Jump to content
r1m1

Dubioza Kolektiv "5 do 12"

Recommended Posts

Ja sam nedavno kupila karte ovdje dolaze u novembru. Jedna kosta 250 kruna to je malo vise od 50 maraka. Kod mene na poslu dodju oni neki pa okace plakate kad je koncert pa vidim cijene. Recimo Dara Buba Mara ili onaj jedan Polumenta kosta 300 kruna. Jednom prosle godine sam vidjela onaj Krmak kosta 350 i opet napuni salu.
Nedavno negdje pred odmor je dolazio onaj Aco Pejovic i kazu da su jedva stali u salu, da je bila puna a karta 300 kruna. Ne vjerujem da ce Dubioza ni pola napuniti. Jer nasa omladina ne sto ne voli nego ne konta sta ni o cemu pjevaju.
Moj sin ih slusa ali svaku pjesmu mu treba " crtati" sta je pisac htio reci.

Naša Donna Ares je inače rokerice, al' kaže da se od toga ne može živjeti. Pare su u narodnjacima. Ja bih za Dubiozu dala 500 vaših kruna a te Bare-Mare, Mentoli i itd. ni kad bi mi platili ne bih išla. :)

• Upvote 1

Ja sam Dubiozu gledao uživo prošle godine, u Banjaluci. Idem na dosta koncerata, uvijek sam išao, tako da moram reći da su oni veliki profesionalci i da bolji zvuk dugo nisam čuo od jednog domaćeg benda. Drugi se uopšte ne mogu porediti sa njima, jer su dimenzija za sebe. Koncert je bio besplatan, a više svijeta se nikad u Banjaluci nije okupilo (a da nisu bili narodnjaci). Možda ću djelovati prepotentno, ili "operisan"od stvarnosti koja vlada u BiH, ali platiti 10KM za njihov koncert i ne zvuči puno, kad uzmete u obzir koliko košta pivo u kafiću ili karta za kino.

Ja im kapu skidam jer su oni jedan od rijetkih BH kolektiva ( u smislu preduzeća), koji su uspješni i poznati i izvan granica zemlje i predstavljaju je na najbolji mogući način.

Idućeg mjeseca dolaze i u Geteborg, ali ne da mi se ići sam, pošto sviraju u noćnom klubu, starosna granica je 18 godina, pa ovaj moj mlađi koji ih sluša i voli nema još dovoljno godina, a starijeg ne interesuje (mada mu je Kokuz lična himna :) ).

U pravu si. Ljetos su bili ovdje na Roskilde festivalu, jedan od poznatih festivala u Evropi na koji su dolazili i dolaze "velika imena" .
Ja prvi put idem sada u novembru na njihov koncert. Moj stariji sin i muz su bili nekoliko puta prije a sto se tice starosne granice i ovamo je tako, ali u pratnji punoljetne osobe moze. Moj sin je isto maloljetan ali je dobio kartu u nasoj pratnji. Dolaze u Århus. Edited by Hercegovka

Danas sam vidio spot za još jednu od novih pjesama:

http://youtu.be/jtgA0jvhp2A

Happy Machine u pozadini. :D

• Upvote 1

Sve može legalno i besplatno da se skine na www.dubioza.org