Jump to content
Sign in to follow this  
safet susic

Edin Dzeko

Recommended Posts

Za mene Dzeko ima uspjeha u tom klubu i toj ligi samo kao klasicni sidras. On to po meni u biti i jest, bez obzira sto se sad cesce izvlaci na bokove i sutira van 16-erca. On nije tip igraca koji u svakom trenutku moze skinuti paucinu s mreze sa nekih 16-20-25-30 metara, barem prema meni, pa sam siguran da se najvise uzda u golove unutar 16-erca.

Neka ovaj posao izvlacenja i sutiranja izvan kaznenog prostora ostavi recimo Tevezu ili Agueru, jer su pokretniji od njega.

Kako je krenuo bice mogo bi biti 20% Van Nistelrooya :P

Bogam ti pisi sta hoces al on skida paukovu mrezu gdje god se uhvati na golu ...

u ove tri utakmice sam vidio 200% napretka u odnosu na proslu sezonu ... protiv totenhema bez problema primi loptu i udje u duel sa dvojicom odbrabenih igraca ...

Vole ga Englezi, pjevaju pjesme, prave video, to mu je dobar "doping" ...

http://www.cazin.net/sport/edin-dzeko-pogledajte-trailer-koji-vas-nece-ostaviti-ravnodusnim/

[quote name='BaroN' timestamp='1314917184' post='439135']Za mene Dzeko ima uspjeha u tom klubu i toj ligi samo kao klasicni sidras. On to po meni u biti i jest, bez obzira sto se sad cesce izvlaci na bokove i sutira van 16-erca. On nije tip igraca koji u svakom trenutku moze skinuti paucinu s mreze sa nekih 16-20-25-30 metara, barem prema meni, pa sam siguran da se najvise uzda u golove unutar 16-erca.[/quote]

Ove sezone je dao već 7 golova. Od tih 7, dva su bila izvan šesnaesterca (protiv Manchester Uniteda u Community Shieldu i četvrti njegov gol protiv Tottenhama). Raznovrsnost kod davanja golova, učestvovanje u odbrani kod prekida (ovaj detalj je također bio fascinantan protiv Tottenhama - raščistio je nekoliko situacija u maniri stopera), izvlačenje izvan šesnaesterca i odigravanje u prostor za brzonogog Aguera... Sve smo to ove godine mogli vidjeti od Džeke, a ništa od toga ne rade "sidraši".

Ja samo tako misljenje imam. I dalje smatram ako se nastavi izvlaciti u ovakvoj ekipi van 16 i ako Aguero upane u prvu postavu, onda Dzeke nece biti ni u prici :D Bice onda i dalje onaj post

Džeko neprepoznatljiv, 11 nastupa bez gola.. Vec sad u nemilosti engleskih novinara.. Po meni krivicu treba snositi i Mancini jer kad je bio u najboljoj formi i kad je poceo zabijati ostavio ga tri utakmice na klupi bez minute provedene na terenu..

Jedino dobro sto mu Mancini jos vjeruje ali neznam do kad ce ga cekati da opet proradi..

eno zucka se nesto da bi Llorente mogo u City...engleski nogomet polako ali sigurno tone :(

Jedan fenomen bosanskog fanatizma je onaj na drustvenim mrezama. Englezi ili Ameri kada u anketu stave bosanskog igraca on je po defaultu pobjednik.:D

Tako je na goal.com sve ankete sa bosancima zavrsavale sa ocekivanim pobjedama istih.

Dzeko je igrac mjeseca januara u Cityu sa znatno vise glasova od Agguera i Negreda

http://www.mcfc.co.uk/News/Team-news/2014/February/Dzeko-is-is-Etihad-POTM

Trebaju oni još da uče o (zlo)upotrebi demokratije. Nemaju pojma s kim imaju posla. :)

• Upvote 1

Ja mislim da nije nezasluzeno uopste.

Al`isto tako mislim da je ovog mjeseca zasluzio da igra u Leotaru.

E sad opet zasluzuje da igra u Cityu :-).

• Upvote 1

Iako golovi koje je postigao u zadnjih par utakmica nisu nikakva svjetska klasa, važno je da se "otčepio". Povratio je osjećaj zamjesto gdje jedan golgeter treba da se nađe. U njegovom poslu u stvari i nije važno da daje lijepe golove, nego da ih daje, što više, to bolje. A svoju zadnju platu je u svakom slučaju zaradio.

Ništa se ne govori o produženju njegovog ugovora koji ističe iduće godine, što znači da bi mogao na transfer listu. Šteta, bolje je da igra u jakoj ligi, nego da zaglavi u Italiju ili Tursku. U Italiji bi bio standardni prvotimac, ali bojim se da bi se tamo ulijenio, a Turska bi bila katastrofa (za reprezentaciju, ne za njega lično, zarađivao bi kao vezir).

Drug....

...kao i obicno...

zensko se tu pita.....

Nisu me pitali ...  :codemafia:

Dzeko je pravi vodja i na terenu i van njega. Naravno da su pitali samo Amru Silajdzic ko ce biti kapiten i onda su se svi pomirili s tim