi bilo ko kec na desetku, mi crveni moramo biti zadovoljni, kako je vikend izgledao super pa bezze, opet na kraju SUPER, see ya in Turkey!!!

recel ja da ce Alonso biti u bodovima ... :P

cestitam weberu na pobjedi ...

jos jedna majstorija Alonsa ... al bez obzira jos ima dosta toga nauciti od Schumachera sto mu je ovaj i pokazao ...

odvesti 76 krugova na jednim gumama moze majstor ... :P

ipak su kaznili Schumachera ... :(

[quote][font=Arial, Verdana, sans-serif]Schumacher ka

Zanimljivo, jedan od sudaca bio je i Damon Hill, ljuti Schumacherov rival iz sredine devedesetih, pa ovakva presuda i nije iznenađenje.

Da su nadle

Ja sam uvijek govorio kako je Alonso najbolji :) Ne volim ga uopste iako je navijac Reala i Spanjolac je, ali stvarno sam uvijek govorio kako je definitivno ponajbolji vozac F1.

Ove godine sam gledao utrke 4 puta, i uvijek sam navijao za Vettela, ali u ovoj zadnjoj utrci me Alonso odusevio...

Ovo je stvarno peh koji se desava jednom u 155 godina ali ev bas kada covjek se bori za naslov prvaka i svaki bod je vazan desi se da mehanicar zaboravi skinuti poklopac hladnjaka. ccc

[img]http://f1-bosnia.net/images/stories/f1vijesti/jenson-button.jpg[/img]

[quote]McLarenov glavni inžinjer Martin Whitmarsh: Mehanički kvar je Razlog za rano odustajanje Jensona Buttona u Monacu.

Buttonova obrana naslova na VN Monaca je trajala jedva dva kruga nakon što je neimenovani mehaničar zaboravio skinuti poklopac sa lijevog hladnjaka kada je došlo do pregrijavanja motora.

"Mislim da je to razočaravajuće za sve u timu" rekao je Whitmarsh za Speedtv.com. "Znam da se sve to događa, ali to je teško prihvatiti kad se dogodi. "Svi koji su u ekipi kao što je McLaren pokušavaju dati sve od sebe i tada se desi nešto ovakvo, što je razočaravajuće za cijelu ekipu."

"Ovaj dio se koristi u transportu do garaže," rekao je Martin Whitmarsh. "To je poklopac za hlađenje koji je ostao unutra. Bolid je izašao na grid bez protoka zraka kada je počelo pregrijavanje. Nakon toga smo radili sve u našoj mogućnosti ali nismo mogli ništa popraviti. Jedan krug na stazi kao što je Monaco uz Safety Car je dovoljan da se desi ovakvo nešto što nismo mogli popraviti.

"Ovi automobili nemaju vodenog hladnjaka, hlađenje je na principu zraka. Ukoliko kruženje zraka prestane motor ne traje još dugo. F1 motor rasipa 200kW toplotne energije, i ako zakažu sistemi za hlađenje ubrzo nastaje pregrijavanje kao u ovom slučaju. Nismo znali što se događa, ali smo vidjeli da je temperatura prevelika, a nažalos ništa nismo mogli uraditi u tom trenutku.[/quote]

[code]f1-bosnia.net[/code]

hahahha mislis da je to slucajno zaboravljeno skinuti ...

pa vidis da rastura Hamiltona ... zato se slucajno zaboravljaju takve stvari ... :P
  • Upvote 1